Manžel upřednotňuje děti, fyzicky mě ohrožuje

6. kvě 2021

Ahoj, manžel je skvělý otec, chyba je asi ve mně. Když není doma, děti mě poslouchají, vše funguje. Jakmile dojde muž z práce, visí na něm. Když po nich něco chci ( aby neskákali po posteli, oblikli se do pyžamka apod.) dělají naschvály, odmlouvají a když mi dojdou nervy, řikám to pětkrát, dostanou lehce na zadek, běží za tátou, žalují na mě, manžel na mě řve, mačká mě ruce až mám modřiny, vyhrožuje, že nainstaluje kamery a zveřejní to na internetu, sprostě mě uráží( ty p**o, ku***). Nemám kam jít, stěhovat se nemůžu. Mrzí mě, že náš vztah šel do kopru a že si ke mně toto děti dovolují když je muž doma.

meronym
6. kvě 2021

Neni skvely otec. Shazuje vas pred detmi, ty kopiruji jeho chovani. Vyhledejte odbornou pomoc. Potrebujete povzbudit a poradit se, jak dal. Tohle rozhodne neni vase chyba!

sudylichozrout
6. kvě 2021

Kdyby byl skvely otec, nikdy nic takoveho neudela. Tvuj manzel je agresivni debil a manipulator. Doporucuji mu zabalit cemodan a poslat do obehu.

merope
7. kvě 2021

Manžel ti mašká ruce, až máš modřiny a ještě se domníváš, že je chyba v tobě. Takže tu máme domácí násilí jak vyšité, oběť nic nebude řešit, protože si myslí, že to je její chyba - a jen se budeš snažit zlepšovat něco, co zlepšit ani nejde. Sebevědomí na bodě mrazu, takže děti poslouchat už nebudou, když si ani nejsi jistá tím, že to, co děláš, děláš dobře.

Ano, odborná pomoc je první krok. Klidně oznámit manželovi, že si uvědomuješ, že je to tvoje chyba a že to jdeš řešit k psychologovi (protože často v podobných situacích druhá strana ani nechce, aby oběť vyhledala psychologickou pomoc, protože se bojí toho, že by to mohlo zabrat a přestala by být obětí).

Pokud opravdu nemáš kam jít, tak tě má v hrsti a tím hůře - možná dobré kontaktovat Bílý kruh bezpečí, kde ti nastíní i možnosti, kam jinam jít.

Ale neodpustím si jednu poznámku - co vidí děti - ty na ně řveš, dostanou na zadek, jdou žalovat tátovi, ten dá "na zadek" tobě. Možná změním názor, až bude malý větší, ale pořád mi přijde, že to je násilí jako násilí - silnější bije slabšího a ten slabší holt jde požádat ještě silnějšího o pomoc. Pokud je to, jak popisuješ, není lépe se domluvit s manželem, že by taky někdy mohl ukládat on / domluvit se na nějakém společném postupu k výchově?

burnette
7. kvě 2021

Holky mají pravdu 🙂 čím víc budou děti starší tím hůř se k vám budou chovat, nedej bože sby vás taky jednou neuhodili. Očividně nemáte ani sebe úctu proto se tak manžel k vám chová. Byt na Vaši místě řeším odchod od manžela. V dnešní době existují různá organizace, které pomáhají obětí domácího násilí. Vím že organizace Rosa je velmi dobrá a ženám poskytuje i právní servis ohledně rozvodů, alimentů atd.
https://www.rosacentrum.cz/

neomenia
7. kvě 2021

"chyba je asi ve me" je typicka věta obětí domácího násilí, kterým chování tvého partnera zavání. Vyhledej psychologa , aby jste našli cestu k tvému sebevědomí. A přehodnocení situace, snad pochopíš, že toto chování je manipulace a nic hezkého.

codal
7. kvě 2021

Zkus zavolat na bílý kruh bezpečí, tohle je psychické i fyzické týrání, které začínají okoukavat i vaše děti, takže je potřeba to urychleně řešit. Modřiny si nafoť, nějakou podobnou scénu zkus nahrát alespoň audio, ať máš důkazy. Odejdi, protože tohle se nezlepší, naopak se může stát, že ti nakonec začnou ubližovat i děti po vzoru tatínka.

autor
7. kvě 2021

@merope Děkuji za radu, musím určitě zapracovat na tom sebevědomí, to je můj dlouhodobý problém. On není špatný člověk, jen asi nejsem pro něj.

autor
7. kvě 2021

@codal Děkuji, zkusím to.

codal
7. kvě 2021

Je to špatný člověk, dobrý člověk na svého partnera sprostě neřve a nedělá mu modřiny.

autor
7. kvě 2021

@merope Určitě máte pravdu v tom, že dávat dítěti na zadek je špatně. Osobně si to uvědomuju a opravdu se snažím dávat na zadek jen v krajních případech.

merope
7. kvě 2021

Doporučuji si na to opravdu někoho najít - protože v tomto prostředí a sama to takřka nejde zvládnout. Taky mám zkušenost s domácím násilím. Já byla pořád přesvědčená, že když se změním, tak bude vše dobré...

zelenaesmolda
7. kvě 2021

Je to agresor a manipulator.Nastesti pro tebe je ale hloupy protoze nainstalovat kamery a byt fyzicky agresor muze jenom debil.Takze at je klidne nainstaluje,aspon budes mit jasny dukaz,ze ti ublizuje on.A s tema modrinama k lekari a sepsat zpravu,uz si chlapec ani neskrtne i kdyby se chtel tahat o deti.
A ne,neni to tvoje chyba.To se ti jenom on snazi namluvit.

smarket
7. kvě 2021

Tak v první řadě plácnout dítě po zadku a ubližovat tak, až má člověk modřiny, jsou dvě rozdílný věci. Rozhodně plácnuti po zadku nezařazuju do škatulky násilí. To že ti takhle sprostě nadává a uráží tě je tvoje vina do určité míry. Mám domácí násilí za sebou a moje mantra je, že člověk ti bude dělat jen to, co mu dovolíš. Už mu to nedovol, nikdy. Jdi na OSPOD, nech si svěřit předběžně děti do péče, kontaktuj bílý kruh bezpečí a bojuj za sebe. Vím že máš teď sebevědomí na nule, ale stojíš za to. Nikdo si tohle nezaslouží, zastav to.

autor
7. kvě 2021

@zelenaesmolda Děkuji, někdy to funguje docela dobře, děti ho milují, on to s nimi umí. Bohužel tráví většinu času v garáži u piva a to pivo má taky velký vliv. Denně zvládne klidně pět piv a nehodlá s tím nic dělat, prý je to moje vina, že pije. Dřív to bylo jiný. Měli jsme se rádi. Teď mi jen denně říká, že stojím za houby a že udělal velkou chybu, že si mě vzal. Je mi to líto.

zelenaesmolda
7. kvě 2021

Ne,neni to tvoje chyba.On je dospely a zodpovedny sam za sebe a sve jednani! Ty mu snad to povo lejes do chrtanu nasilim?A deti ho nemiluji,jsou jenom zmanipulovane.Zadne dite nemuze milovat nekoho kdo ublizuje jejich mamince.To mas taky odpoved na to proc jim povoli co ty zakazes.Ciste kupovani si jejich prizne a manipulace.Driv nebo pozdeji se k nim zacne chovat stejne.
A vis proc je to nekdy doma docela dobre?Cituju kamarada-“protoze kdyby byl ko...t porad tak s nim nikdo nebude.Metoda cukru a bice.