Máte zkušenost s azylovým domem?

hvezdicka97
3. říj 2016

Ahoj holky,
S přítelem nám to bohužel už delší dobu neklape. Rozhodla jsem se odejít. Dala jsem si žádost o městský byt, ale je dlouhá čekací lhůta. Pořád se hadame, a už se to nedá dál snášet. Rozhodla jsem se pro azylovy dům a budu si s dcerou hledat nový byt a práci. Dcera chodí do školky. Ale bude to pro mne velký skok do neznáma. Jsme finančně zajištění, máme se dobře. Ale jakmile odejdu, budu bez peněz, budu se muset nahlásit ba pracovní úřad a celkově se mi život změní. Proto bych chtela vědět od maminek, co s tím mají zkušenost, co mám všechno očekávat, na co se připravit. Navíc máme ještě mladší dceru, kterou si chce nechat. Nechci žádné problémy a vím, že jestli ji hned vezmu a odejdu, problémy budou. Dokáže být dost agresivní a zlý. V azylovem domě mi řekli, že pokud nastoupím, ať si zazadam o malou do své péče, ale prozatím ji nechat jemu. Pro mě je to také nejlepší řešení, protože vím, jakej umí být a zbaví mě ji raz dva. Má dobrého právníka a ja na žádného peníze nemám. je podnikatel, má velký byt, peníze taky, vynikající prostředí. Tak přemýšlím, jestli o ni žádat hned po nástupu, nebo až budu mít zařízený byt a vhodné podmínky. Děkuji za rady. Nechci o ni přijít, ale ani nechci, aby to pro bylo stresující ty tahanice apod.

evulinkab
3. říj 2016

Dívala jsem se ti na profil a tvá ml. dcerka má pouze 2 mesice a ty chceš takhle malé miminko "opustit"..??A na jak dlouhou dobu, panebože......Jako já jsem taky zustala na MD se dvema malými detmi, ale našla jsem si urychlene menší podnájem, kde mi majitelka dovolila trvalé bydliste cili jsem mela nárok na přispevek na bydleni, mela jsem zkrácený RD(abych se mohla vrítit driv do práce), tudíž jsem brala skoro 9tis, plus alimenty...A normálne jsem to zvládla, hlady jsme netrpeli...Nebo si zkus najit nejaký treba byteček treba také s nejakou svobodnou maminkou..proste neco, kde budes mit alespon trochu zázemi a tudiz podminky pro to, aby jsi tam mohla mit sve deti...

hz
3. říj 2016

@hvezdicka97 nevim, zkusenost nemam, jen jsem si vzdy myslela, ze azylovy dum je pro matky ve financni nouzi.. asi by bylo fajn, kdybys nejake penize ulila, dokud to jeste jde..

hvezdicka97
autor
4. říj 2016

@evulinkab včera jsem to psala ze zoufalství. Vyhrožoval mi a já měla strach. Jednou mě zmlátil a bála jsem se, že to udělá znovu a verim tomu, že by si na mě někde i počkal. Ale včera mi řekl, ať si je nechám obě. Bylo mi jasne ze jen vyhrozuje, ale myslrla jsem i na tuhle možnost. Takže zaridim jen školku a jdu.
@hz tam můžu i v nouzi, když nemám kam jít. Samozřejmě tam nechci být dlouho, ani se mi tam nechce, ale pořád lepší, než být tyranizovana od přítele a dcera na to kouká. Tam mi pomohou se postavit na nohy. Budu chodit i k psychologovi, protože jsem to trpěla tak dlouhi že nemám žádné sebevědomí, vše vidím černě, v ničem si nevěřím a to nechci. Mám tady přeci své děti a ty budou šťastné hlavne když ja budu šťastná

hvezdicka97
autor
4. říj 2016

@hz peníze neuliju, on drží kasu a zbytek mi včera sebral že to jsou jeho peníze

journals
4. říj 2016

@hvezdicka97 Přijdeš mi strašně mladá... co jít na nějakou dobu k rodičům? Co se azylového domu týče - záleží na tom, zda má volnou kapacitu a ani tam to není tak, že peníze nejsou potřeba, o své děti se stále staráš ty, nikoliv azylový dům jako takový. Pokud je přítel takový jaký píšeš, tak nechápu, že by jsi mu dvouměsíční holčičku mohla nechat, když se ho ty sama bojíš.
Nepomohli by rodiče, příbuzní, kamarádi?

journals
4. říj 2016

A samozřejmě začni tím, že si zařídíš svůj bankovní účet a všechny mateřské/rodičovské a další příspěvky si necháš posílat k sobě

lenisek35
4. říj 2016

Přesně tak, začni svým účtem a postupně se od někoho nenápadně trhej a pak odejdi. Moc mě mrzí že tohle prožíváš...