Miluje mě, ale pije

zabika1970
28. srp 2015

Zdravím Vás všechny, strašně to letí, už 8 let žiji s mužem, který mě velmi miluje, ale ta svá 4 piva denně musí mít (někdy 8). Zaleze si do vedlejšího pokoje, kouká na sport a neotravuje, nekřičí, nebije mě a dokonce se už ani nedožaduje sexu... Připadám si jako na křižovatce a nějak nevím jak dál ☹
Nejsme manželé a nemáme spolu děti. Věděla jsem vždycky, že má pivo rád, ale nikdy by mě nenapadlo, že spolu budeme tak dlouho a brala jsem ho jako převozníka. Časem se z něj stalo moje třetí dítě na mě zcela závislé. Docházejí mi síly, ale vyhodit z bytu ho nedokážu. Vlastně mi nic špatného neudělal, vášeň časem vyprchá z každého vztahu... Bojím se, že zůstanu sama, dlouhodobý vztah se mi vlastně moc líbil, jen mám vztek když ho vidím, že si zase koupil plasťák.
Asi není rady, ale i tak děkuji 🙂

ajka198
28. srp 2015

Otázka je, co ti vadí víc. Jestli si dá doma pár piv, nebo že se ti nevěnuje, nebo co? Nemyslím to špatně. Jen jde o to, že tohle chlapi prostě dělají. Já jsem třeba radši, když si ten můj koupí pivo domů, než aby chodil do hospody. Tak jsem na to byla zvyklá i z domu. Můj taťka do hospody nikdy nechodil, ale pivo pil doma. Občas mi to taky vadí, ale ze 4 piv se chlap, který je "zvyklý" (no, to zní blbě 🙂 ) neopije. A hlavně to pijou i na změnu chuti. Každopádně to neobhajuju, ale taky to trochu chápu.

nutricnihodnota
28. srp 2015

Můj manžel taky pije pivo denně. Někdy míň, někdy víc. Nevidím na tom nic špatného. Pokud to ani u tvého chlapa není problém, tak nechápu, co ti vadí. Pokud je to tak, že máte málo peněz, škudlíte kde se dá a on si ho stejně neodepře, tak to problém je. Stejně tak je to problém pokud jedenně nalitý (což nejspíš po čtyřech kouscích neni, když je zvyklý). V tom pití bych potíž neviděla. Píšeš, že je jako tvoje dítě, na tobě závislý. V čem a jak se to projevuje? Pokud ti vadí to, že čučí na bednu s petkou a ty jsi sama ve vedlejší místnosti, tak proč nejdeš třeba na chvíli koukat s ním? Jako, jasný. Sport - nůůůda, ale holt vztah je o kompromisech. Já třeba taky nesnáším válečný dokumenty a 30 let starý, ruský válečný filmy. Ale můj manžel to zbožňuje, takže se koukáme spolu, držíme se, nebo objímáme, někdy to společně komentujeme a někdy si prostě jen užívám jeho přítomnosti. Máme takový rituál, že vždycky když si doleje pivo, tak nejdřív nabídne mě. Občas si cucnu, občas odmítnu. Když si dá ten svůj denní průměr, tak to na něm není znát, prostě to spálí. Občas se samozřejmě taky trochu opije, ale to většinou když jdeme společně "za kultůrou", s úmyslem se picnout 🙂

kacca11
28. srp 2015

Tak podle me 4-8 piv, pokud je to denne, v poradku neni. Nemam nic proti alkoholu, ale jakmile je z nej denni potreba, je to spatne. Stejne tak bych videla jako problem to, ze kazdy zijete svuj zivot sam, ve sve mistnosti. Pises, ze te muz miluje, ale milujes i ty jeho?

Navrhuji to nejjednodussi reseni - mluv s nim. Rekni mu, ze se ti nelibi tolik piti, ze te mrzi, ze netravite cas spolu. Promluvte si o vasem vztahu. A zacni travit i ty cas s nim, necekej jen na to, az prijde za tebou.

zabika1970
autor
28. srp 2015

@kacca11 Vlastně jsem ráda, že si zaleze a neprudí. Ráda ho mám asi jako bráchu ☹

zabika1970
autor
28. srp 2015

@nutricnihodnota Je opilý denně nuc nevydrží a velmi špatně alkohol zpracovává... A ano máš pravdu, často si říkám na co vlastně stěžuji, když mě nebije ☹

zabika1970
autor
28. srp 2015

@ajka198 U nás doma to bylo stejné, ale můj drahý 4 piva neustojí 🙂

zabika1970
autor
28. srp 2015

Děkuji 🙂

hoju8
28. srp 2015

@zabika1970 Pokud ho máš ráda asi jako bráchu a k tomu všemu ten alkohol... Všechno je to nakonec na tobě, ae podle mě by jsi to měla ukončit a začít nový život bez něho. ☹ Já sama jsem ten typ, který odpustí všechno, od nevěry, po dluhy a alkohol. Ae pokud víš, že to už dál nezvládáš, nejsi šťastná, táhne se to, k lepšímu to nespěje a už ho nemiluješ, tak by ses asi měla soustředit na sebe a začít žít nový život. Možná právě toto bude pro něho impuls, aby se to změnilo, ptz nebude chtít o tebe přijít. 😉

lu777
28. srp 2015

@zabika1970 na co si stěžuješ, když tě nebije? 😨 vyrazila jsi mi dech, takhle jsem teda o vztahu nikdy nepřemýšlela..... od vztahu očekávám, že to bude vztah se vším všudy, s blízkostí, s podporou, s legrací atd., prostě že nebudeme jen žít vedle sebe.... 😔 na co bych pak žila ve vztahu? to by asi bylo jednodušší a možná i méně osamělejší žít sama...

v čem je na tobě závislý?

každopádně z toho co píšeš, tak je ten vztah vyhořelý.... buď si promluvíte a zkusíte na tom zapracovat a nebo se rozejdete každý svou cestou...

jinak teda 4 piva každý den by se mi nelíbily... přijde mi to zbytečné, musí to lézt do peněz.... a většinou pak ti chlapi mají břicho.... a taky upřímně to není moc motivující, když někdo denně popíjí (i když se vyloženě neopije).... mně imponují chlapi co mají rozhled, zajímá je třeba i historie, kultura atd....

elu
28. srp 2015

alkoholik..vztah ti nic nepřináší, já bych se ohlídla jinde, bude to totiž čím dál horší

zabika1970
autor
28. srp 2015

@lu777 To bylo myšleno ironicky 🙂 děkuji za názor 🙂

evazchleva
28. srp 2015

@zabika1970 Mám pocit, že tě dovezl, kam měl a je čas najít chlapa pro život... 😉 Taky jsem byla 4 roky s pijákem - denně hospoda a několik piv, kamarádi, večírky, občas travka, pohoda, klídek a leháro. Pro mě teda ne - ja ho pak na káry vodila domů, je pravda, že ne vždy to bylo tak vážné. Pak se mnou přestal spát (důvod: mám starosti, že pije můj otec, který byl 3x v odmašťovně), pořád sliboval že mě vezme na výlet (ale řídila jsem já, ptž potřeboval dát si pivo, nebo když řídil on, honil mě jak zdutou kozu, hlavně, aby už zaparkoval před barákem a mohl na to pivo do hospody...). Ten život s ním stál za houby, naštěstí jsem z toho vyrostla. Ale každý ti tady řekne "myslím to s tebou dobře", ale nejvíc dobře to se sebou myslíš sama 😉. Chvilku možná potrvá, než na to přijdeš, udělej to ale kvůli sobě 🙂. Jsem si jistá, že víš, jaký život chceš žít. Je to ve tvých rukou 🙂. Hodně štěstí!

uciamia
28. srp 2015

To chce někoho, kdo ti ukáže, že vztah umí být úplně o něčem jiném, než jen o "spolubydlení" ;) 🙂 sama vím o čem mluvím ;) taky jsem takový vztah měla skoro 10let .. prostě jsme byli fakt jako spolubydlící, spali sice v jedné posteli, ale jinak jako kámoši 🙂 v běžném životě jsme si dost rozuměli, i společné zájmy jsme měli, a asi pro to všechno jsme spolu byli tak dlouho ;) starost s pitím jsem u něj teda neměla, do hospody s kamarády teda zajít uměl, někdy i častěji .. a mně to naopak nevadilo, byla jsem ráda, že mám doma klid (který tam byl i tak) .. vyhovovali jsem si a já byla spokojená, protože jsem si říkala co vlastně ještě chci ;).... kdybych nepotkala člověka, který je neskutečně rozdílný a má na svět a na hodnoty vztahu úplně jiný pohled, nepoznala bych o čem ten život spolu s někým vlastně je 🙂 že to je i o náklonnosti, že vám někdo umí ukázat jak moc vás má rád .. najednou i taková maličkost jako nechání milého vzkazu na ledničce, bylo pro mě něco tak nového .. těšilo mě, že mě někdo potřebuje 🙂 ne proto, že je na mě zvyklý, ale proto, že je na mě citově vázaný 🙂
Zkrátka potřebuješ někoho, kdo ti ukáže o čem vztah je, jinak se z místa nepohneš ;) a po tak dlouhém vztahu se těžko odchází "jen tak" .. hledat někde něco nového ;) prostě je potřeba někoho potkat, kdo ti otevře oči, aby měl člověk to nakopnutí proč odejít .. když už to tak musím říct 🙂

nutricnihodnota
28. srp 2015

@zabika1970 No, tak jestli ho to skolí, tak to je jiná. Jak jsem psala, odhadovala jsem to dle mého manžela, pro kterého 4 piva nejsou nic. Je pravda, že má dva metry, 130 kilo svalů a každej den dře jak kůň. Jestli je ten tvůj den co den zmrskanej, tak to samozřejmě v pořádku není 😒 . A jestli ho máš ráda jako kamaráda, či bráchu, jestli s ním zůstáváš jen proto, že jsi na něj zvyklá, tak není co řešit. Nejste manželé, nemáte děti, o to je to snazší.

daasenka85
28. srp 2015

@nutricnihodnota samozřejmě souhlasím i tak, jen jsem pochopila, že děti mají - "Časem se z něho stalo moje třetí dítě, na mě závislé.."

lu777
29. srp 2015

no píše "nejsme manželé a nemáme spolu děti".... takže spíš možná má svoje dvě děti a žije s ním na hromádce jestli to chápu správně

nutricnihodnota
29. srp 2015

@lu777 Taky jsem to tak pochopila.

kacca11
29. srp 2015

No, ja bych jen dodala, ze s neaktivnim pristupem, bez snahy na vztahu pracovat, dopadne zakladatelka podobne s kazdym muzem. Ono to ve vztahu totiz nefunguje tak, ze se clovek jen necha unaset a bude vsechno super. Ale asi je nejjednodussi z kazdeho takoveho vztahu vycouvat a najit nekoho dalsiho, pockat, az laska zvadne a jit zase dal.

zabika1970
autor
29. srp 2015

@kacca11 Děkuji i takové odpovědi pomáhají, vážně! Táhnu velmi aktivně náš vztah celých osm let, ale teď došla chuť i síla. Mula se zastavila a vztah jde do háje 🙂. Všechny máte pravdu, sama musím rozhodnout, ale díky Vám jsem si lecos ujasnila. Děkuji 🙂

zabika1970
autor
29. srp 2015

@lu777 Mám dva dospělé syny, kteří s námi nebydlí. 🙂