Můj 4letý syn vůbec neposlouchá

alexis2012
26. led 2016

maminky,prosím vás potřebuji opravdu radu..
mám 4letého syna a on vůbec neposlechne,když dostane na zadek,tak se mi akorát vysměje a já jsem už z toho úplně zoufalá a nevím si s ním rady....všechno má úplně na háku..
nějaký návrh co s ním?

kulatakosticka
26. led 2016

Jiný trest než na zadek. Třeba zákaz pohádky apod. U nás to má rozhodně větší účinek a taky záleží na okolnostech, jak často to je, teď to není nic proti tobě, ale někdy, když maminky křičí od rána do večera, je to dítěti už fuk... No a tento věk je tak trochu první puberta. Náš má tři a půl a je to podobné. Nejhorší jsou takové ty malé naschvály.

japona
26. led 2016

@alexis2012 Nejdřív si definujte, co znamena poslouchat? Co po nem chcete, aby udělal? Co to dělat s ním? Možná chce pozornost a získává ji "zlobenim"?

alexis2012
autor
26. led 2016

jenže jemu když zakážu pohádky,tak je mu to jedno,už opravdu nevím co s ním,je to pěkný grázlík...zakřičím akorát když už provede něco co mě opravdu už vytočí....

alexis2012
autor
26. led 2016

@japona což možné to je,ale zase musí chápat,že mám také svou práci....on neposlechne vůbec v ničem,má mě úplně na háku..
když chci,aby si po sobě uklidil hračky,tak by měl jít přeci,ne?nebo uklidit pastelky,to prostě musí,ale on všechno ještě úplně devastuje,dneska třeba skákal po stole a rozštípal na něm poličku ☹

kulatakosticka
26. led 2016

@alexis2012 grázlík? No tomu asi nerozumím, můžeš zkusit napsat nějaké modelové situace?

alexis2012
autor
26. led 2016

@kulatakosticka nechtěla jsem psát,že je to opravdu parchant :/ :/
neuklízí,nespolupracuje,když mu něco řekneme,jde a udělá pravý opak,odmlouvá,je drzý

kulatakosticka
26. led 2016

@alexis2012 no v tomto věku to sice děti umí, ale někdy schválně bojkotují. Co třeba je třeba uklidit ty hračky, já ti pomůžu a začít sama? Nebo nedovolí vytáhnout další hru, dokud neuklidíte tu předchozí?

kajalka
26. led 2016

Málo se mu věnujete, volá po vaší pozornosti. Doporučuju knížku Děti a pět jazyků lásky, tam byses mohla dočíst, co mu chybí.

loafeer
26. led 2016

@alexis2012 jsou dny, kdy to mám naprosto stejné. Zákaz na háku, dělá jen schválnosti, kdybych to řekla 100x, neposlechne....Zkoušela jsem po dobrém, po zlém...pak jsem si řekla, že to prostě takhle dál nejde, že by nám za chvíli přerostl přes hlavu. A najela jsem trochu na tvrdší režim. To co řeknu, prostě platí. dále pravidlo 3x a pak následuje trest. A i když pak lituje a omlouvá se, neustoupím. Alespoň ne zatím....Taky se mi docela osvědčila metoda domluvy. Prostě mu to vysvětlím, zeptám se ho, jeslti se takto na něčem můžem domluvit...zatím se mi to docela daří, ale chce to být prostě nějaký čas ,,tvrdá,,...ps: neměla jsi psát, že mu dáš na zadek, obávám se, že za pár příšpěvků na tebe budou posílat sociálku 😀

alexis2012
autor
26. led 2016

to už jsme zkoušely snad milionkrát a s ním to ani nehne :( on si prostě lehne na zem a hraje si dál,kolikrát se začne vztekat a hračky ještě vyhazovat z boxíků :/

kulatakosticka
26. led 2016

Jinak mám doma to stejné, ale ono je to tak trochu součástí vývoje, snažím se i vysvětlovat, proč je fajn to udělat a jsou chvíle, kdy naopak příjemně překvapí...

alexis2012
autor
26. led 2016

@loafeer ale však každé dítě potřebuje na zadek,nevidím na tom nic špatného,radila to i dětská doktorka :D

alexis2012
autor
26. led 2016

@kulatakosticka což on má den kdy je zlatý,ale to je tak jednou za měsíc :D

alexis2012
autor
26. led 2016

@kajalka málo?však všechen čas je věnován právě jemu

dolda
26. led 2016

@kajalka no to je zase rada :(((((((

dolda
26. led 2016

@alexis2012 je takový až teď nebo je to od malinka?

kulatakosticka
26. led 2016

@alexis2012 ještě se mi osvědčilo časové plánování. Nechceš teď? Tak za dvě minuty, za deset minut to spolu uděláme ano? A to mi vychází pořád, někdy dojde sám i dříve než za ten čas. No a to že ti doktorka schválila na zadek není nějak odborně podložené, to je jen její názor...a zrovna bych řekla ne moc šťastný. My v době, kdy jsme to zkusili, jsme tím pokazili, co jsme mohli. Bez toho se to zase spravuje.

alexis2012
autor
26. led 2016

@dolda nee,byl v pohodě....dá se říct,že od roka byl bez tatínka-rozešly jsme se a teď mám přítele a dá se říct,že od té doby je takový

lenka5731
26. led 2016

@loafeer a jaké tresty u vás zabírají?

alexis2012
autor
26. led 2016

@kulatakosticka vím,že to sice třeba není řešení,ale je to potřeba...dostat na ten zadek potřebuje..ale můžeme to zkusit prostě jen domluvama,za zkoušku nic nedám

kulatakosticka
26. led 2016

@alexis2012 no ale tak jestli to začalo s novým partnerem, tak byste asi měli začít jinde než trestáním. Syn změnu situace viditelně špatně nese...

loafeer
26. led 2016

@alexis2012 mně to neříkej, já za to už tady kdysi v nějaké diskuzi na pranýři už byla:o)
jo a ještě teda se mi osvědčilo ho nenechat se nudit, aby nedělal bordel. Je to docela těžké, protože on je fakt hodně aktivní a má soustu energie, ale nic moc ho nezabaví, do toho mám ročního, takže někdy masakr, ale ten čas mu věnovat musím...
S hračkama jsem měli jedno období taky hrozný problém. Tak jsem mu řekla, že tu přece nechcem mít binec ( ano, kolikrát na mě zakřičel, že chceme binec ), že to chceme mít doma pěkné a proto musíme všichni uklízet a že mu pomůžu. Většinou se pak lehce zapojil. Nebo jsem mu řekla, že jsem smutná, že si nechce uklidit hračky a tak....jako na každého platí něco jiného, já jen, co pomohlo u nás, i když pořád je na čem pracovat....

alexis2012
autor
26. led 2016

@kulatakosticka ale kde?

loafeer
26. led 2016

@lenka5731 no.....největší trest je, že večer nečtem pohádku, ale jen si zazpíváme písničku. Další fází je, že není pohádka, ani písnička. Ted ještě před spaním pouštíme z přehrávače mluvené pohádky, takže zákaz toho je trest největší...no a někd yse zeptám, jeslti chce dostat na zadek, no....

dolda
26. led 2016

@alexis2012 tak možná žárlí, byl zvyklý, že jsi byla sama a jestli tě přítel obímá atd., tak na to reaguje takto. Zkusila bych mu to vysvetlovat, jak věci mají, ale samozřejmě pokud ti poleze po hlave, tak mu rázně ukázat mantinely a hlavně jedna výchovná je lepší než deset domlv, když nepomáhají. Jo a taky ty kecy, že se málo věnuješ dítěti házet za hlavu 😀

pav_la
26. led 2016

@alexis2012 My máme dvojčata kluky, 3,5 roku. To, co popisuješ, zažíváme také. Některý den je fajn, některý (jako třeba dnes) naprosto hrozný. Bojkotují naprosto vše, co jim říkám. Jak jsou dva, tak se ještě podporují a dodávají si odvahu. Také mi občas tečou nervy. U nás platí to, že když udělají něco, co už je opravdu "pře čáru" (zničí schválně něco, jeden ublíží druhému,...), pošleme ho do pokojíku, ať o tom popřemýšlí (oni ví, že udělali něco, co už fakt ne), za chvíli za ním jdeme a popovídáme si o tom (musí už být v klidu). Trváme na tom, aby se omluvili.
Třeba dnes, když už tady bylo fakt dusno, jsem si je vzala na klín, omluvila jsem se jim, že jsem před tím křičela a popovídali jsme si o celé situaci, co nastala. Řekla jsem jim, že jsem z toho, jak vše říkám 10x unavená a že mě mrzí, když se nedokážeme domluvit. Oni jsou sice malí, ale poslouchají a v hlavičkách jim to šrotuje. Vždy, když dáme podobnou "řeč", tak je to pak hned lepší.

betelgeuzz
26. led 2016

@alexis2012 nevím, proč by každé dítě potřebovalo na zadek. A dětský doktoři navykládají blbostí 😝 Doporučuji nějaké knížky o výchově, třeba REspektovat a být respektován, nebo Jak mluvit, aby nás děti poslouchaly. Tvůj způsob výchovy očividně nefunguje, je potřeba ji změnit.

kulatakosticka
26. led 2016

@alexis2012 vztah ty se synem a partner se synem. Co ty a on, jste spolu sami někdy. Nemá strach, že o něco přichází, co se změnilo příchodem partnera v ve vašem životě. Co partne a syn, je to jen chlápek od mámy nebo si tvoří spolu vztah. Jak on vidí syna?

alexis2012
autor
26. led 2016

@dolda tak tomu říkám názor 🙂 to mě nějak ani nenapadlo,že může žárlit...ještě před rokem byl opravdu v pohodě..teď opravdu je hrozně rozjančený...doktorka i sociální pracovnice mi říkaly,že to s ním snadné mít nebudu,protože je celý po tatínkovi a ten byl zavřený v pasťáku a já se bojím,že mi přeroste přes hlavu....spoustu lidí mi doporučuje psychologa a to mi přijde u tak malého dítěte divné :/

loafeer
26. led 2016

aha....tak to by to potom mohlo vysvětlit ten nový přítel....nejsem odborník, ale je možné, že se syn nechce dělit, možná žárlí a cítí se nějak odsstřčený. Asi bych s ním tom případě zkusila jednak víc jako ,,se sobě rovným,, více se s ním zkus domluvit, jak tu někdo psal: uklidíš si hračky ted nebo až za 10 minut? Tchýně je učitelka v MŠ a říkala, že na dětech pezpečně pozná, když se doma něco ,,děje,, když je nějaká změna.....takže fakt to může být tím a malý potřebuje čas