Musí bývalý vrátit dcerku zpět domů?

llucinda
9. čer 2016

Dobrý den.Chtěla jsem se prosím zeptat.Jsem rok a něco rozvedená.Dcerku mám ve své péči.V rozsudku máme vše dohodou.Chtěla jsem,aby vše probíhalo v klidu.
Mám nový vztah.Jsem v 6 měsíci.Bývalému manželovi jsem to napsala.Protože jsme si pro dcerku s přítele vždy jezdil,když byla u bývalého.Je to přes 100km cesta tam a potom dalších 100km cesta zpět.Je to hodně riskantní.

Je prosím povinen,když si dcerku odveze k sobě,vrátit ji zase zpět k nám?Není s ním rozumná řeč.Nemá ani snahu si to nějak zařídit,aby ho někdo s dcerkou dovezl k nám .Přispívá nám na cestu jen 400kč.

Musíme to řešit soudně prosím?
Děkuji

tomato543
9. čer 2016

Kamarádka měla obdobnou situaci, na soud nedošlo.
Ona prostě řekla, že pokud v jejím případě snyka nebude vracet on (měli to kolem 48 km k němu) . Že mu jej nebude půjčovat. Vždy bude nemocný, slabý, nevyspalý. atd atd. jde to..rozmyslí si to.. Dle mě..Pokud chce dcerku vidět, měl by ji vrátit.. ale skrz soudní cestu tedy nevím.
U kamarádky stačilo vyhrožování. (synkovi navíc bylo špatně v autě.. a vlakem a busem jezdit nechtěli.. skrz bacily atd atd)

denousek
9. čer 2016

no já myslim že když ji máte v péči vy tak ano,vozit ji musí.

lv
9. čer 2016

nevím, obrátila bych se pro radu, řešení na OSPOD. Mě logicky napadá jednu cestu vy, jednu on.

andreaandrejka
9. čer 2016

Pokud máte uvedenou domluvu a domluvit se nedokážete, tak jedině soud.

p_ch
9. čer 2016

je to teda hrozný to takhle psát o dítěti ale měl by ji vrátit na místo odkud si ji vyzvedl.

sara84
10. čer 2016

Manzel vozi k nam i zpet, zaden prispevel nema, jinak by kluka nevidel. Tak 1x za rok si ho vyzvedne u nas...

maqggienka
10. čer 2016

Podle soudního rozhodnutí, by měla matka dítě předat otci a otec vrátit zpět.