Musí dítě k otci, když nechce?

maximsarah
10. kvě 2013

Holky prosím o radu. Jsme rozvedení už asi 3 roky. Oba žijeme s novými partnery. Jsme dohodnutí že k otci bude dcerka (8 let)chodit každý druhý víkend v měsíci. Otec na dceru celou dobu neplatí alimenty takže se soudíme (dokonce je už i v podmínce), o dceru ani neměl celou dobu zájem. Bere si jí až od února tohoto roku ale dcera nám doma pláče že tam chodit nechce. Otec vyhrožuje že si pro ní přijede s policií, může jí nutit aby tam šla proti své vůli?

jakoubka
10. kvě 2013

@maximsarah -a máte to určené soudně?styk otce s dcerkou.
Pokud dcera nechce,nedávala bych jí ..aby z toho neměla do budoucna stres :(

Kubík ,když jede k otci,tak dělá herečku,že nechce ...ale sotva vylezu na balkon mu ještě zámavat,tak už poskakuje,objímá tátu a máva a je v pohodě ..ale u nás je to jen to herectví

blahova_andrea
10. kvě 2013

většinou znám jen případy, kdy brání matka otci, aby si dítě vzal. to, že si ji bere každý druhý víkend v měsíci máte jen dohodu mezi sebou nebo je to soudně posvěcené? pokud to má soudně, tak na ni právo má, pokud ji chce a může přijít se sociálkou a policií, ale v tom případě ty se zase můžeš bránit psychologickým posudkem dcery, že jí to nedělá dobře, že ona sama nechce atd. a nechat si soudně upravit styk s otcem. ale jsou to spíš infa z doslechu a z mé logiky, naštěstí jsem to nemusela zatím nikdy řešit. důležitý přece je, aby to byl co nejjednodušší pro děti. nejde mu to nějak vysvětlit? ono taky záleží, proč k němu dcera nechce. někdy je to vina matky, jindy otce nebo jeho nové družky. nejde si sednout dospěláci nejdřív bez malé, pak s ní a nějak to prostě rozumně probrat a vyřešit?

maximsarah
autor
10. kvě 2013

Ano máme soudní dohodu. Jenže dcera tam prostě nechce. Čekáme s partnerem miminko a otec dcery na naší rodinu jen vulgárně nadává když je u něj a přitom sám čeká se současnou partnerkou dítě a to má ještě jedno roční miminko z předchozího vztahu o které taky nejeví zájem. Není s ním rozumná řeč. Se svou přítelkyní vychovává stejně starého syna jako je naše dcera, ten jí po večerech pouští horory a dcera nám poslední měsíc spí doma s rožnutou lampičkou, sama se bojí si večer dojít na wc, když o tom s ním chceme mluvit tak nám akorát vulgárně nadává a kope do dveří. Na sociálce nám doporučili návštěvu psychologa. Dcera je dost velká a rozumná na to aby si sama řekla co chce. Jenže on to nechce pochopit. Kdyby se o ní staral po celou dobu řádně a slušně situace by byla úplně jiná ☹

blahova_andrea
10. kvě 2013

@maximsarah tak v tom případě poslechni sociálku. běž s malou k psychologovi. nech si sepsat posudek a jdi s tím na soud a dohodu o styku upravte. tak jak to popisuješ se malé nikdo nemůže divit, že tam nechce a jak píšeš...už je dost velká, soud na její názor a na názor psychologa bude brát zřetel 😉

maximsarah
autor
10. kvě 2013

@blahova_andrea bohužel asi budeme muset ☹ Jen mě trápí že mám příští týden termín porodu a budeme s tím muset počkat až na potom, teď už nic neudělám. V každém případě zajdu hned v pondělí na sociálku nahlásit že tam dcera prostě chodit nechce a hned jak to bude možné si zajdeme za paní psycholožkou...

blahova_andrea
10. kvě 2013

@maximsarah možná bude fajn, když jim to Sárinka sdělí na té sociálce do zápisy taky sama. třeba to bude zatím stačit než budeš mít čas řešit zbytek 😉

maximsarah
autor
10. kvě 2013

@blahova_andrea ona to už všechno právě ta paní ze sociálky ví, dcera jí řekla proč tam nechce chodit a já u toho dokonce nesměla být, promluvily si sami. Na základě toho nám doporučili i tu psycholožku, jenže přece jen jsou děti co mají vážnější problémy a objednací doba u nás je měsíc i dva. Právě jen nevím jestli mu dceru musím dát i proti její vůli. Nechci aby měla pak problémy. Za měsíc nám jede na tábor a bojím se jak to asi dopadne když už teď se doma bojí spát sama i když ví že jí doma nic nehrozí. Je smutné že se najdou i takoví otcové co se neumí k dětem chovat jak by měli. A to před rozvodem měli hezký vztah :(

elu
10. kvě 2013

je zvlaštní, že když bys jí nedala, tak hned nakluše policie, ale že on neplatí...tak na to všichni kašlou, proč nepříjde policie na fotra, kterej neplatí?????, myslím, že když neplatí, právo na to nemá, ja bych jí k němu nedala, i kdybych měla jít do televize

maximsarah
autor
10. kvě 2013

@elu Bohužel takové jsou zákony. Já první trestní oznámení za neplacení alimentů podala před rokem a půl zároveň i s žádostí o exekuci kterou soud schválil. Od té doby jsme se pohli k tomu že mu dali 15ti měsíční podmínku s tím že musí řádně platit a k tomu splácet dluh jinak 2 měsíce vězení. Platí 100kč měsíčně alimenty. V lednu tohoto roku už jsem podala druhé tr. oznámení ale on se pořád k ničemu nemá. Dokonce si podal žádost o snížení alimentů a úpravu styku s dcerou, že jí chce vídat častěji, no a k soudu se ani neobtěžoval dorazit ani se neomluvil. Takže mu to soudkyně zamítla. Opravdu nejeví žádný zájem, chová se k dcerce vulgárně a na oplátku já mu jí musím dávat :(

blahova_andrea
10. kvě 2013

@maximsarah to je jasné, že jsi u toho nesměla být. aby jsi ji nemohla ovlivňovat. potřebují znát její názor a spousta matek s dětmi manipuluje proti otci. když jsou ty objednací lhůty k psychologovi tak dlouhé, tak to ber jako pozitivum, že si stihneš užít trošku šestinedělí a zbytek budete řešit potom. já vím, že to není tak jednoduché, že máš strach i z toho tábora. ale třeba se jí tam bude líbit, třeba bude tak utahaná, že usne a nestihne se bát, třeba bude mít super vedoucí...já takové štěstí kdysi měla a zvládnout šlo potom naprosto vše. na táboře jich bude spát víc pohromadě, nebude sama, nebude se muset bát. co se otců týká, tak souhlasím. bohužel muži často vůbec netuší, jak být otci, jak se k dětem chovat a to jejich vztah ani nemusí být narušený rozvodem.

blahova_andrea
10. kvě 2013

@maximsarah soud schválil exekuci a nic se neděje? kde je tedy chyba? jaké rozhodnutí ohledně té exekuce konkrétně vydali? on má tak malý plat, že mu nemohou nic strhávat nebo se to ještě ani nedostalo k exekutorovi...? nechápu. a kde mají matky brát peníze na obživu dítěte? na výrobu musí být taky dva. to je tak nespravedlivé. tvůj nový partner nemá přece povinnost živit dítě někoho jiného...to nic ve zlém...jen čistě prakticky. já mám taky muže s dětmi a starám se i o ně 😉

anatanka
10. kvě 2013

@maximsarah Je to uplne debilni, ale dite k otci musí, i když samo nechce a to i když opravdu nechce. Navíc to, ze otec neplati proste neznamena, ze ztraci nárok na dite. Obcas je to fakt na palici, znam to sama moc dobře z doby, kdy byla dcera mladsi.

Clovek se pak skoro ani nedivi, když uslysi o tom, jak matkla vyskocila s dítětem z okna, aby ho nemusela dat otci proti vuli dítěte. Uvadim zamerne trochu extremni pripad.

Snad to s pomoci psycholožky nebo mediátora casem nejak zvladnete. Jen skoda, ze sis nemohla uzit v klidu tehotenstvi...

ria80
10. kvě 2013

@maximsarah Ahoj, zkus si sehnat nějaké důkazy, kterýma podpoříš svoji žádost o zúžení styku. To znamená, pohovor dcery na sociálce a návštěvu psychologa, od něj pak lékařskou zprávu, nebo ještě lépe nechat si zpracovat posudek na dítě - něco to ale stojí. Další třeba svědky, jestli se otec chová nějak nevhodně při předávání a tak. Na sociálce musíš být důraznější, oni jsou tam proto, aby hájili zájem dítěte a ne otce. Zeptej se jich, co hodlají udělat pro dceru, která je prosí o pomoc. Zkus sociální pracovnici přesvědčit, aby jako opatrovník podala návrh na zúžení styku, to by bylo úplně nejlepší. Nebo aspoň jestli tě podpoří, když to podáš ty.
Pak to tedy podáš na soud, mohla bys zkusit i předběžné opatření, kde popíšeš, jak dcera nechce a chceš zabránit nějakým tahanicím pomocí policie nebo dokonce útěkům dcery od otce. K tomu doložíš všechny důkazy.

Další možností je dceru nepředávat, ale pak počítej s žádostí o výkon rozhodnutí od otce, takže soud proti tobě, pokuta atd. Ty tam ale můžeš hned argumentovat dceřinou výpovědí a zprávou od psychologa, takže tvoje "bránění ve styku" nemusí být bráno jako bezdůvodné a nic se ti nestane. Samozřejmě riziko tu je.

Jsou i další možnosti, ale ty už se mi tady nechce psát.

Jako smírné řešení by byla možná promluva s otcem, společná schůzka na sociálce, případně mediace. Ale jestli s otcem není možné pořízení, tak to asi bude bez úspěchu. Alespoň nějaký mail otci bys mohla zkusit (který si schováš jako důkaz tvojí snahy o domluvu) a požádat o společnou schůzku na sociálce (kdyby to nevyšlo, zas bude vidět tvoje snaha, hlavně dej pozor, aby tvoje žádost o schůzku byla zanesena ve spise). Tyhle rozumný věci bych zkusila na prvním místě, nikdy není dobré věci hned hrotit.
Je hloupý, že máš zrovna rodit, to tedy bude záležet na tobě, jak se budeš cítit a na co si troufneš a kdy.

anetka1701
10. kvě 2013

@maximsarah chápu že situace, kdy čekačka u psychologa je měsíc a ty máš za "pár" termín je na pikaču, ale já bych se teda snažila opravdu víc bojovat... Sednout k seznamu, obvolat psychlogy (klidně i vzdálenější nebo soukromý, jde přece o dítě!!), znovu jít na sociálku, případně bych například ukecala pediatra, aby do doby, než bude psychologickej posudek malou prohlásil "za nemocnou", aby k otci nemusela z naprosto legitimních důvodů. Pokud je to opravdu tak špatný jak píšeš, holku bych tam nedala už ani za nic :o( Pokud by šlo o pár návštěv, než se to dá do kupy přes sociálku právně, tak to vždycky jde nějak "uhrát" a i kdyby jsi měla platit pokuty nebo mít oplítačky, tak proboha, to by mi za to stálo...

elu
10. kvě 2013

když nemá 100 kč mesíčně, nemuže si dceru brát, protože prostě ten víkend to dítě musí něco jíst a on na to nemá peníze, s tím bych operovala, že dítě tam strádá!

verunnecka
10. kvě 2013

Já to měla podobné.syn když byl menší nechtěl k tátovi chodit,vždy po návštěvě byl zlej,náladovej atd.doktorka nám napsala papír na prozatimní zákaz návštěv a vše ustalo.pak když si bral už problém nebyl.

maximsarah
autor
11. kvě 2013

@blahova_andrea 🙂 Souhlasím. Na tábor jede dcerka s mojí kamarádkou která tábor vede takže o to strach nemám. Jen budou ubytování po dvou ve stanech ale zase tam bude mít i kamarádku ze třídy se kterou bude spát tak věřím že to zvládne. A s těmi otci to je občas hodně těžké. Bohužel já se vdávala mladá, zamilovaná s růžovými brýlemi. Dopadlo to jak to dopadlo ale zase nelituji, neměla bych tak báječnou holčičku. To že si momentálně její otec dělá děti na počkání a pak se o ně nechce starat a snaží se asi chytit nějaký druhý dech... netuším, já sama neovlivním, bohužel. Jen bych byla ráda kdyby se choval jako kdysi a byl k dcerce milý a vstřícný. Sociálka i soudy se mu snažili domluvit ale je to jako mluvit do dubu :( No a k té exekuci. Bývalý uvedl u soudu výdělky 20tis. měsíčně ale s tím že pracuje brigádně a za boha nechce uvést u jaké firmy takže na plat mu to dát nemůžou. No a i přes to že exekuce už je platná asi rok tak stále nic. Nedávno jsem měla schůzku s exekutorem ale nic moc. Vzhledem k tomu že má trvalý pobyt na MÚ musí exekutor využít všechny legální cesty aby mu doručili poštu kterou on si nepřebírá a to i přes to že mají jeho aktuální adresu na které žije se svou partnerkou a jejím synem. Navíc naše vláda je taky pěkně na pytel. Dopravka ještě pořád nebyla schopná poslat vyjádření jaké auta mu patří takže čekáme až se zjistí jeho veškerý majetek. Běh na dlouhou trať. Jak už jsem ale psala soud už ho odsoudil a je v podmínce takže ho to snad donutí platit jinak půjde do vězení. A můj současný partner má naštěstí dcerku jako vlastní. Mají se rádi, fungujeme jako normální rodina takže z téhle stránky v něm mám obrovskou podporu. Na pana pravého jsem čekala 30 let 🙂

maximsarah
autor
11. kvě 2013

@ria80 Bohužel s otcem žádná domluva není. Na sociálce už všechno ví ale pomoci mi neumí. I policie má přepis sms kde vyhrožuje že nás zabije, výpověď sousedů když nám kopal do dveří protože jsem chtěla aby dceři přispěl penězi na školu když už neposílá alimenty. Jediné co mi doporučili tak je návštěva a posudek psychologa ale ten bude trošku trvat vzhledem k objednacím lhůtám. Navíc se mi protiví že musíme dceru takhle trápit místo toho aby si užívala dětství. Dokonce sám otec si podal žádost o snížení alimentů a úpravu styku s dcerou a chtěl střídavou péči. K soudu se bez omluvy nedostavil ale byla tam paní ze sociálky jako zástup dcery a k jeho návrhu se postavila negativně takže mu soud obě žádosti zamítl. Bohužel právě proto že právo na dceru má tak mu nechaly liché víkendy s tím že když to nebude fungovat musíme k té psycholožce. Věřím že jsou maminky které brání dětem schválně ve styku s otcem a přitom by se tatínek rád s dětmi vídal ale kde je ochrana pro ty děti které naopak tím stykem trpí?

maximsarah
autor
11. kvě 2013

@anetka1701 Anetko věř že už jsme podnikly kde co, sociálka, policie, soudy, exekuce ale prostě zákony v tomhle protahují veškeré lhůty a tím nahrávají i druhé straně. Bohužel mám celé těhu rizikovější kvůli dost vysokému tlaku a opravdu už teď týden před termínem nemám na to se stresovat na úřadech. Dceru si bere domů teprve od února tohoto roku (do té doby žádný zájem) a vše bylo ze začátku v pořádku ale ty poslední dva víkendy už dcera oplakala a prostě nepůjde a hotovo. Nikdy jsme jí proti němu neštvali. Včera si nakonec pro dceru stejně nepřišel a pokud přijede, dcera odmítne sama k němu jít, tak mu jí nedám a případně u soudu si to obhájím. Samozřejmě budu za dcerku bojovat, to že je její vlastní otec mu nedává právo se k ní chovat takhle.

blahova_andrea
11. kvě 2013

@maximsarah tak to je pěkná blbost s tou exekucí. promiň. u soudu by po něm měli vyžadovat výši příjmů potvrzenou přímo od zaměstnavatele a exekutor jako takový si dokáže zaměstnavatele zjistit a obstavit mu přímo plat. někde se stala chyba, ne? ano, exekutor je povinen mu poštu posílat na trvalé bydliště, to, že se tam povinný nezdržuje a poštu nevyzvedává ale nebrání dalšímu výkonu exekuce. dnes existuje fikce doručení, tzn. že po určité době nabývají listiny právní moci a je chyba pouze povinného, že nemá adresy dané do pořádku a poště se vyhýbá. dřív to tak lidé řešili, proto se zákony změnili, ale hodně z nich to neví a vyhýbají se dál, ale už tím svou situací nevyřeší. jede se dál, ale bez nich. exekutor má právo vstoupit do každé domácnost, kde očekává výskyt a majetek povinného, takže pokud mají jeho adresu, na které se zdržuje, tak je jen otázkou času, kdy ho navštíví. koukala jsi do spisu, co vše už dělali nebo ne? běh na dlouhou trať to je, ale na lustraci od exekutora mají dané instituce povinnost odpovídat a jsou na to i časové lhůty, pokud maří výkon exekutora, lze je postihnout pokutou. na vězení nespoléhej. tím nic nevyřešíš. jen to, že k němu dcerka po tu dobu nebude muset chodit. ale peníze z něj tím stejně nedostaneš. bude to dlužit dál. bude se to vymáhat po propuštění, spolu s výdaji na pobyt ve věznici. pokud teda nebude pracovat, což ale většina vězňů nedělá. a po propuštění to s prací taky nemají nic moc, takže vymáhat není jak a nebo po mizerných částkách. je úžasný, že jsi si našla super muže, že vás holky bere jako svoje a krásně se stará a je vám oporou. to je stejně nakonec to nej, co se vám mohlo stát 😉 čekání se občas vyplácí.

maximsarah
autor
11. kvě 2013

@blahova_andrea Andrejko on ten příjem uvedl už u rozvodu. U soudu kde se projednávalo mé tr. oznámení za neplacení alimentů uvedl stejnou částku ale dokazovat příjem nemusel ☹ to po něm nikdo nechtěl. Prostě přiznal příjem a na základě toho mu dali podmínku za neplacení. Teď k poslednímu soudu se nedostavil takže mi soudkyně řekla že mě už si volat nebudou, že si nechají předvést už jen jeho k výpovědi. A k soudu o snížení alimentů které jsme měli tento měsíc taky nedorazil i když tam soudkyně řekla že pošta mu doručena byla. V žádosti si uvedl svou aktuální adresu. No a s tím exekutorem.... Navrhl mi že mu můžou vzít řidičák, a taky že mu poberou věci z bytu, že mám dokonce právo tomu být přítomna a určit si sama co všechno chci aby mu vzali. Do spisu jsem koukala ale dopravka ještě neposlala výpis o těch autech které má takže ještě ani přesně neví na co mu sáhnout. Rozhodnutí mu vyvěsili na úřední desku a po uplynutí té doby co to tam musí vyset půjdou k němu do bytu. To už se prý nebude moct bránit že o tom nevěděl.

anetka1701
11. kvě 2013

@maximsarah mně z toho tvýho psaní nějak přišlo, že k tomu máš laxní přístup a vlastně to moc neřešíš... To až potom jsi se rozepsala víc a podrobnějc... Chápu to, dcera by si měla užívat dětství a ne řešit tohle :o( Achjo, proč jsou některý chlapi takový prevíti :o(

jancip
11. kvě 2013

Tohle je strašně těžká situace. Tyhle případy jsou celkem časté, jenže mnohdy nejde poznat, zda dítě k otci nechce kvůli jeho chování a nebo proto, že matka dítě proti otci poštvává, což se také stává. Proto se do toho vkládá sociálka a opravdu může i policie. Pokud nemá otec zakázán styk s dítětem, má právo se s ním vidívat. Pokud je situace vyhrocená, setkání mohou probíhat na nějakém neutrálním místě a někdy i za přítomnosti psychologa. Vše záleží na jednotlivých případech. Ve vašem případě je opravdu nejlepší to, jak tu radí. Sehnat si psychologické posudky a spolupracovat se sociálkou.

maximsarah
autor
11. kvě 2013

@anetka1701 Právě že to řešíme celou dobu. Už se to táhne ale strašně dlouho. Vše jen proto že uvedl u soudu že ochotný na dceru platit není a nebude. U každého soudu se odvolal takže to opravdu trvalo moc dlouho než mu dali vůbec tu podmínku. No moje chyba je že jsem nevěděla že můžu další tr. oznámení podat už po 4 měsících takže jsme čekali na výrok soudu. Až při posledním stání mě upozornila sama soudkyně že na to mám nárok a vzhledem k chování otce nemám na nic čekat a prostě jít na policii znova. Do toho neustálé návštěvy sociálky. Ze začátku mi přišlo že to ani řešit nechtějí, vše se rozjelo až potom co jsem si chodila stěžovat a pak tam přivedla i dceru a ta se k tomu sama vyjádřila. Po narození druhé dcerky se chystám podat už třetí tr. oznámení. Ono jde o to že i když jdeme k soudu, on se odvolá, trvá třeba zase další 3-4 měsíce než nám přišel další termín stání, pak se odvolal znova a znova a pořád dokola než to rozklepl ten nejvyšší soud. Teď se projednává druhé tr. oznámení už to taky trvá půl roku a on se nehodlá dostavit k soudu takže ho tam bude muset předvést policie. Dělá vše proto aby to trvalo co nejdéle. Já opravdu nevím co ještě bych mohla udělat. Teď už chybí jen ten posudek psychologa. A věřte mi, raději bych byla kdyby měli hezký vztah. To že se soudíme o alimenty je jedna věc ale to jak se chová k dceři je druhá věc. Spíše mi příjde že se tak chová na truc jen proto že chci aby se finančně podílel na výchově naší dcery a před dcerou si na nás vylívá vztek a jí je to pak líto a nechce k němu protože se ho bojí když je vzteklý a navíc ani syn jeho přítelkyně tam dceři pobyt moc neusnadňuje.

blahova_andrea
11. kvě 2013

@maximsarah a tu brigádu tu ale nemá na černo, když ji přiznal u soudu, ne? pokud ji má ofiko a odvádí za něj aspoň zdravotní, tak zaměstnavatele dokáže exekutor dohledat. stejně tak si umí dohledat jeho účet v bance a z toho pozná taky spoustu věcí. jen některé věci opravdu trvají déle, no. já nemám zkušenosti s těmi podmínkami na placení a jinak trest...já znám usnesení soudu o výkonu exekuce, které dostane exekutor a co následuje pak 😉 vím, že je to často složitější než to vypadá lidem z venku. u některých lidí je život jako ledovec. co lidé vidí z venku je jen jeho špička nad vodou a celá velikost se pozná jen, když vás k němu dotyčný nechá ponořit pod vodu.
jinak souhlasím s @jancip. můžeš si žádat o návštěvy pouze pod dohledem. prostě bude muset být přítomna sociální pracovnice po celou dobu návštěvy otce. ale to chce ten zúžený styk, no.

blahova_andrea
11. kvě 2013

@maximsarah já stejně nechápu jeho logiku, proč to protahuje. alimenty po něm budou vymáhat zpětně, takže si ničemu nepomůže. jen pokud je opravdu taková svině, aby to dělala naschvál přímo vám, jako psychický teror.

maximsarah
autor
11. kvě 2013

@blahova_andrea Má práci načerno, dokonce uvedl že je od listopadu 2012 vedený na ÚP a vydělává si bokem. Před tím byl z ÚP sankčně vyřazen takže má dluh i na zdravotním poj. Bohužel tohle soud neřeší. Vím to vlastně jen z toho co četla soudkyně ze spisu. A pochybuji že mu posílají peníze na účet, určitě dostává výplatu na ruku. On dokonce uvedl u soudu že jsem mu řekla že po něm alimenty ani nechci. Naštěstí tomu soud neuvěřil protože já mám vše soudně podložené. Jak svěření dcery do mé péče, tak výši alimentů, i rozsudky že platit prostě musí. My se rozvedli proto že si našel mlaďoučkou milenku která s ním hned otěhotněla, ta se s ním soudí taky protože jí hned opustil a na dítě jí neplatí. K tomu vychovává syna své současné přítelkyně a čekají další miminko. Proto dělá vše aby platit nemusel. Upřímně, když nechci děti vychovávat a živit, tak se o ně nesnažím.

marecek4
11. kvě 2013

nemusí,ale prvně to pořeš přes ospod-měli by dodat nějaký posudek,u nás byla na návštěvě soc.pracovnice,a Terka jí jasně řekla že k tátovi nechce jezdit a ta to napsla pak k jednání,a Terka jak postupem času měla náladu tak tam dvakrát třikrát za rok jela,s policíí si klidně dojet může,ale bez nějakého papíru doručeného policii si stejně nepomůže-je to ale asi o novém soudu,a navíc-Ty můžeš žádat návštěvu u otce za asistence sociální pracovnice,možná to píšu nesrozumitelně,ale snad pochopíš

maximsarah
autor
11. kvě 2013

@marecek4 ano chápu vás. Soc. pracovnice byla i u nás, s dcerkou jsem byla i na sociálce kde si s ní o tom promluvili beze mě ale její výpověď si nezapsali. Ví o tom, řešili to i s jejím otcem kterého si tam pozvali ale k žádné změně z jeho strany nedošlo. Každopádně tam teď v týdnu zajdu i s dcerkou a nechám si to zapsat do spisu a nechám si poradit i tu psycholožku. Ty kterým jsem volala mají opravdu dlouhé čekací doby. Třeba sociálka doporučí někoho pro tyto případy a vyřešíme to v kratší době.

blahova_andrea
11. kvě 2013

@maximsarah aha, tak to máš pravdu. k tomu jsou jiné instance a tento soud se tím zabývat nebude. koukám, že je to pěkný dáreček. jen dělá děti a dluhy a nic neřeší. jeho nová přítelkyně si s ním asi taky ještě užije. vím o čem mluvím. jsem v podobné pozici. přítel taky nasekal děti a dluhy, ale na děti aspoň platí, snažíme se starat o všechny a dluhy platíme a řešíme, aby to k takovým průserům a exekucích nedošlo. vím, že je to možná moc radikální řešení, ale co teda zkusit vyměnit to, že on se zřekne otcovských práv, zmizí vám ze života a za to nemusí platit alimenty? prostě by úředně přestal být jejím otcem. ztratil by práva i povinnosti. třeba by vzal za svou sárinku nový partner i papírově a měli by jste konečně klid a byli klasická rodina. taky je to běh na delší trať, ale co dneska není. bylo by to taky řešení.