Musí dítě k otci, když nechce?

maximsarah
10. kvě 2013

Holky prosím o radu. Jsme rozvedení už asi 3 roky. Oba žijeme s novými partnery. Jsme dohodnutí že k otci bude dcerka (8 let)chodit každý druhý víkend v měsíci. Otec na dceru celou dobu neplatí alimenty takže se soudíme (dokonce je už i v podmínce), o dceru ani neměl celou dobu zájem. Bere si jí až od února tohoto roku ale dcera nám doma pláče že tam chodit nechce. Otec vyhrožuje že si pro ní přijede s policií, může jí nutit aby tam šla proti své vůli?

maximsarah
autor
11. kvě 2013

@blahova_andrea To už jsme mu taky navrhli. Já bych to brala všemi deseti. Můj partner mi to sám navrhl. Měli jsme se letos brát ale přišlo do toho miminko a tak jsme to přeložili na příští rok. Dceru by si rád osvojil ale bez souhlasu otce to nepůjde. "Pan otec" s tím nesouhlasí. Hodně doma o tom mluvíme a jsme rozhodnutí o to požádat soudně pokud opravdu nezačne na malou platit a situace se nezlepší. Pokud se opravdu k dceři nebude chovat slušně, dcera ho bude odmítat a budeme mít i posudek psychologa který prokáže že pro malou není zrovna vhodné aby se takhle stýkala s otcem tak pak jsme rozhodnutí to dát k soudu. Ale už i soc. pracovnice nám řekla že jednoduché to nebude pokud on nesouhlasí. Kéééž by do něj uhodil hrom a bylo by možné se s ním lidsky domluvit. Jde přece jen o děti, ty za nic nemůžou :(

blahova_andrea
11. kvě 2013

@maximsarah víš, mě se to mluví, ale podle toho co píšeš, já bych na nic nečekala. on nevypadá jako typ, co by si rozmyslel a začal se chovat ukázkově. pokud jste s partnerem za jedno a chcete to tak, tak si soudně zažádejte a přestaňte čekat na zázraky 😉

anushka111
11. kvě 2013

Napadlo mě jen jedno dočasné řešení, pokud máte dětskou doktorku ochotnou domluvy, pak by bylo možné nechat si od ní dát potvrzení třeba na tři týdny kvůli angíně než byste stihli toho psychologa. Snad by pak to nepředání proběhlo bez problémů. Držím palce

kacenkax1
28. zář 2013

tak si tady čtu tento příběh a zjistila jsem, že jsem uplně ve stejné situaci? můžu se zaptat jestli už se to nějak pohlo?

kacenkax1
28. zář 2013

@maximsarah ahojky, přečetla jsem si tuto diskuzi, protože hledám radu na uplně stejný problém, už jste něco zjistily?

maximsarah
autor
29. zář 2013

Ahoj @kacenkax1 Bohužel pokud máte styk upravený soudem tak se tím musíš řídit. Můžeš klidně zajít na siciálku a tam to s otcem řešit nějakou dohodou nebo pak jedině podat k soudu žádost na úpravu styku s tím že tam podáš vysvětlení proč nechceš aby se dítě s otcem stýkalo. Bohužel soud trvá na tom aby se dítě s otcem stýkalo alespoň ob víkendy pokud je to možné. U mě došlo naštěstí k tomu, že otec o dceru nakonec, jak jsme čekali, zájem opět nemá. Vždycky se zajímá jen když máme před soudem a posledně chtěl ukázat jak je vzorný otec když si podal k soudu žádost o snížení alimentů a úpravu styku s dcerou, že se s ní "paradoxně" chce vídat častěji, k soudu samozřejmě vůbec nepřišel, zapomněl na to, tak mu totiž na dceři záleží, takže mu obě žádosti soud zamítl a tím jeho zájem o dceru zase skončil. Momentálně jí už neviděl půl roku, narodilo se mu další dítě tak počítám už jí ani chtít nebude. Pokud vám otec neplatí alimenty opravdu to řešte soudně, já se domohla alespoň toho že už to s námi řeší probační úředník a snad ho donutí nějak platit pokud si nechce jít sednout. Bohužel i takoví tatínci se najdou, jenomže to zamilovaná mladá žena nemůže tušit jak se vztah po letech vyvine. Hodně štěstí přeji Kači ať vám to doma dobře dopadne.

hejdi
19. říj 2013

ahoj,taky máme problém,otec neplatil víc jak rok výživné,pro děti nejezdil nejdřív,protože neměl řp,sebrali mu ho kvůli alkoholu,pak ho chytli bez a nyní mu u soudu prokázali,že řídil bez opět,tak dostal púodmínku a 16 měsíců opět bez řp,dále vlastní zbraně ze kterých střílel se synem,nahlásila jsem policii,syn byl vypovídat,odložili to,že je to starší jednoho roku..odmítla jsem mu děti posazovat do auta..,pak neměl peníze,aby pro děti jezdil a exekuce na výživné byla podaná v červenci minulýho roku a pořád nic!!!!!!!!!!!Výživné si nechal snížit ,u soudu lhal,okresní mu to neodklepl,odvolal se a u krajského lhal,tak ,protože jsem nemohla vyvrátit jeho tvrzení,tak mu snížili výživné,přesto stále dluží přes 20 tisíc,teď si najednou zažíádal o styk s dětmi a problém je,že děti nechtějí,přepadává je u školy,dcera doma pláče..,že k němu nechce,psycholožka mi řekla,že nás nevezme,že na to nemá kapacitu se tak moc dětem věnovat,že máme jezdit do Prahy!Tak já nemám peníze a mám zařizovat,aby ten kdo všechno zavinil byl spokojenej,sociálka na mě tlačí,prý je normální ,aby děti neměly u otce vlastní postel a mají s otcem spát v jedné posteli,protože i v dnešní době jiné rodiny to tak mají...jsem vynervovaná jak dál..a navrch mám už s novým manželem skoro roční dceru a děti berou partnera jako otce,tak se brání téhle situaci silně..A ex mi jen psal,že nikoho nezajímá co chtěj děti,že k němu musej!Teď s ním mají absolovovat 4 návštěvy a pak k němu začít jezdit..Tím,že na ně čeká u školy mi dcera řekla,že do školy chodit nebude,že se bojí,že tam zase bude..

anetulinka
3. čer 2014

Dobrý den mám 17 letého bratra a s jeho přítelkyní se jim narodila dcera 1.1.2014 jěnže ona se odstěhovala a ted chcou po mým bratrovi výživné. Jenže mu není 18 tak to bude platit mamka, která bere neschopenku a má jěště dceru, která chodí na střední. Bratr by chtěl mít nárok na střídavou péči. Má to vzít přes soud nebo po domluvě? Děkuji za radu

sarkad2856
3. čer 2014

@anetulinka Dobrý den, ze zkušenosti bych to vše dělala přes soud,ale taky záleží jak se domluví.Vím že někdo se domluví a matka dělá problémy a vše aby otec dítě nevděl,tak všechno se řešilo přes soud a měl to černé na bílém a bylo to pro něj lepší ...
Pak je tady ještě otázka zda je dcera kojená nebo ne,je ještě malička a sama bych takové miminko ještě nedala nikomu,muj názor.
Taky potom záleží na zázemí atd sociálka chodí na kontrolu

anetulinka
3. čer 2014

nn nekoji, ale kdyz platit vyzivne tak aspon nastevy ne? Takze to vzit pres soud bude lepsi?

andelka
4. čer 2014

@anetulinka rozhodně přes soud lepší, aby bylo něco jasně dané. Kromě alimentů bych chtěla mít v rozsudku i četnost styku otce s dítětem. V tomto věku a pokud chtějí mít do budoucna vztah, je potřeba vídat dítko často, na kratší dobu. I když není kojené, tak na mámě je hodně závislé, prvních několik měsíců naprosto. Později bych zkusila např několik hodin, půlden. Od roka celý den, později víkendy. Nepíšeš jak daleko se odstěhovala, jak spolu vychází. Na alimenty má samozřejmě nárok. Ovšem placení alimentů a nárok na péči o dítě spolu až tolik nesouvisí, nelze říct, že když otec neposílá peníze, nemůže dítě vidět. Není to morální, samozřejmě, ale takto to bohužel nestojí. Je potřeba mít dohodu schválenou soudem, nebo nechat rozhodnutí jen na něm (přikláněla bych se k dohodě), v rozsudku stejně je psáno že je potřeba mít zvykací režim v zájmu dítěte. Ideální by bylo zkusit se domluvit, bratr, jeho přítelkyně, vaše matka (její rodiče?), uzavřít dohodu a tu nechat schválit soudem. A hlavně nedělat si zbytečně podrazy, některé matky jsou na to expertky. A otcové zas na jiné věci, ke škodě dětí.
střídavou péči nikdo rozumný nedá dřív jak ve 2letech, spíš se dává až od 3. A musí být na to podmínky.

luciksima
6. dub 2023

Ahojky oživuji diskuzy budu ráda pokud tu jsi jestli si vzpomeneš jak jste pokračovali ve styku když dcera k otci nechtěla....když jste to měli soudně dané? Děkuji když se ozveš