Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři

Muž pije

kajulda
28. lis 2016

Ahoj holky. Potřebuju se spíše vypsat. Jaký je Váš názor na pití u chlapa? Není den aby si večer tak 3, 4 kousky nedal. Pak má tu svojí rýpací náladu. Už kolikrát jsem s ním o tom mluvila, vždy mi slíbil, že to omezí, jenže jak se říká.... Sliby, chyby. Já jsem celý den s holkama sama, on si přijede z práce, nají se, přečte noviny a pak buď čučí na telku, nebo do mobilu. S ničím mi nepomůže. Vypadá to u nás tak, že já lítám jak blbec, on sedí. Jo, občas mi něco donese ze sklepa. Jeho otec lemtal první ligu, a já si neumim a nechci představit, že budu žít s někým takovým, jako byl jeho otec. Promiňte mi za ten román, ale nemám se komu svěřit. Mámu od 16ti nemám, a můj otec je posedlý jen mou sestrou.

kajulda
autor
30. lis 2016

Jéžiš, já chtěla znát názory ostatních, popř.kdo má takovou zkušenost. Né, že se tu budete hádat. To fakt nechci. Položila jsem dotaz, napsaly jste mi své názory, já si je přečetla do posledního písmenka. Nestojím o žádné rozbroje

zuzineckah
30. lis 2016

@kockopes2724 každý to vnímáme jinak. Já zas tvůj postoj vidím jako naprostou lhostejnost k velkému problém, který úmyslně (a pro mě nepochopitelně) bagatelizuješ.
Najít chlapa, který nepije, nebo si příležitostně dá sklenku a nesestřelí se každou chvíli, není žádný problém, to opravdu nevím, kde žiješ. Já jich mám v okolí několik, včetně manžela. Navíc jsou to chlapi, kteří hodně slušně vydělávají, rodině se věnují naplno, nepotřebují běžet po práci do hospody, natož každý den a svoji ženu berou jako rovnocennou partnerku. Což znamená, že doma přiloží ruku k dílu a není nutné se jim o to prosti - tohle je normální chlap z mého pohledu. Nic jiného bych neakceptovala, protože je to pro mě extrém a takový život jednoduše žít nechce a nebudu. A mé děti také ne.

madrilena
30. lis 2016

Myslím si, že většina chlapů má nějaké mouchy, stejně tak, jako je máme my ženy. Nicméně chlast bych netolerovala. Mám k němu naprostý odpor. Osobně jsem si nastavovala nějaká pravidla hned od začátku, povinnosti si dělíme. Někdy jsem toho měla víc já někdy on. Fakt nechápu, proč by měla vše dělat žena a ještě tolerovat pitky. Myslím, že ta tolerance chlastu a jiných závislostí a nepomáhání vychází z toho, že si mnoho žen nevěří a nemají se rády. Já si myslím, že žena, která má zdravé sebevědomí a má se ráda si nenechá nikdy takto ubližovat. Osobně se radši pohádám než abych něco v sobě dusila a pak trpěla. To nesvědčí nikomu.

monikagurthova
30. lis 2016

@kajulda ja bych alkohol netolerovala v takovém množství. Neřeknu kdyby si v patek zašel na jedno ale tohle je moc. A jeste k tomu se nechá obsluhovat. No když domluvy nepomáhá ji proste bych mu přestala delat služku a starala se jen o sebe a holky. jal uz bylo psáno on si k tobě dovolí presne to co mu dovolis sama.

anelamates
30. lis 2016

@valkyra222 No jak neodejde? prostě ho vystěhuj a hotovo, když je dům tvůj. O penězích se budete domlouvat snad u rozvodu, ne? Ale žít s něčím takovým - holky to fakt nemáte v palici kouska rozumu? To je zlý sen.

kockopes2724
30. lis 2016

@zuzineckah fakt nekecám v našem okolí se takový chlapi nenachází, nebydlíme daleko od Plzně takže to je jasné, kdo tady nepije pivo je divnej, tak se to tady tak bere, do hospody chodí ten můj jen občas, o rodinu se stará, vydělává, jako tady autorka jsem psala, že přijde z práce dá si to pivo, lehne si k televizi, ráda bych aby se více věnoval dětem, taky to argumentuje, že já jsem na mateřské on vydělává, je fakt, že má hodně fyzicky náročnou práci a je pak unavenej.

anelamates
30. lis 2016

@zuzineckah Já si myslím, že se může změnit. Pokud tedy nechlastá už extraligu. Pokud to rozjíždí, tak je ješčtě naděje, a tady mi to tak přijde. Jenom si to musí v první řadě uvědomit on, a ona s ním musí spojit síly a bojovat proti tomu s ním. Neomlouvat ho ničím. Jak je to dobrý otec a partner? V čem se to projevuje? Že sedí s dětma u TV? No to teda není nic extra. Ale já bych tedy okamžitě neodcházela, já bych bojovala, právě kvůli těm dcerám, aby vyrůstaly v normílní rodině, ne tam, kde otec chlastá.

madrilena
30. lis 2016

@kockopes2724 I Praze je pivovar, přesto znám spoustu chlapů, kteří nepijou každý den a nijak dramaticky celkově. To, jestli někdo pije se neodvíjí od toho, kde bydlí. To se odvíjí od toho, jakou má životní náplň.

markiiska
30. lis 2016

Ahoj nečetla jsem diskusi jen úvodní příspěvek, takže nevim jestli takto pil už když ste se poznali nebo až ted....ale něco podobnyho sem ted viděla u segry...našla si přítele a ten to viděl u svého táty, každej den 3pivka po práci, chvili to brala, pak mu řekla, že jí to vadí, ale on to moc nebral, rozešli se, a po čase si uvědomil co ztratil a sou spolu a přestal....takže bych mu nějak razantně pohrozila..... já tohle chlastání doma nesnášim, muj chlap to ví a jednou za čas si dá pivko, ale to brblu že se mi to nelíbí 😀 kdybych nic neřekla, tak si myslim, že by si dal i častěji....

monikagurthova
30. lis 2016

@kockopes2724 unavený z prace fajn a ty si doma jako valis šunky? Podívej můj manžel odjíždí do prace rano v sedm a vrací se v pul 7 domu a přesto jak prijede vezme si Eli vykoupe ji oblece nakrmi a da spát a o víkendu je s ni jak nejvic to jde pokud nemusí neco udělat na domě. Neni to o tom jsem unavený z prace ale chci trávit cas s rodinou. Manžel si vyzkoušel co znamená byt na rodičovské "dovolene" když jsem byla nemocná a sám mi rekl ze obdivuje nas ženy jak to zvladame a ze si jede odpočinout do prace. Chlap který prijde z prace flakne sebou na gauč a nechá se obstaravat neni pro me chlap dítě jste chtěli oba neni jenom tvoje

anetka1701
30. lis 2016

@kajulda mám ožralu tchána... Hele sranda to není vůbec... Pamatuju si, jak můj toho času sedmnáctiletej přítel chodil po večerech hledat otce po hospodách, táhnul ho domů a ještě se za to strašně styděl... Já teda nejsem toho názoru co většina "ihned od toho pryč, spálit mosty a dělat, že ten člověk neexistuje", ale myslím si, že to chce trošku postavit si hlavu, změnit pravidla a chlapa donutit, aby nebyl sobeckej a nemyslel jen na sebe... Co tak vím, tak dost holek kolem problém řešilo tak, že začli chodit dvakrát do tejdne cvičit a chlap hlídal doma, začali věci podnikat i spolu a ono se to tak nějak usadilo... Ale chce to bejt asertivní, snažit se to řešit jinak než na sebe štěkat a řvát a nadávat si...

kockopes2724
30. lis 2016

@madrilena Plzeň je taková meka piva, víš cokoliv jsem napíši tak to tady každá včetně tebe překrucuje, já vím, že tohle je problém, ale nelíbí se mě ty rady hned se rozvádět, chce to vymyslet nějaké řešení a ne hned od toho chlapa utíkat

e_v_k_a83
30. lis 2016

Těžko se radí, ale zkusila bych s ním promluvit ještě. Prostě mu jasně říct, že potřebuješ doma pomoc, že nezvládáš to vše a že pokud ano, tak jsi neskutečně unavená a zničená. Řekla bych mu,a by navrh sám řešení, jak ti ulehčit, ale že ty např. od nového roku už nehodláš takto žít. Sama si popř. připrav seznam věcí, o kterých si myslíš, že by měl dělat on. Ale dej mu prostor, aby se prvně zkusil zamyslet on nad tím, s čím ti pomůže. Pokud by s ním nebyla řeč, řekni, že ty pro něj nebudeš dělat - zase seznam věcí. Co se týče piva, řekni, že bys byla ráda, aby nedopadl, jak jeho otec, že pokud by to k tomu směřovalo, uděláš razantní kroky, že nechceš dopadnout jako mamka. Ať popřemýšlí, co s tím vším, ale že ty jsi takto nespokojená. Taky mu řekni, že pokud on má nějaký problém s tebou (nějaké výtky, co by chtěl změnit on), ať ti to řekne. Je možné, že tím pivem něco kompenzuje. Taky někdy my ženské jsme střelené a děláme ve skutečnosti víc, než chlap skutečně chce, jen proto, že si myslíme, že to chce nebo jsme to viděli u našich mamek a nějak jsme vyškoleny.

kockopes2724
30. lis 2016

@anetka1701 ano přesně také jsem to tak začala dělat, sama podnikám různé věci a aby on hlídal, snad časem se nějaká změna dostaví

kristinasaxi
30. lis 2016

@kajulda Proč to děláš? Proč ze sebe děláš služku? To chceš, aby i tvoje dcery byly takové, když sama víš, jak tě to trápí a vadí ti to? Můj muž pochází z rodiny, kde ženská dělá absolutně všechno, co se týká domácnosti, 18ti letech kluk si sedne ke stolu a čeká! Ani ten rohlík si nenamaže! Myslím, že pití je tady až ten druhý problém...

zuzineckah
30. lis 2016

@kockopes2724 hele, promiň, ale myslím, že spíš ty vidíš realitu hodně překrouceně, když ji považuješ za standard... Takhle jak to popisuješ to není normální a já nevidím jediný důvod žít takový život. Tady nejde o to jedno pivo - myslím, že kdyby to bylo o jednom pivě, tak by název tématu nebyl "muž pije", že...
Kromě zjevného problému z alkoholem, který možná ještě úplně nevygradoval, mě dráždí to pověstné "já vydělávám, ty si na mateřské". Jako nezlob se, ale tohle dokáže vyblít opravdu jen ubožák, o kterého není hodno si ani kolo opřít...

zuzineckah
30. lis 2016

@anelamates já vidím největší problém v tom, že on žádný problém nevidí... Tím pádem si nejsem schopna představit, jak by mělo hledání řešení probíhat. Zakladatelka několikrát napsala, že s ním o tom mluvit chtěla, ale pokaždé se to otočilo proti ní... On prostě ví, že mu všechno projde, že je jeho chování s menším prudením o.k., tak proč by se vůbec nad sebou zamýšlel?? Pokud ona nebude důraznější, tak se věci prostě nikam nehnou... Určitě ne k lepšímu.

anelamates
30. lis 2016

No ale já nepíšu nic jiného.

kockopes2724
30. lis 2016

@zuzineckah ale já jsem přece neřekla, že je to normální, promiň, ale to je neustále takové chytání za slovo, je to prostě problém který je třeba řešit, ale nelíbí se mě ty rady s rozvodem

kockopes2724
30. lis 2016

@monikagurthova ty píšeš co je na tvém manželovi pozitivní, ale určitě má také nějaké mouchy. Já jsem napsala o tom svém to negativní, to co mě vadí, ale také se dovede o děti postarat, není to neschopný člověk co myslí jen na sebe, jen prostě občas v té rodině nefunguje jak by měl, ale nebudu hned zněj dělat toho nejhoršího chlapa na světě

zuzineckah
30. lis 2016

@kockopes2724 dobrá, tak jak bys postupovala na jejím místě, když vezmeš v úvahu, že její muž žádný problém nevidí a mluvit o ničem nechce?? To jsou zakladatelčina slova, ne moje... Jak se to řeší s takovým chlapem?? Nemusí hned padnout slovo rozvod, ale já osobně si myslím, že v tomhle případě, pokud by taková výhrůžka nezabrala (a to myslím v dobrém, třeba by se opravdu kousl, kdyby viděl, že jde do tuhého), tak asi už nic...

markiiska
30. lis 2016

@kockopes2724
@zuzineckah dovolim si napsat svuj názor a to takovej, že pokud by se mnou muž nekomunikoval, nechtěl o tom tématu mluvit a já byla zoufalá a všechno by selhalo, tak bych slovo rozvod vyslovila nahlas, aby se chytil na frňák..

kockopes2724
30. lis 2016

@zuzineckah já to mám doma taky tak, ten můj problém nevidí, nevím jak to řešit, poslední dobou když jde do hospody tak si potom taky udělám svůj program a aby hlídal tu naši nejmladší, tak se do toho rodičovství taky angažuje více. Co s tím pitím doma to fakt nevím, hlavně když si nedá říct.

kockopes2724
30. lis 2016

@markiiska o rozvodu jsem mluvila několikrát, ale on to nebere vážně, nějaké ultimáta na něj neplatí, domluva taky nic, má svou hlavu a může do něj hučet i jeho máma a nedá si říct

markiiska
30. lis 2016

@kockopes2724 tak to už asi bere jako slova do větru co.... tak to bych se sebrala a šla přespat třeba k rodičum na 2 dny, aby si uvědomil jak mu bude až skončí sám...

maii
30. lis 2016

@kockopes2724 vybrala sis to sama, neni to tak, ze v okoli jiny typ chlapa neni. Volny cas se da travit jinak, nez u piva, k zene se sa taky sa pristupovat jinak. To, ze u vas na vesnici vsichni chlapi chlastaj a maj radi pivo, to je smutny, a ma to koreny v rodine. A kolik mladych si da nealko? Spis jde o to kolik a jak casto a pri jakychnprilezitostech. A jaky si z dona odnesli jiny moznosti vyuziti. Kdyz nekdo si musi dat denne, at doma nebo s mudrcama v hospe, tak je to alkoholik a sam se nezmeni. A jeho okoli mi je lito.

madrilena
30. lis 2016

@kockopes2724 Já nikomu neradím od chlapa utíkat. Chce to si nastavit takové mantinely, aby se člověk netrápil. Já jsem se ochotna třeba hádat, abych dosáhla nějaké přijatelného kompromisu pro oba. Spousta žen toto nedělá, protože si myslí, že by byly za hysterky. Výsledek toho všeho je, že se k nim chlap chová jako k hadru. Osobně si myslím, že "hladké" manželství, kde se oba na všem shodnou bez výhrad je velmi vzácné. A je vždy na těch dvou, aby žili ve vztahu, kde jsou partnery. Partnerství znamená, že jsou si oporou, že si navzájem pomáhají a starají se společně o děti a domácnost. V dnešní době je pravda, že hodně mužů je vychováváno stylem "mama hotel" a pak jim to ani nepřijde, že by měli doma přiložit ruku k dílu. Chodí do hospody, mají svoje koníčky a žijou si svůj pohodlný život. A spoustě žen vůbec nepřijde divné, že doma všechno dělají samy. Asi bych fakt nesnesla, aby chlap přišel domů a doma se na ničem nepodílel a ještě si dal tři piva nebo šel do hospody. A s takovým bych ani nezakládala rodinu. A určitě bych od začátku neakceptovala, že je všechno na mě. Je fakt dobré si to tak nastavit na začátku, když na to ta žena přijde až v průběhu vztahu, kdy muž si myslí, že má doma druhý "mama hotel" v podání manželky, tak se to mění asi těžko. Řešila bych to a to hodně. Dala bych ultimáta. Někdo to hold nevydýchá a raději uteče. Pak je otázka, jestli by bylo vhodné setrvávat s takovým člověkem ve vztahu. Buď zapracuje nebo má smůlu. Špatné vztahy ničí zdraví, a to není dobré.

madrilena
30. lis 2016

@kockopes2724
Jinak teď jsem četla, že ultimáta a řeči o rozvodu na Tvého muže neplatí. No, možná má pocit, že to doopravdy neuděláš. Pokud máš tři děti, tak se mu ani nedivím, že si tohle myslí. To by Tě asi musel hodně trápit na to, aby jsi zvedla kotvy... Asi jediné, co můžeš udělat jsou skutky. Nemluvit o tom, ale konat. A nemusí to být hned útěk. Stačí daleko menší činy na to, aby pochopil, že Tě nemá jistou.

monikagurthova
30. lis 2016

@kockopes2724 jiste ze ma i svá negativa ale to co tady píšeš bych netolerovala. Nechtěla jsem te urazit nebo tak me proste vytlačí když chlap rekne žene co se stará o deti v tvém případě 3 ze on chodí do prace a ty jsi doma to me proste vzdycky zvedne ze židle. Říkáš ze když reknes ze se rozvedes tak to nebere v potaz fajn zkus mu doma prastit rozvodovyma papirama o stůl a uvidíš jak bude reagovat nebo bych se vykaslali na ultimáta a pokud mas kam jít tak bych sbalila sebe a deti a beze slova odešla třeba na tyden nebo dva a dala mu prostor at si vybere co chce. Jako jak jsem psala beru když si chlap zajde na jedno jednou do tydne ale aby pil doma kazdy den X piv ani nápad. Neříkám ze je tvůj muž nejhorší ale me by třeba vadilo ze někdy nefunguje jak ma i když můj muž neni stoprocentní nikdo neni co se rodiny a domácnosti tyče muzu se na nej vždy na 100% spolehnout a vím, ze mu stačí říct jednou. A on uz takhle pil nez jste měli deti?

maii
30. lis 2016

@zuzineckah mne je popravde dost smutno z toho, ze @kockopes2724 bere jako (mistni) standard chlapa, co pije a je linej, a jeste akceptovala, ze tenhle model riskne predat na deti, ackoli vi, zivot s takovym clovekem je k vzteku. A jeste to hazi na Plzensko - hm, pivo se vari skoro vsude, ve Francii a Italii lidi pijou vino ke kazdemu jidlu pomalu, jo, alkohol je soucasti spolecnosti, ale fakt zalezi, jak se s tim zachazi.

Jako jak jinak se projevuje super chlap? Kdyz se nekdo vali u TV, nepomaha a chlasta, tak tim padem jaksi nevidim, ze by se nejak hodne venoval detem, chodil s nima na prochazky (to by se nemoh valet u TV), zajimal se o zenu a jeji trapeni. Je to proste hrozne smutny, navic jako chlapu, co denne nepijou, pomahaj s domacnosti (nemyslim tim hned vysmejcit celej byt, ale aspon treba objednaj nekde jidlo, vyvedou deti na hriste, dohodnou hlidani, atd) a zajimaji se o to, co jejich zenu trapi, chodi po svete dost a dost.

@kajulda a @kockopes2724, nastavte pevny hranice, stujte si za nima. Ukazte, ze to myslite vazne, kdyz rikate, ze potrebujete pomoct a ze chlast a rodinny zivot nejde dohromady. At se chlapi krouti jak chtej, at se vymlouvaj na co chtej. Jak pisou jine holky, sepiste si na papir, co presne od vztahu s nima chcete, co a jak je potreba zmenit, konkretni body, uvarte jim neco dobryho k snedku a pri veceri pekne predlozte, co se zmeni, nechte je se vycukat. Vysvetlete jim, ze muzou ztratit rodinu, pokud ty body budou ignorovat, protoze vy takhle dal zit nechcete. Kdyz nejsou ochotni se domluvit na kompromisu, tak to pujde proste po tvrdym.