Muž pije

kajulda
28. lis 2016

Ahoj holky. Potřebuju se spíše vypsat. Jaký je Váš názor na pití u chlapa? Není den aby si večer tak 3, 4 kousky nedal. Pak má tu svojí rýpací náladu. Už kolikrát jsem s ním o tom mluvila, vždy mi slíbil, že to omezí, jenže jak se říká.... Sliby, chyby. Já jsem celý den s holkama sama, on si přijede z práce, nají se, přečte noviny a pak buď čučí na telku, nebo do mobilu. S ničím mi nepomůže. Vypadá to u nás tak, že já lítám jak blbec, on sedí. Jo, občas mi něco donese ze sklepa. Jeho otec lemtal první ligu, a já si neumim a nechci představit, že budu žít s někým takovým, jako byl jeho otec. Promiňte mi za ten román, ale nemám se komu svěřit. Mámu od 16ti nemám, a můj otec je posedlý jen mou sestrou.

zuzineckah
30. lis 2016

@kockopes2724 moc možností nevidím. Tvůj muž si z tebe nic nedělá, je smutné, že to vůbec nechá dojít tak daleko, aby ses musela ohánět rozvodem :( to by mě hodně mrzelo... Já bych si s takovým člověkem opravdu neměla co říct. Nejspíš bych vše kolem rozvodu zařídila, pak si s ním v klidu sedla a navrhla mu jak vše vyřešit bez zbytečného cirkusu. Aby viděl, že to máš promyšlené, že to není nějaký prvoplánový výplach pusy a že něco je najednou jinak... A viděla bys, jak zareaguje. Možná by to zabralo. Ale musíš být připravena i na možnost, že řekne "OK", tak se rozvedeme. Což si myslím - a teď opravdu bez urážky, nebo rýpání - je přesně to, co mnoho žen není připraveno slyšet, bojí se toho jak čert kříže a proto radši zůstává v absolutně hrozných a nefungujících vztazích, v kterých si pak "cení" toho, že je chlap nemlátí a pod.... :(

anelamates
30. lis 2016

@kockopes2724 protože už ví, že jen vyhrožuješ. tahle věta se totiž musí myslet vážně. Pokud řekneš - ještě jednou a odejdu, tak zkrátka odejít musíš. Ale jak říkám, já bych si ho odchytila ve střízlivém stavu, pokud to tedy není agresor, a zkusila mu znovu ten problém předestřít, a podle jeho reakce,bych jednala. Kdyby to bylo - cha, já problém nemám, tak dobře. Nemáš, dobrá. Přijdeš jestě jednou nadraný a já odcházím. Pokud by to bylo ano mám potíže, tak se dá hledat řešení, léčba, žádný alkohol,v domě, prostě boj proti společnému nepříteli. A musíš být připravená na to, že to bude trvat třeba pár let, tohle, a že určitě ještě občas uklouzne. jak už jsem jednou psala. Ale hlavně záleží, zda on bude chtít. jestli ne, nepomůže ani svěcená. A za mne 4-5 piv denně už je vážně moc a je to závislost. t

kockopes2724
30. lis 2016

@monikagurthova ano pil i před tím, ale s tou hospodou je to lepší tam jeden čas chodil dost často

kockopes2724
30. lis 2016

Já bych to budoucna viděla, že se osamostatním a jeho přestanu řešit, aby viděl, že se bez něho obejdu, když by to s ním časem bylo horší byla bych lépe připravená na rozchod, prozatím to, ale hrotit nechci, jako nějaká řešení hledat budu, ale zatím nic razantního, to je tak vše co k tomu můžu říct

laurinka2016
1. pro 2016

Holky abych to uvedla na pravou míru jak to bylo myšleno, ze ne vždy děti opakuji a kopírují chování svých rodičů jsou i příklady mezi které se počítám i já, že to byla škola života a právě ukázka toho jak se to dělat nemá. Tím chci říct nemusí žádné dítě pít stejně jako jeho rodiče je to o povaze každého jedince... Kdyby to tak nebylo opijim se každý den kvůli všemu co jsem si zažila. Ale je opravdu na místě si říct ze alkoholikem se člověk nestane ze dne na den a vždy tomu předchází nějaké problémy či nějaké traumata, člověk to z pravidla dělá proto aby utekl před realitou nemyslel na to zle a jde o to jestli má ještě sílu a dostatečnou motivaci se z toho dostat. Každá máme jiné priority toho co sneseme u partnera a co vlastně od něj chceme a zde jsme zase u toho jaký ten člověk byl na začátku toho vztahu, pokud pil už na začátku tak se to nezmění pokud se to vyvinulo v průběhu vztahu tak to má nějaký důvod (většinou je to nepochopení nebo nevím jak to nazvat ze strany partnera či partnerky)

journals
1. pro 2016

Já bych k tomu řekla asi toto - nebudu hodnotit, jestli manžel je nebo není alkoholik, na to tu asi nezaznělo dost informací. Já osobně bych to netolerovala, ani kdyby alkoholik nebyl. Naštěstí v tomhle doma máme jasno a díváme se na tyhle věci stejně.
Co bych ale chtěla říct je to, že není pravda, že v Plzni pijou všichni a je to normální. Není. Nikde. To, že bydlíte v Plzni není výmluva, omluva ani vysvětlení ničeho. Mám v Plzni pár skvělých kamarádků a fakt nemají potřebu pít proto, že bydlí v centru Plzně 🙂 To je velká hloupost.
Je to ovlivněno tím, jakou skupinou lidí se obklopuješ a s kterou skupinou se stýkáš/stýkáte. Skupina sportovců na Plzeňsku bude mít na alkohol jiný názor než skupina štamgastů v hospodě. Vše je ovlivněno pouze "výběrem" okruhu lidí, se kterými se potkáváš, ničím jiným.
My s manželem patříme do skupiny lidí, pro které je normální v rodině fungovat, tátové cítí povinnost děti vzít o víkendu na výlet, v létě rodinu na dovolenou a byla by velká ostuda, kdyby táta přišel domů, otevřel každý den lahváče a koukal na TV. Není to o tom, že si pivo neotevřou, nebo že se na TV podívají, ale rodina je pro ně na prvním místě a priority mají jasně srovnané. Není to naivita, je to prostě jiný pohled na život/na svět. Tihle tátové jsou většinou úspěšní v práci a doma také čekají odpočinek, pochopení, ale stejně jako tvrdě dřou v práci na výsledcích, tak chápou, že doma - manželství a rodina chce také práci na tom, aby to klapalo. Jejich rodina je jejich vizitka.

kockopes2724
1. pro 2016

@journals já se blbě vyjádřila, my bydlíme u Plzně a tak jako tady ten kraj je více zaměřený na to pivo, jasně, že v Plzni úplně každej nepije pivo, jen se najde více lidí co to pivo má rádo na Moravě je to třeba zase víno.Já a to jsem vlastně nenapsala mám mysli svoje okolí, v naší vesnici nevím bydlí asi cca 200 obyvatel, když pominu starší chlapy co jsou v důchodu a budu brát ty mladší nebo ve středním věku tak bych tu možná našla 2,3 chlapy co moc nepijí, jinak a když mám možnost při různých příležitostech je pozorovat se tu rád napije každej, třetina jsou už větší alkoholici.Já nevím mě prostě přijde, že na těch vesnicích se nějak více pije, abstinenti tu zřejmě už vymřeli.
A ještě musím dodat, není to tak, že by manžel s námi nejezdil na výlety, dovolenou, nechodil na procházky s kočárkem...... naopak cestujeme hodně, s kočárkem jezdí kolikrát i sám, vyzvedává děti ze školky, co chceme to koupí, kam chceme tam s námi jede, jen prostě ty všední dny po práci proleží, je to únava, taky lenost, taky zvyk z domova

journals
1. pro 2016

@kockopes2724 Ne, ty mě nechápeš. Nejde o dovolenou/výlet. Je to o principu. Místo výletu si klidně dosaď večerní koupání/krmení/vaření... to je jedno. Nechceš si to přiznat, ale to co popisuješ není normální a není to normální nikde. Pokud píšeš, že ve vaší vesnici není normální nepít (a já tomu fakt nevěřím) tak si spíš myslím, že jde o to, že určitě je rodina, která nepije, ale vy se s ní zřejmě nebavíte, protože její životní styl je jiný... Promiň, ale já nevěřím, že v malé vesnici se večer co večer sebere 80 chlapů a jdou do hospody a chlastaj každej večer. To není o tom, že i když je oslava, tak se napije každej, to je o tom, že třeba jen ty 2 - 3 nemaj potřebu chlastat večer co večer. Tak teď trochu nechápu, k čemu tahle diskuze směřuje. Když sama víš, že jsou (ve tvém okolí málo, ale jsou) tátové co nechlastaj, tak proč na ně poukazovat, že oni se při oslavě taky rádi napijou. To každý a přijde mi to celkem normální. Naopak nenormální je svým pitím narušovat chod rodiny. Buď jsi s manželem nebo přítelem nespokojená, nebo ho bráníš. Tak moc nerozumím této debatě.
Myslím, že vše je jen o tom, s jakými lidmi se každý z nás stýká.

journals
1. pro 2016

Asi takhle - jeho pití ti vadí, jinak bys tu nepsala to, co tu píšeš. Kdyby ti to nevadilo, tak tu takhle nediskutujeme. Tak moc teď nerozumím tomu, proč se ho vlastně zastáváš, když ti tu x holek napsalo, že to není normální.
I kdyby každej z těch chlapů doma manželku třískal každý den, není to pro mě důvod, abych to já považovala za normální a v pohodě, protože to tak dělaj všichni a když to srovnám s okolím, tak mě tříská třeba jen 6x týdně, zatímco ty ostatní to dělaj každej den. Vím, je to extrémní příklad, ale chápeš co tím chci říct?

kockopes2724
1. pro 2016

já to vzdávám ať napíšu cokoliv obrátí se to vždy proti mě, ano spíše jsem se manžela začala zastávat když tady čtu co píšete, raději se s dalšími poznámkami k tomu tématu obraťte na autorku, já na tohle nemám nervy.Opravdu dost, ano!!!!!

journals
1. pro 2016

@kockopes2724 ? Nechápu...pokud se ti tedy zdá vše ok...

kockopes2724
1. pro 2016

@journals já fakt už nevím, to je na palici, proč ještě rejpáš? Mě se nezdá, že je vše ok

journals
1. pro 2016

@kockopes2724 Nechtěla jsem se tě dotknout a nerýpu. Jen a pouze jsem přidala svůj jiný pohled na situaci ve které jsi. Pokud se ti zdá, že situace není ok, asi není třeba se ho zastávat tak, jak to teď děláš. To je prostě nepochopitelné (pro mě). Pokud se tě tak dotýká, co jsem napsala, asi by bylo lepší osobní problémy na diskuzích neventilovat.
Nicméně dotknout jsem se tě opravdu nechtěla. BTW. jsem naopak na tvé straně, protože já bych v téhle situaci být nechtěla.

kockopes2724
1. pro 2016

@journals RC promiň, celá ta debata mě rozčílila, neměla jsem se do ní vůbec pouštět. Proč se manžela zastávám? Nevím jestli to dobře vysvětlím, myslím, že jsem vše napsala správně a mám pocit, že to tady nikdo nechápe, tak to zkusím znova. Ano štve a vadí mě na něm to pití a povalování u tv. Tím jsem se i vyjádřila k tématu, že jsem na tom podobně jako tady autorka, i jsem sem napsala jak bych to prozatím chtěla řešit, ano spíše to řešit nebudu, pokud je klid nemám potřebu to hrotit zvláště teď před vánoci, chci tomu dát čas i přes to, že to u alkoholika nemá v podstatě smysl. Já s tím i počítám, že asi nebudeme spolu navždy. Jinak, ale nemám proti němu nic, je to super chlap co má své chyby, ale to každý znás. To, že se rád napije ještě neznamená přece, že je špatnej ve všem ne? Jako tady to několikrát vyznělo tak, že alkoholik rovná se špatnej chlap ve všem, ale to není pravda, to se ho prostě musím zastat.

kockopes2724
1. pro 2016

To RC tam nepatří