Můžu mu ještě věřit?

denca15
3. únor 2016

Holky, chtěla jsem se zeptat.... Začalo tím že jsme se zasnoubili, jsme spolu 3 roky a máme skoro ročního syna. A byli jsme šťastný... Ale poslední dobou se začal chovat divně... Vím že se to nedělá a nemá, ale vlezla jsem mu do telefonu mezitím co se sprchoval... A našla jsem tam konverzaci s bývalou.. Byli spolu i někde na diskotéce, kde se nejspíš líbali a on ji psal že doufá že z toho vznikne něco víc... Když jsem se druhý den ptala zda mě podvádí šíleně se rozčílil a byl vulgární a hnusný... Pak mi řekl ať si zabalím věci a vypadnu... Tak jsem začala balit a mezitím on odešel, po chvilce se vrátil začal mi vytahovat věci z kufru, brečel a kleknul si předemnou a začal mě prosit ať neodcházím že nás miluje, že nikoho nemá a že by se sám prý přiznal... A já nevím jestli mu to věřit nebo ne... :( Ale od té doby se strašně snaží, pomáhá i hlásí ke komu jede.... Už fakt nevím co si o tom myslet a hlavně jestli mu můžu věřit....

anansie40
4. únor 2016

Možná bych neodešla hned, ale začala bych se psychicky připravovat na to, že si postupně pojedu po své linii. To jeho snažení bych brala hodně s rezervou, jak už tu bylo psáno výše, nikdy se chlap nedokáže přetvařovat dlouho a zase něco praskne. Na to bych byla připravená a zůstala obezřetná, což znamená, že důvěra jde do háje a pak se v tom nedá žít.

uzsezasenudim
4. únor 2016

@japona určitě! Nepopírám, že to tak máte 🙂 Ale každý to má jinak. Já bych chtěla vědět pravdu. Jak už jsem psala, dítě nedítě, děj se co děj. S pravdou prostě nejdál dojdeš. Jak v životě tak i ve vnitřním poznání a růstu. Ale znovu jsme u toho, soudím to dle sebe a svých hodnot. A chápu, že některé by vyhovovalo spíš žít v milosrdné lži. Já bych o takovou milost nestála. Zjistit to o pár let později, byla bych snad ještě víc nas***á a celou tu doby bych brala, že ze mě někdo dělal krávu 🙂 Jsem velmi hrdý člověk. A spíš beru, že někdo klopýtne a umí se s tím vypořádat. Že i ten dotyčný hrdě přijme, že se zachoval jako podvraťák a teď z očí do očí je s to přijmout to, co příjde. Trest. Naopak ....chtít aby partner žil ve lži. Jeden to na mě jednou zkusil. Žil ve lži. Za dva měsíce zhubl 20kg a večer co večer zvracel. Když prasklo (respektive já to rozlouskla), že ulít... tak mě došlo, co za tím bylo. Nevolnost a zvracení = neschopnost strávit, co udělal. Už jsem ho neviděla jinak, než jako slabocha. A ty já nerada. Mám ráda bojovníky a očekávám od partnera, že férově vstoupí do ringu a nechá si ode mě nakopat nebo vykopat? Kdo ví 🙂 Ale hlavně že tam vstoupí. Říkala jsem si, že další větší životní zkoušku by řešil stejně. Strčil by hlavu do písku. E E nic pro mě. 🙂 Je náhodou krásný vidět tady, jak to každá vidí jinak. Lidi jsou krásný, každý je úplně z jiného těsta 🙂 A všechny máme pravdu! pro svůj příběh, sobě na míru. Peace

xpetula25
21. únor 2016

ahoj holky,tosaméjsem udělala já,,jsem spolu rok a půl,,,a ted na nový rok rozesílal blahoprání,,a bývalka mu odpověděla že mu také přeje a blaa bla a at je štastný na to jí onodpověděl smutnýma smajlíkama,,,tím konverzace skončila a už si nepíšou,,,,nedávno jsem ale zase oběvila sms od jeho (kamarádky-je to přítelkyně jeho nej.kamaráda),,,byly společně na zábavě(já nemohla měla jsem noční v práci) psala mu at teda jedou ještě někam na disko a na to jí on odpověděl jen Miluju Te,,,chvíly se tam dohadovali onam u psala co to mele že je opilej apod,,,tím to zhaslo a víc si taky nepíšou a nestýkaj se,,vím žebyl opilý alepřece se takové věci nepíšou jen tak někomu ne?doma se chová celkem normálně,,,neřekla jsem mu že to vím,,je mi trapné se přiznat že jsem mu vlezla do mobilu,,,je mi 25 jemu 28....to už by snad rozum mohl mít ?mám strach žekdyž muto řeknu tak se zhádáme a rozejdem se

shine2015
21. únor 2016

@xpetula25 nic mu hlavne nerikej..nejen ze se ztrapnis ale bude si myslet ze zkousnes vse...zacni pracovat na sobe. Chod mezi ludi. Zmen sve chovani vuci nemu - ne nascjvaly ale nebud tak citelna a nesmis na nem viset...

shine2015
21. únor 2016

@xpetula25 a pokud nemate deti tak bych si hodne rozmyslela s nim do budoucna pocitat...

nonnni
21. únor 2016

@xpetula25 nemuzes mu verit, zejmena v kombinaci s tim, co pises vedle, ze je to gambler a alkoholik. Vzpamatuj se, jsi dospela zenska a ne pubertacka, ktera jeste nevi, ktera bije.

Mmch, nekoho podvest a prijit domu a prasknout to na sebe je jeden z nejsrabovejsich tahu, ktere clovek muze udelat. Ujede a jeste prenese svou vinu na partnera. Plati oboustrane. Neni na tom nic statecneho a uprimneho. Je to zbabele, to je tak vse.

Mnoho z vas pise, ze by jim vadilo, ze z nich nekdo dela "kravu"...tem doporucuji pracovat na svem vlastnim sebevedomi. Pokud clovek vi, ze neni "krava", tak se se nepotrebuje bat, ze si to o nem budou druzi myslet.

xpetula25
21. únor 2016

máte pravdu,,ale on mě nepodvedl alespoň jsem se o tom nedočetla,,byly tam poze tyto sms jak jsem uvedla,,nikdy dřív si s nima nepsal a ani nestýkal,nadále mu tel.kontroluji a nic víc tam nemá,,,,mám hrozný vztek a chtěla bych mu to říct,že jsem to četla,ale bojím se že tím vše zahodím(a to je až ta poslední možnost),,neříkám že mě nemá rád,,,a že se takhle chová vždy,,ale tak 3x do měsíce ano,,jede s kamarádem pít a ignoruje mě když mu píšu,,,vědět to kde je jedu tam a zmlátím ho na místě,, :Dvčera jsem mu vnoci po jeho průseru napsal pouze sms typu že mě dohnal až k následujícímu rozhodnutí a to bud já a nbo kamarádi,alkohol a průsery,,,,takže počkám jak se k tomu postaví,,vzhledem k tomu že už ho znám tak počítám s tím že se zase bude chovat jako by se nic nestalo a bude zase nějaký čas doma a chovat se normálně,,ovšem na jak dlouho?chce to prostě něco razantnějšího

shine2015
22. únor 2016

@xpetula25 mozna by ksi mela pochopit ze ho nezmenis....on takovy je a takto to ma nastavene. Prijde mu to vporadku. Co chces delat??cely vas spolecny cas mu stat s nozem u krku a vyhrozovat?? Jak dlouho mu to vydrzi delat vse podle tebe....on ma byt partner a ne decko kteremu pohrozis ze ldyz nebude delat A nedostane hracku...on musi mit i nekdy cas kdy je sam....a neuhlidas ho. Chces ho cely zivot kontrolovat??? Az nebude stacit jeden zakaz porad vymyslet neco razantnejsiho??? Kam az to dojde? Privazes ho doma?

Ja bych casem odesla....ono kdyz spilu jsou lidi a duveruji si...je ten vztah uplne ale uplne jinde....

xpetula25
22. únor 2016

@shine2015 rozhodně ho nechi vázat doma a chápu,že chce mít čas pro sebe,jen nechápu proč když se naleje dělá takové blbosti,,byla bych raději kdyby mi to třeba řekl,,jdu s kamarádem na pivo a já bych mohla třeba v klidu spát

shine2015
22. únor 2016

@xpetula25 ty sama si musis rict jakeho muze chces....a podle chlapa budes mit zivot pro sebe i deti....na to bych myslela predevsim ;)

xpetula25
22. únor 2016

jenže já nemám v plánu se s ním rozcházet,,,,to jeho občasné opilecké výletění bych i přežila,,,ale ty sms ex a pak bývalce ?to se mi nezdá normální proto mě napadlo podívat se mu do tel.

shine2015
22. únor 2016

@xpetula25 me nemusis vysvetlovat sve chovani....jen proste ja bych s takovym muzem nemohla byt. Ja ale na sebe byla vzdy tvrda....nehledala jsem muze ktery chodi do hospody a ktery mi pridelaval starosti....

shine2015
22. únor 2016

@xpetula25 ps co tady chces slyset?? Ze se zmeni??? Holka nezmeni a bude hur.....

xpetula25
22. únor 2016

pořád pátrám co dělám špatně,,,,a kde jsem udělala chybu že se takhle začal chovat,,,já nikam nechodím,,,jedu max k rodičům,sestře a sem tam ke kamarádce,,žádné hospody,kluby apod...o domácnost se starám,vařím vše co k tomu patří,,,,bud jsem ho omrzela nebo to nechápu.....dřív se takhle nechoval...i když jsem se dověděla že jeho ex se kterou byl od něj utekla ze stejného důvodu jak uvádím já....

shine2015
22. únor 2016

@xpetula25 to je proste on a nepredelas ho. Ma to zazite a ma to jako normu,jako standart....pro neho jeho chovani je vporadku a nechape co vysir....

shine2015
22. únor 2016

@xpetula25 ps ex byla inteligentni ze od neho odesla

xpetula25
22. únor 2016

no holku mu prý tohle snášela 6let....musí být i jiné řešení než rozchod :(

shine2015
22. únor 2016

@xpetula25 snazila se a dospela k zaveru ze takovy zivot nechce. Dobre udelala. Je dobre ze vzala rozum do hrsti.

xpetula25
22. únor 2016

já vím,,že každý rozchod bolí a brzo to přejde,,,jenže jak říkám zezačátku takovej nebyl,,vůbec ho nepoznávám poslední 3 měsíce....

shine2015
22. únor 2016

@xpetula25 a reseni jine nez rozchod je. Smirit se s tim jak se chova...s veskerou odpovednosti,za sebe a v budoucnu i za dite....jakeho otce mu ty vyberes....a nemysli si ze dite neuvidi ze tata pije....ze se nebude stydet ze ridi opily....a hlavne nebud tak naivni aby sis myslela ze jeho dite jednou zmeni k lepsimu....

shine2015
22. únor 2016

@xpetula25 ty jsi to nevidela a ted to zase videt nechces....

xpetula25
22. únor 2016

já ale netvrdím že pije denně,,psala jsem že tohle se děje max 3x do měsíce a někdy ani ne,,ještě jsem asi zapoměla dodat že kvůli tomu přišel o ŘP takže už neřídí,,,

xpetula25
22. únor 2016

@shine2015 mě prostě přijde jako by mu přeskočilo,,jindy je třeba celý víkend semnou jsme doma nebo spolu někde,,a nemá potřebu ani být s kamarády,,a jindy zase tohle...nevím

nonnni
22. únor 2016

@xpetula25 ty si hlavne musis uvedomit, ze ty nejsi zodpovedna za chovani druheho cloveka. Tudiz to, co on dela je jeho volba a ty s tim nezmuzes vubec nic.

Uplne stejne, jako za jeho chovani nejsou zodpovedni jeho kamaradi, kdyby nechtel chlastat a objizdet herny a ignorovat te, tak to nedela. Stejne tak, za jeho chovani neni zodpovedna jeho ex, kdyby ti nechtel zahybat, tak ti zahybat nebude. Ani v opilosti nekoho virtualne svadet.

Prestan hledat vyluvy pro jeho zkraty a prusery...tomu cloveku je 28 a vse co dela dela proto, ze to delat chce. Pokud tedy netrpi dusevni poruchou.

Stejne, jako je tvoje volba s nim zustavat v teto situaci, nikdo te nenuti.

mmch, muj vztah s ex trval 6 let...kumuloval od naproste idylky do chlastu, gamblerstvi a nasledne k agresivite (v tomto poradi, pricemz ten chlast byl zhruba v te frekvenci, jakopises ty)...agresivni nebyl sice (jeste) vuci me, ale nehodlala jsem cekat na dalsi etapu jeho zavislosti, az ji nenatahne v hospode jinemu, ale me.

xpetula25
22. únor 2016

Mam ho poslat na leceni?vzdyt denne nepije,,nekdy tyhle prusery dela 3x za mesic a jindy zase vubec,,takze vazne nevim

evulina77
22. únor 2016

@xpetula25 každopádně má problém s alkoholem, je tzv. kvartální pijan. Pokud pije občas, ale má problémy, dělá ostudu, chová se jako utržený z řetězu, je to problém. Navíc nejsi první, která to s ním řeší, jen zatím poslední. Pokud s ním budeš a on svoje chování nezmění, budeš stále ten hlídací pes, který znejistí vždy, když se vytáhne flaška, kdy půjde s kamarády ven a jen budeš počítat ztráty a budeš se cítit trapně a budeš čekat odkud to příjde, co kde zase vyvedl. Žít se s tím dá, ale nevím jestli to stojí za to. Zatím nemáte děti, ale až budou, bude to horší, pokud s tím přítel nic neudělá. Je 3x moc nebo málo?
A taky bych se zamyslela nad tím, jestli je dobré být ta hodná a pečující partnerka, která je doma a jen trpělivě čeká až se jí kocourek vrátí domů, aby mu pak pofoukala bebíčka... Zační žít svůj život, měj svoje plány, zkus se trochu citově odpoutat a podívej se na něho střízlivýma očima, jestli si chceš vůbec představit mít s ním děti a společnou budoucnost.
A taky nechápu, proč chodí na tahy bez tebe a jen s kamarádama? Občas jo, ale takhle to vypadá, že se každý víkend sežere jak prase s kamarádama, pak se týden léčí z morální opice a další víkend nanovo. Místo toho aby jsme spolu jezdili na výlety nebo něco podnikali spolu, vyspává opici...

evulina77
22. únor 2016

@xpetula25 a ještě jedna věc, přestaň mu projíždět telefon. Není to důstojné jak pro tebe, tak pro něho...

nonnni
22. únor 2016

@xpetula25 nemusi pit denne, aby byl alkoholik. Dobre to vystihla @evulina77 ...

ty mas zodpovednost za svuj zivot on zase za svuj. Pokud se dobrovolne vrhnes do vztahu, ktery nema zadnou perspektivu, tak je to tvoje volba a znicis se ty sama, nebude to on, kdo te znici. A stejne tak je jeho zodpovednost zit jeho zivot...pokud si vybere drahu alkohholika a chuligana je jeho volba, nema to co delat s tebou.

Neni nic, co bys mohla udelat, nebo rict, co by zmenilo jeho chovani, pokud to on sam nebude chtit zmenit.

Ale sedet a cekat, ze z toho vyroste...je asi tak nejblbejsi reseni, protoze to je snad kazdemu jasne, ze se nestane...

On ma problem a mel by ho resit. Ty mas problem a mela by ses soustredit na reseni sveho problemu a ne placat energii na reseni jeho problemu. Ty mas mozna pocit, ze kdyz se vyresi ten jeho, tak se vyresi i ten tvuj, ale to je jen iluze. Muze se take krasne stat, ze se clovek leci a zmeni...a pak zjisti, ze partner, se kterym byl v dobe sve zavislosti neni clovek, se kterym chteji byt a byli s nim jen z nouze a ze zvyku a pohodli.

desencanto
22. únor 2016

@evulina77 podle mě není alkoholik, ale není ve vztahu šťastný a proto jak slečna píše, trvá to 3 měsíce.. Hledej otázku proč to dělá, zamysli se nad vámi.. Pořád ho omlouvás a tedy otázka zní, co chceš vlastně za radu.. Když někdo napíše něco proti němu, hajis ho.. Nedává to moc logiku.. Nebylo by lepší najít si chlapa, který ti dá to, co ty sama chceš?

xpetula25
23. únor 2016

@desencanto již v dřívější době tohle sem tam udělal,,vím to od jeho bývalé,,,choval se dost podobně,,a tak si nemyslím že by mě neměl rád/nemiloval,,,,jen to zřejmě má takhle nastavené,,a já bych ho z toho chtěla dostat,,vždyt mu je 28,,,,již jednou jsem od něj odešla a po mém návratu se změnil-však jen na nějaký čas cca 2 měsíce,,,miminko zatím neplánuju,alespon né v nejbližší době...