Návrat k exmanželovi - jak ho zase začít milovat?

iva_87
22. lis 2018

Potrebuju poradit... rozesla jsem se s pritelem a dohodli jsme se s exmanzelem ze spolu zacneme hledat bydleni a zkusime spolu zit.

S exmanzelem jsme se poznali mladi, mame tri deti. Nikdy me moc nepritahoval, asi i proto ze sex nebyl nic moc a orgasmus jsem s nim mela jen dvakrat a on uz se potom ani nesnazil abych ho mela znovu. To bylo kratce pred rozvodem... ted rika ze v te sedmilete odluce toho hodne pochopil a ze vi, ze me zanedbaval.
Taky mi prislo ze na me hodne kaslal, ze me nechal abych veci zvladala sama. Asi to hodne souviselo i s tou sexualni oblasti.

Na druhou stranu, jako kamarad, tata nasich tri deti byl vzdycky skvelej. Chytrej, vtipnej chlap, co toleroval moje chyby, snazil se mi casto snest az modre z nebe (nekomunikovali jsme, respektive komunikovali blbe, tak nevedel nikdy presne co vlastne chci, ale fakt byl zlatej 🙂))) Hodnej, pracovitej, mam vetsinu vzpominek s nim hezkych.

Ale porad me desi to fyzicno, jak to prekonat? Chceme dat detem celou rodinu, vim ze je to skvelej chlap, vazim si ho a on me.

Nemam zadnou dobrou zkusenost s nim v posteli, ze zacatku to bylo fajn, ale pak ten jeho zajem orientovany ciste na jeho praci a ego (o tom vi a opravdu nastala velka zmena behem tech sedmi let odlouceni) to nejak zazdil.

Neni tu nekdo kdo se vdal z rozumu.. kvuli detem... za jinak super chlapa kde to v posteli neni uplne ono? A je tu nekdo jehoz partner se opravdu naucil byt v posteli "dobreJ"? 🙂

Diky za reakce ... vim ze bych asi nemela na nic chvatat, zacneme spolu bydlet a asi spolu pomalu "randit", ale rada bych slysela neci zkusenosti.

hermij
22. lis 2018

@iva_87 Ivo, za mě velký palec nahoru za Vaši odvahu i snahu. A pokud do toho jde i on, tak máte šanci, že to může klapat. Láska někomu přetrvá na věky, ale mnohým ne. Pak je třeba se znovu zamilovat. Znovu se rozhodnout a ujistit se "Ano, rozhodl/a jsem se dobře". Když to lidi neudělají, vztah často končí. Vy ale chcete 🙂
Nebyla a nejsem ve stejné situaci... i když jsem se trochu z rozumu vdávala a fyzično jsem trochu v počátku překonávala, zvítězila láska v toho člověka, který je uvnitř a to ostatní přišlo... i lepší sex :D Asi než tu házet rozumy, tak Vám doporučím (za mě) úžasné knihy od Garyho Chapmana - 5 jazyků lásky (originál, pak klidně i varianty "pro muže", "pro rodiče" apod.). Je to manželský poradce, který už dokázal takto spojit mnoho rozešlých párů a manželů. Zkuste v knihovně nebo si kupte a čtěte (klidně i spolu).

jenny91
22. lis 2018

@iva_87 Ahojky, podobnou situaci jsem nikdy neřešila, takže z tohohle hlediska bohužel poradit nemůžu.
Podělím se ale o příspěvek, který jsem psala do jiné diskuze a který si myslím, že by vám mohl pomoct. Loni jsme měli pocit, že bychom mohli zdokonalit svůj ucházející intimní život, a vyrazili jsme tedy na retreat pro páry. (Pořádá se jich spousta, náš byl od Denisy a Richarda.) Byl to pro nás báječný zážitek, který nás hodně sblížil, jeden druhého jsme poznali z úplně dosud neznámých stránek, vylepšil se nám vztah jak po fyzické, tak i emocionální stránce... Ze začátku nám to tam tedy připadalo celé takové divné, ale nakonec jsme byli úplně nadšení. Párů tam bylo hodně - některé jako my, které chtěly pracovat na už tak dobrém vztahu, ale taky spousta těch, u kterých láska pohasla, přestaly se milovat.
A konkrétně k tvému problému - u nás to možná víc vyřešilo emocionální stránku. Neměli jsme sice ani do té doby potíže, sem tam jsme se pohádali jako každej druhej, ale od tý doby vlastně i ty občasné hádky (ťuk, ťuk, zatím) vymizely. Naučili jsme se tu energii z nich vlastně převádět právě do intimního života. Sexuální stránka se tam taky hodně řeší z různých úhlů, odlišnost mezi mužem a ženou, ale vlastně dost i ten přístup muže k sexu. Jak by měl vnímat a naladit partnerku atd.

ester_davidova
23. lis 2018

Dobré ráno. Ano, já se vdávala z rozumu. Volila jsem mezi vášní a (až nezdravým) obdivem a spolehlivostí a jistotou. Volila jsem to druhé. A dnes bych neměnila, i když by bylo hezké mít to asi vše v jednom: ale asi ne každý člověk nemůže mít všechno... Můj muž je spolehlivý, miluje naše děti, má rád určitě i mě, zařídí, postará se, zaopatří. Máme podobné názory, zájmy. Ano, sex je na nic a vlastně skoro neexistuje (kvůli mně a to už rok po seznámení to bylo na nic), ale vzhledem k našemu životnímu nastavení a směřování je to jedna ze součástí života, nikoliv ta nejdůležitější. A také jsme za těch dlouhých let měli dvě velké krize, ale nikdy jsme se nerozloučili. Takže si myslím, že je to hlavně o vašem rozhodnutí, o tom, co je pro vás více důležité. Rozhodnout se a jít si za tím. Jestli budete pochybovat, budete nejistá, nešťastná. A nakonec by se určitě i na sexu dalo pracovat - vás to přeci s ním bavilo alespoň ze začátku...

iva_87
autor
23. lis 2018

@hermij Dekuju moc a moc, knizku jsem si nasla a vecer jdu cist. Exovi ji koupim k Vanocum 🙂

iva_87
autor
23. lis 2018

@jenny91 Vidim to podobne, je na tom proste potreba nejak nekde zapracovat a necekat ze se to spravi samo. Tak se budu snazit 🙂 Diky za tip!

iva_87
autor
23. lis 2018

@ester_davidova Strasne mi mluvite z duse. Hlavne to ze je potreba se rozhodnout a pak se neohlizet jestli jinde a jinak by to nebylo lepsi, neuzirat se tim jak mi chybi ten uzasny sex s nekym kdo se dokaze vcitit , kdo vi jak se hybat, kdo vi jak a co delat, kdo vas pritahuje uz jen tim jak vypada... mate pravdu ze tohle si muzu rikat denne a budu z toho jen smutna.
Je potreba soustredit se na to hezke, dobre, a vidim to podobne - mit vsechno v jednom cloveku asi neni uplne mozne, az na par vyjimek, ale vetsina lidi chyby ma a mit bude, stejne jako je mam ja a urcite ho musim nekdy stvat.

Musime komunikovat uz ted, nastavit hranice, podminky, jak se k sobe priblizovat.. a uvidime, treba to i v te posteli bude lepsi. Diky.

ester_davidova
23. lis 2018

@iva_87 Moc vám držím palce! Vím jaké to je - myslet, jak by to s někým jiným (dokonce konkrétním) bylo úžasné... a to nám poznamenalo dobře prvních pět let vztahu, hlavně jsem se trápila já, srovnávala, čekala... A vše pak vyústilo v první krizi a dočasnou rozluku. Ale po tom, co jsem se já rozhodla, že to tak prostě nebude, hodně se změnilo. Protože jsem se změnila já. Není a nebude to dokonalé nikdy, ale už žiju🙂

Vy můžete cestou k sobě nalézt i tu vášeň, je to velmi pravděpodbné. Hlavně nic neuspěchat.
Moc na vás myslím. Určitě se vám to povede.

sibele
23. lis 2018

@iva_87 Ahoj, reagovala jsi v "mé" diskusi, tak píšu 🙂 Tam mi holky psaly často komentáře na rovinu a já jsem za ně ráda. Zkusím to taky tak, doufám, že nevadí?
Jak víš, mám podobnou zkušenost. A já bych do toho znova už určitě nešla, považuju to u sebe za velkou chybu ze slabosti, strachu nebo nevím z čeho. Tím jsem si po uplynulých letech naprosto jistá.

- už jste spolu spali/spíte? Víš, že je to lepší? Nebo do toho jdeš s tím, že budeš žít bez toho? A pokud to druhé, jsi si opravdu jistá, že ti to nebude chybět?
- jak máte staré děti?
- proč jste se rozvedli, byl toto ten důvod?
- a konečně: proč se teď k sobě chcete vracet?
- jak je pro tebe sex důležitý?

sibele
23. lis 2018

@iva_87 Možná se pletu, ale mám z tvých řádků pocit, že už jsi víceméně rozhodnutá, pletu se? 🙂 Nestálo by za to, předtím, než se spolu s manželem případně sestěhujete, to vyzkoušet? Nějakou dobu randit? Někam spolu třeba jet. Kvůli dětem i kvůli vám, poznat, jestli to funguje... Proč on se chce vracet? Jak on danou odluku strávil? Proč jste se rozešli s přítelem?