Nechci na svatbu, nechci dát prachy.

lukysa
26. kvě 2020

Jsme pozváni na svatbu,v podstatě měla už proběhnout na jejich první výročí,koron tomu chtěl jinak tak je odložena o 2m.tak ani nevím zda proběhne jak byla v plánu nebo jen obřad a někdy hostina.řekne se že nemusíme,kdyby to nebyla jediná ségra muže.kdyz nepůjdem mi nepřijde ani otec- matka před 9m umřela.ptala jsem se na dar rovnou si řekli o prachy-proc jsem proti.je v insolvenci za svoji marnotratnost.,ale mi se musíme ohánět a splašit prachy insolvenčním správci za dědictví .(když se tady vipisuji tak mě napadá, že s vybranych peněz by měla jít půlka správci.jako nahle nabití peněz - dědictví, výhra ) 😒

orisek56
27. kvě 2020

@eviicka tak je jedno tím pádem, jestli mu dají dary, nebo penizem. Prostě asi částečně po platí nějaké dluhy, což si myslim ve výsledku, že je to přece dobře. Taky by ty, peníze mohli prochlastat, nebo něco podobně s dary

mourovatakocka
27. kvě 2020

Hele a to by vlastně byl docela super gól, dát do obálky nějaký úpis nebo nevím, co se dává v takovém případě, o částce, kterou jste jejím jménem poslali věřiteli.

matire
28. kvě 2020

@shaun40 To je ale sakra rozdíl, nemyslíš? Dám sem citaci přímo ze zakladatelčina příspěvku, podle mě mluví za vše: "jenže teď budem za ni znovu platit aby otec nepřišel o střechu nad hlavou". Takže nevěsta se může veselit a utrácet, zatímco jiní se kvůli ní bojí o střechu nad hlavou a makají, aby splatili její dluhy?

dejvitka
Autor odpověď smazal
Zobraz
marti89
28. kvě 2020

@matire Vždyť tam má být jen její kamarádka (hádám svědkyně), otec, bratr a povedená švagrová. To je nějaká veselice? I když má dluhy, tak snad právo na svatbu má jako každý jiný a pokud si tam rodinu přeje a ta rodina (otec a bratr to považují jako povinnost tam jít, i přes zřejmě ne úplně dobré vztahy), tak to ta "švagrová" musí respektovat, ona se tam pouze přivdá, zatímco oni mají pokrevní pouto.

ai30
28. kvě 2020

@marti89 Souhlasim. Se ctyrmi hosty, to bude veselice jako stehno. Kdybych to nevedela, podle nekterych prispevku bych si myslela, ze se bude vdavat na zamku s anglickou kralovnou jako hlavnim hostem. 😅

jade85
28. kvě 2020

Z dotazu je srozumitelný jen nadpis, pak jsem pochytila pár detailů z komentářů. Nechceš na svatbu, nechoď. Ať jde tvůj muž, o tvojí přítomnost, mám pocit, stejně nikdo nestojí...

orisek56
28. kvě 2020

@ai30 tak měla jsem dneska blbý den, ale teď jsem si úplně cvrkla do gati 😂😂😂 jeden z nejlepších příspěvku 👍

pleskot
28. kvě 2020

@mourovatakocka To by nebyl gól. To by bylo trapný a ztrapňující. Asi jen málokdo si zaslouží, aby byl ztrapňován na vlastní svatbě.

mourovatakocka
29. kvě 2020

@pleskot Pokud kvůli nevěstince hrozilo vystěhování starého táty z domu, ani by mi to nepřišlo špatné. Asi mám jiné představy o harmonických vztazích 🤷

pleskot
29. kvě 2020

@mourovatakocka Když pominu, že tomu nevěřím, protože to nedává smysl, tak je to pořád ubohý. Asi mám jiné představy o tom, jak by se k sobě lidi měli chovat.

ilonne
31. kvě 2020

@ninive211 Promiň, ale to zní jako vstupenka do divadla nebo na nějaké jiné představení 🙈. My jsme dostali třeba i 500,- a vůbec mě nenapadlo počítat, kdo kolik snědl apod.... Na svatbu si zvu hosty, protože chci. A ne, aby si tam platili přítomnost 😁😁😁.

matire
31. kvě 2020

@marti89 Mě nepřijde v pořádku, že švagrová si cpe peníze do vlastní svatby (a je fuk, o kolik jde) a očekává dary, zatímco tátovi kvůli ní hrozí ztráta bydlení a s bráchou za ní musí splácet.

marti89
1. čer 2020

@matire A kdo tvrdí, že očekává dary? Pokud vím, tak ta švagrová se na to sama zeptala a ona jí slušně odpověděla, sama od sebe si o ně přece neřekla, tak to stojí na začátku dotazu. Navíc nikdo nevidí do toho, proč se dostali do finančních problémů (jestli jsou tam děti a neutáhli to z rodičáku a zadlužili se kvůli tomu, nebo za co si celkově ty peníze utratili - o rozhazování tvrdí jen ta švagrová, a proč hrozí ztráta bydlení tatínkovi). Soudit tady nevěstu, když se nemůže bránit a vyjádřit, je snadné. Ovšem rozhodně není v pořádku, aby někdo považoval svatbu za prostor pro osobní mstu, myslet si o ní může, co chce.

matire
2. čer 2020

@marti89 Nezlob se, ale nechci tu s tebou diskutovat o svých názorech. Napsala jsem zakladatelce svůj tip a tím zase končím. Samozřejmě vycházím z toho, co psala ona, protože snad nemůžeme jen tak zpochybňovat pravdivost něčích příspěvků. Každopádně si nemyslím, že tu byla řeč o osobní mstě.

ellka1987
Autor odpověď smazal
Zobraz