Nelogické hádky. Jak se jim vyhýbat nebo je řešit?

lobella
5. lis 2022

Ahoj vsem.
Jak se vyhybat nebo resit z vaseho pohledu nelogicke hadky? My se s chlapem hadame z meho pohledu nelogicky casto. Napriklad dnes dopo rekne,ze jde varit. Starsi dcera se tahne zidli,ze chce pomoc. Souhlasi. Jenze je vidi mladsi dcera (1rok) takze vyleze na zidli ke starsi. Ja si stoupnu za ne,aby mladsi nespadla. A chlap vyleti,ze jsme mu tam vlezly vsechny. Rikam,ze jestli mu tam mladsi vadi? On ze ne. Tak rikam,jestli tu bude mladsi,ze tam musim byt taky. Nacez se vzteka,ze tam nema prostor. Tak beru mladsi,ze prekazime,on na me hulaka,ze to neni pravda. Tak rikam, ze tam necham obe,at si je hlida a ja jdu pryc. Tak hulaka,ze me nevyhazuje. Reknu,ze jedna naprosto nelogicky,tak se zacne vztekat,ze ho nechapu. Ne, nechapu, protoze v tom logiku nevidim. A tohle jsou nase nejcastejsi hadky. Proste pro me ztraci logiku. Chlap neni zadny tele. Ma ekonomickou vejsku,ale nekdy nechapu,jak mohl vystudovat🤦‍♀️ poradi nekdo,jak s nim komunikovat? On je pokazde presvedceny o sve pravde, nejaky nadhled nebo sebereflexe je snad pro nej cizi pojem.

emillyhk
5. lis 2022

@lobella To je těžký, no... Mě tohle nedělá manžel (i když má jiné komunikační libůstky, ze kterých jdu do vrtule), ale mamka. Je to marný, je to marný, je to marný... Ona se teda nehádá, já jsem ta, komu cuká oko, ale ty situace jsou stejný. Vždycky si říkám, že budu trpělivá, ale i já mám hranici, kde už to ve mě vře a bouchnu 🤷‍♀️

rejalin
5. lis 2022

My se doma hadame z jiných příčin nebo jak to říct. V tomhle případě mě napadá se ho hned na začátku zeptat, jak by si tu situaci přál řešit. Něco jako " nevadí, že tu budeš mít obě holky? " a pokud ne, tak se hned doptat "chceš je u toho pohlídat sam, nebo mám tu menší jistit?". Aby sám hned navrhl řešení dřív, než se do toho zapojí emoce. Alespoň mně tohle funguje na syna.. občas 😀

lobella
autor
5. lis 2022

@emillyhk ja kolikrat taky zvysim hlas,protoze on zvysenym hlasem a vztekle reaguje okamzite,takze predstava,ze na sebe rve a snazime se jeden druheho prervat je silena...takze se musim porad hlidat ja,ja musim premyslet jak a co rict,protoze mu staci malo,mala vytka a hned sopti,je to hrozne psychicky narocne,komunikace jak s deckem v obdobi vzdoru

escapelle
5. lis 2022

Poprvé,když by mi řekl že jsme se mu tam nakyblovaly všechny a že mu tam malá nevadí bych se sebrala a šla.at se tam s nima třeba potento🤷‍♀️řekla bych mu jen "malá je na židli,dej pozor ať nespadne " a nazdar....kdyby spadla,tak.by byl samozřejmě rev😂😂

emillyhk
5. lis 2022

@rejalin Teoreticky je to fajn... Pokud na to druhá strana nějak zareaguje. U nás bohužel nefunguje 🙈

lobella
autor
5. lis 2022

@rejalin to jsem se zeptala,zda mu nevadi,ze tu budou obe,to nevadilo,ale kdyz jsem zustala kvuli mladsi,rek,ze se mu tam motame,tak logicky,kdyz mu holky nevadi,ale se.mnou jo,tak.mu prekazim ja,coz poprel...proste zase se tocime v kruhu,ze ktereho ho nedokazu komunikaci vyvest,porad mele to svoje

lobella
autor
5. lis 2022

@escapelle to on zacal rvat,jelikot.muladsi vylejzala na linku,tak jsem dosla zpet a jelo to nanovo🙈

tereza0111
5. lis 2022

To je tezky no. Ten popsany priklad je zrovna docela pekny. Popisu ti, jak bych situaci vnimala ja, nerikam ze kazdy svoje deti vnima takhle, ale skoro bych rekla, ze vetsi cast rodicu ano.

Sel varit. Chtel neco efektivne udelat. Starsi se prida. No, dobry. Minimalne u nas ale vareni s detskou asistenci je ponekud slozitejsi. Ale dobre, je to jeho dite, chce s nim vlastne byt, i kdyz chtel hlavne uvarit no. Kdyz chces neco vyndat musis posunout dite, hlidat aby se nespalilo, nic na sebe nezvhrlo, neurizlo si prst, neurizlo me prst, nehodilo mi nuz na nohu...
Prida se mladsi. Riziko se zdvojnasobi. K tomu je jeste potreba hlidat, aby se vzajemne neshodili ze zidle. K tomu se obycejne velmi zahy zacnou hadat co bude ktera delat - obe chteji vsechno. Pult mam misto prostoru plny detskych rucicek. Zahadne to pusobi, jako by jich mely kazda 20. Dobre, takze misto rychleho uvareni obeda stravim v kuchyni alespon hodinu, protoze i vyndani testovin ze supliku je najednou operace (sundat prvni dite ze zidle, pockat nez sleze druha, odsunout zidli - konecne otevru suplik - vratit zidli, pockat nez naleze prvni, vysadit druhou...

Kdyby se mi k tomu v nasi relativne male kuchyni zacal jeste za zady motat manzel, v duchu by mi sla para od usi. Otazka, jestli mi mladsi vadi je nelogicka - z tve strany - ne, nevadi mi mladsi, nevadi mi moje dite- Ale je mi neprijemne, kdyz chci neco udelat, jdu to udelat a vsichni prerusite cinnost co jste delali predtim a nakyblujete se mi do kuchyne..

Tobe to prijde nelogicke, ale podle me se spatne ptas. Nebo se mu tezko odpovida... Nebo mu prijde ta otazka absurdni. Co kdyz se treba zeptas - mam tu holky nechat nebo bys byl radsi, kdybych je vzala ven?

lobella
autor
5. lis 2022

@tereza0111 nevari s holkama poprve,vsechny tyhle protahujici a vycerpavajici situace zna, rekl,ze tam mohou byt obe,ale on casto souhlasi,aby holky nervaly,nez aby rek,jak to chce udelat doopravdy,kdyby rekl rovnou,vem holky vedle do pokoje ok,a ja se tedy nemotala,stala jsem hned za zidli a on byl na druhem.konci linky,kde krajel....proste mel rict,chci tu byt sam nebo max se starsi a bylo by to jasne...

tereza0111
5. lis 2022

@lobella ja vim. A on taky. Ale to jsou ty veci co clovek obcas proste rict chce i zaroven nechce. Pravdepodobne jsi s detma pres tydne obycejne ty a on v praci? Takze treba nechce rict, at si je vezmes, aby to nevypadalo, ze ani o vikendu s nima nevydrzi uvarit obed.. Nebo proste nechce, aby slyseli, ze je posila pryc - jak pises: Souhlasi, aby holky nervaly 🙂
(a aby to nepusobilo - u nas se presne kvuli podobnym situacim hadame taky...)

antoinet
5. lis 2022

Necítil se v té situaci komfortně a nedokázal to vykomunikovat, tys ho umlátila svými argumenty. Já mám na vaření ráda klid a mít tam tři lidi (i když milované) bych nedala. Ale jak to říct taktně, že?

lobella
autor
5. lis 2022

@antoinet ja jsem v tomhle chlap,vse rikam slusne taktne ale narovinu...on na rovinu nic nerekne,ale zacne nadavat,vztekat se...kdyz mi neco vadi,s necim nesouhlasim,tak to preci reknu,on radeji vse dusi v sobe a pak vyjede aniz bychom vedeli proc

lobella
autor
5. lis 2022

@tereza0111 pres tyden je cely den pryc,vraci se vecer 2-3 hodky pred spanim holek....ale o vikendu chce radsi svuj klid...jako ted spal po obede,ja se venovala holce,ted mi rek,ze chce spat dal a ven nejde...tak jsem s holkama zase sama...

felixfelicis
5. lis 2022

Plne soucitim s manzelem🙂

levandule_k
5. lis 2022

@lobella To, že jste mu tam vlezly všechny, je zástupný problém, podle mě to ho na té situaci vytočilo, že chtěl vařit sám, respektive bez asistence další dospělé osoby. Ty jsi mu tím, že jsi si stoupla za malou dala najevo, že není dost kompetentní navařit a pohlídat 2 děti, prostě tě vnímal jako svůj dozor... Kdyby chtěl vařit s tebou, tak ti řekne.

Neřeším bezpečnost, 2 malé děti na jedné židli je o hubu, to nepopírám... jako navařit s dětmi 4 a 1 rok, kdy děti sami vaří bez úrazu, je výkon hodný Nobelovky...

alice180
5. lis 2022

Já bych teda taky byla nervní, že tam jsou všechny. Ale asi bych řekla, hele radši si je vezmi vedle. Trošku mi přijde, že ho máš plný zuby a minimálně tady ho trochu srazíš. Promiň, že to píšu, ale usuzuji jen z tvých příspěvků o něm. Samozřejmě neznám váš vztah.

ai30
5. lis 2022

@lobella Ber to naopak. Kdybys varila ty a male za tebou sly, taky by vystartoval a stal tam okamzite na strazi? Pocitam, ze ne.. Ja bych se v te situaci vubec neangazovala, tady to och-vzdyt-beze-mne-nic-nezvladnes-chudacku by mi v jeho situaci neskonale lezlo na nervy. Pocitam, ze manzel neni nemy, takze kdyby potreboval pomoct, rekne si o ni, ne?

emillyhk
5. lis 2022

@lobella Já tě chápu, taky jsem zvyklá v klidu, ale narovinu říct, co potřebuju nebo naopak nepotřebuju. Můj muž kolem mě (teď už teda mnohem míň) taky občas našlapuje, abych se neurazila. A potom bouchne kvůli blbině. Moje mamka než aby šla do konfliktu, tak radši odkýve, že nic není problém, jenže potom si frfňá pod vousy, že TAKHLE ona to nechtěla 🙈 Hodně tohle dělají lidé narození ve znamení Vah 🤷‍♀️

kubesovaadelka
5. lis 2022

@lobella normální 😂 já se s malou vždycky sbalim a odejdu na chvíli minimálně do jiné místnosti, páč nechci aby malá byla u našich hádek a jakmile já se ozvu tak to je pak hra na překřicenou a mě to nebaví a nemá to konce, on si to pak uvědomí a je klid.

lobella
autor
5. lis 2022

@felixfelicis ja zase s tvym

lobella
autor
5. lis 2022

@ai30 kdyz vylezla na zidli mladsi...pronesl:"Tvl, do prd.le, ja vas tady obe chytat nemuzu..." a uz drzkoval,ze mladsi leze na linku,starsi mu neco bere...tak jsem dosla,stoupla si za zidli a rikam,jestli tam holky chce...on ze jo,ale ze mu tam lezou....tak jsem zustala stat za zidli,aby mu tam nelezla mladsi a nespadla,nacez vyletel,ze jsme tam vsichni,ale kdo by mel odejit nebo na otazku,jak chce situaci resit,aby varil v klidu neodpovedel

antoinet
5. lis 2022

@lobella já si nemůžu pomoct, ale CHUDÁK chlap! 😥

lobella
autor
5. lis 2022

@alice180 castecne ano, jeho boli hlava,necham ho lehnout,me boli hlava,posle me s detmi ven,ze mi vzduch prospeje, on ma rymu,lehne na cely den,ja nemuzu vubec mluvit,teploty,jsem total a on jde spat,protoze je unaveny,je toho proste vic samozrejme,ale to se tu ted neresi

emillyhk
5. lis 2022

@lobella Tak ale čím víc detailů doplňuješ, tím víc tvého muže chápu 😆 Jedna věc je, že je tam chce (chce s nima trávit čas) a druhá věc, že mu všechno berou, všude lezou a on je z toho na nervy (mám to tak denně a denně jsem z toho na nervy 😉). A to že jste se mu tam (byť na druhém konci kuchyně) pletly všechny, to mu taky nepomohlo 😆 Příště bych se neptala, nechala mu tam tu starší (když už se domluvili) a mladší odvedla hrát si jinam.

emillyhk
5. lis 2022

@lobella Teď teda čtu, že tě nenechá odpočinout, když potřebuješ, ale sám to vyžaduje. Takže beru zpět, že bych mladší vzala hrát si jinde. Naopak, nechala bych mu je tam a šla si po svých 😉

alice180
5. lis 2022

@lobella no tak to je opravdu spolehlivej ty jo. Předpokládám, že si mu tohle řekla ? To by mě zajimala reakce.

lobella
autor
5. lis 2022

@alice180 co myslis,ze jsem mu rekla?

felixfelicis
5. lis 2022

@lobella 👍🤣

alice180
5. lis 2022

@lobella no jako tohle všechno, že když ty si nemocná, že ti s nicim nepomůže atd.

lobella
autor
5. lis 2022

@alice180 on mi rekne,ze uvaril...ano,kazdy vike d vari jen on...a je to proto,ze radsi uvari nez by si hral s detmi, kdyz je neprsi,vezmu holky ven,on si naleje vino,pusti hudbu a vari...ale dnes prselo a do toho jsme s holkama nemocny,tak jsme zustali doma,ze se vyvetrame jen odpo....kdyz mu reknu,ze on lezi protoze je unaveny,ale ja jsem nemocna a total ko,smutne rekne,ja vim lasko,ale ja si potrebuju odpocinout a proste si lehne a je mu jedno,ze holky se nudi,chteji jit ven nebo cokoliv jineho,pokud po nem nezacnou lezt,to pak vyleti jak certik,ze si nemuze ani v klidu odpocinout