Nespíme spolu, ani se nepřitahujeme, jsme na sebe zvyklí

handula83
14. pro 2014

Ahoj holky a maminky,já už opravdu nevím jestli si za to nemůžu sama,S manželem máme ročního prcka a nebýt mě a tak jsme pořád ve dvou.Jsme spolu hodně dlouho a jsme na sebe zvyklí.Vím že je to to nejhorší,ale občas si říkám že se tak známe,že se ničím nezaskočíme.Co je horší je že spolu nespíme a ty věci okolo.Prostě jako manželé po 40 letech,Ani pusu si nedokážeme dát.Nejde o to jestli někoho má,třeba jo ale to musí předstírat hrozně dlouho a já ho nedržím to on ví.Stačí mu televize,počítač,jídlo a je spokojenej.Já taky nejsem bez chyby,jsem věčně naštvaná a nervní,protože mi chybí to hezký co je mezi manželi.Promluvit si s ním o tom nemá cenu.Vidí vše v pořádku.Holky jsem opravdu vadná já? Nebo Jsme prostě skončili jako manželé.

luciehl.
2. dub 2016

@olusenka u nás to taky tak bylo, dlouho sme žili jako spolubydlící a dávali si jen pusu ráno když odcházel a večer když přišel, tak sem jí dostala třeba až za hodinu, protože přednější byl gauč,pc a sluchátka. Ve chvíli kdy sem si řekla , že to převezmu do svých rukou a zkusím to já chodit a dávat pusu první, jak sem se tu radu zde dočetla, jsem se zkusila i v posteli jen přitulit, a další den mi to otevřelo oči.... druhý den už spal v pokojíčku, odešel sám. Tak mi tím jen potvrdil, že skutečně je mezi námi něco špatně(ač tvrdil celou dobu opak) co sem si už dlouho myslela.

evulina77
3. dub 2016

@zvirka zkuste na vašem vztahu pracovat. Ono to samo nenaskočí, chce to zamakat, ale nejdřív na sobě. Doporučuji rodinné konstelace nebo třeba kineziologii. Na první pohled to může vypadat jako nějaká divná metoda, ale fakt to může pomoci. S kinezí mám osobní zkušenosti a funguje to.
Jinak já to mám třeba tak, že pokud z nějakého důvodu nemáme delší dobu sex, je to s jeho opětovným začátkem horší, jako bych nevěděla jak na to a musím se víc nutit. Ale pak to zase naskočí a je to fajn a čím je častější, tím je to lepší.
Taky doporučuji se trochu hecnout a jít do toho, dlouho čekat a nedělat to, jen zhoršuje stav a je to podle mě jen čekání na manželovu milenku nebo rovnou na rozvod. Sice se říká, že by se člověk do sexu neměl nutit, ale myslím, že je to spíš naopak. Nemá tě to sexu nutit nikdo cizí, ale člověk sám sebe by nutit měl 🙂... Podívej se na to očima tvého chlapa...
Neměly by se z nás stát jen matky, ale jsme i dospělý ženský a ty mají sex, třeba i za účelem toho, aby jsme neměly jen jedináčky...

evulina77
3. dub 2016

no a pokud to člověk začne řešit a i tak dojde k výsledku, že to fakt nemá cenu a lidi jdou od sebe, je to taky plus. Aspoň spolu nemarní zbytečně mladý léta...

janinka_b
3. dub 2016

@evulina77 "Neměly by se z nás stát jen matky, ale jsme i dospělý ženský a ty mají sex, třeba i za účelem toho, aby jsme neměly jen jedináčky...

Spíš si myslím, že člověk by neměl vnímat sex za účelem., ale sám pro sebe. A mám pocit, že většina z vás tu jenom zleniví a to z důvodu, že to máte jistý, to znamená pod jednou střechou a nabýváte dojmu, že když budete chtít, čeká to na vás."

janinka_b
3. dub 2016

@zvirka Ale to je právě ono, chceme něco, pro co sami nedokážeme něco udělat anebo to chceme s jiným. Ale upřímně tohle je opravdu o nás, o chybě v nás. nemusíme cítit vinu, příčiny jsou různé. u tebe bych to viděla na podvědomou nenávist k manželovi za těžký porod. Něco ve smyslu "jak mi tohle mohl udělat, za to může on". Podstatné je, jestli to chceš řešit, vyhledat pomoc. V tvém případě to není o nedostatku vášně.

luciehl.
3. dub 2016

@zvirka a jak dlouho trvá to nedotýkání se ? Bylo to už dříve , že to "odcizení" šlo ruku v ruce s tím nesexováním po porodu, nebo až později? A pak jak to cítíš ty z manžela, píšeš: " Když o tom mluvíme, tak manžel řekne "nevím, proč to tak je" a "já tě pořád miluju stejně" " , choval se jinak dříve? Chce něco měnit?

petrafin
4. dub 2016

@evulina77 já teda jedináčka nemám, mám už dva kluky a né malinký, sexovat bysme mohli v klidu, já sex miluji, ale s mým mě to absolutně netáhne.. většinou je to nuda, asi se nelíbáme, je mi to nepříjmené poslední rok... i když te´d asi před měsícem mě překvapil a jednou za půl roku to bylo i vzrušující... ale to je hrozně málo ☹

olusenka
4. dub 2016

@luciehl. u nás je to taky jak u kamarádů, před dětmi už to tak docela bylo a teď jsou jen děti, děti a děti a ne my. Proti je souhra víc věcí, o kterých se tu ale "na sklo" nehodlám (veřejně) rozepisovat. Mezi ně ale patří např. neustále rostoucí manželova tloušťka, jeho záliba v PC a TV, a nezájem (nechuť?) řešit jak vychovávat děti, nechce se o tom bavit, přitom se asi ve spoustě věcí neshodneme, on není vůbec důsledný, děsně jim povoluje.
Za měsíc nebo za dva ale snad budeme poprvé za dobu, co máme děti , spolu sami přes noc, jedeme (i když jen na 1noc) do penzionu, prostě pryč, vypadnout, třeba bude mít možná chuť mluvit, rozhodně bude mít čas a nebude mít s sebou PC. Bude to poprvé za 4 roky. Tak se těším .

danca77
4. dub 2016

@tarra27 tak to já jich taky znám, včetně mě.

chezzule
6. dub 2016

mně se do toho vůbec nechce holky ☹ prostě mě to k němu netáhne,když už mě do toho ukecá,tak ho nechám ať si dělá,nebaví mě to.Sakra vím,že je to špatně,taky nás to kdysi bavilo a bývalo to častěji,ale jak přišly děti na svět a půjčky,pořád myslíme jenom na peníze,šetření,bydlení,jídlo,práci a na to hezké není místo.Když chci,abychom si o víkendu vyrazili s dětmi někam ven,např zoo nebo nějaký malý výlet,on jde raději do práce na noční,pak půl dne spí a pak už to nemá smysl,nebo se mu nechce nikam.Taky potřebuju vypadnout z domu,hodit se do pohody,pak má člověk jinou náladu,zahodí starosti a pak by se i na ten sex dostalo 😀 můj to nechápe,myslí si,že když on má chuť,musím mít i já.Pro něhojsou peníze důležité a na nějaký můj klid,moje odreagování kašle,pak to tak vypadá.Nejsem robot,doma dělám vše já,děti,domácnost,vše kolem domu a zahrádky,on nedělá nic,jenom chodí do práce.Ano je to fajn,snaží se,nosí penízky,ale to není všechno.Buď to mezi nama zkončí tak,že nebudeme spolu žít,ale budeme žít jenom "vedle sebe" a budeme mít každý svůj život nebo se rozvedeme.Nechci takový život ☹ jsem pořád mladá,nepotřebuji skákat po diskoškách,ale chci si užívat trochu i s dětmi mimo domov,ne být pořád doma zavřená,tam to na mě padá ☹ ach jo.Omlouvám se za dlouhý sloh......asi jsem se potřebovala vykecat

zvirka
6. dub 2016

@chezzule Naprosto Tě chápu. U nás to samé, kolotoč - práce, do školky, ze školky, nákup, vaření, úklid, prádlo.... a večer jsem mrtvá. Do toho mám nějaké zdrav. problémy, beru prášky, po kterých jsem ještě víc unavená, takže bývám často dost grogy.

Máme snad jedinou společnou zábavu - večer mrknout na nějaký stáhnutý film nebo seriál, ale to jsme každý na své půlce gauče, maximálně přileze, když mám deku a je mu zima 😠

Když jednou za týden chodí dřív z práce (normální čas je 18,30), tak zase já letím na odpoledne do práce. Takže se víceméně vystřídáme u dítěte. Navíc v práci povýšil, takže sice má víc peněz, ale je tam od nevidím do nevidím, často déle než do 18,30 a to třeba od 6,00.

Mluvíme už víceméně jen o organizačních věcech, co se bude vařit, jestli je potřeba brát něco do školky atd.

Já nějak ani nemám chuť a sílu něco řešit, jsem víceméně spokojená, ale být zase jednou šťastná by bylo fajn 😢

janinka_b
6. dub 2016

@chezzule
Když to tak čtu, nepomohlo by ti najít si aspoň částečný úvazek? Jedna známá, to měla podobně. Už to, že píšeš že ty děláš a on chodí " jen do "práce", to poukazuje na podobný syndrom, co měla. Pak se to celkem spravilo. I když peníze, co vydělala, obětovala paní na hlídání, tak si našla svoje místo a cestu k manželovi. Začala se chovat jinak, i on najednou zjistil, že s ní potřebuje být. Ono někdy stojí za to se zamyslet, jak to vidí ten druhý. Proč jde radši do práce a tak.

chezzule
10. dub 2016

@janinka_b u nas je ten problem ze ja mam svuj obchudek,takze ja chodit musim,ale nastesti jenom sva a pul dne v tydnu,na vic bych je ani odbehnout nemohla.I tak me to stve,ale jine reseni nejde,bohuzel ☹ ja jsem udelala co jsem mohla,ted je rada na manzelovi,trochu mi i pomoci,treba s deckama,kdyz uz nechce doma delat.

janinka_b
10. dub 2016

@chezzule A zkoušeli jste si o tom popovídat? Co tě trápí a co by sis přála?

vercik83
28. dub 2016

@evulina77 souhlasím, čím ďelší pauza tím méně se mi chce ...

lautiruska
28. dub 2016

to fakt myslíte,že toto sa stane po pár rokoch vzťahu,resp.manželstva?že to takto ochladne ?bez citov, bez dotykov, bez sexu,bez intímnosti, že ste ako spolubyvajuci ?
a ekd tak čítam,že rok bez sexu a zdá sa to každému normálne ..to mne sa teda zdá veľmi divné...
a neviem,ktorý zdravý a normálny chlap,do 40-ky,pokiaľ nie je nejaký chory vydrží rok bez sexu so svojou ženou a láskou....to sa mi zdá choré.aj keby bol neviem aký asexuál,tak hádam toto nevydrží niktoved chlapi su od prirody nadrzaní vkuse..alebo to len ten moj ?:D sama neviem..ako to inde funguje..ale ten by zase iba to robil...nepozná inak...
neviem,co je horšie..ale rok bez sexu sa mi zdá vela..napríklad aj my mame take mensie pauzy,ze mesiac dva bez sexu,ale intimnosti ine medzi nami fičia vždy,ked sme spolu..toto nepochopím asi,a to sme spolu 7 rokov..

petrafin
29. dub 2016

@lautiruska tak to vám můžu jen závidět... my jsme spolu cca 5 let a takové nemastné neslané je to víc jak rok, možná skoro dva... on by chtěl a já na něj nemám chuť... ale sexujeme aspoň párkrát do měsíce, ale pro mě je to celkem takové nudné... nemám chuť se s ním ani líbat... ☹

lautiruska
29. dub 2016

@petrafin tak ja nehovorím,že sa mi extra chce a že mám chuť,sme spolu 7 rokov necelých,ale tak ako,my prvé roky sme nesexovali. až potom..možno preto nás to stále drží.akože ja by som aj mala chuť na to,aj všetko,ja sa chcem furtt maznať jedným kusom,(on už ani moc nie,ale sex chce stále každý den aj trikrát),ale proste ja mam aj chuť,rada by som sexovala,lenže nemozem kvoli zdrav.problémom velakrat a potom aj nechce sa mi,som vecne unavena zo vsetkeho...ale jemu sa chce prakticky takmer stale...kazdy dena j dvakrat,on je velmi vasnivy chlap,co sa mi na jednej strane aj páči,a na druhej aninie veľmi..lebo neviem,ako to napríklad bude vyzerať,ked ja naozaj nebudem mat chhuť ani nič,alebo budem dlho chorá,alebo budem na rizikovom..hm..on je nervozny vkuse,ked to nema raz do dna...alebo aspon raz za dva dni,potom je zurivý...
nudné to je aj prakticky pre mna,mna nudí cely zivot akosi,nielens ex..D eh

lautiruska
29. dub 2016

@petrafin ale intimnosti mame stale vkuse...on vždy pride za mnou bozkava ma,objíma,bozkava cele telo, a ja jeho tiež ..my sa radi mazlíme..ked uz nemame sex..

danca77
31. říj 2016

ale je taky rozdíl v tom, jak dlouho jste spolu. Někdo si to nedokáže představit, ale mě už to po 16ti letech fakt neba 😖

petrafin
1. lis 2016

já jsem to letos v létě rozsekla, pořád chtěl abych se rozhodla co a jak dál a tak jsme se rozešli. místo chlapa jsem si pořídila psa... sice mě s ničím taky nepomůže, ale aspoň mám klid a třeba se někdo "normální" no spíš kompatibilní taky časem najde...