Nevěra a odchod manžela od rodiny, vrátil se k vám někdy?

montonik
24. srp 2014

Jelikož jsem teď v situaci, kdy mě opustil manžel kvůli jiné a je to hodně čerstvé, tak mě přepadají deprese a ráda bych, aby mi některé z vás napsaly, jak se to dá zvládnout? Já tomu stále nevěřim a i když ho nesnášim, tak ho ale i mám bohužel stále ráda 😢 Mrzí mě to moc i kvůli malému, že i jeho táta opustil. Prostě bych chtěla zpět kompletní rodinu ☹ Stalo se vám některé, že se manžel vrátil zpět a případně za jak dlouho? Dá se vůbec taková zrada odpustit a být spolu zase šťastni? Ne že bych tu teď čekala, ale asi furt trochu doufám....

zanett
24. srp 2014

@montonik Zalezi, jestli odesel ciste kvuli jine (a nebyt ji, meli byste jinak super manzelstvi), nebo byla ona vyustenim problemu, ktere jste meli uz driv. Neni nevera jako nevera. Podle toho taky zalezi, jestli se treba vrati a jestli bys vubec chtela, aby se vratil. Pokud je jenom poblouzneny jinou zenou, ale jinak jste meli kvalitni manzelstvi, je sance, ze ho to za cas prejde a vrati se, ale chtela bys ho zpet? Pokud odesel, protoze jste meli problemy a vyustilo to v to, ze si nasel milenku, tak se zrejme vracet nebude chtit, protoze nebude chtit ozivovat stare problemy. To jsou jenom moje spekulace, nenapsalas zadne detail, tak jenom strilim od boku.

Mrzi me, cim prochazis, tohle neni nikdy prijemne. Za sebe bych mohla rict, ze kdyby me jednou opustil (at uz z jakehokoliv duvodu), zpatky bych ho proste nevzala, ani kdyby na kolenou prosil. Jde o princip, o to, ze bych nechtela, aby si myslel, ze si muze odchazet a vracet se, jak se mu zachce a ze ja ho vzdycky milostive vezmu zpatky. Kazdy je zodpovedny za sve jednani. Kazde jednani vyvolava reakci. Moje reakce na jeho odchod by byly zavrene dvere k jakemukoliv navratu, at uz by to bylo jakkoliv tezke. Ovsem, mne se to povida, ja nemam dite. Hodne stesti 😉

nikollita
24. srp 2014

Mě se to stalo, akorát jsme ještě neměli děti. Vztah fungoval a zničehonic se začal chovat divně, všechno mu vadilo a po 14 dnech se přiznal. Byl to pátek, tak jsem se přes víkend sbalila a v pondělí odešla. Říkal, že má pocit, že si ještě nic neužil apod. Hned se k ní nastěhoval, ale přes to mě občas navštívil, chtěl pokecat. Říkal mi, jaká je Jana úžasná... blablabla... Mě to moc ubližovalo, ale nechtěla jsem to dát znát. Vydrželo jim to 3 měsíce. Pak jednou volal a vyklopil to. Chtěl se vrátit a myslel si, že se okamžitě sbalím a půjdu za ním. Trochu jsem ho trápila, pak si řekla, že každý má právo na druhou šanci. Sex mi nešel asi dva měsíce, úplné odpuštění nastalo až asi za rok. Bylo to velmi velmi těžké. Řekla jsem mu, že jednou může ujet každý, že případná další šance už nikdy nebude. Stalo se to v roce 2008. Manželství funguje, ale mě ta zkušenost hodně změnila a posílila. Takže dá se to zvládnout, ale je to boj. Jinak mnoho lidí nám už nedávalo naději 😉 držím palce.

verusky
24. srp 2014

Ahojky, tak predne je hrozne, ze maly ma teprve jedenact mesicu... Jak psala zanett - dulezite je, proc odesel. Jaky byl Vas vztah? Co ho k opusteni Vas dvou vedlo?
V tom je strasne moc. Bud je nevyzraly a lekne se povinnosti, nebo tam mas taky nejaky podil, to nam sver a teprve muzeme vic odhadovat...
Nedulezitejsi je to ted preckat.

@nikollita Obdivuju to odpusteni. Ja s pritelem za sebou rok jezdili, velka laska, ale on kvuli me zacal opravovat dum a do toho firma, dva synove v peci, velke pretizeni, prestalo mu to davat smysl a nakonec zahl. S babou, ktera se mu nabizela a mu to prislo jednodussi, nez me tahat 150km i s mymi dcerami. Ja to chtela ukoncit, ale moc zabojoval... tak mi tak doslo, ze to budu muset zvladnout, ze porostu... Ted cekame na porod nasi holcicky, on je moc stastny, bydlime spolu od Vanoc, obcas to zaskripalo, ale vzdy se vyresilo, mame krasny vztah, funguje to i mezi nasimi detmi (ja dve, on dve), ale zarlim... Vzdy kdyz mi posepta, jak je stastny, rikam si, ja bych take byla, kdyby... a kdyz mi rekne, ze me miluje a ja mu odpovim, ze ja jeho taky, tak vim, ze to neni uplna pravda, protoze kdybych ho milovala, nezarlim prece, nechci si ho privlastnit a vic mu verim. Mozna je to ovlivneno tehotenstvim (i kdyz mi rika, jak jsem nejkrasnejsi a nejsikovnejsi maminka), ale take tim, ze je to pekny, energicky chlap a kdyz nekde jsme, mnohdy az nevericne ziram, jak na nem visi pohledy zen. Za nej bych mu verila, ale kdyz vidim ty zeny, ktere jsou v soucasne dobe celkem nestoudne a udelaji cokoliv... No pockam po porodu, ale pokud by to nepreslo, asi by to chtelo psychologa. Tak kloubouk dolu pred Tebou...

honzulka
25. srp 2014

@montonik můj muž neodešel,"skončil"vztah s milenkou,ale dělají spolu v práci.Takže já jsem momentálně ve chvíli,kdy by bylo pro mě asi lepší,kdyby odešel,protože tu ztracenou důvěru vrátit zpět se mi vůbec nedaří a myslím si,že ani nepodaří. ☹ Takže na druhou stranu,možná lepší,když odešel a ty až ta zrada přebolí,můžeš začít nový život a s jedním dítkem si najít chlapa,který si tě opravdu zaslouží.I kdyby byli v manželství problémy,mají se řešit společně a ne,že si chlap zdrhne k milence.Jsou to srabotky.. 😠

espada
25. srp 2014

@montonik Ahoj. Vím, čím procházíš a je to hrozné. Mě manžel opustil těhotnou před rokem a něco kvůli jiné. Jsou pořád spolu. Taky je ve mě stále nějaký pramínek naděje. Ale ... kdyby se chtěl jednou vrátit, asi by už to nešlo. Ta zrada je příliš velká. Záleží na okolnostech, jak dlouho by byl pryč apod. Jestli ti můžu poradit, nečekej na něj. Zkus se z toho dostat a žít svůj život. Bude to těžké a pujde to pomalu, ale jdi dál. Neřeš, jestli se bude chtít vrátit. Řeš to, až to nastane. Protože jestli to nenastane, budeš čekat věcně a život ti uteče. Hodně síly!

montonik
autor
25. srp 2014

@zanett no je pravda, že poslední dobou pár měsíců náš vztah trochu ochladl, i sex moc nebyl, prostě tak nějak jsme vedle sebe jen chodili trošku jak cizí. Ale když jsem někdy něco řekla, tak prý problém nebyl. On totiž v tomhle moc komunikovat neumí. Pomalu mi ani nedokázal vysvětlit a říct, že jde pryč. Ale hlavní problém prostěje, že už mezi námi prý není chemie. Ale rád mě a vždy bude, rozvádět se nechce a každý den píše, jak se máme, prostě chce normálně komunikovat. Tak teď ani vlastně nevim, jak se chovat, zda taky normálně komunikovat, aby věděl, že to jde a nebo ho odpálkovávat, aby přišel na to, že mu budeme s malým chybět. Chce třeba furt posílat jeho fotky.

@nikollita jak ty jsi se chovala, když za tebou třeba přišel?

bibianca
25. srp 2014

@montonik Ahoj, možná bych tu komunikaci s ním trochu omezila. Jde vidět, že zájem má a možná by se tedy i vrátil, kdybys mu hned na všechno neodpovídala a nedělala jen to co si přeje. Prostě bych ho nechala trochu vydusit a třeba doleze. Zkus někam třeba na víkend vypadnout a třeba se mu zasteskne... a dojde aniž bys ho musela přemlouvat. Třeba si už teď uvědomuje, že mu prostě chybíš, ale zároveň je spokojený s tím, že ho kontaktuješ a tak mu tedy nic nechybí. A říká si, to bude dobré... Držím palce. Chápu jak ti asi je a že ti to asi nepůjde s ním nekomunikovat, ale zkus to... Znáš ho a zkus u něj nějakým způsobem vyprovokovat žárlivost. Třeba dej malého na hlídání k babičce a ty si jdi s kamarádkou ven a když tě bude bombardovat, tak řekni, že nevíš co malý, že ho někdo hlídá a ty seš venku.. Třeba se v něm probudí potřeba zodpovědnosti.

bibianca
25. srp 2014

@montonik ale taky bych mu možná dala i najevo to, že si spolu užíváte, že se máte báječně... a i to by ho mohlo přivolat zpět.... záleží jaká je osobnost. Určitě už jste spolu někdy nějakou krizi měli a překonali ji a už tedy víš, co na něj platí.. Jak moc je citlivý.

bureska
25. srp 2014

Ahoj, mně manžel opustil když jsem byla těhotná. Kvůli kolegyni z práce. Jsou to 3 roky přesně. S tou, kvůli které mě opustil čekají dítě a brali se, když byla asi ve 4 měsíci. Já bych ho zpátky už nikdy nechtěla, ikdyby za x let přišel, že uděll chybu...bolelo to hodně hodně dlouho, ale přebolelo to. Nečekej, že se vrátí, je to ztráta času. Věř mi. Taky jsem čekala, že ho to přejde a vrátí se. Dnes bych nechtěla s ním už být. Nebo myslíš, že chlap, který opustí rodinu za to stojí? Já myslím že rozhodně ne...snaž se dát si život dohromady, vyplač se z toho a buď šťastná z miminka....

carrie_b
25. srp 2014

Já bych s ním sice komunikovala "normálně", ale tak, jak píše @bibianca - neodpovídat mu okamžitě, nechat ho trošku vycukat, styl lážo plážo, protože v tuhle chvíli mu nic chybět nemusí - z obou stran pohoda, on nic - on muzikant🙂. A to je přesně to, co chlapi chtějí. Užívat si sex s milenkou, ale neztratit kamarádku v manželce. A nejlíp ji vnutit pocit, že si za to vlastně může sama. Na druhou stranu je hezké, že se o syna zajímá, někteří chlapi s novou ženou dokáží zapomenout i na své děti.

ajjak
25. srp 2014

Ahoj, každý vztah je jiný a nedá se to srovnávat, určitě ti ale držim palce at se z toho brzy dostaneš- nejsi v tom sama, takových chlapů které odejdou je víc..bohužel. Moje rada zní -nestarej se o něj ale o sebe a o děcko. Rozmazlujte se a snaž se, aby jsi měla svůj program každý den, navaž kontakty s kamarádkama , rodinou...dostaneš se z toho snáz, když se bude pořád něco zajímavého dít...výlety, návštěvy...nějaká pracovní částečná příležitost (nevím jaké máš možnosti..) -postupně to nebudeš dělat z donucení, abys nemyslela na něj, ale přejde to v samozřejmost a radost. Co bude pak mezi váma, to ukáže čas... když zjistíš, že jsi samostatná a vlastně si poradíš i bez něj....stoupne ti sebevědomí, které se mimochodem hodí nejen do dalšího vztahu...držím palce 🙂

prcek91
25. srp 2014

@honzulka mám stejně akorát to nebyla milenka v době kdy jsme byly spolu ale před tím ale stále mu psala a ted píše mě.. ona je vdaná už dlouho je o dost starší než můj muž vloni ji poslal sms kde psal lásko omylem to poslal mě okamžitě odešel na jinou směnu takže se vídají jen když jde na první ranní jinak ne ale odpustit mu a věřit mu je pro mě hrozně těžký..možná bych byla taky radši kdyby odešel on sám.. takhle se snažíme dát dokupy něco čemu já už asi ani nevěřím ale kvůli malé se snažím někde ve skrytu duše ho mám ještě ráda.. jsou i chvíle kdy jsem s ním šťastná jenže pak mi od ní přijde dost divná sms a je to všechno pryč.. :(

espada
25. srp 2014

@montonik Ono by pro něj bylo super, aby tě měl jako kamarádku. I svědomí by to uvítalo, že se vlastně nic nestalo. .. Ale ono se stalo a kamarádi rozhodně být nemůžete. Alespoň ne teď. Já s manželem komunikuji pouze ohledně dcery a rozvodu a když jsme spolu na procházce s malou, jen mu odpovídám na otázky. Nejradši bych ho ale vykopla na mars.

lucik78
25. srp 2014

@espada souhlasím kamarádi být nemůžete neodpovídala bych mu hned na sms vyraž si s malím někam neříkala nepsala bych co právě děláme jen že jste pryč at si hlavu láme 😎 a jinak odpouštět se má ale v tomto případě jen jednou myslím že až se nabaží bude se mu stýskat a vrátí se ale to záleží pouze pak na tobě jestli odpustíš v životě jsou ještě horší věci boužel které nelze vrátit ☹

osra
26. srp 2014

Psychložka radí, že když odejde, je velká šance, že se milenky rychleji nabaží, než když jsou si pořád vzácní. Ale každý chlap je jiný. Věřím, že ten můj, by se nikdy nevrátil - z hrdosti.

honzulka
26. srp 2014

@prcek91 tak mně zatím ona nepíše... 😠 To by si mohla dovolit... 😠 To nechápu,že má drzost ti psát????Kde se to v těch lidech bere????? 😠 Cítím to stejně jako ty..Jsou dny,kdy se cítím dobře,věřím mu,je nám dobře,ale pak přijde služba s ní a kopne mě to zpět...Taky nevím,jak moc to chci udržet,dělám to hlavně kvůli dětem,ale on to možná opravdu srovnaný má,ale co když mi lže?Ta důvěra se asi nedá vrátit zpět,nedokážu to spláchnout..Je to fakt těžký boj.. ☹

jarunkaxyz1
26. srp 2014

@honzulka - neznám podrobnosti, ale nikdy bych po zkušenostech, co vidím u tchýně, nedělala nic kvůli dětem.....ta si totálně zničila život a stejně tak i svým dětem a vnoučatům rodinnou pohodu, když s chlapem přežívá do smrti (nejprve kvůli dětem)

prcek91
26. srp 2014

@honzulka taky za každým tvrzením vidím lež.. :( je to těžký ale jedno vím jistě nepodvedl mě v tom pravým slova smyslu podvedl mě jen tou sms spíš tím že jí oslovil lásko.. prý si tak v práci říkali běžně..říkal náš společný kamarád co s ním pracoval než odešel manžel na jinou směnu... jo já to totiž tenkrát vyzvonila jejímu manželovi a udělal jsme jí doma peklo a ona mě od tý doby bombarduje smskama vždy když je manžel v práci mi přijde sms typu: jaký to je nevědět jestli je v práci nebo jestli nejel dřív a nestavil se u mě? atp.. chodí mi to z netu ale pochybuju že by to psal někdo jinej.. už jsme to i hlásila na policii jenže je to oznámení na enznámého pachatele když to chodí z netu a je to nepodepsaný a s tím prý oni nic dělat nemůžou... :( je to smutný a těžký.. přeju ti ať se to mezi Vámi zlepší u nás už je tento setrvalý stav rok..

honzulka
26. srp 2014

@jarunkaxyz1 já vím,není to ideální,ale já se rozhodla to zkusit a on o to stojí..mám ho ráda,je nám spolu dobře,ale jen do chvíle,než má službu s ní,hlavně noční,kde jsou úplně sami..v tu chvíli je mi zle.Doma fungujeme v pohodě,jsme na sebe hodní,dokážeme se bez nucení obejmout,dát si pusu,zasmát se.Ale mám jasno v tom,že pokud by se to zopakovalo,už bych to nevydržela.nechci tady mou osobou zabírat téma autorky,jen jsem chtěla říct,že začít znovu věřit někomu,kdo dokázal odejít,je kurňa těžký a lepší je asi začít žít sama za sebe.. ☹
@prcek91 tak to jsi na tom mnohem lépe..to on s ní vztah měl 2 měsíce... 😠no takový SMS by mě dostaly..a co na to tvůj manžel?Kdyžtak napiš prosím do IP ať tu neblokujeme téma autorce...

montonik
autor
26. srp 2014

No jak tu některé píšete
@carrie_b
@espada
@lucik78 mít kamarádku ve mě a s ní spát, tak to mu zřejmě vyhovuje, ale takhle to fungovat nemůže. Takže ohledně malýho s nim komunikuju, ale toť vše a ještě, jak jste psaly, tak s odpovědmi si dávám na čas a jen tak stroze.

Jinak všichni kolem mi říkají rozvod rozvod, já nejdřiv chtěla, ale teď si říkám, že třeba fakt přijde na to, co udělal... No jsem asi naivní.

carrie_b
26. srp 2014

@montonik Nejsi naivní, je to otec tvého dítěte, nejde to rozštípnout tak snadno, jak bys možná chtěla. Snaž se dělat věci, které tě baví, které sis třeba kvůli manželovi odepírala, ale budeš z nich mít radost.. Rozmazluj se, posiluj si sebevědomí. A tomu ostatnímu dej čas, dokud si nebudeš úplně jistá, že ses rozhodla správně.

A dle fotek jsi krásná žena s úžasným chlapečkem, takže hlavu vzhůru! 🙂

montonik
autor
26. srp 2014

@carrie_b no asi budu muset, nechci se furt utápět ve slzách. Soustředim se teď hlavně na malého a co bude bude... Holt tatínek buď rozum dostane a nebo ne. Asi to prostě chce čas. Teď to ale rozseknout nedokážu.
Dnes byl třeba na návštěvě a choval se úplně normálně. Rozvod prý nechce, tak já nevim. Malýmu i nakoupil plíny,... No asi má špatný svědomí.

montonik
autor
26. srp 2014

@carrie_b jo a děkujem za chválu 😉

carrie_b
26. srp 2014

@montonik Řekla bych, že se to v něm pěkně mele a sám možná neví, co vlastně chce... Opravdu se teď zaměř pouze na sebe a svého chlapečka, možná časem zjistíš, že ve snaze být pro manžela ta atraktivnější jsi atraktivní i pro jiné, a třeba tě čeká nečekané 😉 . Moc ti držím palce!!!!!! 🙂

montonik
autor
26. srp 2014

@carrie_b no taky z něho mám ten pocit, že neví, co chce. Ono už to značí to, že od počatku, kdy jsem mu na nevěru přišla, tak nikdy to pořádně ani nevysvětlil a furt se nedokázal rozhodnout, kde má být. No ale naděje si dělat nechci, už mě zklamal dost! Uvidíme, co bude 🙂

sulemina
26. srp 2014

ono může se vrátit, jenže co ta chemie, která mu údajně chybí, jak chcete žít, jako sestra s bratrem? už to, že ti to takhle řekl naplno by mně teda přinutilo zamyslet se, že čekání nemá smysl..ale vím, nejde to tak rychle, jak jsou city

honzulka
27. srp 2014

@montonik na radikální řešení si myslím,že je čas vždycky..Někdy to člověk dělá v záplavě emocí a pak to už někdy nejde vzít zpět a lituje..Moje první reakce taky byla do týdne se zbal a jdi...A pak z toho byl měsíc... 😉 Někteří chlapi jsou prostě nevyzrálé děti.. ☹ Hodně sil.. 😉

espada
27. srp 2014

@montonik Rozvod podle mě nechce, aby měl zadní vrátka, kdyby to nevyšlo. I z toho důvodu se podle mě k tobě chová hezky. Dělá to ale jen kvůli sobě. To si musíš uvědomit. Můj manžel byl nasraný, když se dozvěděl, že vím od kamarádů o jeho milence. Ihned jsem mu totiž řekla, že bude rozvod. Do té doby jsem si říkala, že to třeba vyřešíme. Protože mi tvrdil, že v tom jiná není. Ale jak jsem zjistila, že ze mě dělal blbce a podváděl mě, věděla jsem, že už bych to asi nedokázala s ním žít. Navíc, on bude třeba čekat, až rozvod navrhneš ty, aby on mohl říct, že on přece rozvod nechtěl. Neříkám, že to tak musi být, ale ze zkušenosti své i jiných, vím, že to tak bývá. To jejich chování je jak přes kopírák. Chlapi jsou totiž navíc ještě srabi.

jaro2008
27. srp 2014

@espada Přesně tak to je.

andelka
27. srp 2014

U nás to samý, chlap x let napalici, šancí stopadesát, nezájem..rozsekla jsem to, podala žádost o rozvod, ale špatná jsem já, on se rozvádět nechtěl 😕 Kdyby věděl jaké změny ho po rozchodu čekají, možná by měl motivaci o vztah pečovat a nenechat ho vyhnít.