Novorozenec a pes ,,postelák". Jak to řešíte vy?

denousek
2. říj 2007

zdravím všechny majitelky těch nádherných psích stvoření....chtěla bych se vás touhle cestou zeptat jak to řešíte nebo jak to hodláte řešit při příchodu miminka domů..já mám 2 maltézáky,sou sice čistotní,pořád se koupou,chodí na wc pěkně několikrat denně na zahrádku...noviny ze zeme jak je zvykem určite ve víc rodinách už se mi povedlo zrušit a pejsky sem naučila chodit ven....ale přece jen sou z nich doma všude chlupy...a to je právě to co mi děla starosti!i když je nebudu brát do postele a budou spát ve svých pelíšcích tak chlupůse nezbavím...stačí když nebudou spát v posteli??nebo je mám dát spát do obývaku a do ložnice že by neměli vůbec přístup??nebo je snad aspon na první měsic mám dát k rodičům o patro víš a vůbec je nebrat dolu a nevsimat si jich??to mi zase urve srdce ja jsme na těch hafancich závisla...sou pořad se mnou hlavně ted když jsem doma....
nedokážu je dát stranou...prosím pomozte,jak to řešíte vy???děkuji za názory...

datkova
23. čer 2010

radushka 😀 😀 😀 😀

izabelkak
25. čer 2010

tak u nás tej špiny je trochu viac pri dvoch veľkých psoch, no ale čo už, zachvílu bude malá behať a potom to už bude lepšie, ale ani teraz nestíham vysávať a vytierať každý deň, no a najvačšia zábava pre malú sú psie misky, najradšej sa žbrndá vo vode, to ma teda celkom vytáča, tak sa ich snažím vykladať hore aby na ne nedočiahla🙂 no ale čo ak dá človek dieťa štvornožkovať vonku tak aj tak má špinavé ruky, dáva do pusy a podobne, je to hold také obdobie... keď ešte malá nelozila nevedela som si to predstaviŤ ako to budeme robiť a teraz mi to príde úplne normál....

no ona si skor na tých svojích psov zvykne si myslím, postupne sa s tým dajako to telo vysporiada.... akože liečba šokom🙂))

vinifera
25. čer 2010

@izabelkak no kým sa žbrndá vo vode tak je to ešte jakš takš. Ale krpatý im najradšej v nestráženej chvíli vyjedá granule!

radushka
25. čer 2010

@vinifera s granulema trošku počítám 😅

izabelkak
25. čer 2010

@vinifera my granulami nekŕmime, psiny dostávajú surovú stravu a zblajznú ju v cuku letu, ale je fakt že už sa mi stalo že len som sa obzrela a malá už ruku v miske a chudák psina stála a kukala jak puk .. druhá by asi v žraní vesele pokračovala, tak to na tú chvílu malú ustrážim kým to zbaljznú...

radushka
25. čer 2010

@izabelkak tak my máme granule a má je v misce furt.Holt budem muset malou pořádně naučit, že tohle nemůže papat 😉

mpavlinka
25. čer 2010

Taky se přidám do diskuze. Máme dva pejsky, kokříky, jsou zvyklí spát v posteli a nemíním nic měnit, spí v nohách. Myslím, že pokud se mění režim kvůli mimču, akorát to ve psech může vyvolat větší žárlivost. Chci se psíkům věnovat co to půjde, s mimčem to samozřejmě nebude možné jako teď, tak se halt zapojí i manžel. Je třeba aby se co nejmíň cítili "na druhé koleji". Mám je ráda jako členy rodiny a chci je zapojit do veškerého dění, chi aby byli s malou odmala co nejvíc v kontaktu. Kamarádka má skoro roční holčičku, na kterou jsou zvyklí, tak snad mimi pro ně nebude už úplně něco nového.

radushka
25. čer 2010

@mpavlinka je to super, jak se už vztah pes - malá u nás vyvíjí.Malá se na ni směje, už by ji nejradši chytala za chlupy.Beckinka ji taky sleduje, ale zatím nemá ani šajn, co tovlastně je za hračku 😀 .Normálně jí třeba stoupne na nohu, jenom aby se dostala ke mně a olízla mě(naštěstí má jenom 5 kg).Musíme jí hlídat, ale schválně by neublížila ani mouše.Je to takové telátko 🙂
U vás to bude taky tak a pro mimčo je to nejlepší, vyrůstat se zvířátkem 🙂

beruska24.9.
25. čer 2010

mpavlinka - z počátku asi psíci budou trochu žárlit, co si budeme povídat, s malým miminem prostě není na ostatní moc času. Ale jak mimi poroste, tak se to bude zlepšovat. Vidím to u nás.

beruska24.9.
25. čer 2010

radushka - a počkej, až začne malá psíka nahánět 😀 U nás to vypadalo podobně, ta naše chlupatá potvůrka prošla kolem malé, příp. jí olízala a pak se sklidila někam stranou. Teď už jí malá občas nahání, chytá jí za uši a zkoumá ty dlouhatánské chlupy, chtěla by jí zkoumat oči a snaží se jí chytat za vousy na tlamě.
A mám pocit, že i díky hafovi se malá naučila celkem rychle lézt. Prostě si chtěla hrát a zkoumat toho chlupatého tvora 😀

kacamura
25. čer 2010

beruška.. máme to samé... \jonášek byl hrozně líný miminko... ale jak víc začal víc vnímat okolí... tak hurá za psem... začal se díky němu převracet na bříško a na záda a ted už se i plazí a snaží se dostat na kolínka a lézt.... a furt za psem... muf se ho asi bojí či co... páč jak se na něj začne Jonášek usmívat a plazit se k němu tak muf zdrhá... ale neublížil by a chodí k němu a olizuje ho... ale asi už ví co ho s takovim mrnousem čeká tak se mu zatim klidí z cesty

beruska24.9.
25. čer 2010

kacamura - jo, psík je dobrý společník a zároveň dobrý motivátor 😀
Malá se naučila přetáčet na bříško a celé dny trávila na bříšku a jak to šlo, pozorovala psa. Přetáčet na zádíčka neměla čas, protože jak jen trochu zvládla koordinaci ručiček a nožiček, začala se jeden den plazit, druhý se stavět na kolínka a houpat na nich a pak už se začala snažit lézt s chvilkovým plazením. A během týdne ´´utekla´´ z koberce z obýváku a už jen lezla po čtyřech. Teď už chodí kolem nábytku a jak má náladu, nahání psa.
Teď se psíci klidí do ústraní, ale jednou z nich budou dobří kamarádi a počkej, až bude psík dítko chránit, jen na ně zvýšíš hlas nebo budeš chtít dát na zadek 😀

kacamura
25. čer 2010

no já nevim, ten náš je takovej trouba ten by olízal i lupiče... útočí jenom na povel... nikdy jsm ho neviděla, že by chránil mě natož malýho.... no Jonášek se to přetáčení na záda naučil tak, že se chtěl dostat za nim a jak mu to plazení nešlo tak se obrátil omylem na záda a časem to začal dělat sám od sebe 😀

beruska24.9.
25. čer 2010

Tak naše by šla zase s každým (myslím psa 😉 ). Je to naprostý mazel. I na dveřích máme cedulku ´´pozor, náš pes vás umazlí k smrti´´ 😀
Malá se párkrát přetočila/přepadla na záda, v postýlce se praštila o žbrdliny, na zemi o zem, tak to vzdala...lezení vpřed bylo záživnější 😅

kacamura
25. čer 2010

no já mu na tohle právě pořídila pěnový puzzle... to ho nebolelo když se bouch... a ted ho na nich už neudržim vždycky vyrazí za psem nebo za psí hračkou a nebo za gymnastickym míčem... jako jeho hračky... nezájem .... a ten náš by taky všechny umazlil... jenže on je hrozně velikej, tak to je mazec docela 😀

beruska24.9.
25. čer 2010

Pěnové puzzle se dobře kouše a ještě větší zábava je vydlubovat z něj ty ´´obrázky´´.......tedy pro malou, né pro mě 😀
A nejnovější objev je hladit hafušu (spíš tahat za chlupy) a pak ukazovat mamince ručičku, ať je obere 😀 😀 😀

beruska24.9.
25. čer 2010

Myslím ty chlupy z ručičky.

kacamura
25. čer 2010

jéje chuděra pes 😀 😀 😀 ... no já doufám, ž se mi podaří co nejdříve jonáškovi vysvětlit, že se pejsek za chlupy netahá, ale že se hladí... no malá umí jenom když mu vedu ruku... jinak chytne a nechce pustit...

beruska24.9.
25. čer 2010

Tak hrozné to není, hafuša sice poulí oči, ale drží 😀 Pořád vysvětluji, že se pejsek nemlátí, že se dělá malá, malá.
Neboj, časem chytne, zatahá a pustí 😉 U nás už to funguje. Malá chytne, prstíky se jí zamotají do těch dlouhých chlupů, tak trochu zatahá, ale většinou už pustí.
Navíc je teď hafuša vykoupaná, takže příjemná na dotyk (jak plyšáček), tak malá si musí ten příjemný pocit užít....

kacamura
25. čer 2010

jo... malá mu řikám taky... no už se mi sápe i na potkana... ale ten by to pochopení neměl... škrábe a já nevim co všechno navíc je to kluk a když si tvojí ruku splete se samičkou tak i kouše... takže k potkanovi ho nepouštim jenom na něj vždycky koukáme.... a muf před Jonáškem většinou uteče... takže ho Jonáš ani nestihne zatahat...

vinifera
26. čer 2010

@kacamura Potkan hryzie samicu? potkan jeden .... 😀
Ja som vystrnadila psa už aj z postele. Ale dnes sme s malým mali veľmi zlú noc. Stále plakal a škrečal zo spánku. Takže ked sa ráno pes prikradol do postele tak som ho nechala. A ked sa malý zobudil. že jeeeej "havoooo" a ľahol si tvárou nanho. A tá radosť v očiach. A ťukal mu do nufáčika. No len čo ked si to nejak extra nemôžeme užívať lebo má potvrdenú tu alergiu na chlupy. Aj ked teda žiadnu reakciu nevidím. To ked mu dám kuracie maso by ste mali vidiť tú reakciu ☹((

beruska24.9.
26. čer 2010

vinifera - a je ten test spolehlivý?? Z laického pohledu si myslím, že kdyby to bylo tak vážné, tak by reakce asi už byla. Vždyť i doma s vámi spi jsou a to malému nevadí??

radushka
26. čer 2010

@vinifera A není náhodou alergický na cizí chlupy a na vlastního psa ne?Někdo už to tu psal...
A byl psík u tebe, kdyžs byla těhu? to prý je pak mimčo imunní 😉

beruska24.9.
26. čer 2010

Teď jsem zjistila, že tam mám překlep 😔 nééé doma s vámi spi jsou, ale psi jsou 🙂

beruska24.9.
26. čer 2010

radushka - také to tak není vždy. Kamarádka (dnes již bývalá) byla celé těho se psem a když se jí pak holka narodila a trochu povyrostla, musela dát psa pryč, protože holka na něj byla alergická (na psí sliny).

Do mě také celé těho hučela, že budu muset dát hafušu pryč, že přeci nebudu vychovávat dítě ve společné domácnosti se psem a co když bude náhodou alergická apod. .......vychovávám, malá má hafušu ráda od chvíle, co začala vnímat okolí a ta naše psí potvůrka sice trochu žárlí, ale jinak se nechá od malé ´´mučit´´ a sem tam jí olíže. Takže jsem moc ráda, že jsem si prosadila svou, že prostě bude doma miminko i pes. Od té doby se raději s tou rádoby kamarádkou nestýkám.

vinifera
27. čer 2010

@beruska24.9. vyšlo nám že sme alergický asi na všetko. A alergioologička tie testy berie akosi moc vážne. Aj napriek tomu že všade sa píše že krvné testy u malých detí nie su spoľahlive. Ako aj s alergiou na BKM - nemáme žiadne z príznakov na kravské mlieko (krv v stolici, zahlienovanie, neprospievanie, vracanie, hnačky ...) Čítala som názor jednej odborníčky že pokiaľ z krvi alegia potvrdená je ale príznaky nie sú - tak sa to za alergiu nepovažuje. No ale naša lekárka má iný názor. Tak isto to vidím aj u psov. Je s nimi od narodenia. Nikdy ekzém nemal. Ani iné príznaky respiračnej alergie. Ekzém začal až ked sme začali s príkrmami - teda začal reagovať na stravu. Nie na psov. Aj ked sa s ním hrá - tak nebadam zhoršenie ekzému, sťaženie dýchania alebo iné problémy. NIČ.
Tak ja už neviem.
A nie je pravda že pokiaľ je tehotná žena so psami tak dieťa alergik nebude. Alergia je zdedená prehnaná reakcia tela na určité podnety. Takže ak to raz v genetike je tak to neoje...š. Akurát to podporí imunitu. Lebo moje decko do roka nebolo ani raz choré. A veľa lekárov hovorí že na to aký je silný alergik a takmer nič nemôže jesť vyzerá super. A dokonca aj priberáme 🙂 Takže suma sumárum som celé tehotenstvo v posteli spávala s dvoma psami. Malý je silný alergik. Ale imunitné testy mu vyšli OK. Isto pomáha aj kojenie. Ale to tiež nie je všetko. Kamoška malého kojí. Drží takmer v sterilite a furt sú chorý ☹

beruska24.9.
28. čer 2010

vinifera - tak to mě moc mrzí. Malý problémy a ty s ním dost velké starosti, misto aby sis ho užívala. Jak jsem četla, tuším u atopiků či bkm, tak ani pomalu nic jíst nemůže, to musí být pořádně náročné i na psychiku..........
O soužití psa a těhotné a následné ne/alergii u dítka jsem psala výš. V tom se shodneme 😉
Sterilní prostředí také není dobré, dítko si musí sníst ´´svůj škopíček špíny´´, aby si vytvořilo imunitu.
Tak snad na tom budete lépe a psí kamarádi malému pomůžou. Psíci jsou i dobří psychoterapeuti 😀 A pokud s nimi je a nedělá to problém (i když testy říkají něco jiného), tak bych mu nebránila. Sama musíš vědět podle momentální situace. Držte se!

kacamura
27. zář 2010

ahoj 🙂... už sme tu dlouho nic neprobírali... jak se ti vaši hafani chovaj k dětem??? Jonáššek už chodí kolem nábytku je hravější a tak a příde mi, že muf je žárlivější a žárlivější... jako neublíží mu to ne, ale jak si s Jonáškem začnu hrát tak hnedka přiběhne, že si chce hrát taky a utíká před ním.. přitom jsem Jonáška už docela úspěšně naučila malá, že už ho ani tolik netahá a odedneška mu začal podávat jeho hračku a občas jí jako hodí (spíš teda pustí, ale snaží se)... no ale že už ho moc netahá trvá delší dobu a mě to hrozně trápí, že ten náš muf je taková žárlivka a to se mu věnuju víc než když byl jonášek úplný miminko... máte to tak doma taky??? a jak to řešíte??

evatk
27. zář 2010

máme taky psa "bývalého" posteláka, a mám ryze praktický dotaz - vy, kdo máte chlupatáho hodně línajícího psa, čím zametáte lino apod., my máme lino nově, bo s kobercem v obýváku se to nedalo a teďka když na tom linu vidím, kolik je tam chlupů za den... 😝
nemáte nějaký tip? nezkoušely ste třeba gumový smeták? vím, že neexistuje žádný zázrak, i tak bude třeba zametat x krát za den, ale ať je to aspoň rychle 😀

luppita
27. zář 2010

Ahojte, pridam sa k vam do temi. Mame 5 rocnu fenku yorksirku, berieme ju ako nase prve babo 😀 ked sa mal maly narodit tak som neriesila nijake zmeny ohladom psa, teda len jednu, bola zvyknuta stekat, na dvere, ked niekto presiel na chodbe, aj doma, ked vonku zacula psa... nevedela som si predstavit, ze prave sa mi podari uspat maleho a v tom jej sibne a sialene sa rozsteka a maly bude hore 😒 ale, 9mesacna drezura a prestala s tym, teraz doma ani nepipne 🙂
Ked bol maly drobec tak sedavala pri nom, strazila, ale ako sa zacal ako tak hybat, plazit, 4 nozkovat, zacala sa ho bat, ked sme v spalni ona ide do obyvacky a naopak, ked chcem aby ju pohladkal, tak drzi so sklopenimi usami... ale napr ked prideme domov, najprv ho vybozkava a potom prcha 😀 alebo sa vedia zahrat, ona miluje ked jej hademe lopticku a maly miluje ked jej ju hadze, takto sa zahraju aj pol hodku, nahanaju sa, maly ju provokuje, ze jej ju ide dat a potom s nou prchne.... A co mna stve je, ze ju krmi, ja krmim jeho a on ju, vela krat ked jej chce dat tak si to aj z pusi vyberie a hodi jej to... ked mu dam nieco nech sam papa (rostek, jablcko, chrumku) so vsetkym sa podeli, dokonca jej to cpe pod nos, ona si odkusne, oslinta a potom si to da on... no co s tym, neviem mu vysvetlit nech ju nekrmi 😒 Stranda, ze ked ju krmi tak vtedy sa ho neboji a caka pri nom co mu padne, co jej da.... 😀