Omezil se váš muž po tom, co jste byly těhotné/porodily?

ustaranaholka
18. dub 2017

Ahoj holky, jsem tehotna kratce,ale uz pocituji jista omezeni..jelikoz mam rizikove pracoviste, tak jsem doma,zatim to jde, jsem unavena, tak vetsinu dopo poklimbavam, neco udelam doma,atd, odpo prijde manzel, trochu se to rozsviti, ted je hnusne, ze to ven ani pomalu nema cenu.Ale az bude hezky,tak nevim co bude a mozna zbytecne se toho desim,ale ni tak..Muj muz se nenecha moc nikym omezovat a chce cas pro sebe, ma celkem narocnou praci, ktera obnasi spoustu akci po vecerech, ruzna skoleni a meetingy v tydnu na dva az ctyri dny nekolikrat rocne a to i do zahranici, do toho ma svuj konicek-tenis, kam chodi sam se svou partou, ze ktereho se jde na pivo a navrat je v noci, dale ma partu kamaradu se kterou objizdi poi CR ruzne hrady, vzdy si vyberou nejakou oblast a v ni stravi par dni, jsou volni, chodi si kde chteji, bali holky, nekteri, hodne navstevuji hospody, toto se deje tak 4x rocne, v lete to byvaji i dva tydny, jinak vetsinou se snazi spojit k tomu nejaky svatek..Mimoto kdyz je v tv nejake zajimave utkani fotbalu nebo hokeje, tak je automaticke, ze se jde do hospody..A ted k jadru veci, podle me oproti jinym muzum ma svych aktivit az dost, nevim jak jste na to vy se svyma partnerama, ale ja to ma takto.Ted jsem doma cely dny, vychazky sest hodin, vecer uz mam byt doma,desne.Obcas jsem zasla s nim na fotbal, ci hokej,ale ted me vidina zakourene hospody nelaka, chodime spolu obcas nekam na vylet,ale byva to narocne, manzel je velky sportovec a hodne toho vydrzi, ja to davala tez, nicmeme ted nejak nestacim s dechem a jsem brzy unavena.Uz planuje jak pujde na vyslap o vikendu, ja se toho zrejme nezucastnim, neb mam strach, ze budu zdrzovat, ci ze to proste nedam, planuje akce na leto, sjizdeni reky, to se me taky netyka, ruzne vylety, a tak dale.A ja budu drepet doma,tak me jen zajimalo, jak je to jinde, jestli napriklad vasi manzele maji stale svuj zivot, jakoze oni maji hotovo a vy si tech devet mesicu nejak pretrpte, nebo jestli nejakym zpusobem dokazali svuj zivot prekopat a trochu se podridit, ci vymyslet aktivitu kam mohou oba?Jenom podotykam,ze je dost stary, ma 40let, dite chtel on jako prvni, ja jsem prodelala potrat, takze jsem ted opatrnejsi, cvicit jeste nikam nechci, asi az ve druhem trimestru, ted mam mit zatim klid.Budu chodit na prochazky az to pujde a s kamaradkami obcas na kavu jenze to je pro me malo,vim, ze budu nesnesitelna az bude krasne a budu doma sama, protoze manza si vyrazi pryc a ja tim, ze se budu muset vratit do vychazky,tak ani nebude mit vubec smysl nekam vyrazit, prikladem je rybareni, kdy vyjedem za mesto k rece, kam nic nezajizdi,abych mohla alespon na chvili a pak jit domu.Takze me jen zajimalo jak travite vy vase tehotenstvi, jak s echova partner a jestli jste se nejak novemu stavu uspusobili.Dekuji moc za prispevky!

ustaranaholka
autor
20. kvě 2017

@normalnimatka pises to presne jak to ja citim,samozrejme, ze nechci nikoho k sobe ukovat, jen proto, ze ja sama nemohu, ale nejaky prizpusobeni bych rozhodne uvitala.Vzdycky toho mel hodne,ale vzdy tam byl cas pro me a ja sama byla zaneprazdnena, ted to graduje, samota, premysleni, exka, jsem z toho vycerpana.A jestli me nezahejba nevim, to doufam, ze ne, spat se mnou nechce od te doby co jsem tehotna.

kacenka1111
20. kvě 2017

@normalnimatka přesně mě taky napadla nevěra, ale strašit těhotnou bych si teda nelajskla...Ale je vlastně víc pryč a ex a kamosema, než se svoji těhotnou ženou, takže...

journals
20. kvě 2017

Na mě to bohužel jenom působí tak, že je naštvaná sama z toho, že ona je omezována (časově, finančně...) a její přítel není omezován ničím. Ona je naštvaná, pak je doma dusno a přítel se radši dekuje, aby s ní doma vůbec nemusel být.
Rozhodně není úplně normální chování přítele, ale jestli ho ustaraná holka doma vítá s nas...ným obličejem každý večer a vyčítá má co měl a neměl a jak by s ní měl sedět doma na gauči, tak to je možná dost šílená představa i pro toho chlapa. Další věcí je, že ve 40 se chlap fakt těžce mění. Má zaběhnutý nějaký koloběh činností a je už pro něj naprosto běžné tak volný čas trávit. Ale přiznám se (neomlouvám), že jestli je ženská doma s tím, že všechno je naprosto špatně, všechno je komplikované, nic nejde tak jak by si představovala a chlap tohle slyší "od rána do večera" tak se mu možná nedivím. To, že jeho chování situaci neřeší je jasné.
Co se týče toho, kdo a jak zná nebo nezná zákoník práce, na to bych řekla jen ono klasické: Neznalost neomlouvá. A to, že málokdo má odvahu postavit se šéfovi - to je na celé té věci to nejjednodušší. Doktor mi prostě neschopenku nedal a tečka. Jsem zdravá, doktor nevidí důvod proč neschopenku a rizikové vydat. Troufám si říct, že na to nemůže říct nikdo nic, je to už čistě jeho problém.
Pokud budou ale všechny ženský takový trubky a raději budou dobrovolně omezovat samy sebe, ztrácet podstatnou část platu a podstoupí to i za cenu husté atmosféry doma, tak se to holt bude dít stále dál a dál.
Já jako chápu, že je zadavatelka naštvaná. Ale chvíli nevím, kde je ten problém - jestli ten, že je těhotná, tak se musí omezit ve svém životním stylu, nebo ten, že je na rizikovém a tak má procházky, nebo přítel. Tím, že se s ním rozejde si stejně v té situaci moc nepomůže, řekla bych, protože ta fakt sakra těžká fáze teprve přijde a těch omezení, problémů, bolestí a únavy bude daleko, daleko víc.
Abych řekla pravdu, také to na mě celé působí tak, jako že to má ještě nějaké ..ale... které tu nezaznělo.

kacenka1111
20. kvě 2017

@journals netrpělivě na nej čekám...Souhlasím s tebou a pridala bych tu ex...I když ta to.byt nemusí...

ustaranaholka
autor
20. kvě 2017

Pro me je to bez ale,pokusim si vice vazit sveho volneho casu a neco si najit a zabavit se vice sama.Bud to s nim hne, ci nikoliv.Dite chci a tesim se na nej,uz se tesim na dalsi utz a doufam, ze bude vse v pohode, i pres muj smutek a plac.A co bude se vztahem, ukaze cas.Ja to ted vnimam jina achci taky jinak,nevim jestli je tocspatne ci nikolic, ale jednam tak jak cirtuim, to je vse.Dekuji za rady a prispevky

journals
20. kvě 2017

@ustaranaholka Neboj, bude zase líp. Věřím tomu, že to dobře dopadne 😉

zuzineckah
20. kvě 2017

@journals řekla bych, že tak nějak to je. Já bych řekla, že tam navíc chybí spolupatřičnost od partnera, pochopení a také kus lásky. Já si prostě nedovedu představit, že by člověku, který tvrdí, že mně miluje bylo jedno, že se cítím smutně, osaměle a že by se nedovedl aspoň trochu přizpůsobit (a to nemyslím, že bych skuhrala pořád nebo tak něco, ale že ho to nenapadne i samého od sebe a spíš upřednostní vlastní aktivity a zájmy...).
Do velké míry to můžou být hormony a vše kolem (i ta nesmyslná PN), ale od toho jsou partneři snad, aby se podpořili i když podmínky nejsou ideální...

mialagia
20. kvě 2017

Ježíš tak já teda koukám jako puk kam se ta diskuze posunula..vy jí tu teda zase dáváte sodu..To jí tak pomůže tady plkat jaká je trubka, že nezná zákoník práce..
@journals jsi hustá jako vždy🙄 a to jsi tedy taky těhotná? fakt nechápu..

@ustaranaholka hele je to blbé, ale já se přikláním k tomu vykašlat se na ty vycházky..U mě třeba nebyla kontrola ani jednou, tak pokud z toho máš takovou psychickou nepohodu, tak možná je lepší být v pohodě a přinejhorším ti možná sníží dávky..Důležitější jsi ty a dítě než love.. Jinak fakt tvůj chlap by se měl už trochu zamyslet a zklidnit páč ty jsi teď prostě zranitelná a on by to měl velkoryse chápat, nosíš jeho dítě..A ta únava je taky normální, já jsem usínala v práci na stole..prešlo to až ve 3.trimestru..

anelamates
21. kvě 2017

@ustaranaholka Nějak jsem to nepobrala - ty sis nechala nasat neschopenku, a proto máš vycházky omezené, ano? A co se tedy domluvit, že ti doktor neschopenku ukončí a tebe bud přeradí na práci, kterou dělat můžeš, anebo zkrátka budeš doma, ale ne na neschopence. Pak nebudeš omezená vycházkami a klidně se můžeš podílet dál na aktivitách manžela.
Jinak té zábavy se dá najít spoustu - můžeš si třeba dopoledne najít nějaké kurzy, třeba výtvarné, můžeš si udělat třeba plán výletů s manželem, můžeš si vymyslet třeba tematické okruhy, já bych byla vytížená celé dny. Odcházet takhle na začátku těhotenstvím, kdy s tebou cvičí hormony, je nesmysl. raději bych si sedla s partnerem a snažila se vyhledat kompromis. Ono by to šlo. jenom zrušit tu neschopenku.