Otravná tchýně. Máte nějakou dobrou radu?

pajmis
23. srp 2008

Ahoj holky, zakládám tohle téma, i když nevím, jestli tady v diskusi už někde není... mám velký problém. Mám strašně otravnou tchyni a už nevím, jak dál, abych ji slušně řekla, že už je fakt dost opruz... chodí k nám snad každý den a neustále má nějaké záminky, aby došla... a ke všemu mi neustále něco nosí... máme nový byt, je to novostavba a bydlíme tady teprve měsíc... a ona mi tady nosí staré krámy, co se jí doma nehodí... některé už dokonce smrdí stařešinou... třeba obrázky, hrníčky a tak... já nic z toho nechci a je mi to blbé odmítat a navíc tady do nového se mi to vůbec nehodí... tak to vždycky přijmu, ale nikam to nedám a vždycky to někde schovám... ale za chvili bych tady měla zgarbiště... tak ji chci nějak slušně naznačit že o nic, co mi nosí, nestojím... ale ona je ten tip, co ji to nezájímá a dělá si po svém... řekne mi např. že nám na malé koupí postýlku a že si ji máme vybrat a že nám ji půjde koupit... a že jestli si nevybereme včas, tak nám koupí jakoukoliv at se nám líbí nebo ne... já už fakt nevim, co s ní...nechápu, proč nám raději na tu postýlku nedá peníze a my sami bychom si ji jeli koupit... sem z ní na prášky...den co den tu zvoní a když zrovna odpočívám, tak mě vzbudí a vidí, že vstávám a sedne si a chce kávu... je neohleduplná... mojemu to říkám, ale ten se jí také bojí a furt mi říká že už jí něco řekne, ale vždycky to dopadne, že se k ničemu nemá... poraďte mi prosím někdo, jak na takovou hroznou babu vyzrát, aby k nám přestala chodit tak často a navíc nenosila žádné zgarby... a navíc mi ještě řekla, že až se mi malý narodí, tak u mě bude každý den, a bude mi prát, žehlit, vařit...že sama to nezvládnu... ale já vím, že zvládnu a taky sem ji to říkala, že nepotřebuji, ale ona tohle jako by neslyší... moji mamku ani tak často navídám jako tchyni... je fakt hrozná... až se malý narodí, bojím se ji ho dát do rukou, protože se neumí ani pěkně chovat k dětem... s 2 denní holčičkou házela jak s pytlem brambor...je necitlivá a neustále naše 2 psíky tahá za ocásek a za čumák... já z ní už fakt nemůžu... prosím o nějakou dobrou radu... děkuji všem MOC 🙂

fiallinka
30. srp 2008

pajmis, nečetla jsem předchozí diskuzi, ale podle mého názoru je v tomhle případě jediné řešení - je to drsné, ale opravdu jí říct na rovinu, co ti vadí, i za cenu všech důsledků, co můžou nastat - a připravit na to i chlapa, nejlíp, kdyby jí to řekl s tebou, ale oni jsou v tom trochu srabi, je to přece jen matka... a navíc jim se nemíchá do života, jsme to my, ženské, kdo s tím má problém, takže oni to nikdy ani úplně nepochopí... já mám tchýni fajn, ale taky mi pár věcí vadí a můj chlap to prostě nechápe a nechápe...

pajmis
autor
4. zář 2008

fiallinka- víš, to co si napsala je uplná pravda... chlapi jsou srabi, a kdybych po mojem chtěla, aby to řekl se mnou jeho matce, co se mi na ni nelíbí, tak to neudělá... řekne - tobě vadí, tak si ji to řekni sama...a já sem v tomhle taky trošku srab... no nicméně se snažím ji ignorovat a pokud možno se ji vyhnout obloukem, když ji někde potkám... sem už na ni alergická... včera k nám došla, tak můj ji otevřel a já si šla lehnout a říkám mu - jen si sí seď, pijte si kafíčko, at vidíš jak je otravná a dělej to takhle každý den, mě to vadit nebude, ale sám na to dojdeš, jak moc často tu chodí a je otravná.... no, je pravda, že baba se tady teda dlouho nezdržela (když sem doma, vysedává tu přes hodinu a včera když sem ležela, tak tu byla cca půl hodky - rekord 😀 ) , no každopádně nám přišla říct, že nám zaplatí postýlku, tak at jdeme s ní a vybereme si jakou chceme a že ji zaplatí... tak sem pak říkala mojemu, že teda at nám dá peníze, že poděkujeme a postýlku si můžeme koupit i sami bez její asistence... no a můj drahý se naštval, že máti chce být u toho... tak sme si to vyříkali, a nakonec sem došla k závěru, že teda babizně řeknu, že mám vybranou postýlku za tolik a tolik peněz a je objednána přes internet, tak at nám dá na to jen ty peníze... účel to splní, ona nám pomůže a my si vybereme v klidu a sami, bez její asistence... no a objednáme si ji přes net a ještě ušetříme 🙂 myslím, že to je tak nejlepší...ještě s ní chodit po obchodě, to bych nepřežila, do všeho kecá a má ty "svoje debilní názory" a jen zdržuje... každopádně, už nejsem ta najivní a hloupá husa, co s ní besedovala, ikdyž se mi to nelíbilo..ted prostě na ni nemám čas, řeknu ji, že už chci mít momentálně více klidu před porodem a vidět mi ji stačí 1x týdně a to jen chvilku 😀 a je to vyřešené...

sarkal
4. zář 2008

Teda až teď jsem se dostala k této diskuzi a vidím,že ani zdaleka nejsem sama.Taky mám něco podobného.Když jsem s manžou chodila tak se tchýni nelíbylo,že jsem moc mladá,že se o jejího Tomáška nedovedu postarat tak dobře jako holka v jeho věku.Bydlely sme ve stejném městě a já chodila ještě do školy,přišla sem ze školy a ona tam normálně dřepěla a nejsem pitomá takže sem poznala,že mi hrabala ve věcech.Nevím od kolika tam byla,ale dřepěla tam ještě do 17hod.,že čeká na manžu a aby toho nebylo málo on utahaný z práce ji pak ještě vezl domů(byla zrovna zima a brzo tma) a ona že se bojí.Jednou sem byla nemocná,ležela sem a byla sem ráda,že mám klid,ona přišla celou dobu seděla vedle na křesle,já měla puštěnou televizi a ona pořád mlela,že byla taky hezká když byla mladá,ale že ji manžel(manžovo táta) mlátil(ani se dnes nedivím) a že díky němu vypadá tak jak vypadá a že už s ní posledních osm let před rozvodem nechtěl spát atd.Myslela sem,že chcípnu.Pak sem šla vařit oběd(karbanátky a kaši),řekla sem jí,že jí nandám,ona že ne a kdyžtak tak jen jeden a trochu kaše,já jí dala dva a kaše docela dost,ona to zblajzla rychleji než já a pak mi začala říkat jak karbanátky dělala ona atd.Proč to do ní teda spadlo jak němci do krytu když jí to moc nechutnalo?Pak sem na talíř nandala kaši a dva karbanátky(nebyli to žádní chcípáčci) a ona:To je pro Tomáše? já že jo a ona aby mu to stačilo,že přijde hladovej z práce atd.Tak sem jí řekla si přidá když bude chtít.Pak sme měli svadbu a v tu dobu sme prodávaly ten barák a kupovaly nový a ona že si máme udělat smlouvu,že milión korun je moc peněz,že sem mladá,nikdy nevim co se může stát,třeba Tomáš někoho potká atd.No zkrátka se bála abych ho neoloupala,ale mě tehdy bylo 19let a na tohle sem skutečně ani nepomyslela,tolik sem z něj byla hotová,že tohle by mě ani ve snu nenapadlo.Svatba se jí samozřejmě nelíbyla,protože si Tomáškovo svadbu představovala úplně jinak a že sme sí jí měli oslavit nejdřív s mojí rodinou a pak s Tomášovo rodinou....Potom sme koupily jiný dům,je starší takže musíme postupně když jsou peníze něco udělat a navíc máme ještě hypo takže to bude chvíly trvat,ale vevnitř už skoro vše máme a za ty tři roky sme to myslim si daly pěkně do kupi a ona,že se jí náš barák vůbec nelíbí,že je vidět,že ho stavěli němci(nevim kde to vzala,my sami totiž nevíme kdo a v kterym roce ho vůbec postavil) atd.Taky jí štve,že bydlíme ve vesnici s mými rodiči(bydlí asi čtvrtý dům pod náma),ale nikdo jí nevysvětlí,že sme to koupily,protože tu je obrovská hala,kterou manža potřebuje k podnikání a taky dílna kde mám firmičku já a že za ty peníze by sme ve městě nic takového nesehnaly,že by to stálo ještě jednou tolik.Co vám budu povídat za ty tři roky co tu jsme sme tu byla asi třikrát,Prostě je to i moje takže nemá zájem.Když sme u ní byli na vánoce tak jí manža řekl jestli nechce k nám(mě se udělalo úplně zle 😝 ) naštěstí řekla,že ne,že bude doma vzpomínat jak byla mladá a tak.Když sme jí řekli,že bude mimi tak řekla,že ani nechtěla aby Tomáš měl děti,spíš aby si užíval atak.Celé těhotenství ani jednou nezavolala a nezeptala se jak sem mám,co prcek jestli je vše ok!Já k ní nejezdím,jezdí tam teď manža sám,protože já chci mít klid.jo a když nám řekli,že to bude kluk tak jí to manža volal a ona řekla,že věděla,že to bude kluk( 😖 nevěděl to nikdo natož ona).A pro malýho nám koupila jen pár oblečení od vietnamců a to i přesto,že jsem jasně řekla,že od nich nic nechci ať dá raději peníze,že mu to objednám přes internet.Takže pajmis naprosto přesně chápu jak Ti je a vím jak se cítíš,jediné štěstí je,že ona bydlí 18km od nás a vůbec k nám sama nejezdí,ale taky sem si s ní už užila až až,to bych mohla vyprávět.Ještě jsem si vzpoměla na takovou lahůdku.Jednou v sobotu ráno sme dýl leželi,manža mě začal lechtat a asi víte jak to skončilo.... 😅 ,bylo asi půl desáté když se rozlítly dveře a my do ložnice jen slyšeli:To je hrozný ten Falco(náš pejsek),zase sem celá špinavá a tlapy mám až na zádech(ona měří 146cm takže není divu a navíc v tu dobu byl Falco ještě štěně a všechno trhal) to sem zvědavá kudy půjdu domu,zlatej Badíček(manžovo malamut,který zemřel stářím když sme spolu chodily asi tři měsíce),manža vyprsk smíchy a já taky a bylo po.... ☹ No prostě hrůza,co je to za babu když ani malý štěňátko z útulku neměla ráda?Teď jsou Falcovi 4roky a ani se na něj nezeptá.No hnus,pryč s takovými babama!!!

daduda
4. zář 2008

ahoj, tchýně jsou fakt skoro všechny brrr 😠
nebudu se tady dlouze rozepisovat, na to nemám náladu, ale jednu věc Vám napsat musím:

když byl náš první potomek v kočárku, chodila k nám tchýně mi pomáhat 🙄 , ale to tím způsobem, že přišla a začalo to:
obleč mi ho, přebal mi ho, dej ho do kočárku, nachystej potřebné věci .. a já jdu- šla na procházku stylem, že chůze trvala 15 minut to oběhla všechny naše sousedky v ulici, aby jim řekla, jaká je hodná babička a pomáhá do roztrhání těla, pak se stavila na zakrádku u hospody tam si dala pivo, poklábosila se štamgasty a pak zase domů, to byla celá procházka asi 1 hod. takže chápete, že jsem si doma moc neodpočinula, nebo nestihla moc uklidit, no a pak když jsem se dověděla, že chodí do hospody.......... 😖 😲 🤐 😠 😠 to jste měly vidět jaké bylo u nás tóčo. Nejprve dostal manžel sprda a pak jak jsem byla v ráži tak i ona, nejvíc mě dostalo, když řekla s úsměvěm na tváři, že byla na zahrádce a tam kouř není.... 😲 😵
No, ale pak to ustalo díky tomu, že malý povyrostl a ona si nemůže dělat co chce, ale musí jít tam kam malý a to je ono, protože on ji táhá k vodě a do lesa - no procházky ustaly... 🙂

Teď mě pro změnu dopaluje tím, že malý chodí po obědě spát, je to pokaždé jinak, někdy usíná v 1 nekdy ve 2, různě a ona dělá to, že ve čtvrt na jednu přijde k nám - samozřejmě, že bez ohlášení tak 2x - 3x týdně a je po spaní, pak je u nás do půl třetí, malého rozdovádí, unaví, já už ho pak spát nechci dát, protože by večer usnul až někde o půl noci (to už se stalo), no a vydržet pak do večera když už je protivný to je síla, teď když jsem podruhé těhu chci mít svůj klid.... 😎
Včera taky přišla takže musela sedět venku dokud malý neusnul no a probudil se až ve 3, to byla pryč - takže 😅
trošilinku vítěz - jen problém, že jí to asi nedojde, už jsem jí to udělala 3x a nic... možná časem uvidíme.

HOLKY DRŽME SE A DOUFÁM, ŽE MY TAKOVÉ TCHÝNĚ NEBUDEME.... 😕

pajmis
autor
4. zář 2008

sarkal - teeda, ty ses rozepsala 😉 no, žádná to teda nemáme lehké... ta moje babizna bydlí naproti v baráku... je to děs...předevčírem se mi stalo že sem byla sama doma..vypla sem zvonek at mě baba neruší, pač byla její doba 😅 no a tak sedím v klidu v obýváku u Pc a měla sem otevřené okno... a najednou pod oknem slyším - Michale, Míšo...haloo, ste tam??? a furt dokolečka... toš ona se nemohla dozvonit tak nám začala bláákat do okna - a to bydlíme až v posledním patře uplně nahoře...(5.p) takže ona hulákala jak na lesi... sem se uplně styděla...ale nic nechala sem ju at se vyřve 😀 no a tak sem hned brala telefon a volala mojemu, že jeho máti bláká pod oknama a že ji neotevřu...ta kdyby mu volala, že sme pryč oba... a ještě jak sem s ním mluvila, tak ona došla mezitím až nahoru a začala nám bušit na dveře, protože nešl zvonek, že... tak hňápala, jak magor... nevím, jestli je toto normální... já teda, když k někomu jdu a to ještě neohlášená (což je málokdy), tak zazvoním, podruhé a když furt nikdo neotvírá, jdup pryč nebo zavolám - byla sem tam a řeknu, co sem potřebovala...a a konec... a ona prostě neodleze a neodleze... blfká nám do oken a ještě trubka jde ke dveřím aby se ujistila, jestli jako fakt nejsme doma - co kdyby náhodou, že?? No hrůůza... já už ji teda nemůžu ani vidět a budu ráda, když nám dá pokoj... ty věci od vietnamce...to znám a moc dobře!!! Nejen pro malého mi furt nosí nějaké nekvalitní, nesavé a neprodyšné věci, co stojí za starou belu... ale mě pořád tahala nějaké podprsenky za dvacku, botky, spodní kahotky...no děs... že se jí to líbilo, tak mi to koupila... přitom já k vietnamcům nechodím, co je rok dlouhý a nekoupila bych tam už ani ponožky!!! A ona nám furt cosi tahá do baráku... v sobotu sme byli na oslavě....já sem mojemu koupila košilu, pěknou a z OBCHODU!!! A jen sem čekala, kdy mě zase ta bab bude chtít trumfnout a koupí mu jednu klasiku od vietnaců... no do oslavy nic... sem si oddychla...ale v uterý sem našla ve schránce tašku a v té tašce byla košile, hrozná, károvaná a od vietnamců...fůůj...říkám mojemu, to si na sebe nedáš...to je jak na jejího starýho (ještě je mu o 3 čísla větší 😀 ) no hrůza .. sem se ji už chtěla vysmát, jestli je normální... si snad umíme kupit sami, co potřebujeme.... a navíc ty věci od ní stojí za p*** . . . No hrůza s ní... nedávno mi donesla na malýho peřinku a polštařek do postýlky - z JISKU... tak sem mojemu říkala, proč nekupuje na malé přímo v obchodě pro mimina, ale leze do výprodeje do nábytku...děs... a navíc ten polštářek je tak vycpaný, že bych si na něm zlomila krk i já, natož novorozeně, že?? no hrůůza...to malému ani nemůžu dát, protože by si zlomil vaz...ona nepřemýšlí, jak je stará tak je vadná!! Polštářek si vemu já pod hlavu 😅 a peřinku (a to sem ji řekla) vezmu na chatu na povalování 😀 a co??? A navíc, já už peřinku vybranou mám a krásně měkoučkou a polštářek placatý - samozřejmě, že??? No,kdybych měla povídat všechny "zážitky" s onou babou, tak sem tady do porodu 😀

pajmis
autor
4. zář 2008

daduda... žádná to nemáme lehké... a jelikož my bydlíme na velikém sídlišti a je tady okolo plno hospod - věřím, že by to dopadlo stejně... já nedám dítě z ruky, dokud si samo neřekne, kam chce jít nebo co se mu nelíbí a tak...do té doby budu furt s ním a samotného (a ještě s ní) ho nenechám ani vteřinu...budu ji neustále sledovat co s ním dělá a když mi ho bude chtít povozit tak ji řeknu, že půjdu s ní, nebo že si ho povozím sama... ona taky moc ráda chodí na zahrádky do hospody...a to vím, že malého by mi tam taky tahala... a to by viděla, jak bych ji to vytmavila... raději ho fakt nedám z ruky, at se děje co se děje... kdybych měla být unavená, sedřená, nemocná ... já nevím co... tak jí ho nesvěřím... moje segra bydlí hned pod náma (ty dvě se nemají moc rády 😀 ) tak ho raději svěřím jí, protože jí věřím, že mi s ním nic neudělá... jak sme byli ted v sobotu na oslavě, byla tam jedna z rodiny, co má 2 měsíční holčičku...no já a můj sme z ní byli uplně poprdění a chovali se kní jak k pokladu a brali ji opatrně a jemně... a došla stará a začala malou lechtat...no ale takovým stylem, že se jí provrtala málem do sřev 😅 hrůza...nemá cit a je strašně drsná... chudinka malá...mi ji bylo uplně líto... 😖

sarkal
4. zář 2008

Ty jo pajmis až jsem vyprskla smíchy,já vím,že pro Tebe to k smíchu určitě není,ale to se nedá.Jednou ještě v minulym baráku sme byli pryč a neměli sme tam zvonek.Přišly sme domů a přes branku byl položenej lopuchovej list,nechápaly sme a myslely,že to tam dali nějaké děti.Pak sme zamkli(už bylo pozdě asi 19hod.) a vlezli si do vany,najednou slyšíme Tomáši,Tomáši!!A házela kameny na okno,ale né kamínky,ale KAMENY!Manža říká,že ven nejde a tak sme jí nechali odejít a v tu chvíly nám docvaklo proč ten lopuchovej list,dala ho tam aby věděla,že sme doma,protože sme ho schodily.Síla!!
Přesně to dělá taky s těmi krámy.Ví,že si kupujeme vše nové a moderní a pořád něco po manžovi posílá.Dělala v keramičce a nanosila si domu porcelán buď cibulák a nebo cibulák,ale bez postřiku takže je to bílé a vypadá to jako nedodělané.Mě se cibulák vůbec nelíbí,nikdy bych si to v obyváku nebo kuchyni nevystavila je to hnus a navíc mám ráda moderní věci,barevné nádobí atd. a ona tohle.Myslí si,že když máme barák tak ho můžeme mít plný krámů,mám toho nádobí už snad tři igelitky a jako netušim co s tím 😠
Jo a k těm oblečkům od vietnamců,gól byl když si jako myslela bůh ví co nekoupila,něco bylo i blbě ušité,pocákané jinou barvou a nejlepší bylo,že to jsou věci tak na roční dítě,manža jí volal a říkal,že na miminko je to mnohem menší tak když bude něco kupovat tak vel.56 a ona se rozčilovala,že má dvě děti tak ví jakou velikost má mimino a dělala,že ta pitomá sem já.Oni fakt nemyslejí,přitom sami děti měli.
Jak píše daduda:Doufám,že mi takové nebudeme!!!!!!!!

pajmis
autor
4. zář 2008

sarkal: to co si psala o tom lopuchu - no sííla... to by mě v životě teda nenapadlo... ted sem se zamyslela nad tím, jestli ta babizna nám tady taky nedává nějaké značky, aby poznala, jestli sme doma... možná to, že nám rve věci do schránky, tak podle toho pozná, jestli sme doma... ale fakt síla... no mohla by mi zkusit hodit šutr do okna...bych ho pak hodila po ní 😅 já myslím, že toto už je nemoc... přece když o mě někdo nestojí a celý týden mi neotvírá - logicky mě napadne, že mě tam asi nechce... gool byl, včera jak došla...sem slyšela přes dveře, jak vešla a hned ve dveřích říká mojemu - vy ste celý týden jaksi nedobitní 😅 no chápeš?? ona než aby nad tím přemýšlela, proč asi, tak ještě z toho má prdel... a rýpe, pizda jedna... no a s těma velokostma oblečků...to znám - ukazovala sem ji, co mi koupila segra a byla to vel. 62... a ona, že proč tak malinké, že to mi vydrží jen chvili a pak to bude k ničemu... tak říkám - ale 62 je velikost tak 2-4 měsíční miminko... to mu bude akorát...a ona - není, to je novorozeně...no málem se tu semnou pohádala... no asi 14 na to mi donesla pizda jedna obleček jak na slona - od ťongů a bylo tam napsané 1year . . . tak jí říkám, hm, ale to je na roční, co s tím budu tak dlouho dělat 😅 a navíc to vypadalo tak na dvouleté jak to je obrovské a navíc neprodyšné - fuj... no a co mi na to řekla??? že noo, to ale můžeš dát i novorozenci, podívej, tady ty rukávky ohrneš a může to nosit dlouho... je prdlá ne?? ještě to je hnusné a ještě mu to budu oblíkat rok, ne?? 😅 můj malý chlapeček to nebude mít na sobě ani jednou... použiju to tak max. na okna 😀 i když ten materiál by to ty okna rozlízal ještě víc 😀 no hrůůza...ona nosí schválně veliké věci, aby to malý ponosil co nejdýl... ujetina ujetá... to neví, že nic co mi dala mu neobleču...a to mi ještě chce vnutit oblečky po mojem 25 roků staré 😝 a ještě zaprané...ne-e...nic nebude...!!!!! 😎

sarkal
4. zář 2008

Jo jo,my když sme u ní naposledy spolu byli tak říká:Kde je ta zavinovačka po Vás?A můj ji říká,že se asi vyhodila při stěhování a ona no a teď jí budete kupovat,taková krásná zavinovačka,jak nová 😲 víte co to teď stojí peněz?Já,že se to už moc nedává a že se mi to ani nelíbí,že koupím rychlozavinovačku tak čuměla jako trubka co to jako je.Už vidím jak prcka balím do 34let staré zavinovačky 😝 pak sme koukaly na netu na kočárky a samozřejmě,že se jí líbylo to co mě ne a já říkám,mě se tohle nelíbí a ona:No až se tam dají saténové peřinky tak by byl hezkej,já že saténové peřinky se už taky moc nee a že se mi to nelíbí tak zas čuměla jak trubka a nejlepší bylo,že si myslela,že sem jako blbá já a že nic nevím co se jak dělá.To je dobrý s těma oblečkama!Dokážeš si představit naše děti v dnešní době v takovém oblečení?Beru,že dříve to bylo hezké,ale dnes se dětem dávají úplně jiné věci,no řeknu ti,nevim nevim jestli jí nechám s malym osamotě,abych pak nepřišla a on nebyl narvanej v manžovo dupajdách a nepochrupoval v saténových peřinkách 😠

pajmis
autor
4. zář 2008

😀 😀 😀 😀 To joo....ty babizny sou hrozné 😅 přesně mi nutila takové ty zdobené zavinovačky a peřinky... jako já sem v tom taky bývala v kočárku, ale to je 20let... a to je sakra doba... to se stihlo vyrobit věcí 🙂 nějaké peřinky a zdobené zavinovačky...nač?? aby to dítě chudák vypalo jako před 20 lety??? a ještě když mi stará donesla ručně pletené ponožky - a ještě celé takové škrábavé...no děs... mě se líbí, když má mimčo v kočárku utulně, měkoučko a jako v bavlnce a ne nějaký strojený peřinky - saténový 😅 pěkně španělskou dečku a je... a to mi tchyně nutila do kočárku deku - larysu , tvrdou jak kamen... a ještě drsnou takovou fuj... a ještě od blitků - sice to bylo oprané, ale fleky od těch blitků tam sou furt... ještě by si lidi řekli že sem prase... nic - sifon - dva... náš prcek bude mít vše jako pírečko, heboučké, jemňoučké a hezoučké..bez flíčků a nové... možná sem povrchní, ale je to naše první děťátko a já ho chci mít jako ze škatulky, čisté, hezké, a v měkým... 🙂 a to tchyně asi nepochodpí... a vysvětlovat jí to nehodlám... už ju vidím jak bude pindat... kolik to stálo?? to muselo být drahé?? a není to zbytečné??? at jde do řiti...ne??? 😉

sarkal
4. zář 2008

Přeesně!Taky říkám,že pro naše první miminko chci všechno nové takže povrchní určitě nejsi,je to normální,že chceme pro svá mimča vše nové a hezké a hlavně co se líbý nám a co mi uznáme za vhodné,jim do toho přeci taky nikdo nekecal a své děti vychovaly.Nejlepší je,že manža se s ní nechce hádat tak jen mlčí,dělá,že si prohlíží noviny,kouká z okna a tak a já to odnesu to její vyprávění jak strkala klukům dudlíka do broskvové vodky když nechtěly spát a jak potom pak chrápali.To když mi řekla tak si říkám no to snad ne?!!Miminu máchat dudlík ve vodce,to by mě teda nenapadlo a tak si někdy říkám chudák kluci(manža a jeho brácha) když byli mimina a ona s nima vyváděla takový věci 😒

pajmis
autor
4. zář 2008

To si děláš srandu??? Do vodky?? No to ne....!!! 😲 Atvoje tchyně vychovala 2 syny??? Ta moje taky... myslím, že kdyby měla dceru, chovala by se možná jinak... zdá se mi to, nebou sou tchyně furie jen, když mají kluky??? Teda, já čekám taky chlapečká ale taková nikdy nebudu 😕 URČITĚ NE-E!!! A taky sem přemýšlela, že tchyním by se dávno tchyně říkat nemělo... ale měly by se pojmenovat "monstrum" 😀 mě ta moje taky neustále vykládá, jak vychovávala, a bla bla... at si říká co chce... ona furt, že mojeho mlátila, když začal plakat... už jako 2 měsíční miminko....né jako že by ho nějak moc mlátila, ale prej mu dala na zdek aby nemňágal...protože ju bolela hlava a chtěla mít klid a furt říká jak je to dobře, že aspon nejsou její kluci rozmazlení...a furt dokola... až mě z ní taky bolí hlava - a po tlamě jí za to taky nedávám 😀 a furt do mě valí, že když si nechám děcko bulet, tak to nezvládnu, bude rozmazlený, nezvladatelný a kecy kecy.... mě tohle nebaví poslouchat.... a taky do mě furt valí - jako ta tvoje... že když byla mladá tak byla hrozně hezká, a že odcházela z porodnice a měla 50kg...a at se necpu, že budu tlustá - ona furt říká - jez přiměřeně... kurna - sním na co mám chut, ne?? jaký přiměřeně, mám v sobě mimi, tak mu dopřeju 😀 a furt od ní slyším neustálé rady, podle kterých se NIKDY řídit nebudu... a pouštím to jedním uchem...

sarkal
5. zář 2008

Jo taky sem tomu nemohla uvěřit.Vychovala dva syny,ale nějak moc se o ně nestarala,pořád s něčím simulovala a kluky vychovala převážně babičky a teta,protože když o něčem vypráví tak vždycky jé teta dělala dobrej guláš,nebo jo u babičky tam sem se vyřádil atd...Takže se ani nedivím,že ji mýho táta občas propleskl...Mě například vyprávěla jak přesně probíhal porod,že měla hrozný porody atd.Když sme jí s manžou řekli,že on jde semnou tak ona,že to by nikdy nechtěla,že je to divné a když sme jí řekli,že dnes jsi po porodu v nemocnici 4-5dní když je vše ok tak ona,že si myslí,že to není dobrý,že ona byla 14dní a bylo to lepší,no prostě žije v době před 35lety 😒 .Taky si myslím,že kdyby měli holku bylo by to jiné,ale moje tchýně je vyloženě zakomplexovaná a posedlá tím,že jako mladá byla krásná (přitom nic moc,křivé zuby,vlasy jak slámu,146cm a 75kg tak si jí představ 😀 ) a že její manžel jí zničil život,že si ho neměla brát,měla zůstat sama s rodičema a užívat si 😅 ,takže co chceš.Nejlepší je,že já sem na ní ze začátku byla hodná,bylo mi jí hrozně líto,že jí manžovo táta mlátil a vždycky sem jí vyslechla,ale když sem jí poznala tak mi bylo vše jasné a začala sem jí nenávidět 😠 .Dobrý je taky to,že ona nemluví o nás jako vy,ale říká:No to máš ještě práce na baráku,neříká:vy budete mít kluka,ale Tomáš bude mít kluka,prostě jen Tomáš,ale ať si laskavě uvědomí,že je taky můj a beze mě by jako nebyl.No prostě hnus.Taky k tomu mlácení mimča,manžovo brácha má nevlastního syna a vlastní dceru a ona,že mu dávala přes zadek když ho hlídala a zlobil a že ať je to dítě toho nebo toho tak když něco provede tak mu taky dá přes zadek,že si k ní nesmí nic dovolit(taky ho jako nebyla hodně,ale prostě ho plácla),tak sem manžovi říkala,že s ní malýho samotnýho nenechám a že ať ho ani nezkouší předemnou plácnout,stejně je to zbytečné i kdyby doopravdy něco proved,já nejsme pro tyhle tresty,to dítě si to stejně ani neuvědomí.Říkám jak ho plácne,plácnu já ji!Ale myslím si,že jen tak mele,ale pak si nic nedovolí,protože už mě zná a ví,že bych řádila jak černá ruka 😠 !!No koukám,že ty dvě by si celkem padly do oka 😀 .Taky si říkám,že taková nebudu,ale ona taková byla už jako mladá z manžovo vyprávění.On to vůbec s jeho bráchou neměl jednoduché,táta chodil často do hospody,ona pořád s něčím marodila,neměli peníze a kluci si chudáci museli v desíti letech po koupání přepírat ponožky a trenky 😢 a to si tak jednou prohlížím fotky když byli malý a na vánoce sou vyfocený u stromku a mají svářečské brýle a pracovní rukavice,tak jako manžovi říkám co to je??A on,že jim to přines táta z práce(asi fasoval) a dostaly to od něj jako dárek místo rukavic a brýlý k lyžím,to sem jako až málem brečela,protože jen proto,že měli takový rodiče takhle trpěli chudáci.Proto manža pořád říká:Mýmu dítěti dám úplně všechno co bude chtít!Takže asi tak a zrovna ona mi bude radit,ona která si neuměla zařídit život a postarat se o to aby se kluci měli dobře.Je to prostě těžký,manžovo táta mu zavolá tak jednou do měsíce,většinou když něco potřebuje,našel si mladou(jemu je 57 jí 33) a má s ní tříletou holčičku a chtějí druhé 😨 a na to,že má dva dospělí kluky bohužel úplně zapoměl 😒 .

daduda
5. zář 2008

,ještě se k vám přidám s těmi vecmi od japonců.

no tchýně na mě ze začátku zkoušela to, že mi strkala věci po manželovi, třeba pletené staré čepice, asi nějaká umělá vlna, pak svetříky z dederonu, no tepláky asi 12ti barevné proužkované silonové, papuče !!! po manželovi, síla, vše zkončilo s úsměvem v popelnici, to i manžel i vynadal, že Tomášek není nějaký bezďák nebo dítě 30 let zakrnělé.

Tak teď někde vyšťourala obchod, kde prodávají oblečení do 100, ale je fakt - to se musí nechat 😖, jsou to věci bavlněné a moderní, slipy, třička, takže malý má dostatek oblečení na běhání po venku, ale když dorazila se silonovými sice novými ale silonovými ponožkami tak jsem jí řekla, že se musela zbláznit! 😵

Někdy je to s ní ok - teda dá se to vydržet, 😅 , ale někdy je to k zešílení. No a teď jde na částečný důchod, takže se na ni můžu zřejmě těšit častěji, 😝

Jo a vzpoměla jsem si jak byl Tomášek miminko asi půl roční a ona mu chtěla dát banán jíst stylem, že ho celý odbalila a rukama, které měla okolo nehtů špinavé mu ten banán strkala do pusy, 🤐 to jsem se neudržela a ještě před omdlením jsem po ní a po tom banánu zkočila a to mě tehdy jizva po císaři tak zabolela, že jsem se následně svalila na zem jak pecka, manžovi se zdálo, je ji propleská, ale musel nejdřív křísit mě 😎

sarkal
5. zář 2008

daduda mkoukám,že to také nemáš jednoduché!Jé jaké já mám štěstí,že tchyně bydlí tak daleko a že sama bez manži si netroufne sem přijet 🙂 ,to by mi trefilo kdyby sme zůstaly s ní v jednom městě a já jí tam měla imrvére na krku protože ona je v důchodu už několik let takže se nudí a pořád vymýšlí nějaké blbosti 😖

lucci22
5. zář 2008

Ahojky, omlouvám se že ruším, ale Mám na všechny velkou prosbičku. Potřebujen nasbírat co nejvíc hlasů v soutěži o plenky na celý rok. Prosím prosím, kdo můžete, pošlete nám hlas a klidně náš odkaz dejte i známým a kamarádům. Moc by nám to pomohlo. Předem díky tomu, kdo nám pomůže a koho jsem tím otravovala, tak se omlouvám.
zde je náš odkaz: http://www.pampers.cz/cz_CZ/klub_uzasnych/galle...

pajmis
autor
5. zář 2008

LUCCI22 - JÁ TED HLASOVALA 😉 snad jsem pomohla

sarkal, daduda - vy se tak máte že tchyni máte tak daleko.... já ji mám naproti v baráku ☹ proto je tu denně... myslí si, že je vedle, že tu bude furt oxidovat... já taky bydlím naproti jí, ale byla sem u ní naposledy cca před 3 týdnama... co u ní, že?? U staré baby, co radí, i když neví... a stěma silonovýma věcma - to znám a je to hrůůza... ona ani jiné materiály nezná než silon a nejaké syntetiky, umělotiny..... dnes mi moje maka koupila na malého overálek na zimu - no jako, můžu říct, že to je přesně moje gusto ... pěkně měkkoučky, teploučký a hlavně!!!!! z obchodu pro mimi... to až ukážu tchyni, tak snad praskne... ko a víte co se mi stává??? ona (tchyně) mi vždycky donese nějakýho šunta pro malého - dupačky, brindáčky...atd... a dá mi to pravidelně v tašce a za 1. nechá tam viset visačku s cenou, pravidelně 49Kč nebo maximálně 59Kč a ještě v té tašce nechá celý účet, tak veětšinou to dělá kolem 100,- celý její nákup na prcka... jo?? a tohle mě rozčiluje... už sem mojemu říkala, že ještě jednou mi někde nechá účet nebo cenu na oblečku, tak jí to proplatím.... koupila mi děsnou peřinu do postýlky a polštář a u toho byl lístek z pokladny...jako co si o tom mám myslet??? já ji to fakt začnu proplácet, protože toto nedělá normální člověk - který dává dárek... moje mamka mi dnes koupila na malého ten overálek a tky tam byla cena a ona to hned odlepovala...protože to není slušné dávat dar a nechat tam účet, no ne??? už se vám to někdy stalo??? 😉

sarkal
5. zář 2008

Ty jo to je teda dobrý,to nechápu proč to dělá,přitom není se čím chlubit,nákup okolo 100kč,že?
Mamka mi také koupila spostu věcí tepláčky,mikinky atd.,i když mamka neřekla kolik to stálo určitě to bylo dražší,ale sama ví,že to bude pro prcka nejlepší,že se mi to bude líbyt a že je to prostě "in".Ale předpokládám,že od tchyně už nic nedostanu a i kdyby tak to zase bude od šikmookejch takže to radši nic nechci.Nejlepší bylo když chtěla u vietnamců koupit malému nějakou hračku a první nádobí(teď když se musí dávat na vše bacha i v normálním krámu,natož u vietnamců,všechno je plné ftalátů atd.),úplně se rozplývala co tam toho mají a že za pár korun,že by to malému stačilo 😖 ,ještě,že to řekla předem,tak sme s manžou řekli ať u nich nic nekupuje a že stejně neví co potřebujem a ať dá raději peníze a že mu to koupíme nebo objednáme přes net a ona s tím vašim internetem,za nás to nebylo(ale za nich nebyli vietnamci) a žily sme,to ste líný jezdit po krámech a bla bla bla..Tak jí říkám,že na netu si lépe vyberu,vše si prohlédnu,popřemýšlím jestli jo nebo ne,rozmyslím si to a stačí kliknout a mám nakoupíno a ještě ušetřím a dovezou mi to až domu(my to máme do města 12km,takže ta cesta tam také něco stojí a ten čas běhat po krámech),no samo,že si mlela to své a ještě se urazila 😒 .
Nejlepší bylo když si loni na zimu koupila zimní boty u vietnamců,dala za ně 500kč 😲 což je u nich teda síla,vychvalovala je jak jsou super......Pak šla do krámu a cestou zpět(byla zima,sníh...) se jí urvala podrážka tak že šla na boso 😀 😀 😀 😀 ,no já to vidět tak se chechtám,že bych se lámala v pase.Strašně se tomu jako divila jak se to mohlo stát 😅 .Pak sme si my s manžou koupily boty u Baťi a ona,že je to zbytečně drahé a že by kozačky nechtěla,že v nich nemůže chodit atd.(jen kdyby je měla).A přinesla nám ukázat jak si zalepila ty svoje vraky chemoprenem 😝 .Pár dnů na to sme se jeli juknout na hory a ona,že pojede s náma,že tam nebyla ani nepamatuje.Tak sme jí vzaly.Bylo tam krásně,procházely sme se ona sem tam prohodila nějakou kravinu,ale jinak to šlo,najednou si vyvrkla nohu a ejhle chemopren zklamal,nohu měla zase veňku 😀 😀 😀 ,nejhorší bylo,že mě bylo blbý se před ní řechtat,tak sem šla na záchod a úplně sem vyprskla,že sem myslela,že se k nim snad nevrátim.Ona pořád co bude dělat,že má mokrou nohu,ještě nastydnu,víte přeci,že trpím na záněty močáku!Můj už jí říká:A co mám dělat?To tě mám jako nést?!Než sme došli k autu byla už úplně hotová a já taky,ale smíchy 😀 .No co ti budu říkat ona ty boty odnesla do opravny(sama si už asi nedůvěřovala) a předpokládám,že v nich stráví letošní zimu,jen aby nebyla zas nějaká nehoda 😉 .A co mě ještě dostává je její letní boty-jsou to dámské mokasíny,které se nosily před X lety.Na jaře vyhazovala staré hadry a nechala je v igelitkách(pro mě),my k ní přijely a ona,že uklízela a tak.Pak mi podává ty igelitky,že vyřadila nějaké věci abych si to vzala,že nemá cenu kupovat něco na těch pár měsíců,že je to drahé a co potom s tím .Když sem to viděla bylo mi zle 😲 😲 Manža jí říká prosimtě dyť jí to ani nebude(má asi o 20kg víc než já a naví měří 146cm takže si to představ krátké,ale široké) a ona:jen nech bejt,to se spraví já přibrala 23kilo!!No já jen kulila oči.Sice mám teď v 31tt už 10kg navrch ☹ ,ale ani kdybych měla chodit nevim v čem tak si její hadry nevemu!!A to ještě dodala:to je všechno kvalitní,něco je i po mojí mámě 😲 (její máma je 16let po smrti).To bylo teda tenkrát něco.Co mě zaráží je,že když už tedy nemají rády nás tak proč nechtějí alespoň to nej pro dítě jejich syna??Vždyť sem si ho neudělala sama,hlavně že když sme jí řekli,že čekáme mimi tak ještě ten den to volala celé jejich rodině a ještě to roznesla po městě.My pak jedeme na koupit a potkáme manžovu sousedku(tam kde dřív bydlel) a ona:tak sem slyšela,že si se oženil a že čekáš rodinu 😠 ,to mě teda dostalo!!!

sarkal
5. zář 2008

Jo jinak lucci22 já taky hlasovala tak Ti držím palce ať vyhraješ!

pajmis
autor
5. zář 2008

sarkal - no s těma starýma vetešema to znám... asi před 2 lety mi donesla taky plnou tašku a v ní byly staré - humus - svetry, elasťáky 😅 , nějaké šponky, či co to bylo...prostě děs hadry a že prej se v tom dá ještě chodit, ale ona bohužel do toho už nevleze, jinak by v tom ještě chodila 😅 no humus ... a to ještě dodala - nic tomu není, je to jako nové, já sem ti to vyprala, at to máš čisté, je to 25 let staré ale jak říkám - jako nové 😅 Nechápu jak někdo schovává hadry na později - kurna, do čeho nevlezu, vyhodím nebo když je to moderní tak to dám kámošce nebo tak... ale samo, že když je to ještě celkem nové.... jinak ona mi řekne - to je hrůza nám už doma nejdou ani zavřít skříně (má doma 5skříní) . . . ona je má fakt tak přecpané - ale samýma vetešema... má tam ještě staré šaty, které už ji nejsou tak 100let...ale furt je tam má - co kdyby že?? 😅 no hrůza, je to hadrnica a vetešnica... má to doma jak ve skladišti a ne v bytě - ajá sem ji i řekla...furt mi tu cosi nosila - tak říkám, že to tady chci mít hezké, vzdušné, ničím nezaplněné - jen lehce, žádný kýče nic... a ona to asi ani nepochcopila, že sem tak trochu narážela na ty jeji veteše... toš co na to říct ?? 😎

lukin
5. zář 2008

pajmis: S těmi cenovkami to neřeším. Moje tchyně mi taky občas něco koupí u Vietnamců a nechá cenovku, ale to je snad jedno, ne?

fiallinka
5. zář 2008

pajmis: já čekám dva kluky a jak to tak vidím, mým výchovným cílem bude jednak vychovat je tak, ať si vyberou šikovnou holku 🙂🙂🙂, no ale především ať za ní stojí... a hlavně doufám, že si budu pamatovat, jaká být nemám... ale jinak bych manželovi fakt opakovaně a dlouze vysvětlila, i za cenu, že to nepochopí, že tchýni fakt řekneš, co ti vadí, a že bude peklo - podle mně to ale pro tebe bude fakt lepší, takhle se trápit nemá cenu. Ostatně nemusíš být přímo hnusná, ale začít s tím musíš, ona asi vůbec nechápe, co cítíš.

pajmis
autor
5. zář 2008

lukin - mě to jedno není - připadá mi jak kdyby mi tím říkala - vidíš, kolik mě vše stojí?? a že já bych jí to měla snad proplácet... není to omylem...kdyby to bylo omylem, stane se to jednou - dvakrát ... a nijak to neřeším... ale ona, cokoliv mi dá, tak u toho nechá štítek s cenou a ještě lístek z pokladny, za celý nákup... nevím, nač?? mě to uráží... já sem schopna jí příště vrazit do ruky peníze a říct - na, tady mate... připadá mi, jako by tím na sebe snad upozorňovala... je to podle mě debilita... já jí taky nedávám dárek k narozkám a nenechávám tam ceduli... zkusím ji to tak udělat, uvidíme jak se bude cítit... dám jí bombonieru a z opačné strany bude - AKCE!! 39,- . . . jak se bude cítit??? by mě zajímalo 😀

pajmis
autor
5. zář 2008

fiallinka - no... dnes sem se o tom bavila s moji mamkou... ta mi říkala, že s moji babkou to bylo to samé... že ji neustále něco vnucovala, dávala....a když se s ní pak mamka pohádala, tak ji tchyně vše vyčetla - i víčka na zavařeniny 😅 tak prej to bude to samo... a já si to taky myslím... furt se mi vnucuje a dává mi věci, o které nestojím... a věřím tomu, že kdyby sme se nějak nepohodli, tak ona mi vše vyčte a udělá ze mě nevděčnici nevděčnou... a já se toho celkem bojím... já se ji ted snažím vyhýbat 😒

lukin
5. zář 2008

pajmis: No moji tchyni se prostě nechce sundávat a odstřihávat tu cenovku. Nijak zvlášť to neřešíme. Není to dárek jako takový - na narozky apod., ale normálně jen to, co se ji líbilo, tak to prostě koupila - jen tak. Já ji poděkuju a je klid 🙂

pajmis
autor
5. zář 2008

lukin - tak to máš teda klidnou povahu... mě tohle sere a vytáčí... já osobně cedulky nestříhám, ale pokud je tam cena nalepená = odlepím...a pokud je tam cena tištěná = zaškrtám... nic těžkého na tom není... asi je to generací... mě osobně to uráží, tebe ne??

petka21
5. zář 2008

No ja si myslim ze to dava tedˇ tchyne Paji, tak ze to je darek pro maleho ne? Ze by se ta cenovka sundat mela a uz to je vrchol kdyz tam necha i uctenku,to je vrchol nemoralnosti a tupounctvi!! Co si jako mysli ze kdyz koupi neco u JAponcu ze je hvezda?Ze da svymu prvnimu vnouceti same sunty a mysli si kdo vi jak se nepredvedla!Fakt des takove chovani! Takze PAji ja bych asi te krave rekla ze co tim sleduje ze nechava cenovky uctenky atd u veci ktere kupuje aniz se ji nekdo prosi! Pekne bych ji to natvrdo rekla co si jako mysli! BYch chtela videt co by ji an to rekl nekdo z rodiny frajerka jak porad machruje co kde koupi atd. Krava stara hnusna 😠

lukin
5. zář 2008

pajmis: Mě ne 🙂 Připadá mi to normální. V těhotenství jsem taky hledala všelijaké chyby na tchyni, až mi z toho bylo blivno, jaká jsem 😀 Ale jak oprchaly hormony, tak jsem ji viděla v jiném světle a nebyla na ni už tak alergická 🙂 Moje tchyně, jak něco přinese s cenovkou, tak to beru normálně, aspoň vím, kolik to stálo 🙂 No ale kdyby mi to přinesl někdo více vzdálený s cenovkou, tak se tvářím asi blbě, ale ona přece patří do nejužší rodiny, tak mi to tak blbě nepřipadalo 🙂

pajmis
autor
5. zář 2008

Tak nevím jak u tebe, ale já tchyni za svoji rodinu nepovažuji a nikdy považovat nebudu.... beru ji jako nutné zlo...které musím trpět... kdybych ji nepoznala, tak mi to vůbec vadit nebude... a já osobně ji k ničemu nepotřebuji - mám svoji mamku a tchni nepotřebuji... je matka mojeho... ale nic vic pro mě neznamená... a do nejužší rodiny bych ji neřadila, to fakt ne... pro mě je momentálně moje rodina já+můj+dítě... + moje rodina... jeho rodinu k té své nepřiřazuji...

petka21
5. zář 2008

PAjmis ale ta krava nestoji za to aby se oni furt tak diskutovalo jak o nejake celebrite 😀 ZAto jaka je si takovou popularitu nezaslouzi,kdyby jen vedela ze? 😉