Partner je nejspíš gambler, jsme pořád v dluzích

dilemma
12. črc 2011

Ahoj holky mam podezreni na meho pritele s kterym mam miminko:( rok bylo vse v poradku penize jsme drzela ja v kase ale minuly ok rikal ze zaplatil celou vyplatu na exekuci a jim nic neprislo a exekuce je jeste veci za ten rok ted jsme u rodicu na dovolene a mel zaplatit najem tak jsme mu dala kartu aby vybral a zaplatil slibil ze za namy prijede k mym rodicum nemohla jsme se mu dovolat a pak se ozval vecer priopily ze stratip penezenku na meste:( jsem z toho nestastna a nevim si rady kdyz jsem malyho nosila v brisku tak jsme ho nacapala jednou v herne u automatu:( maly uz ma rozum tatinek mu chyby ja ho porad miluji ale porad jsme v dluhach kvuli jeho vylomeninama a to si stezuje kdyz pred nim penize schovavam:( holky poradte nevim si rady:( je mi hrozne:(

hanickacb
12. črc 2011

Ahojky,zkoušela sis s ním promluvit? Automaty jsou svinstvo...dokážou zničit celou rodinu.
Já pracovala v baru a viděla jsem jak ty chlapy tam hází cele výplaty.

zuzik_p
12. črc 2011

@dilemma Predevsim bych se asi prestala snazit o 2. miminko, protoze to vypada, ze budes mit dost starosti jak uzivit sebe a synka. I kdyby nebyl konkretne gembler, tak je evidentne totalne nezodpovedny a to si musis zvazit, jestli chces takoveo partnera pro sebe a otce pro maleho.

dilemma
autor
13. črc 2011

@zuzik_p no ono je to tezky maly porad vola tati:( je to desny asi sem citlivka ale nedokazu malymu upri tatu:(

lucenek
13. črc 2011

@dilemma upírat nemusíš, stačí se dohodnout na určitých pravidlech..pokud ti chodí do hospody, nebo do práce tak nebývá 24hodin doma s váma, takže malý ho nevidí taky furt....
Pokud však nechceš a budeš důvěřovat, tak potom je to těžko radit.
Ve tvé situaci bych určitě se nepokoušela o druhého potomka, rodičák jeden a živ dvě děti, sebe a vše kolem bytu, dala bych mu tvrdé ultimátum bud rodina nebo automaty )ono by mu asi neškodilo pár dní vás nevidět-člověk jakmile zjistí co ztratil, teprve si uvědomí hodnotu ztráty) takže pořádně propleskat od života....gambler je opravdu záhuba celé rodiny

kaleilah
13. črc 2011

@dilemma asi budu razantnější, ale změň si status "snažíme se o miminko" a od takovýho chlapa ruce pryč. Jinak až do konce života budeš "socka"- tím myslím život o ničem, z výplaty do výplaty, dluhy. Jasný skoro každá domácnost má dluhy, ale je rozdíl jestli je to hypoška nebo úvěr, který pravidelně splácí nebo to jsou dluhy, co narůstají...

Můj manžel-rozvádíme se, mimčo čekám s přítelem hrával taky. měsíc před svatbou jsem mu dala kartu, aby vybral 2 tis, byla jsem na noční a po rán jsem chtěla jet koupit stolek do obýváku. Celou noc měl vyplý telefon, k ránu mi volal do práce, vybral, šel na pivo a nakonec v automatu zůstalo 15 tis. tu původní dvojku prohrál a chtěl to vrátit zpět..s mojí kartou, takže lítal pořád do bank. a házel tam další prachy. Ještě že jsem měla denní limit na 15 tisíc..

Při prvním těhu celý stráívil v hospodě, bedny, kamarádi...dluhy. Druhý těhu už bylo moje, chtěla jsem druhý dítě, abych nebyla sama a ani Danýsek. Ale doma to bylo pořád stejný, hádky kvůli penězům, nedůvěra, strach co přijde další měsíc, kdykoliv jsem z rodičáku ušetřila nějakou káču, další měsíc jsem o to přišla, protože byla "nečekaná" splátka nějakýho dluhu. Vim že kdybych manžu neopustila, táhne se to s náma celej život a na tohle jsem vážně moc mladá.

Pamatuj si, ženská chlapa nezmění, ta která si to myslí je naivní. Lidi se nemění. A gambleři už vůbec ne 😖

mamkamarketa
13. črc 2011

@dilemma ahoj.souhlasim s holkama. zadny snazeni o miminko ☹ pokud je to tak,jak pises,tak mu tolik nezalezi na rodine a ''problem'' tam bude ☹ 😠
asi taky budu razantni,ale ja bych okamzite i s klukem odesla. pokud on sam si neuvedomi,ze ma problem bude to horsi.nechci te tozhodne strasit,ale pokud se to bude stupnovat,muzou vam exekutori zabavit majetek,mas maly dite,mysli na nej 😔 ste svoji? abys pak jeste nemusela splacet jeho dluhy 😔
mluvila si s nim o tom? jak reagoval?

dilemma
autor
13. črc 2011

No ja jsem ted u rodicu s malym sama a nechci jim nic rikat:( ale penize nemama a cekala jsme na neho vcera mel byt zaplaceny najem a neni nevim co budeme delat bydlime v pronajmu nas vyhodi a kam pujdu s malym od rodicu mam pujcenych penez dost tak bych k nim jit nemohla a anvic bydli tady v Horni Suche a ja ve vyskove dalka jako blazen:( no des uz si nevim rady.. a nevim jak to dopadne kdyz nemam kam jit s malickym:(

kaleilah
13. črc 2011

@dilemma to je celkem klasika, "k ropdičům bych jít nemohla" atd, ale neskusila jsi to. Jsou to rodiče. To že jsi si půjčila je jedna věc, ale to, že jejich dcera a vnouče by měli být do konce života v prdeli je věc druhá. Kdyby jsi byla rozhodnutá odejít, zkusíš všechno- minimálně existují azylový domy, kamarádi, pokud dobrý nabídnou ti na čas zůstat i s malým, než si vyřešíš dávky, hmotnou nouzi, alimenty atd...

Důlůežitý je vědět, co chceš. Je hezký se tady na koni vyzpovídat, postěžovat si, ale pokud ho miluješ, a nemáš odvahu to změnit, je fňukání k ničemu

dilemma
autor
13. črc 2011

@mamkamarketa nejsme svoji nastesti:( a on mi porad zapira rika ze nic nehraje ale oduvodnit kde ma penize neumi:(

dilemma
autor
13. črc 2011

@kaleilah odvahu bych mela jen porad beru ohledy na malyho fakt mi je lito protoze vola tati tati:( ja vim je maly tak brzo zapomene a ho uz bych videt nechtela:( to je fakt dekuji moc za rady:(

lucenek
13. črc 2011

tady každá rada drahá....prostě jdi za rodičema a vyklop jim to...jestli tě poslou do prdele, tak to aspon budeš vědět, paks e obrátit na sociální pracovnici a začít jednat at ti nevemou malého do kojeňáku...takže dům na půl cesty pro matky s dětma, příspěvky na bydlení, přídavky, .....jednej hned než bude pozdě.....

kaleilah
13. črc 2011

@dilemma bereš ohledy na malýho? Já brala ohledy na děti taky. Ha Ha Ha

Nechtěla jsem je připravit o tátu. Měli ho rádi. Jenže táta když nebyl v hospodě, byl u pc a hrál hry. Kolikrát děti nedostali snídani, protože manža nebyl schopnej se zvednout a udělat jídlo- když já jsem třeba splala po noční atd. Tak přemejšlim, proč jsem vlastně sobě namlouvala, že beru ohledy na děti a nechci jim tátu brát. Když prakticky tátu neměli. Nehrál si s nima, nevěnoval se jim, nic jim nekoupil, nestaral se o doktory, o uspávání, praní věcí a nic, co s nima souviselo. Jednou denně je na pár minut zlochtal na gauči a vzápětí je odstrčil od sebe, protože na něj na pc stříleli a on musel hrát...

Pak mě všichni odsoudili, když jsem šla v září na VOŠku,. zamilovala se do spolužáka a vyhodila manžela. Jenže spolužák je ten TÁTA. i když nevlastní. S dětma si hraje, chodí na provcházky, ráno mě nechává spát a vstává s nima aa dělá jim snídani.... a mladší mu táto říká. Nikdo by nepoznal, že to není jejich táta. Tímhle malýmu prospěješ víc. Když si najdeš někoho, kdo mu bude plnohodnotným tátou, na koho se i ty budeš moct spolehnout a kdo ti bude oporou....

dilemma
autor
13. črc 2011

@lucenek dobre dekuji za radu ja uz se njak poperu a skusim skocit na socialku co mi tam reknu a skusim vse povyrizvat

dilemma
autor
13. črc 2011

@kaleilah dekuji moc jses takova pravdomluvna ze si z tebe beru priklad dekuji a zkusim to taky tahle jinak se zivat zit neda:(

lucenek
13. črc 2011

@dilemma držím pěsti

ivanavorlickova
13. črc 2011

@dilemma Ahoj, taky se přidám k ostatním,
vezmi nohy na ramena a pryč od takovýho "táty". Mám to taky za sebou, exmanžel stihl nasekat takových dluhů, že jsme nakonec přišli o auto (jeho verze: "prodal jsem ho, protože stejně potřebujeme větší" - blbost, neměl jak zaplatit nějakým bouchačům dluh, tak na ně přepsal naše auto 🙄 ), schovával přede mnou upomínky, když jsem na to přišla, tak bylo ještě zle, že mu lezu do věcí a že on přeci žádnej problém nemá. Pak se mi začaly ztrácet peníze z účtu (měl dispoziční právo, to jsem mu hned zrušila a jeho kartu jsem rozlámala), když se nemohl dostat k účtu, tak mi začal brát peníze z peněženky, nakonec jsem dopadla tak, že jsem spala s peněženkou pod polštářem, aby mi nemohl nic vytáhnout.
Taky jsem "brala ohledy" na Pavlínku, na tatínkovi dost visela. Ale když to dospělo do stádia, že jsem neměla ani na cestu do práce, otevřelo mi to oči. Manžílka jsem vystěhovala (ještě jsem mu zaplatila kauci na pronájem bytu, abych ho dostala z toho svýho pryč), podala jsem žádost o rozvod a bylo.
Ono mi totiž došlo, že pokud opravdu chci to nejlepší pro svoje dítě, tak to nejlepší je rozvod a klid. On si totiž vůbec takovejhle člověk neuvědomuje, že neokrádá jen sebe a tebe, ale především to malý dítě, který se nemůže nijak bránit a zajistit si obživu samo.
Dodneška splácím dluhy, který mi z manželství zbyly a ještě pár let splácet budu (tím, že jsme byli manželé, tak mi soud půlku dluhů přiklepnul ☹ )
A můžu říct, že kdybych se teď mohla vrátit těch pár let zpátky, udělala bych to znovu (rozvod), jen mnooohem rychleji 🙂

maxi.smile
21. črc 2011

ahoj, jen se přidám s tím, že v minulosti měli problémy moji rodiče...nechtěli se rozvádět..prý kvůli dětem (mně a ségře). Denně jsme si zacpávali uši, když přišli, nebo táta přišel, z hospody, hádky, křik, scény...dělaly jsme, že spíme, klepaly se strachy, vše vždy vyslechly...taky automaty a prostě tak všechno...jen chci říct, že si pamatuju, jak jsme se ségrou klečely na zemi, sepnuté ruce a prosily je, aby se rozvedli..rodiče jsme měly rády, ale chtěly jsme prostě klid, pohodu, rodinu...i za cenu rozvodu....tenkrát to neudělali a jsou už v pohodě...ale myslím si, že je to vyjjímka...Akorát z toho mám špatné vzpomínky a v podstatě jim nemůžu odpustit, že nás, děti, toho neušetřili...že nás do toho zatahovali...Rodiče, oba, jsou tady od toho, aby děti chránili...a myslím, že MÁMA zvlášť!!!!!!!!!Hodně síly a přeju správné rozhodnutí - brzy! 😉