Pauza ve vztahu (v manželství), jaký máte názor?

jessi13
20. led 2016

Dobrý den, mám dotaz..

Již delší dobu Máme s manželem problémy, ač se to tyka výchovy ditete, rodinné situace jsem na vse sama., sex a jiné něžnosti u nás pomalu mizí. Jsem z toho už dost unavena. Pokaždé když je už opravdu zle., se manžel snaží, ovšem jakmile se to uklidní je to opět ve starých kolejích. Nicméně se chci zeptat , jaky mate názor na pauzu ve vztahu. . Bydlíme v podnájmu, a nájem nás dost přesahuje přes momentální rozpočet. Já a syn bychom šli bydlet k sestře, ovšem má malý byt a všichni tam jít nemůžeme. Proto jsem nabídla manželovi pauzu , než si po platíme co máme, a pak si můžeme znova najít pěkný byt.. a také si trošku odpocineme. .. jenže

marton
20. led 2016

@jessi13 ahoj,nedělala bych to. Samo se to nevyřeší.Musíte společně.A v druhé řadě,aby si manžel nenašel náhradu 😒 .

mkaj
20. led 2016

Obrátila bych se s dotazem do online idnes poradny k Mudr.Douchové (odpovídá do 3 týdnů) Ona pauzu často doporučuje, 3-6 měsíců, ale záleží na okolnostech, probrala bych to s ní.

elvira
20. led 2016

Pauza nic nevyřeší, pouze oddálí...
Pokud definitivně víš, že s ním nechceš a nemůžeš být, tak rozchod, pokud si nejsi jistá, tak zapracujte - nejlépe poradna - aby vám ta třetí strana dělala prostředníka.
A co se peněz týká - nemůžete jít do menšího bytu? Nebo si najít brigádu a poplatit, co je třeba?

shine2015
20. led 2016

@jessi13 souhlasim s
@marton

Jedna vec je,ze problemy se samy nevyresi,druha vec ze se odcizite a treti zvyknete si od sebe a ctvrta jak bude mit muz hodne casu/volna,tak staci nejaka baba z prace,hospody apid on bude bez sexu....ty daleko,nevyresene veci a je na pruser zadelano....a v neposledni rade,prestoze te sestra ma urcite moc rada,uz vidim,jak je zvedava vas tam mit treba pul roku rok..co jeji manzel,jeji zivot,jeji soukromi....
Ja bych to nedelala...kvuli vztahu s chlapem,kvuli diteti a i kvuli segre....

jessi13
autor
20. led 2016

Manžel by sel k matce. . Přes tyden bychom měli každý svou práci a o víkendech bychom mohli byt spolu. Znám pár lidi kteří se po čase k sobe vrátili. Vázne bych tu pauzi chtěla, ale mam k manželovi ještě city a co když se pak budu chtít k němu vrátit a on třeba nebude chtít ? Mužů ho i ztratit definitivne. Ale co když během Te pauzy oba poznáme ze k sobe proste už nepatrime? V sázce je málo a přitom tak moc...

jessi13
autor
20. led 2016

Já jsem také nabízela poradnu.. Manžel o ni nechce ani slyšet. .. etapa ji na žena už tu také byla.. odstěhoval se k matce minuly rok.. prosil me ať na něho počkám ze si dá život do pořádku. Já čekala a pak po půl roce přišla na to ze zatímco me a syna nechal v podnájmu a sám bydlel u mámy, psal a stykal se s jinou ženou. . S touto ženou se během našeho vztahu tahal už podruhé. . Byl kravál a Já mu dala vybrat, bud Já, nebo ona. Pak se tedy vrátil k nám a řekl že sni je konec. Jenže jak jsem zjistila , on se ji zeptal zda s nim chce byt, ona řekla ne a tak prilezl za mnou. Když jsem se ho zeptala, jestli by se vrátil kdyby ona mu řekla že s nim chce byt, řekl , že by seče přišel domu , ale jen dojednat rozvod. .. pak po návratu domu se sice snažil , ale Já už mu od Te doby nevěřim, a Tim tuplem když tohle udělej už podruhé s tou samou ženou. .. Manžel me dost rad pomlouvá a vymýšlí si na me ruzné pomluvy... my doma bojujeme s peněžní, ale on si dela za mými zády dluhy u kamarádů a rodiny, a vykupuje a vozí dárečky kolegynim z prace ( což jsem se také dozvěděla az poudeji) , se sexem se neučil ani jednou, věnce není doma , s ničím doma nepomůže a nemůžu se na něho ani v nejmenším spolehnout. Já jsem neustále doma, nebo v práci nebo se synem... on si prostě neuvědomuje sve povinnosti a roli manžela a otce

sisinka74
20. led 2016

A myslíš si, že by se po té pauze už změnil nadobro k lepšímu? Nakonec by možná zjistil, že mu to i vyhovuje. Dle mě je pauza začátek konce.

jessi13
autor
20. led 2016

@sisinka74 Já právě nevím. . Nějak tak bych asi doufala , že když uvidí ze je bez nás, uvědomí si co měl doma a začne si me a syna vazit. .. syn má 8 let a se svým otcem nemá žádný zážitek, nikdy ho nevzal aby si s nim třeba jen zakopal. . A když je doma, syn ho několikrát prosil ať si s nim jde hrát aLe on ho ignoroval nebo mu radši zapl hru na tabletu nebo televizi aby ho neotravoval. ..

jamia
20. led 2016

No pokud se budete vídat o víkenech, tak to žádná pauza nebude, takhle to má leckterá manželka kamioňáka. Osobně si myslím, že v situaci, kdy máte syna, není pauza vůbec reálné, natož funkční řešení. Spíš bych zkusila jít naprosti řešení situace aktivně za pomoci manželského poradce.

sisinka74
20. led 2016

@jessi13 jak si to tak celé pročítám..........bude ti ten chlap vůbec chybět? Mně by se spíš ulevilo, kdyby odešel. Když už se ani děcku nevěnuje. Já totiž znám případy, kdy to taky v manželství neklape, ale zase ho nechtěji trhat kvůli dětem, kterým se otec hodně věnuje a jsou na něm závislé, tak to tak nějak látají jak se dá. Ale v tom vašem vztahu není snad nic dobrého☹

jessi13
autor
20. led 2016

@sisinka74 no syn už z toho má rozum... a už se mi i stalo že za mnou přišel a řekl že chce jiného tatku, že mu kamarádi ve skole vyprávějí kde a co s tátami zazili a on chudáček nemá co vyprávět.... Já se ho snažím bravat na výlety nebo se s nim bavím doma o tom co zazil ve skole atd atd aLe bohužel když na me ležící cela domácnosti prace , pes, tak nemám moc času si s nim hrát a navíc jsem v osm večer tak zbita ze na to nemam ani náladu. ... taky samozřejme malý nemá ke svému otci žádnou autoritu. ..

lajla
20. led 2016

@jessi13 myslis že druhá pauza něco vyřeší??? Když první selhala...
Představ si že jsi nezaujatec a přečti si cos napsala...nevidim důvod s tímto chlapem zůstávat rozepisovat to snad nemusím...

jessi13
autor
20. led 2016

@sisinka74 a vis ze na to jsem se ho taky zeptala, co je v našem vztahu poslední dobou hezkého ? Na co budeme ve stáří vzpomínat. ... jestli je sám s Timto vztahem spokojen ....

petrahencova
20. led 2016

Můj názor-všechny možnosti jsou dobré,pokud jsi o nich přesvědčená a víš,co s nimi.Ale pokud nejsi,souhlasím s tím,že poradna by byla vhodná.S pauzou bych si nebyla tak jistá.Oba budete spoléhat na toho druhého,že se změní,až si od sebe odvyknete a vlastně už o změny ani nebudete stát...

shine2015
20. led 2016

@jessi13 otce jsi synovi vybrala ty,jineho mit nebude....mozna budes mit stesti na dobreho muze,ktery se bude venovat i tvemu synovi....ohledne pauzy,a co kdyz to bude rozchod/rozvod...kam pujdes? Kde budete bydlet??? Pokud v tom vztahu vse tahnes sama a chlap se veze,zamysli se,zda v tom chces pokracovat. Ale zamysli se Ty a rozhoduj pidle sebe,ne podle chlapa. ..pokud chces odejit,tak hledej bydleni treba 1+1 nebo neco realneho co zvladnes sama...netatezuj segru,aby pak nebylo napeti jeste mezi tebou a segrou...ze ty nebudes nit zivot vyresenej a budes ji na krku....rozumis. Musis to vse dobre promyslet a naplanovat.

guinea
21. led 2016

@jessi13
@mkaj
MUDr. Douchovou silně nedoporučuji, chodila jsem k ní a opravdu nemá tah na branku, je to takové plácání o ničem. Naopak skvělý je MUDr. Jeroným Klimeš, člověk má téměř hned jasno. Mimochodem, Klimeš pauzu silně nedoporučuje, má o tom i články na netu.

atinkaa
21. led 2016

Ahoj,
osobne slovo pauza vo vztahu neviem pochopit...je to trosku ako oxymoron...samo sa to vylucuje...ak mame vztah...mam k niekomu vztah tak ho mam i na dialku, potazmo ak ide o cloveka s ktorym mam dieta, pripadne dieta samotne...z toho predsa nemozes dat pauzu ani ty ani on.

To je dobre si uvedomit...jo ked mi je 15 prec tak si mozem dat pauzu...prestanem chodit na diskoteku, z U2 presedlam na inu kapelu...dam si pauzu alebo skusim nieco ine, ok to este beriem ale +/- 30 a 8rocny syn?

Skus si po sebe precitat, co si napisala - najviac mi udrela do oka, tato pasaz:
'' s ničím doma nepomůže a nemůžu se na něho ani v nejmenším spolehnout. Já jsem neustále doma, nebo v práci nebo se synem... on si prostě neuvědomuje sve povinnosti a roli manžela a otce ''

Plus do poradne aj ked sa vola partnerska pre rodinu a spol tak tam mozes ist aj ty sama, pomozu ti ujasnit si to cele, stahovanie k sestre tak nejak citim ze je zasadne najma pre teba - vysoky najom, ktory ak je vicemene na tvojom triku, plus ak k tomu je doma, jeho vysledok nula minus, dla toho ako to licis tak urcite zvaz i pripadne odstahovanie sa, v danom pripade sa tomu ale nehovori pauza ale rozchod...jo obcas sa stane zazrak alebo dvaja na sebe pracuju a daju sa i opat dokopy v zmysle funguju spolu ako rodina, ako par..s ohladom na to, ze to uz mate za sebou a vysledok bol ze bol u maminky s inou pani..neviem...to musis vediet sama ake sance tomu este davas a ako velmi tomu fandis...ale rodinne poradne najdes dla miesta bydliska zde, mozu pomoct aby si v tom nasla smer sama pre seba,
http://www.amrp.cz/kde-najit

kacca11
21. led 2016

Bud budte spolu a problemy reste nebo jdete od sebe definitivne. Pauza je blbost, akorat si protahnete trapeni...

akankeo
21. led 2016

@jessi13 pauza je zacatek konce, bud OBA zacnete na vztahu pracovat, cili i ty a budete ochotni hledat kompromisy, nebo vedle sebe zit dokud to nevyhnije. Pauza nevyresi vubec nic... Jinak tady sem zrovna cetla velmi trefny clanek o malickostech, ktere dokazi udelat mnoho. U nas doma to tak bylo, zvlaste to chovani k manzelovi jako se clovek chovak cizim je velmi trefne, protoze nejblizsich si vetsinou vazime nejmin a dovolujeme si k nim nejvic... http://www.maminka.cz/clanek/rady-jak-zlepsit-s...

nutricnihodnota
21. led 2016

Já bych se toho nebála. Z toho co píšeš, pokud se pak rozhodne ve vztahu nepokračovat, nebo si opět najde někoho jiného, tak o nic nepřijdeš. Takovej chlap, ten nestojí za to, abys s ním promrhala půl života a jen se s ním trápila. Spíš si myslím, že tobě dojde, že je ti bez něj líp.

ludanlenka
21. led 2016

Ahojky,já si myslím,že to co se u tebe děje není normální pro vztah a pokud to trvá déle nežli 3-6,měsíců jde tady o problém,který bych řešila a bohužel s manželem nebyla.Jsi také osobnost a k normálnímu žití ve vztahu potřebuješ věci,které nemáš,takže doporučuji nepřetrvávat v tomto vztahu,nemá to cenu..... 🙂

agne
21. led 2016

Po tvém druhém příspěvku, kdy píšeš, že mu už nevěříš, a že je v podstatě tvoje druhé dítě, respektive se spíš o něj staráš ty, tak bych právě i kvůli dítěti volila rozchod...
Hlavně zatahování do problémů rodiny je dvousečná zbraň... Ty k sestře ještě ok, ale on k matce, kruci to nemá na svobodárnu, nebo alespoň strejdu nebo někoho víc neutrálního... A věř, že maminka jej ještě naočkuje proti tobě a ty budeš ta špatná a ta co za všechno může...
Myslím, že až tak o nic nepřijdeš, všechno je stejně na tobě, zahýbal ti, nepostará se o rodinu, nepostaví se k problému čelem - ano, každý se může sesypat, ale taky můžeš vidět snahu, ochotu, prostě činy nikoliv sladké řeči pokud neděláš tytyty, je mamámek a kromě toho celý život bude co platit... Ano, dítě vztah ovlivní, změní, ale on na to všechno co má "kašle"...
Být tebou neztrácím svoje roky života čekáním na zázrak...
Vím, že se to lehko říká a píše, ale nešťastně zamilovaný byl snad každý a možná nejednou, ale ty máš ještě věk poohlédnout se jinde... a až vše přebolí najít a poznat jinou rodinu... 😉