Po úrazu se nepostarám o 16měs. dítě, rodina nezvládá

mymetka
10. únor 2016

Prosím o radu. Jsem pár dní po úraze, mám zlomenou klíční kost a tím mi zbyla jen jedna ruka, můj 16m syn ke mně ze začátku skoro nesměl vůbec i v nemocnici nás rozdělili, je z toho špatný, hodně plakal, ale brzy to přešlo do vztekání, chce se objímat ale nenechá se, bije kolem sebe, nedá se s ním skoro nic, oblíct, přebalit, u všeho hysteráky, myslím, že trpí, do té doby jsme byli pořád spolu. Staral se teď tatínek a ode dneška babička, za týden už ale budeme mít vyplácanou i dovolenou babičky i ošetřování co má na mně tatínek a nevíme, jak malého obstaráme. O sebe se postarám, ale jeho nezvládnu přebalit, oblíct, nemůžu ho zvedat, nosit nic těžkého, jít ven s kočárkem atd... Můžu ho tak krmit lžičkou, podat pití, trochu si pohrát. Prostě v opatrování dost nepoužitelná a musí s námi být někdo doma. Na chůvu nebo placené hlídání v rozsahu 8 hod denně po dobu dalších aspoň 3 týdnů nemáme peníze, rodina víc pomoci nemůže.
1) Jak máme co nejlépe pomoci synovi se s tím srovnat?
2) Kde můžeme najít další pomoc, když se nemůžu o dítě moc starat?
3) Jak jsem se málo starala, syn mě začal skoro ignorovat, nechce ke mně jít, nezajímám ho, v posteli se ode mě odtahuje. To mě taky dost psychicky ničí.

cukrik123
17. únor 2016

@anushka111 hm... divné... na soc odboru mi řekli že nejsou i přes vypsaný "poukaz" asi vážně jak pro koho... navíc pro někoho z vesnice daleko od kr. města je to asi taky méně dosažitelné

mymetka
autor
19. únor 2016

@merope nočník trénujeme zatím nic

mymetka
autor
19. únor 2016

Jsem po operaci, zatím jsem neschopná ještě víc, než předtím a jen ležím.

barmarks
19. únor 2016

@mymetka Zkuste navlékací plenkové kalhotky,jsou super,natáhnete jako gatě a potom na bokách snadno roztrhnete a sundáte.Mají je za přijatelnou cenu v rosmanu i v menších velikostech.Také jsem je používala,syn se v jednu dobu nenechal položit tak jsem to řešila takhle.Snad vám to trošku pomůže,držím palce 😉