Pořád se hádáme

meimei
12. črc 2016

Dobrý den,
potřebuji se asi hlavně vypsat. Náš vztah s manželem byl myslím velká láska, oba studenti, po roce jsem otěhotněla. Vzali jsme se, narodila se první dcera. Po půl roce jsme se odstěhovali od mých rodičů, osamostatnili se a začali bydlet ve větším městě. Znovu jsem otěhotněla a před pár dny se narodila druhá. Skoro idyla. Jenže jsme oba nešťastní, nevycházíme spolu, pořád se hádáme a já už nevím jak dál. Stali se z nás spíš nepřátelé, co si jen vyčítají. Každý den brečím a přeju si aby se to změnilo, abychom na sebe byli hodní.
Myslím si, že je to chyba spíše manžela. Je sobecký, vše musí být po jeho, jinak křičí. Včera (v těch vedrech) jsem měla malou (9 dní) oblečenou jen v bodyčku a ponožkách. Ale podle manžela jsem se zbláznila, křičel, že ji chci nejspíš zabít, že musí být přehřátá, v takovém vedru (i když byla malá spokojená). Následně jsme se zase pohádali, já už mu taky v zoufalství řekla věci, co jsem říkat neměla. Že se od něho odstěhuju , uteču za někým, kdo na mě nebude křičet, že je kretén...) Já jsem toho slyšela taky dost, že on musí chodit do práce, abych se já mohla válet doma. Každá jeho směna je prý horší než nějaký porod. (Do práce chodí nerad, má sen o pasivním příjmu, kdy už do práce nebude muset. Jenže zatím s penězi těžce nevycházíme.)
Ráno hádky jen pokračovaly, říkal, že se sem už nevrátí. Ze zoufalství jsem si otevřela nějaký alkohol (poprvě v životě, jinak nepiju), přiopila se a posílala mu zoufalé sms. Pak sem poslal svou sestru, bál se, že si něco udělám.
A já už nevím, co dělat, asi jsem si potřebovala jen sepsat. Jsem hrozně smutná, protože on byl prvníma jediným, koho jsem milovala...

laisobel
12. črc 2016

Ahoj, svet se meni kdyz prijde do rodiny dite... Nekdy je to slozitejsi.
Zkus v sobe zapatrat jestli je neco, co podle tebe stoji za zachranu...
My se s pritelem po narozeni dcery strasne odcizili, bylo to horsi a horsi, tiche a nenapadne, desive.
Pomohla navsteva psychoterapeuta, ktery hodne pomohl mne a ja pak vedla i pritele, co muzeme udelat a jak si srovnat, co vlastne oba chceme a zda spolu nebo kazdy zvlast. Kdyby se nebal jit do partnerske poradny, vzala bych ho tam.
Zkus zapatrat v sobe a zkus psychologa nebo psychoterapeuta, treba ti pomuze si vse srovnat a pak uvidis, jestli to smeruje k novemu zacatku spolecne nebo kazdy zvlast.
O vecech se musi mluvit a obcas i malickost nadela spoustu skod...
Drz se!
Hlavne se zkus soustredit na sebe a mimco, mate sestinedeli... Hormony litaj a vse je divoke. Treba po sestinedeli budou veci jasnejsi...

vannilla
12. črc 2016

@meimei Ahoj, asi to chce v první řadě se uklidnit. S horkou hlavou se nic řešit nedá. A pít alkohol, když máš 10 denní dítě opravdu řešení není. Chce to se začít zabývat nějakou prací nebo koníčkem, vypustit a uklidnit se. S manželem se dohodni, že se s ním také budeš bavit až po tom, co se uklidní. A poté si normálně promluvte o všem, co vás trápí. O vašich společných cílech. Začněte třeba tak, že začnete vzpomínat na své začátky, proč jste spolu začali chodit, bydlet, mít děti, co chcete od vztahu, co chcete od druhého. Co se vám líbí, co byste změnili, jak byste to měli změnit. Hlavně to chce opravdu klidnou hlavu bez emocí, s pochopením a splnou důvěrou ve vás. Držím palce 😉

brindik
12. črc 2016

@meimei já si myslím že devět dní po porodu máš nárok být v nervama v kýblu a nikdo tě nemůže soudit. Škoda že to nevidí i manžel a řeší kraviny. Je pitomý že dělá práci kterou nenávidí a ten vztek si vybíjí na tobě, protože si nejblíž a někdo mu hromosvod dělat musí. Není naděje že by našel něco jiného? Můj chlap jak má problémy v práci, taky to doma okamžitě poznám a ne zrovna příjemným způsobem...

verusky
12. črc 2016

@meimei moje draha, ja tak mela za sebou 16 mesicu dve deti v lednu (pak mam starsi z predchoziho vztahu) a chlap mel DEPRESI. z toho, jak se chovam... z toho, ze jsem negativni... (na deti usmevava od rana do rana..., na starsi uz ne, vyzaduji ukoly, jsou skolacky, maji krouzky... po priteli jsem nechtela nic). ja z nej byla uplne vedle..... zakazal vstup mym rodicum do jeho domu (130km daleko od nich) uz pred porodem...
no utekla jsem na posledni chvili (jinak bych snad zblaznila) po skoro dvou mesicich. v sestinedeli poradna, nepomohla... ja utikala, utikala, malem jsem nezachovala chladnou hlavu... nevyrovnany typ chlapa... nezvladle emoce... kecal mi nehorazne do vychovy... co to je za muze dnes... ted se soudime, starsi (jeste nema dva roky!) chce do pece...
u Vas to nebude tak horke, ale jednala bych. poradna nebo Tvoje matka, nekdo mu musi promluvit do duse... pro Tebe je ted napor, nemas cas na sebe, sotva jdes na zachod, znam to, konicky jdou na velky cas pryc... nebudes mit z ceho brat, jestli ten Tvuj kreten neomezi jeho "vyjizdky" na Tebe...
dve deti jsou napor vzdycky, vsechno se da srovnat. ted ale neni sil, nikdo nevi, co a jak, zamezte konfliktum, dejte pravidla... drzim palce...

meimei
autor
12. črc 2016

@brindik Hdyž on manžel má problém s tou každodenní povinností chodit do práce. Současnou práci si vybral sám, i když spokojený asi není. Vím, že je manžel extrémně inteligentní, ale jelikož nedodělal VŠ, tak pracuje manualně. Pracoval minulý rok 4 měsíce, pak dlouho nic, moc se nesnažil si něco najít. Já na něho moc netlačila, jenom jsme se vždy pohádali.. Teď pracuje tak poslední 3 měsíce (už ve 3. práci), protože nám došly fin. zásoby, ze kterých jsme čerpali doteď. Manžel když je doma, tak 90% času tráví u PC, to je další častý důvod našich hádek. Vadí mi, že mi nepomáhá, nevěnuje se dětem. Pak si stěžuje, že ho dcera pry nema rada. Jenze on s ni netravi temer zadny cas.
Myslim, že jsem docela tolerantni. Manzel kouří trávu, jsem to ochotna akceptovat, i ty vydaje. Treba 4 tis. za mesic. Jen bych chtěla aby byl na mě hodný a pomahal mi. :/

kristynabayer
12. črc 2016

No pane jo...takovýho chlapa bych nechtěla ani za futra, ale na to je už pozdě naříkat - vzala sis ho a asi jsi musela vědět proč. Ale chlapa, co nechce pracovat bych nesnesla, nesnáším povaleče a hráče na invalidní důchod. Že nedodělala VŠ taky o něčem svědčí... Nevím, asi jsem moc nastartovaná, ale já bych chlapa - co mi není oporou - nemohla ctít a nemít úctu k vlastnímu muži, to radši nemít žádného...
Já s manželem oba pracujeme velmi tvrdě a já jsem za to vděčná, protože ikdyž je to vážně opruz, tak vím, že můj muž přesně zná priority, tvrdou práci a má zodpovědnost. A já rovněž a až budu na mateřské, dokáže se o mě postarat.

brindik
12. črc 2016

@meimei no, tak to je hodně pitomý, když ho práce vlastně obtěžuje. A jak by se tvářil kdybys mu řekla že třeba na roce menší může na mateřskou on a ty budeš vydělávat? Úplně mě děsí kolik lidí má závislost na PC, kolegyně z práce má doma to samé, dvě holky a chlapa co sice nosí peníze, ale zbytek je na ní. A moje švagrová doma online hráče co nemá problém u toho prosedět noc a pak ve dne spát. Ti bohudík alespoň nemají děti a já se modlím aby procitla než přijdou

charaka
12. črc 2016

Cele zle ☹ Chudence deti ☹ Viem, ze prezivas obrovsky stres, hlavne teraz po porode, ale pit ALKOHOL a opit sa??? To je neospravedlnitelne! A ze doma tolerujes fetaka, tak na to nemam slov. Fakt chudence deti ☹ ☹ ☹

somalicats
12. črc 2016

@meimei sama si odpovez na otazku, zda chces, aby takovy vzor "manzelstvi" videly vase deti treba za 10 let. Odpovez si na otazku, zda se chces starat o dalsi dite navic, tedy o nej, a vsechnu starost nest na svych bedrech sama. Odpovez si na otazku, zda chces, aby deti odmala videly, ze normalni je valet se cely den u pc, hulit travu a cas od casu servat svou zenu i je (a neboj, to casem prijde, az deti povyrostou, ze bude rvat i na ne). Podle toho, jak si odpovis, jednej.

andreaandrejka
12. črc 2016

Bože!! Manžel má problém chodit do práce, nedodělal VŠ a chudáček musí makat manuelně? Co to je jako? Co je to za chlapa?
Můj je vyučený, podniká a vlastníma rukama vybudoval firmu, která nám velice dobře prosperuje. Protože není línej, nesedí u PC a něco dělá.
Fakt tě lituju, protože není nic horšího než chlap nemakačenko! A za tímhle si stojim at si každý myslí co chce!!

la_amanita
12. črc 2016

Normálně ho zabal do krabice a pošli expres zpátky jeho rodičům. Tohle udělat moje dospělé dítě, tak ho věk nevěk ztřískám do kuličky a snaše se budu až do smrti omlouvat, že jsem ho nedokázala vychovat k dospělosti a zodpovědnému životu.

meimei
autor
12. črc 2016

(tady manžel):
já čumím co vy baby nevymyslíte. Člověk dělá práci která ho nebaví ale je relativně snesitelná (a celkem dobře zaplacená, 22 tisíc) a přemýšlí že by k tomu přibral ještě nějaké neoficiální brigády jen abychom měli víc peněz a žena byla klidnější (když nám podnájemník např nezaplatí nájem, nervozita roste o 200%. ano, čtete správně, podnájemník, máme jich dokonce víc.) . Ono je špatně, že zatím pracuju tam kde mi to úplně nevyhovuje? Myslel jsem že je důležitý dělat zatím alespoň někde, ale očividně jsem se pletl :D vtipná mi taky příjde představa, že práce musí člověka bavit, vy vážně chodíte pracovat pro zábavu? (chodíte vůbec pracovat? 🙂 Kolik z vás vaše práce baví tak že se tam těšíte? nikdo? jedna? :p Jinak k podnikání - kolik z vás, myslím vás osobně nikoliv vaše partnery, mělo ve 24 rozjetou vlastní firmu? Prosím o rady, neboť toto téma mě vcelku zajímá, především jak zjednodušit (nebo překonat) ty hory adminitrativy která je v cestě? (nečekám že mi někdo z vás něco poradí. ale bylo by to hezké)

Moje drahá polovička též opomněla napsat, že ač jsem z vš půl roku před státnicema vyletěl skrz kredity,, zkouším ji znova vystudovat při práci (proti manuální práci nic nemám, rozhodně lidem prospívá) a hledám alternativní možnosti výdělku (zaměstnanecký poměr mi vskutku nevyhovuje ale setrvám v něm dokud si nebudu moci vydělávat nějakou příjemnější cestou (a abych vás, jež tak nenávidíte ten těžký fet marihuanu předběhl než začnete psát něco o pěstování nebo prodávání, myslím příjemnější legální cestou, klidně může být i pracná, s tím problém nemám).

Dále žasnu že podle tohoto příspěvku vyhulím kopec trávy (tolik jsem hulíval za studentských let) a drahá ani nenapíše že kouřím čím dál méně (od narození druhé dcerky téměř vůbec (a teď doufám že budete moji blbou náladu házet na absťák, kterej se ovšem nedostavil)). Pokud na mě chcete apelovat, abych přestal kouřit trávu úplně tak mi asi budete muset poradit nějaký zázračný lék na migrény (neuroložka to nedokázala ani po sérii vyšetření, tak se ukažte :D ), protože mě to prostě pomáhá. Pokud bych si měl vybrat jestli mnou bude společnost opovrhovat kvůli hulení (což je vtipná představa, prý to na mě není poznat) nebo jestli budu jednou týdně blít jak doga a chcípat kvůli bolestem z migrény (pro ty z vás co to neznají, asi jako kdyby vám někdo dal do mozku skleněný střepy). A prosím, označení feťák si odpusťte nebo začněte do feťáků nadávat všem co kouří cigarety (jak dlouho vydržíte nekouřit? budete v klidu nebo z toho budete takříkajíc v prdeli), pijí hodně kafe či mají jinou závislost. Řazení do jedné škatulky s vyhublejma existencema s pichlavým pohledem a roztěkanýma pohybama, který posedávaj na nádraží a přemýšlej koho okrást nebo jinak podělat mi příjde mírně řečeno nepatřičné)

Jinak jen tak mimo řečí, je vážně skvělý když vám do práce příjdou takový smsky že nevíte jestli jsou vaše děti pod dohledem nebo jestli si hrají na vaší na mol opilé spíccí manželce bez dozoru. (na její obranu, vypila asi dva panáky :D ) Celou směnu jsem trnul co se děje doma a kdyby moje sestra nebyla ochotna prozvonit se přes všechny zvonky a dveře až k nám, muse lbych na začátku směny sundat pracovní hadry a jet domů a ujistit se že děti jsou v pohodě (prostě musel, protože nemůžu nechat děti byť jen v teortickém a nepravděpodobném nebezpečí) .

Jinak mateřská by byla super, často nad tím v práci přemýšlím... sice nemám prsa ale bobci jsou zlatíčka 🙂 (hlavně se to musí dělat v klidu, že drahá? :p ) Bohužel pochybuji že by si moje milá ač se stejnou(žádnou, nejvyšší oficiální štace je maturitní vysvědčení, navíc na gymplu) kvalifikací dokázala najít a udržet práci s alespoň 20ti tisíci měsíčně (jsem si vědom genderové nerovnosti v platech, nebojte). Teď se milé maminky asi smějete až se za břicha popadáte a říkáte si že o tom vím kulový, ale např tento víkend když jsem byl s nimi zanechán "za trest" "napospas" po předem neurčenou dobu když drahá odešla s tím že už se nevrátí (ze které se vyklubala hodina a půl), bylo to docela fajn (ikdyž děti brečely když odcházela, za pár minut byly hodný a postupně krásně usly 🙂 ) možná bych vás i trik nebo dva mohl naučit (ano, opět se mi můžete smát, ale všimly jste si třeba že když vám brečí dítě, stačí párkrát projít dveřma se slovy koukej co je v kuchyni a dítě zapomene na pláč stejně jako vy občas zapomenete pro co jste si přišly do místnosti? :p )

Vím že nejsem zdaleka dokonalý, ale dělám co můžu a hysterické scény, smsky o tom že se vám žena hlídající doma děti propije na dno láhve a pak uvidí (bodejŤ s novorozencem), řeči před spaním o tom že se odstěhuje jakmile to bude možné vážně nepomůžou (nebo půjde za někým jiným... pokud bude vážně šťastnější tak ať jde, pokud jsem takový tyran jak píše tak se mnou asi moc fajn život mít nebude a to jí nepřeju... ale ztratit jí nechci...). Když pak takové povídačky zůstanou nevyvráceny viset ve vzduchu přes noc (kdy kvůli tomu nespíte) i ráno když jdete do práce, je to vážně krása. Fakt jsem se bál, naštěstí si dala jen asi dva panáky a prokázala aspoň nějakou soudnost. (teď do ní liju víno, ať si to užije pokud zrovna nehlídá malé děti. A je celkem roztomilá 🙂 )

Snažím se vinit z těch špatných věcí co mi říká (že se odstěhuje, že jsem kretén, že si najde jiného) hormony, ale je to docela těžké když jsme ty špatné věci sváděli na hormony i před porodem).

Jinak ke klidu doma dle mého nepomáhá ani fakt, že moje drahá polovička si za celou dobu co jsme ve velkým městě nenašla jedinou novou kamarádku (a stávající tu nemá) a tudíž nemá jak relaxovat (ani když ji posílám), ponorková nemoc jede naplno. Je pro mě těžký zabavit ji (hlavně když mám zrovna ten den práci, odcházím v pět ráno a přicházím o půl sedmý) po mým příchodu z práce a brát všechno se stoickým klidem, být tolerantní a přecházet kousavé poznámky. Jinak příjde vám normální oblékat dítě v 35C do oblečení s dlouhými rukávy a nohavicemi? naši první jsme (přes protesty tchyně) mnohem více otužovali, například že spala pouze v plíně když bylo v pokoji otevřené okno a byl duben (o tom že je to správný jsem naprosto přesvědčen, neb jsem zaměřen biologickým směrem a o imunitě vím nejspíše víc než moje drahá a většina z vás). Teď má rok a několik měsíců, spí zásadně odkrytá jen v pleně (když ji zakryjete, odkopává se a nadává :D a to i když se bojím aby v noci nenastydla) a měla všehovšudy půl dne rýmečku (na kterou stačily vatový tyčinky). Jakou máte zkušenost? všiml jsem si, že většina žen v panickém strachu z průvanu děti oblíká hodně přehnaně. (Pozn. samozřejmě pokud by se u prcka objevily jakékoliv známky nachlazení, třeba i zmíněná rýmička, tak se musí oblékat tak aby jí ta zima být ani nemohla). A prosím, netvrďte mi že je průvan nebezpečím při 35 stupních :D

napsal jsem mnohem víc než jsem chtěl k mnohem víc věcem než jsem chtěl,promiňte mi proto jistou chaotičnost kterou bude tento příspěvek nejspíš vykazovat. Možná bych to měl smazat, ale třeba nám to zachrání manželství, nebo aspoň přinese nějaký (v)tipy. Jsem skutečně zvědavý a čekám na vaše povýšené příspěvky

Všem otcům v období hormonálních změn přeju pevný nervy a pevně sevřený rty, jak otevřete pusu, je to špatně. a nezkoušejte zvýšit hlas :D

Ps. pokud tento článek v bohem zapomenutých hlubinách internetu někdy čte nějaký muž, nedoporučuju mu říkat že je něco horší než porod, jinak Vám to bude neustále podsouváno, připomímnáno a omlacováno o hlavu. Jak ukazuje tento případ tak to ani nemusíte myslet vážně a stačí to, hyperbola zůstane nepochopená)

Nemakačenko, feťák a špatný manžel

urtica
12. črc 2016

@laisobel Původně jsem souhlasila s Vaším příspěvkem , ale po přečtení toho posledního měním názor...

andreaandrejka
12. črc 2016

@meimei Pro manzela. Co se tyce administrativy v podnikani. My mame sikovnou pani ucetni,ktera se stara o veskere papiry,kdyz si najdete nekoho podobneho,strasne vam to pomuze a ulevi. Pani si bere 2000,-rocne,coz je pakatel. Zkuste se tedy porozhlednout v okoli,je spousta takovych ucetnich.

majkoz
12. črc 2016

@meimei Velkej palec hore! A hodně štěstí Vám oběma!

ilonne
12. črc 2016

@meimei Tak pravda je, ze s našim vztahem děti také zamavaly a po prvním porodu jsem během sestinedeli měla takové nápady, ze manžel se shodl se svým kamarádem, ze pokud by nebyli u porodu, nevěřili by, ze žena s dítětem neporodila i půlku mozku 😀. Bohužel je to realita a hormony v sestinedeli pracují jinak a naplno.
Nicméně k věci - myslím, ze my tady to nevyřešíme, nechcete si najít manželskou poradnu?

ilonne
12. črc 2016

@meimei A rozhodně je fajn přečíst si obě strany

horsiee
12. črc 2016

@meimei rozhodně je to zajímavé číst z obou stran jejichž názory na věc se tak diametrálně liší. Přeji Vám všem hodně štěstí ( hormony jsou pěkný hajzlíci, v těhotenství mě dokázala rozbrečet i reklama na zubní pastu 😆)

kaja2016
12. črc 2016

@meimei Vyborny! Nez jsem se dostala k vyjadreni manzela, tak jsem chtela autorce napsat, ze veci mohou byt i malicko jinak, nez vypadaji. Znam to z vlastniho vztahu. 😉

verusky
12. črc 2016

@meimei pro manzela- verim, ze je to tezke, ale biologie je biologie, nejste v kuzi manzelky, nerodil jste, nemate hormony dvaapul roku ve vlnach (pocitam obe tehotenstvi a kojeni mezi tim plus pravdepodobne zaroven teh a kojeni, coz je take mazec, soudim podle sebe).
pro zenu je to sileny zahul (mam to presne tak za sebou dvakrat a s dvema muzi) a moc moc Vam preju, abyste nachazel ten stoicky klid... a kdyz to zvladnete, za par mesicu mate sikovnou zenu a dve krasne deti a s prominutim NEPOSRANY vztah. a poslouchejte jednim uchem tam, druhym ven...
vim, ze je to tezke, ale je to jedina cesta, jak to USTAT. zena Vam to jednou v dobrem vrati... verte mi...
drzim palce obema.

kristynabayer
12. črc 2016

Pecka :D Super clanek od manzela ;)... Jednak se mi libi obsah a libi se mi i styl. Pravda je vzdycky nekde uprostred, ale to neni dulezity- to si ti dva musi vyrikat sami spolu... ;) Jinal pane manzeli- ja svou praci miluju a chodim do ni rada, jsem lekarka a uzdravovat lidi me fakt bavi kazdy den ;) Akorat 48h nonstop sluzby na urgentnim prijmu me uz serou, to zas jo... ;)

ilonne
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
ilonne
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
ilonne
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
verusky
12. črc 2016

@meimei ještě jedna věc, zapinam specialne pocitac... také pro manžela-
jevite se jako inteligentni muz, tak, moc prosim, zvazte- kolikrat za život zena rodi? v prumeru dvakrát a nektera si netroufne ani to. kolikrat za život jdeme do práce? každý rok cca 270krat. Vasi manželku to po detech ceka cca dalších třicet let také... TED TEDY, v tomto citlivem obdobi, vezte, ze je asi naposledy v zivote. moc prosim o toleranci........... a pak- nad detma ma ochrannou ruku zena, nad zenou ma ochranou ruku muz...
zvladnete to. jste sikovny. podpořte ji a když "brumla", nevnímejte do hloubky...
a pak budete stastna rodina bez citových jizev. zatnete zuby, drzim palce.

majkoz
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
ilonne
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
yelowangel
12. črc 2016

@meimei Milý manželi. Ona ta mateřská vážně není zrovna med, když tak toužíte prohodit si to se ženou tak to udělejte, nic vám v tom nebrání. Můj chlap si taky liboval jak je to hodinový hlídání v pohodě, pak si malýho "půjčil" na 4 hodiny na nákupy a po 2 hodinách mě volal, že nechápe jak to zvládám, po 4 se vrátil s tím že "ještě že ségra dělala v Gantu poblil jim tam oblečení za 7 500,-Kč". Ano hormony pracují před porodem, po porodu ovšem víc. Máte úplný párdenní miminko, přežijte šestinedělí, věnujte se starší dceři, pomáhejte doma (i pro ženu je to náročný), výčitky berte jedním uchem tam, druhým ven, jinak se rozejdete a za to nestojí. Vím o čem mluvím, když u nás nastalo krizový období partner si našel rozptýlení v podobě kolegyně z práce. A mimochodem. Mám za sebou několik zákroků, operací, náročných pracovních dní kdy směna mě končila dalece po 12 odpracovaných hodinách a rodila jsem císařem a víte co? Opravdu to není med. Je to něco co prostě nemůžete pochopit, stejně jako my ženy nikdy nepochopíme co to je nakopnutej rozkrok. Ono to bude dle mýho soudu podobný, ovšem u vás to několikanásobně rychleji odezní (proto šestinedělí). Shrnuto a podtrženo chyba je na obou stranách, víme to my, víte to vy, ale zkuste se přemoct alespoň než se žena vrátí do "normálu".

yelowangel
12. črc 2016

@meimei jo a mimochodem pokud opravdu stojíte o rady se začínajícím podnikáním napište mě do zpráv, známej rozjel před 2 lety firmu (je mu momentálně 22, ovšem je to chlap). Napište konkrétní dotazy, zjistím odpovědi.

jamia
13. črc 2016

Některé uživatelky jsou celé vlhké ze závanu testosteronu v diskuzi, ale mně se nelíbí, že o své ženě mluvíš jako o nesvéprávném pitomcovi s občasnými výpady vůči všem přítomným uživatelkám. Nestraním nikomu, ale pokud máte s Džambulkou pocit, že vám to neklape, běžte radši do poradny, ta vám pomůže víc než krmení hyen na internetu. Btw, ano, připadá mi normální oblékat novorozence tepleji, protože pěstování imunity je sice fajn, ale čerstvouši mají mizernou termoregulaci - případné přehřátí byste snad poznali, a pokud byla spokojená, tak naprosto zbytečný důvod k hádce. A určitě jsou horší věci než porod, třeba taková diabetická noha. Chození do práce fakt ne 🙂