Pořád se hádáme

meimei
12. črc 2016

Dobrý den,
potřebuji se asi hlavně vypsat. Náš vztah s manželem byl myslím velká láska, oba studenti, po roce jsem otěhotněla. Vzali jsme se, narodila se první dcera. Po půl roce jsme se odstěhovali od mých rodičů, osamostatnili se a začali bydlet ve větším městě. Znovu jsem otěhotněla a před pár dny se narodila druhá. Skoro idyla. Jenže jsme oba nešťastní, nevycházíme spolu, pořád se hádáme a já už nevím jak dál. Stali se z nás spíš nepřátelé, co si jen vyčítají. Každý den brečím a přeju si aby se to změnilo, abychom na sebe byli hodní.
Myslím si, že je to chyba spíše manžela. Je sobecký, vše musí být po jeho, jinak křičí. Včera (v těch vedrech) jsem měla malou (9 dní) oblečenou jen v bodyčku a ponožkách. Ale podle manžela jsem se zbláznila, křičel, že ji chci nejspíš zabít, že musí být přehřátá, v takovém vedru (i když byla malá spokojená). Následně jsme se zase pohádali, já už mu taky v zoufalství řekla věci, co jsem říkat neměla. Že se od něho odstěhuju , uteču za někým, kdo na mě nebude křičet, že je kretén...) Já jsem toho slyšela taky dost, že on musí chodit do práce, abych se já mohla válet doma. Každá jeho směna je prý horší než nějaký porod. (Do práce chodí nerad, má sen o pasivním příjmu, kdy už do práce nebude muset. Jenže zatím s penězi těžce nevycházíme.)
Ráno hádky jen pokračovaly, říkal, že se sem už nevrátí. Ze zoufalství jsem si otevřela nějaký alkohol (poprvě v životě, jinak nepiju), přiopila se a posílala mu zoufalé sms. Pak sem poslal svou sestru, bál se, že si něco udělám.
A já už nevím, co dělat, asi jsem si potřebovala jen sepsat. Jsem hrozně smutná, protože on byl prvníma jediným, koho jsem milovala...

terezapetrova
13. črc 2016

Jsem jediná komu prijde přinejmenším zvláštní nabourat se manželce do profilu tedy do jejího soukromí? Nebo dnes uz je normalni prohlizet druhému jeho osobní veci??

andreaandrejka
13. črc 2016

@terezapetrova Jak víš, že se naboural? Zakladatelka to mohla nechat zapnuté, přihlášené a manžel si k PC sedl...

kacca11
13. črc 2016

@terezapetrova nevime, zda se naboural.

vannilla
13. črc 2016

@terezapetrova Mě to také normální nepřijde. Pokud sama chtěla, ať se nám vyjádří, měla k tomu přidat poznámku. Stejně mi přijde zvláštní, kam se to teď stočilo. Zakladatelka chtěla poradit, jelikož byla bezradná. Nyní je z toho manželská poradna dvou rozhádaných lidí.

@meimei Nemáš to jednoduché, přeji ať se vše uklidní.

la_amanita
13. črc 2016

Já si i po výstupu manžela svůj původní názor ponechám, díky.

nazka
13. črc 2016

@meimei pro manžela: děkuji i za Vaše vyjádření.

Pro oba: Je dobré vidět věci z obou stran. Je vidět, že oba nad tou vaší situací přemýšlíte a že oba vás to nějakým způsobem trápí. To znamená, že jste na cestě k řešení. Bude to asi dlouhá cesta. Nemáte to ani jeden snadný.
Manžela prosím o shovívavost k manželce. Tady vidíte, že touží více po Vaší pomoc, pomáhejte jí tedy více (můj manžel například pravidělně luxuje a stará se o myčku, což je k nezaplacení. Když převlékám postele, brblá, ale jde mi automaticky pomoct, to samé s mytím oken,.. ). Tím chci říct, že jakákoliv pomoc je velmi, velmi ceněná.
Autorku zase prosím o zamyšlení se nad manželovou snahou, co všechno dělá. Nesmíte na něm vidět jen to špatné. Je pravda, že je lepší chodit aspoň někam do práce, než nikam a chodit někam, kde je to opruz..je prostě opruz. Ale lepší než nic. Až se dodělá VŠ, zas bude jedna tíha pryč.
Zkuste oba ocenit, že máte příležitost být spolu, že máte zdravé děti a važte si těchto věcí. O tom ten život opravdu je. I když vím, jak se mi to kecá.
Držím vám moc palce.

meimei
autor
13. črc 2016

(manža) díky za tipy k podnikání, budou se hodit (až se situace doma a hormony trošku uklidní 😀 ). Neoznačujte prosím moji ženu za džambulku (jedině ze srandy) neb není alkoholička, děkuji. pokud jsem proti někomu prováděl výpady, omlouvám se. Jinak krádež účtu se nekoná, tahle stránka byla "náhodou" zapnuta na počítači když sem přišel z práce a zakládat si tady kvůli tomu účet se mi nechtělo 🙂 Jinak je dobré počíst si jak to vidí moje žena (jak ji mám označit aby to nebylo špatně?), některé věci ji očividně štvou více než se zdá a jiné ji zase nevadí. Snažím se být ohleduplnější a konstruktivní v názorových výměnách (opět jsme diskutovali jak oblíkat malou, málem sme se zase rafli tak jsem si dal pauzu, rozdýchal to a navrhl že se zeptáme doktorky a budem ji oblíkat tak jak nám poradí doktorka). A to nejpodstatnější na závěr - jak poznáte kvalitní manželskou poradnu? (nebo jsou všechny "stejné"?)
přeju zdar a sílu (a nepříliš oblečené miminka :p ) v těchhle vedrech 🙂

PS. práce není opruz, je to dobrá práce, vzhledem k okolnostem. bejt jinde než je rodina je vopruz ;)

blecha94
13. črc 2016

Chlap sice neví, co je to těhotenství, porod a šestinedělí, ale my zase nevíme, co to je život s devítihlavou neurotickou saní. :D Já když si vzpomenu na sebe, na moje náladičky, záchvaty vzteku, pláče, den co den nějaký výčitky a scény - já bych sama se sebou nevydržela ani omylem a svého chlapa považuji za svatého. Tehdy jsem si byla jistá, že se cítím zle kvůli němu a vina je na jeho hrbu, dnes s odstupem času vím, že jsem se chovala jako blbka - nemohla jsem za to, ale ani jsem se nesnažila se ovládat - a on se všemožně snažil mě ukočírovat. Nikdy nevěděl, s jakou náladou vstanu, ani kdy se zase zblaznim, do toho pracoval a plnil si svoje povinnosti a někdy i ty moje.

Měl a pořád má svý mouchy, ale kdo je nemá? Jste bez chyby? Já ne. V šestinedělí i po něm ty chyby člověk vidí dost zveličeně a má sklony k radikálním řešením. To je normální, asi každej si po narozeni dítěte prošel krizí. Ale je to jen období, který jednou skončí a pak si zase můžete užívat sebe a svých dětí.

terezapetrova
13. črc 2016

@andreaandrejka o nic lepsi by to v tomto pripade nebylo ze..

terezapetrova
13. črc 2016

@kacca11 to, ze v jejím soukromi byl je myslim vice nez evidentni nebo jeho příspěvek psal kdo?

andreaandrejka
13. črc 2016

@terezapetrova Manžel už se vyjádřil jak to bylo. Netřeba to řešit, je to jejich věc.

terezapetrova
13. črc 2016

@vannilla dekuji za názor 🙂

terezapetrova
13. črc 2016

@andreaandrejka jasan nemam nárok se podivit chápu 😀

pnm
13. črc 2016

Ja už nepracujem, mám iný príjem (a nemyslím tým podporu z úradu 🙂). A som dnes oveľa kľudnejší a vyrovnanejší. Pamätám sa, že v dobách keď som makal, tiež som bol nervóznejší a všelijaké prkotiny ma rozčuľovali. Tá práca dokáže človeka fakt zničiť. Bol som vždy unavený, vyčerpaný, následne nervózny... bolo to strašné. Chodiť každý deň niekam makať, to nie je pre každého.

Hoci sú workoholici čo sa v tom vyžívajú a nás majú za lenivcov a parazitov, ja takým prajem veľa práce, ale ľudia sú rozdielni, každý sa nenarodil ako pracant a proste nehodí sa na to, potrebuje inú obživu. Práca je len jedna z možností ako prežiť, nie však jediná.

Tomu manželovi, by som zatiaľ odporúčal vykašľať sa na prácu a radšej začať brať sociálne dávky (áno, tak to riešia kolegovia cigáni, no a čo? ), a dať si aspoň 2 roky prázdnin, je mi jasné, že práca ho deptá podobne ako v minulosti mňa, Budú mať síce menej peňazí, ale budú šťastnejší.

jamia
13. črc 2016

@meimei Džambulka byla samozřejmě nadsázka v reakci na tvou větu, že do ní liješ víno a že je roztomilá. Nemohla jsem si nevzpomenout na Bartošovou a toho jejího amanta, Ale rozhodně si nemyslím, že je tvá žena alkoholická troska 🙂

meimei
autor
13. črc 2016

Ahoj, neměla jsem moc času odpovídat. Ale díky za všechny názory, je zajímavé číst, jak to vidí lidi zvenčí. Myslím, že nám tahle diskuze s manželem aspoň trochu pomohla, mam z toho radost. 🙂 A ne, nenaboural se mi sem - o tehle diskuzi jsem mu sama rekla. A to ze sem odpovida jsem vedela taky, nevadi mi to.

eldrag
13. črc 2016

@meimei pro vas oba to zrejmě byl zpusob jak si ukazat sve postaveni, nepisete nijak afektovane, vyjadrujete se jako dva rozumní lidé co milují své děti a evidentně i sebe vzájemně, jen procházíte blbým obdobím, přeji vám abyste našli způsob jak se s tim vypořádat :D 😎