Poslechnout rozum nebo srdce?

sajuse16
26. srp 2016

Zdravim vsechny... jsem na dne :(. Pred necelym tydnem jsem utekla od pritele. Nebyl to zrovna krasny vztah. Porad jsme se hadali, drivv jsme se i prali (to uz prestalo), neduverovali si a nebyli na sebe prijemni. Moje city k nemu zmizely par mesicu po porodu :(. Dva roky jsem se snazila se ho naucit milovat, bohuzel to neslo. Prestala jsem s nim spat, pripadalo mi jako by na mne sahal nekdo cizi. Myslela jsem si, ze kdyz se odstehujeme od tchyne, ze se vse zmeni, ze nam bude lepe a budeme stastna rodinka, v jakou jsem doufala. Ale za ten mesic mi stihnul vycist vsechno. Pry jsem ho jen zadluzila, ze pry doma nic nedelam (pritom varino, uklizino.. vsechno proste bylo).. nadaval mi, ze jsem ze jsem zenska na p**u, jen protoze jsem s nim nespala, nechtela jsem se mazlit a podobne (ja za to nemohla, me to fakt neslo, sec s nim me bolel). Nerikam, ze jsem neudelala hodne chyb i ja (protoze jsem hledala lasku, podvedla jsemm ho). Nas vztah sel do kytek a ja to videla celou dobu, jen on me pry miloval a miluje porad. Ale kdybych se vratila, porad bych byla ta neschopna kr*va, co nic neumi sama a co je zavisla jen na chlapech.... Je to par dni, co jsem se seznamila s muzem, ktery je vazne hodny, ma rad deti a pomaha mi se vsim.. Chodi se mnou a malym ven (coz v predchozim vztahu nehrozilo, muj ex nerad chodil ven a kdyz jsem prosila abychom s malym nekam jeli, tak jeste nadaval :( ) . Ja porad premyslim, zda se tam.opet nevratit, co kdyz se vazne zmenil, muzu odejit aniz by mi to maly vycital? Boli me to. Nejradsi bych nekam utekla a uz ne nevratila :(. Nechci se vratit kvuli sobe, zpet me tahne maly :(. Ja vim, ze ja bych nikdy nebyla stastna :(. Zni to sobecky, ale taky bych se chtela na svet usmivat :( videt ho svetle. Ale to dite.. Jsem tak sobecka? Nebo ne :(. Mam se obetovat pro sveho syna nebo zacit jinak (toho noveho se bojim, ex pritel vyhrozuje, ze bud budu sama a bude tridava pece a nebo si najdu pritele a budu bez syna :(. Jsem s rozumem v koncich a porad je mi z nervu zle :(. Co mam delat? Sama uz nevim :(.

drakenn
29. srp 2016

Malé dítě je součástí ženy. Mamky s malýma dětma prostě randí i s nimi, protože je hlavně zajímá, jaký vztah může mít jejich potencionální partner k jejich dítěti či dětem. To kolikrát rozhoduje

svetlus_pepca
29. srp 2016

@tulikiss Já fakt nevím, co vám na mé reakci přijde přehnané. Možná je to tím, že vím, jak ta jednání pak probíhají. A to se na mě nezlobte, ale lidi opravdu obvykle vůbec netuší, co je čeká. Čímž nedělám z člověka pitomce. To je prostě holý fakt. Zvrhne se to v něco, s čím nikdo dopředu nepočítá. Ani nemůže. A víte, co je nejhorší, že v případě, kdy se nedohodnou vůbec, ani soud nepomůže. Jeden či druhý, případně oba, rozhodnutí ignorují, dělají naschvály a pak se předhání, kdo dá další návrh k soudu dřív. Je to prostě nekonečný kolotoč.

balgroth
29. srp 2016

Ano, je to soucasti matky i otce, ale lidi umí lhát a pretvarovat se, sam sem si timhle prosel tak vím o čem mluvím. A na rande ten vztah s dětmi se rozhodne neukaze.

kika_21
29. srp 2016

@balgroth Ano, po čase, teď jste rozčilení všichni, u každého vztahu na začátku je růžový obláček, dejte tomu čas. Když telefonujete, nemůžete ji hned naštvat-je jasné, že pokud to tak je, zavěsí. Nepovídejte, že Vy ne. Můj muž jednou hodil tel. z mostu do řeky, málem tak ztratil ne mne, ale i kamaráda, na kterého si nepřepsal číslo-bodejŤ by jo-proč by zavěsil, raději ho uhasil navždy. Nic se nejí tak horké, jde Vám o syna, ale jí také, to by sem nepsala...Také o Vás patrně zájem neztratila, ale mohla by...Asi je lépe , až emoce opadnou, mluvit s ní.

svetlus_pepca
29. srp 2016

Tak si tak říkám, kam vlastně tahle diskuze směřuje. Mám dojem, že pán má ve věci jasno a slečna už se nevyjadřuje 😀

kaja2016
29. srp 2016

@balgroth To je asi o lidech. Ja jsem treba potkala manzela uz ve veku, kdy jsem mela po nekolika nezdarech cuch na chlapy 🙂 a hned jsem poznala, preztoze to nekterym mym znamym nebylo viditeny, ze to je clovek, na ktereho se muzu spolehnout, bere vztahy a rodinu vazne a bude tu pro me naveky. Za tri mesice to pro nas byla vazna znamost a za dalsi 3 jsme uz planovane cekali miminko. Myslim, ze nejde o to, kdy seznamovat deti, ale s kym.

balgroth
29. srp 2016

Já především ztratil zájem o ni, hloupe jsem si namlouvám, ze rodina pro ni bude vše protože smě to oba dva cely život ani nemeli, ona sme si přetrpěly peklo v dětství a chudobu, bohužel jsem se velice spletl, teď mi zůstane každý týden prazdnej byt a dluhy na něm, to potom ma člověk hned radost do života zvlášť když nemůže vedet co se děje am, jak se ma malej a jestli je v pořádku, po jejích reakci začínám pomalu přestávat věřit i v její peci o dítě, v čem sem ji všude jen chvalil

balgroth
29. srp 2016

@kaja2016 v tom souhlasím, ale musela jste si projit tím ejhorsim, aby jste si vypestovala čuch na chlapi a jejich povahu, to mlada holčina jako slečna Svobodova mít nemůže, ani já nemam čuch na zensky protože jsem také ještě mlady ucho, proto jsem už velmi opatrný a tak se i dal chovat budu

kaja2016
29. srp 2016

@balgroth Hezka fotka🙂 No drzim Vam obema palce. Nekdy clovek proste blbne a je dobry, kdyz treba zasahnou rodice, znamy, kamaradi, promluvi do duse. Fakt bych to zkusila nejak jinak nez prez soudy. Nejak lidsky. Ale tak co ja vim 🙂 Drzim palce 🙂

balgroth
29. srp 2016

No nic, já se od teto diskuze odpojuju, dekuji všem za rady a názory, ale já se také musel přijít hajit, abych nebyl zas jako vždy ten největší .. Na svete 😊 přeji hezky den

drakenn
29. srp 2016

@balgroth ano, máte pravdu. Já bych se po měsíci s dětmi opravdu k cizímu chlapovi nestěhovala

hejsa
30. srp 2016

Nějak jsem se v těch všech příspěvcích ztrácela,ale k základ.podnětu - pokud by zakladatelka měla pocit ,oběti kvůli malému, je nesmysl,aby se vracela,stejně by to nevydrželo- nevěřím v obětování se.Po čase by to znovu vybouchlo a konec.Můj názor. 😕

sajuse16
autor
28. zář 2016

Dobrý den, nekomunikovala jsem z toho důvodu, ze jsem na tom nebyla psychicky dobře. Muj bývalý partner se tady vyjadřuje o mne , jako o nejvetsi svini. Já nevim jak to napsat, ale já jsme ta, co chce střídavou. On mi chce syna vzít nadobro. Mam k tomu i důkazy, mobil jsem zavesovala z důvodů, ze jsem byla "děvka, kurva, spina, zenska k nicemu, ze mi syna odebere atd. Ano podvedla jsem ho 2x, to treti bylo nedobrovolny :( (nehdlam to tu vypisovat), bohuzel jsem nalitla dvema chlapcum, kteri mi mazali med okolo pusy. Nechci tu pana urazet, ale ja byla ta, co ho rok prosila o vylety do zoo s malym a po cely nas vztah nic. S malym jsem chodila ven sama, pac pan sedel doma u pc a hral hry nebo bylo neco duleziteho v televizi. Ja sveho syna miluju. Muz se kterym ted jsem, deti ma rad a maly je pro nej uzasny (i když jsem se bala, ze si malý bude zvykat dlouho, ma svého strejdu rad a to se naopak). Nevim, co všechno tady o me pan napsal, ale píše to ze žárlivosti, pac jsem šťastná, jezdím ted s malým na výlety, nikdo mi nic nevycita a přítel je se mnou spokojeny a všemu dává čas. Po do ty kam ze přítel neni kluci na, ale dospělý a normálně pracující člověk, který vážně nenechává rozdělanou práci, za což jsem vděčná. Nevěřte mi, mysete i o mne co chcete, nejsem svatá, ale chtěla sem byt "svobodnejsi", chtěla jsm mit jen kamarády, jezdit s amym za nimi, chtěla jsem mit jen normální život jako ma azdy druhy a ne jen sedět doma u televize. Koho by to bavilo.. Ano možná tady mého ex přítele, který se změnil az kdyz jsem odešla a az když jsem odešla , se musel začít "starat", do te doby ani nevěděl, ze nějakého syna ma. Já své chyby uznala. On ještě ne. Já se s nim nehadam, nemám to za později, už se nechci trápit a nechci trapit syna a ani současného partnera. Odpusťte chyby, píší na mobilu, přec jen překvapená, co jsem se tu všechno špatného o sobě dozvěděla. Děkuji za pochopení.

balgroth
28. zář 2016

Střídavou péči nechci hlavně kvůli tomu, že to není dobré pro malého a o toho tu jde, s tím souhlasila i sociálka a tak se u soudu rozhodne jestli bude u mne nebo u tebe. Ze žárlivosti tu nic není a co se týče že má rád strejdu, malý už je takový a taky má rád moje "tety" i když je třeba viděl poprvé,je to jeho vlastnost 🙂

sajuse16
autor
28. zář 2016

A jen tak mimochodem, říká ze mi nemůže věřit v peci o syna, ale syn a jídlo, ma kde spinkat, ma si kde hrát, chodím s nim ven a dělám to same jako tehdy s tímto panem... Bohužel pan asi neustoji to, ze si ted musí vařit a uklízet sam. A že konečně vidí, co všechno jde v domácnosti dělala (idkyz říkal , ze doma maximálně sedím na prdeli jsm 4x denně myla nadobi, denně vytirala, každý týden myla okna, prala jsem, každý den byla naservirovana polévka, druhé a kolikrát i dort či koláč na stole, všude čisto a rodina spokojena, jen ten sex v ni nebyl a proto bylo zle. Ale ženy v domácnosti přeci nic nedělají, ona to tady pro mého ex nebyla prace. Ano bavilo me to, delala jsem to z lasky k synovi, aby mel vse. A to vse porad ma. Ja nezabranuji styku. Syna ma kazdy druhy tyden. Chci, aby syn znal sveho otce, nehodlam synkovi rikat, ze jsem odešla z toho a toho důvodů. Az přijde den, kdy se me na to syn zeptá, řeknu mu jednoduše, ze maminka přestala mit rada tatinka, a ze lide, co se nemají radi, spolu být z nuceni nemohou. A je mi jedno, co mu na lze druha strana. Zatím je syn malý. Hádky si nepamatuje, je lepší, ze jsem odešla ted, nez aby viděl, jak se mamka s tatkou jen hádají a perou v nejhorším případě. Jen dodatek.

balgroth
28. zář 2016

Hele, už to tady neřeš, v pondělí soud rozhodne 🙂 a nezabranuješ ve styku? Sama moc dobře víš, jak moc rád jsem si malým volal když jsem ho neměl doma a ty jsi mě odřízla tím, že mi nechceš dát své nové telefonní číslo. Ty a tvoje věci mě nezajímají mě jde o malého tak si to uvědom 🙂 a ještě abych zareagoval na to že má jídlo..mám ti připomenout to, když si po mě chtěla abych tam jel a dal ti peníze na jídlo i když jsme v soboty byli nakoupit a já se ti dřív nabízel a ty jsi mě odpálkovala s tím, že budeš chodit do restaurace a malej neměl nakonec skoro co jíst? Každý týden něco špatně, nejdřív si zameť před svým koberečkem než tu začneš kopat do mě 🙂

sajuse16
autor
28. zář 2016

Své číslo ti nedám z toho důvodů, ze mi den volas a vyhrožujes jaká divadla u soudu zahrajes. Řekla jsem, ze mam fb, tam jde voat taky, nesouhlasil si, tvůj problém. Nebudu se tu s tebou hádat a laskavě me už nikde nepomlouvej. Děkuji a nashle v pondělí .

lamarika
28. zář 2016

@sajuse16
@balgroth

Předpokládám, že jste oba hodně mladí (minimálně slečna) a tomu i vypovídá Vaše chování a reakce.
Řešte si svoje problémy u stolu doma a nebavte s tím celej internet. Přece jen je to veřejné a některé věci nemusí vědět dalších XY lidí 😉

balgroth
28. zář 2016

a já ti vysvětlil, že nemám data a přes FB mi volat nejde, zvláštní že vyhrožování tomu říkáš jen ty, i sociálním pracovníkám jsem to řekl co tím vyhrožováním myslíš 🙂 no ale dělej jak myslíš, je to tvůj boj a v pondělí se rozhodne

balgroth
28. zář 2016

@lamarika chápu že už je to spíš soukromá diskuze než veřejná, ale člověk by měl mít právo se obhájit na každém poli a slečna si asi myslí, že jen protože je matka tak je svatá, a přitom jediný problémy tu dělá ona 🙂

monikagurthova
28. zář 2016

@sajuse16
@balgroth
Vaše komunikace pres forum je fakt vtipná. Vy dva byste si měli sednout k jednomu stolu a domluvit se jako dospěli lidé, proboha jste rodiči a měli byste mít aspoň kapku rozum! Chcete to nejlepší pro dítě? Me prijde ze chcete jen delat truc jeden druhému a ubližovat si. Uvědomte si ze vaše chování se přenáší hlavne na vaše dítě a to tim trpí nejvic. Nechapu proc pan nechce střídavou peci. Uvědomuje si vubec co pece o malé dítě plus domácnost vyžaduje? A do toho jeste chodit do prace? Dítě by nemělo byt odřízle ani od matky ani od otce. Koukejte se vzpamatovat jestli chcete to nejlepší pro syna tak se domluvte a neházejte po sobe hnůj jste jeden jako druhy.

lamarika
28. zář 2016

@balgroth obhájit se je jedna věc a dohadovat se tu jak slepice v kurníku je druhá věc. To sem opravdu nepatří.
I internetová komunikace se dá zneužít a klidně i použít u soudu 😉

sajuse16
autor
28. zář 2016

Samozřejmě, ze problémy dělám jen já. Promiňte, chtěla jsem se jen malinko obhájit nic víc... Ale to je vlastně nedospělé jednání. Už končím tuto diskuzi. Krásný zbytek večera.

simca31
28. zář 2016

Tady je jasný příklad že děti mají děti ach bože lituji vaše dítě jak ho chcete vychovávat když vy sami nejste vychovaní a neumíte se na ničem domluvit a řešíte to na netu misto aby jste si sedli jako dospělí a všem si v klidu a rozumě promluvili zamyslete se oba nad sebou a uvědomte si že tímhle ubližujete jen vašemu dítěte

balgroth
28. zář 2016

@monikagurthova Samozřejmě že vím co obnáší starat se o prcka a do toho chodit do zaměstnání, zvládám to všechno a dokonce mám dost sil na to chodit s malým ven nebo s ním někam jezdit, já mám na střídavou péči svůj názor a za ním si stojím a nikde jsem neřekl že je to pomsta, ale řekl jsem že malýmu bude nejlíp když bude mít pevnou půdu pod nohama, pořádný domov a né každý týden někde jinde, tohle já jako dobrý základ do života nevidím a souhlasily se mnou i socální pracovnice co byly u mne na kontrolu, a do spisu zapsali aby soud rozhodl o opatrovnictví bud otce nebo matky 🙂

lucinkaxxx
28. zář 2016

Nezastavam se ani jedne strany. Myslim,ze by jste si meli oba uvedomit ze v prvni rade jde o vaseho syna a ne vase soukrome bitvy. Ale velice me pobavil pan,kdyz tu nejdriv vykrikoval,ze syna by s budouci pritelkyni seznamil az po urcite dobe,aby si byl jisty,ze je jeho slecna v poradku a o kousek niz v diskuzi se chlubi,jak ma synem rad jeho "tety",i kdyz je vidi poprve. Milej zlatej pane,mel by jste si uvedomit jak vaseho syna poznamena,kdyz ho v tak malem veku chcete odtrhnout od matky. Nedegraduji tu v zadnem pripade to,ze dite ma pravo i na otce. Ale stale si myslim,ze by melo byt primarne umisteno do pece matky. Idealne aby ho pak otec casto navstevoval a braval si ho. A jeste se chci zeptat,kdyz ho chcete do sve pece? Kdo se o nej bude starat kdyz budete v praci?

maii
28. zář 2016

*otevira si limonadu a pripravuje misku s popcornem*

balgroth
28. zář 2016

@lucinkaxxx Na to ještě zareaguju, nikde jsem nenapsal že to jsou moje přítelkyně nebo milenky, jsou to moje kamarádky a pokukazoval jsem pouze na chování malého vůči ostatním, 🙂 a o starání se o malého mám již zajištěné u své mamky, tak to funguje ted když mám malého že tu je dokud nepříjdu z práce, pak odejde a starám se já 🙂

lucinkaxxx
28. zář 2016

No maleho teda lituju,protoze mit za rodice dva nedospele,kteri svoje osobni msty schovavaji za oblibene slovni spojeni,ze vse delaji jen a pouze pro dite je hrozny. A jediny,ktereho to v konecnem dusledku poskodi je bohuzel to dite,ktere za nic nemuze. Hrdinstvi neni jit k soudu,tam vytahovat spinu a prat spinave pradlo,aby jeden nebo druhy rodic odchazel nestastny z vysledku. Hrdinstvi je i pres vsechny negativni postoje ktere mam ke svemu/sve ex se proste premoci a v zajmh ditete se domluvit na kompromisu,ktery bude vyhovovat nejen obema rodicum,ale hlavne diteti. Taky neziju s ex deti,ale v zivote ho nenapadlo malyho soudne ode me rvat a me zase mu nekdy syna nedat. A to o nem nemam vubec hezke mineni a myslim si svoje. A myslim ze on to ma o me podobne. Ale dite prece nemuze za to,ze rodice sli od sebe a nemuzou se ani citit. Jednou jste mu dali zivot a tim,co ted delate mu davate vzor do zivota. A zatim se chovate jak smradi. Specialne teda z tatinkove strany citim leda tak touhu se mstit. Matka co jsem pochopila je ochotna se domluvit. Ani nevite do ceho jste se pustili a jakyma srackama to dite povlacite. Zamyslete se nad sebou oba a HLAVNE v zajmu ditete.
A jen tip pro tatinka pro priste. Diteti je treba se venovat a budovat s nim vztah od malicka. A ne az kdyz vas partnerka opusti a ceka vas soud. A doufam,ze ceske soudnictvi jeste neni tak padle na hlavu aby dvouapullete dite rvalo od matky a dalo ho pece otce,ktery s nim stejne nebude doma,ale roli matky bude suplovat babicka,at je jakakoliv. Uprimne je mi Vaseho ditete lito a z toho co mu delate k bliti.

balgroth
28. zář 2016

@lucinkaxxx Zřejmě nechápu Vaši touhu nás napadat, o žádnou pitomou pomstu se nejedná v tom mám jasno, je to můj názor a jen prot, že je odlišný od Vašeho neznamená že jsem hned smrad. U soudu se špína vytahovat rozhodně nebude, to necháme at posoudí soud a sociální pracovnice ve kterém prosředí bude mít malý lepší výchovu a hezčí zázemí. U soudu prcek samozřejmě nebude nejsme hloupý aby u toho byl. A co se týče budování vztahu, pokud bych byl otec svině jak tu ze mě děláte tak ke mě nemá takový vztah jako má teď, to že jsem seděl doma je stokrát lepší, než abych chodil do hospody chlastat nebo různě někam za kamarádama jak většina chlapů dělá a takhle jsem jim byl vždy k dispozici a byl s nima pořád. Tak si sama ujasněte a hlavně se smiřte s tím, že co člověk to názor a jen proto, že je rozdílnej, tak není ho třeba hned slovně napadat.