Poslechnout rozum nebo srdce?

sajuse16
26. srp 2016

Zdravim vsechny... jsem na dne :(. Pred necelym tydnem jsem utekla od pritele. Nebyl to zrovna krasny vztah. Porad jsme se hadali, drivv jsme se i prali (to uz prestalo), neduverovali si a nebyli na sebe prijemni. Moje city k nemu zmizely par mesicu po porodu :(. Dva roky jsem se snazila se ho naucit milovat, bohuzel to neslo. Prestala jsem s nim spat, pripadalo mi jako by na mne sahal nekdo cizi. Myslela jsem si, ze kdyz se odstehujeme od tchyne, ze se vse zmeni, ze nam bude lepe a budeme stastna rodinka, v jakou jsem doufala. Ale za ten mesic mi stihnul vycist vsechno. Pry jsem ho jen zadluzila, ze pry doma nic nedelam (pritom varino, uklizino.. vsechno proste bylo).. nadaval mi, ze jsem ze jsem zenska na p**u, jen protoze jsem s nim nespala, nechtela jsem se mazlit a podobne (ja za to nemohla, me to fakt neslo, sec s nim me bolel). Nerikam, ze jsem neudelala hodne chyb i ja (protoze jsem hledala lasku, podvedla jsemm ho). Nas vztah sel do kytek a ja to videla celou dobu, jen on me pry miloval a miluje porad. Ale kdybych se vratila, porad bych byla ta neschopna kr*va, co nic neumi sama a co je zavisla jen na chlapech.... Je to par dni, co jsem se seznamila s muzem, ktery je vazne hodny, ma rad deti a pomaha mi se vsim.. Chodi se mnou a malym ven (coz v predchozim vztahu nehrozilo, muj ex nerad chodil ven a kdyz jsem prosila abychom s malym nekam jeli, tak jeste nadaval :( ) . Ja porad premyslim, zda se tam.opet nevratit, co kdyz se vazne zmenil, muzu odejit aniz by mi to maly vycital? Boli me to. Nejradsi bych nekam utekla a uz ne nevratila :(. Nechci se vratit kvuli sobe, zpet me tahne maly :(. Ja vim, ze ja bych nikdy nebyla stastna :(. Zni to sobecky, ale taky bych se chtela na svet usmivat :( videt ho svetle. Ale to dite.. Jsem tak sobecka? Nebo ne :(. Mam se obetovat pro sveho syna nebo zacit jinak (toho noveho se bojim, ex pritel vyhrozuje, ze bud budu sama a bude tridava pece a nebo si najdu pritele a budu bez syna :(. Jsem s rozumem v koncich a porad je mi z nervu zle :(. Co mam delat? Sama uz nevim :(.

balgroth
28. zář 2016

@lucinkaxxx A ještě jedna věc, v mojí domácnosti je babička a táta/máma. A malýmu nic zlého neprovádím, má vše potřebné a dost věcí navíc, má moji lásku a můj volný čas a je strašně rád i když se děje tohle, příště se více informujte než začnete napadat osobu, kterou vůbec neznáte 🙂

gepe
28. zář 2016

@balgroth bry vecer, ze nebudes tahat spinu atd k soudu? Nejednou jsi tady napsal dost, co jsi dle Tvych vlastnich slov navykladal socialnim pracovnicim aj. a na zakladatelce tedy zrovna moc cisteho nenechal. 🙂 Ujasni si aspon koncept, pod kterym budes komplexne vystupovat. Snazis se tady pusobit dospelym/vyspelym dojmem, ale ve svem psanem projevu v tom, co pises nejsi konzistentni, natoz dospely.

lucinkaxxx
28. zář 2016

Tak kdyz vidim,jak na sebe hazite spinu tady na hloupe diskuzi,tak si umim zive predstavit jak bude vypadaz soud,jak vypadalo vase jednani se socialnimi pracovnicemi atd. Me nevadi,kdyz ma nekdo odlisny nazor,jsem schopna to respektovat,ale ja jsem vubec nereagovala na nejake vase nazory. Reagovala jsem na tuto situaci kterou jste synovi vytvorili,jak k tomu pristupujete. To,ze se o syna starate,venujete atd.,to je snad normalni ne? Jste snad jeho otec. Ale jak si dovolite rict,ze sym je rad za to co ted je? Jako za co je rad a jak jste to proboha u dvouapulletaka poznal? Je rad za to, ze jeho matka s otcem se nejsou schopni slusne domluvit na tom,jak se o nej spolecne starat i kdyz jim to ve vztahu nevyslo? Nebo je rad za to,ze ho jeho otec chce odervar v takovym veku od mamy,ktera s nim doted travila vetsinu casu a ktera je od narozeni jeho nejblizsi osoba? Boze me se otevira kudla v kapse a nechapu proc tohle vsechno nevidite. Proc nevidite jak tomu klukovi ublizujete.

mkaj
28. zář 2016

Tak to je fakt trapas, když se v diskuzi objeví oba aktéři 😀 😀 😀 Nicméně, jejich věk vypovídá o tom, jak celou věc řeší a opravdu nechápu, proč takoví nezralí lidé mají dítě. Chudák kluk.

petrasipkova1
28. zář 2016

Bože, chudák chlapeček,je mi tak líto dětí, které jsou jako rukojmí zhrzených rodičů. Ne nadarmo se říká, že děti nemají mít děti. Navíc chlapovi co vyhrožuje ženě, že jí vezme děti, bych ho uřízla, aby už žádný děti nepřivedl pro jistotu na svět.Maminka je pro malé děti středobod vesmíru,celý jejich svět, to by si měli chtě nechtě všichni uvědomit. Dcerka má ráda tatínka, babičku, strejdu, ale když si něco udělá, má nějaké trápení, tak je to jen mamamamamama. Děkuji Bože za můj život, za mého osvíceného muže. A zakladatelce hodně síly. Amen 😀

balgroth
28. zář 2016

Tak samozřejmě, že sociální pracovnice se mě ptali na otázky, a já jsem jim upřimně odpovídal, je na tom něco špatného? A pokud se to bude u soudu řešit také, tak samozřejmě také na všechny otázky zodpovím, aby si mohli udělat obrázek. Oháníte se tady jak chci odebrat malého matce, ale to je stejně hrozné jako odebrat ho otci který svoje dítě miluje a jen proto, že nemá porodní orgány ho hned nestaví do role méně cenného. Nicméně si myslíte, že když malý nebude mít domov, takovou tu jistotu tak se bude mít lépe? A to si říkáte matky dětí když určitě samy moc dobře víte, že domov, rodina a láska je to nejdůležitější? Střídavá péče prostě není ideální a já to odmítám ně kvůli sobě nebo kvůli pomstě, ale kvůli malému a pokud soud rozhodne ve prospěch matky, budu to respektovat uplný zákaz styku s ním nemůžu ani mít, pokud soud rozhodne ve prospěch mě tak nebudu nijak bránit ve styku. Tak kde pořád vidíte problém? Často ti co si o sobě myslí jak moc jsou dospělí jsou naopak nevyzrálí

monikagurthova
28. zář 2016

@balgroth ba naopak kazdy tady říká ze dítě ma mít mámu a tátu a ne jen výhradně jednoho. A jak si můžeš byt jist ze ty mu tu pevnou pudu pod nohama zajistujes a tvá ex ne. Ja se neklonim na žádnou stranu a tvůj posledni příspěvek je dost sexisticky. Ale je videt ze ani jeden z vás neumí komunikovat to je základ vyspělosti a to nemáte ani jeden jinak by tady nelitalo po diskuzi to co tady lítalo. Tim končím jen lituji vašeho syna.

balgroth
28. zář 2016

@monikagurthova Od toho tu jsou sociální pracovnice a soud, aby rozhodl o tom kde malý bude mít lepší zázemí. A ano byl dost sexistický, protože se neustále stavíte do středobodu vesmíru a všeho, a sama jste hned v první větě řekla že má mít každý tátu i mámu. Dost jsem to řešil s hodně lidma a většina se jich stavila včetně sociálky na můj názor na to, že střídavá péče není pro to dítě dobré. Dokonce znám několik lidí, kteří si prošli tou střídavou péči a sami mi doporučili, abych to negoval. Tím končím zde v této diskuzi a děkuji všem za názory. Přeji hezký zbytek týdne.

gepe
28. zář 2016

@balgroth Kdyz uz mlady pane nekomu zde odpovidas, tak laskave konkretne. Staci dat "odpovedet" pod prispevkem, ci oznacit @nick.
Soudis uz nyni kdekoho a to i tady, hanis tady zeny, ktere Ti neveri, ze jsi takovy "chudak" aka nejlepsi tatinek a partner. A ano, dle meho nazoru a Tveho pisemneho projevu (byt se snazis) jsi nevyspely/nedospely clovek, protoze vidis pouze sve zajmy, urazene ego aj. Z pohledu matky Tveho ditete absolutne ne. To ze je v domacnosti vice lidi, neznamena, ze se dite bude mit lip a to hlavne po citove a emocni strance, to vseobecne. Bude lepsi, kdyz uz si spis uvedomis, ze primarni pece v Tvem pripade o dite, nebude na Tvych bedrech, ale Tve mamy, potazmo rodicu/prarodicu. Alespon dle toho, co jsi tady vypsal. Dite neni hracka, se kterou si pohrajes ci budes venovat jak se Ti bude hodit, nebo jak budes mit cas. Je to zodpovednost, starost 24x7, mj. Vic nemam co dodat.

simca31
28. zář 2016

Kde vidíme problém??od čeho je sociálka a soud?? prosím tě nám to tady vysvětlovat nemusíš ani se hajít a ano jste nevyzrálí oba protože si máte sednout a řešit to spolu když už si hrajete na dospělé a né to probírat tady to by se asi pán soudce a soc. pracovnice pobavili kdyby si to přečetli a asi by měli zmatek v tom komu dítě svěřit když se nemumíte na ničem domluvit a řešíte své problémy přes net asi jsi hodně zoufalí a zhrzený ale mi ti jak vidíš neporadíme to musíš ty sám

lucinkaxxx
28. zář 2016

No tak jestli si myslis,ze matku dela matkou to,ze ma pohlavni organy a dite porodi,tak na to uz nemam co rict. A ze ze sebe delame stredobod vesmiru? Ono totiz pro tak male dite mama JE stredobod vesmiru. Proto se take dite nejcasteji umistuje do pece matky. Se stridavou peci se shodneme,to je dle me pro dite zlo. Doufam,ze soud dopadne tak,ze synek zustane u mamy,naucite se komunikovat ohledne nej a budete si s nim co nejvice budovat vztah. Protoze to je na tom nejdulezitejsi. Moc na vaseho maleho myslim a doufam,ze vy budete v pondeli taky.