Potřebuji radu...Jsem ta špatná já?

zuzica555
30. pro 2020

Dobrý den, chtěla bych se tu vypovídat a popřípadě znát vás názor jestli jsem ta špatná já.
S přítelem spolu už žijeme rok, a jsme spolu rok a půl. E začátku to byla zamilovanost ale časem se to u mě není ta nenávist. Chtěla bych jen vědět zda můj názor, co si myslím je fér. Můj přítel už 3 měsíce nechodí do práce, z důvodu že je Covid a on jako kuchař, nemůže vcil vařit. Já jsem před tím také pracovala jako servírka, ale při druhém lockdown jsem si našla jinou práci na 3smenny provoz. A zde je kámen úrazu, nejsem zvyklá na 3 směnný provoz, tak jsem docela z toho unavená a příteli, který je už 3 měsíc doma, mu vadí, že doma neuklizim, i když mu říkám, že by klidně mohl o, a dále mu vadí že nevarim, jelikož že on je kuchař, tak se mu v tom rovnat nemůžu. A to se i pokouším vařit, ale pokaždé si uvaří svoje, že moje se jíst nedá. Já bych chtěla jen od vás vědět jestli jsem vážně ha ta hrozná, která neuklizim ale na rozdíl od přítele, který šel radši na nemocenskou, než nemít žádné peníze, protože smlouvu v restauraci měl na dpc. Nebo jsem vpážně tak líná, že
prostě nestíham vše, chodit do práce, uklízet a vařit. Děkuji za odpověď

smarket
30. pro 2020

Nejsi ani líná ani špatná. Je doma, tak ať hne zadkem sám. Makáš, on doma čumí do zdi a ještě tě buzeruje. Já bych s ním byla rychle hotová, nejsi jeho služka.

veroniquecz
30. pro 2020

@smarket naprostý souhlas. A ještě bych mu řekla, ať i taky hledá práci.

knuffel
30. pro 2020

Já myslím, že bys měla do nového roku vstoupit jako singl, uleví se oběma. Přítel si bude moct najít nějakou poslušnější služku a Ty někoho, kdo si Tě bude vážit. Přečti si to párkrát po sobě a tu odpověď v tom textu najdeš... Hodně štěstí a rychle ho vypakuj 😉.

keksik002
30. pro 2020

Manžel je taky kuchař a praci ma, takze ma šanci si praci najít, funguji okenka ;) takze bud at jde do práce a nebo at neremca a maka doma 🙂

lenickakl
30. pro 2020

fakt se na tohle musíš ptát? by letěl jak namydlenej blesk :DDD

btw já dělám ve fabrice a nedávno jsem tam zahlídla jednoho postaršího česky mluvícího pána, se kterým se bavila kolegyně a kterého jsem neznala a bylo divný, že jsem ho zahlídla párkrát na našem pracovišti, protože nově příchozí čeští muži mají daný svoje místo už od začátku a u nás by byl v rozpisu.. Dozvěděla jsem se, že pán je kuchař v nějakém hotelu na horách a u nás je jen na brigádě. Kdo chce, otáčet se umí.

jjasmina
30. pro 2020

Tak ten by letěl hned..Můj byl taky kuchař, ale fakt, že jejich šéf všechny vyrazil a byl tam 7 dní v týdnu bez volna, tak si našel jinou práci, tehdy když se tam uvazovalo i o zkrácení úvazku, říkal, že si k tomu najde ještě třeba rozvazku, ale nakonec se na to vysral úplně a praci má lepší a co se týče vaření? U nás vaří on, chtěl to tak a dohodli sme se na spoustě věci ještě před společným bydlením.stejně jako uklízí apod Nevybrala jsem si chlapa, co by doma seděl na prdeli nebo na všechno sral. To uz tu jednou bylo a už jako neee nikdy. Zbav se ho

martt
30. pro 2020

Určitě špatná nejsi. Ted máš dvě možnosti. Sednout si s ním a domluvit si pravidla, jak budete fungovat. Ze pokud si nenajde práci tak bude dělat doma "hospodyňku". Ja jsem taková "drzka", že bych mu demonstrativne našla inzeráty a strčila mu je pod nos ať si tu práci hledá. Buď by se mu rozsvítilo a nebo ne. A nebo si sbalis kufry a půjdeš od něj. Což podle mne by bylo asi nejlepší. Protoze evidentně podle toho co píšeš to nebude chlap pro život, ale je to jen můj názor.

amazonkajanik
30. pro 2020

@zuzica555 jako,ten můj domácí práci taky moc nedá, ale hanba by ho fackovala,kdyby se takhle choval. Byli jsme v podobné situaci,kdy já jezdila do práce ve 4 ráno a někdy se vracela až ve 22h,volno jen v neděli. Vracela jsem se do relativně 😁 uklizeného bytu,psi vyběhaný,uvařeno a ještě mi masíroval bolavou ruku. Kdybych měla stíhat ještě domácnost,tak bych byla do týdne někde s autem omotana okolo stromu,v lepším případě. Takže ne,nejsi špatná,on je líná veš ...

orisek56
30. pro 2020

Když jsem si pred 9 lety hledala chlapa, moje hlavní podmínka nebyl vzhled, ani to jestli je bohatý nebo chudý, ale důležité pro mě bylo to jestli je pracovitý a jestli má přirozený cit a pud pro práci a pro to se neflinkat a být zodpovědný. Ve výsledku není důležité jakou práci který chlap dělá, každá je záslužná, pokud je poctivá. Ale flinkac a lemra lína, to prostě neexistuje, to je průšvih a ostuda k tomu a není to chlap. Chlap má makat, může přijít o práci o tom žádná, každý je jednou nahoře a jednou dole, ale aktivně ji nehledat, válet se doma a ještě kerovat, tak to nepřichází v úvahu, s tovym vyrazit dveře.

ladyhacek
30. pro 2020

manžel do práce taky přijali kuchaře - je to úplně mimo obor, ale pracuje tam
Práce je jen se musí hledat
Teď když jsem na mateské tak většinou je 90% na mě, ale když jsem pracovala tak jsem se s manželem o še dělili > oba na směný provoz - jednou vařil on, jendou já > občas uklidil on jindy zase já (tokový větší úklid byl a mě , ale nádobí umyl, koš vynesl > teDˇto dělá taky, lae méně často)

janablizka
30. pro 2020

Můj syn má soukromou restauraci tak ted je také momentálně bez práce ale našel si práci na stavbě dělají vnitřní prostory tak že není venku v zimě. At si najde taky práci a nesedí doma a ještě buzerovat no to bych mu dala.

suzief
Autor odpověď smazal
Zobraz
zelenaesmolda
30. pro 2020

@zuzica555
Vyrazit takoveho chlapa.Nemas vubec jiste,ze pujde po lockdownu do prace protoze zlenivel.K cemu je ti takovy chlap?

odula
30. pro 2020

@zuzica555 k tomu co jsi napsala řeknu jenom toto. Je úplně jedno kdo vaří nebo uklízí - pokud se na těchto běžných provozních problémech nedokazate domluvit a zamilovanost se po roce a půl mění kvůli tomuto na nenávist, tak váš vztah zřejmě nemá perspektivu

sudylichozrout
31. pro 2020

@smarket 👍

jirinakuk
31. pro 2020

@zuzica555 když je doma tak by mohl fungovat on😤 Být tebou tak jdu od něho 😉 Teď si představ kdyby jsi s ním měla děti 😲🥵

leilinka1234
31. pro 2020

Nepřestane mě překvapovat, že na tohle se tu pořád musí někdo ptát. To nevidíš sama? Zabal kufry buď sobě nebo jemu a nazdar 🙂 bude ti líp, do roku 2021 pravou a sama. Hodně štěstí.