Přítel chce dítě, ale já ne

miracle0
28. lis 2017

Zdravím.
Vím, možná se sem ten příspěvek hodit nebude, protože tady většina lidí a žen miminka chtějí, ale problém je, že já dítě ještě nechci.
Může to vyznít, že jsem mladá a ještě o životě nic nevím, ale mám dojem, že opak je někdy pravdou.
Je mi sedmnáct let a mám přítele, kterému je přes dvacet. Jsme spolu minimálně rok a je to už takový vážnější vztah. Jsem na střední škole, kde jsou především samí kluci. Napadla mě možnost i rozchodu, ale neznám kluka, který by chtěl vážnější vztah, ale nechtěl by dítě. I něco o tom díky škole vím. Já nemám zájem o známost na pár nocí, proto je to trochu větší problém. Už jsme i probírali vztah, svatbu a děti, docela skvěle si spolu rozumíme, až na poslední téma.. Já bych chtěla jít ještě na vysokou a dělat práci, která by mě bavila a nemám zatím na děti ani pomyšlení. Jenomže on již v tom má víc než jasno.. Chce, abych dodělala školu, našla si práci, vysokou dělala maximálně dálkově, rok byla v práci a abych hurá mohla na mateřskou. Mě se nechce být ve dvaceti matkou a všechny možnosti, mimo probdělé noci a dny uklízení a za plotnou, aby mi unikly. On by chodil do práce, kterou si momentálně chce splnit, práci snů, a já abych byla na mateřské, dala mu dítě, ideálně syna, a byl by spokojený. Já mám navíc z těhotenství ještě tak nějak strach. Je prý hodně věcí kolem těhotenství, o kterých se nemluví. Vím to od více lidí, který mají rodinu. Navíc jeho rodina mi do toho tak nějak taky tlačí. No spíš po něm chtějí, že pokud nebudu chtít mít děti, má se rozejít a najít si jinou holku. Co s tím? Máme se rádi, jenomže tuto je téma, ve kterým si vůbec nerozumíme. A nejspíš dost zásadní. Dá se s tím něco dělat? Kromě rozchodu? On z dětí nepoleví. Zkoušela jsem to několikrát. Prosila bych o radu.
Předem děkuji.

ditahk
30. lis 2017

@miracle0 Ahoj. Pokud tě má rád, jak říkáš. Nebude tě tlačit do tak zásadního rozhodnutí. Když nejsi připravená. Jsi opravdu hodně mladá a máš celý život před sebou. Pokud se na to necítíš, určitě se do toho nenuť, ať potom nelituješ. 🙂
🙂