Přítel mi připadá nechutný. Co víc dělat?

messias
29. dub 2016

Ahoj,
Jsme s přítelem krátce (od srpna) a jsem v 15tt. Jenže čím víc se blíží porod, tím víc se mi přítel hnusí. Vadí mi na něm poslední dobou snad všechno. Je mu 30 let (mně je 25 let) a popíšu vám třeba naše ráno, když jsme oba doma (Já jinak vstávám do práce ve 4 ráno, on až třeba v 8-9) .. tak dneska. Já mám volno, ale každý den vstanu v 6h ráno a jemu od 6h zvoní budík. Já jdu do sprchy, umyju si vlasy, nasnídám se a až potom vstává on. Jde na záchod, zapne si hru na telefonu a sedí tam třeba 10 minut. Pak si udělá kafe, dá si cigáro a jde zase na záchod, ale sedí tam třeba půl hodiny a hraje hry. Potom dopije kafe a chce mi dát pusu na rozloučenou, ale já ho pošlu do koupelny vyčistit si zuby, protože mně přijde nechutný se pusinkovat s někým, kdo si ani nevyčistí zuby. Samozřejmě mu opět vyčtu, že to je nechutný a že už je snad dost dospělý na to, aby dodržoval alespoň základní hygienu a trochu žil zdravě a ne jak prase. No celej den je v práci, většinou ani nic nejí a pak přijede, narve do sebe 4 kořeněný grilovaný hermelíny a půlku chleba, k tomu vypije dvě piva. Z práce ještě jede na benzínku na energy drink, maximálně vezmeme psa někam vyběhat, ale on toho moc nenachodí. Je řidič z povolání, ale často i třeba seká trávu nebo natírá plot. Já už s ním o tom mluvila několikrát, čekáme dítě, tak by tu životosprávu měl trochu změnit, on mi to odkýve a řekne mi ať do něj nerýpu.. Jenže tím náš vztah ničí, nemám chuť na něj vůbec sáhnout, nepřitahuje mě, nespíme spolu i když on by hrozně chtěl, ale mě to přijde nechutný. Holky poraďte, ja se nechci rozejít, už kvůli malému, oba se na mimčo moc těšíme.
Už jsem z toho zoufalá ☹
Tohle není všechno, vadí mi toho na něm mnohem víc ..

messias
autor
29. dub 2016

Ja neříkám že jsem dokonalá, ale chci abychom žili vyrovnaně a ne jak puberťáci..

luciebx
29. dub 2016

vis bohuzel nekteri chlapi jsou proste takovy... muj bracha je to same.. me vecne smrdi nepouziva deodorant na sobe ma treba tricko 3 dny I v lete a je mu to jedn.. neustale mu to rikam ale te jeho to absolutne nevadi nechapu... na tohle asi rada neni.. poku se on nebude chtit zmenit.. tak se nezmeni a pokud sis myslela ze ditko ho napravi bohuzel..vetsinou je to naopak.. bohuzel... spis to do nej hustit kazdy rano klidne mu tam ten karatacek uz s pastou nachystej aby to videl..s tim zachodem.. muj muz tam taky klidne sedi pul hodky s mobile brouzda net atd... jeste ze mame dva zachody v baraku.. hodne stesti

ivetka7686
29. dub 2016

@messias ahojky,uplne Te chapu,timhle by se mi muj pritel taky pekne hnusil.Pokazde mu rikam at si umyje ruce jak prijede v patek domu z prace(cestuje,vlak+letadlo) takze Na vse saha a me Pak prijde nechutne,ze si ani neumyje ruce,kvuli miminku,jsem ted Na hygienu uplne vysazena.Chce si to sednout a promluvit,ze jde o zdravi vaseho ditete.

stastnablcha
29. dub 2016

predpokladam, ze toto robil vzdy, vsak? a tebe to zacalo ist na nervy az teraz tak poriadne 🙂 mozno trosku hraju aj hormony.. ale myslim ze ked najdes spravnu chvilku na to aby si to povedala a tak aby sa neurazil tak to bude fajn. aj ked chapem ze hladat cesticky aby sa neurazil je niekedy poriadne narocna vyprava..
a ked ti vadi toho viac, tak si to teba len vyrozpravat ... lebo ked sa babo narodi budes s nervami na konci a vsetko toto budu veci za ktore by si ho potom prizabila

messias
autor
29. dub 2016

@luciebx
Tak on treba zase jo, on je takovej model, takze se musi libit, kazdy den jiny tricko, ale treba deodorantu na sebe vystrika pulku, jeste si napatla ten gelovej deodorant a nastrika se vonavkou (si aby prestrikal tu sprchu) .. az z toho smrdi celej byt a ja i pes se pak dusime. Ted nedavno jsem jela pracovne nekam s nim a to me dorazilo. On se doubal v nose (coz tak nejak jeste pochopim) ale pak to strcil do pusy. Boze me bylo zle a on prisel s vymluvou ze tam nic nebylo a ze by to vyplivnul..

messias
autor
29. dub 2016

@ivetka7686
Ja uz jsem mu to tloukla do hlavy nekolikrat a vzdy v klidu, ale on na me zvysi hlas a zacne na me ze do nej jenom rypu a nic vic. A ze s tim neco udela a pripada mi to cim dal horsi..

soyevita
29. dub 2016

@messias Já myslím,že tady hodně pracují i hormony,asi Ti to před těhotenstvím všechno zase až tak nevadilo.....
Základy hygieny by měl znát už z dětství,pokud ne tak ho to musíš rychle naučit.Prostě buď neoblomná.
Mě by se taky nelíbilo,aby mě nebo mé dítě pusinkoval kuřák s nevyčištěnýma zubama.
Co se týká jídla,tak uvař jídlo pro oba,proč mu třeba nepřipravíš i něco sebou na cestu?A večer se najíte spolu a v rámci možností zdravě.Třeba by to odcenil 😉
A s tím,že asi není moc akční ,se budeš více méně smířit.

messias
autor
29. dub 2016

@stastnablcha
Vadilo mi to i driv, dokonce jsem od nej asi na 2 tydny utekla a jak se o me snazil zpatky, tak se dal i trochu dohromady, ale postupem casu to bylo zase to same. Vadi mi to a vadilo i predtim, ale byli jsme spolu kratce a na zacatku vztahu to je takovy jiny a tyhle veci prehlizis a rikas si, ze se to nejak zlepsi.

luciebx
29. dub 2016

@messias ty vis co.. proste chlap je fakt jinej.. tak pokud ti vadi jen to ze si HNED rano nejde vycisitt zuby tak hold nastav tvar a at ti da pusu na tvar.. muj muz stava driv nez ja.. takze kdyz odchazi ja sotva lezu z loznice nastavim tvar polibi me a jde se dal..

podle me u tebe hrajou hormony.. uvidis ze to bude lepsi.. kvuli kartacku se svet nezbozi.. neboj vse bude dobry

soyevita
29. dub 2016

@messias Jo to s tím dloubáním v nose,to je teda katastrofa
To jak uvidí dítě,začne to dělat taky.Kamarádka má holčičku,její tatínek to s oblibou dělá a malé je 9let a to samé.Kamarádka je z toho neštastná

gremlin_ka
29. dub 2016

Předpokládám, že takto se asi choval vždy?. Předtím ti to nevadilo? Částečně můžou pracovat i tvé těhotenské hormony i když naprosto chápu, že i jeho chování přijde nechutné. Zkuste si v klidu sednout a probrat to. Pokud s tím on nebude chtít nic dělat, tak s tím neuděláš nic ani ty ani miminko. A to, že bys mu chtěla nařizovat co má jíst (viz. 4x grilovaný hermelín) a víc se hýbat, tím ho od sebe akorát odeženeš.

barulina
29. dub 2016

No hygienu bych ho teda kopala a kopala a nutila,ale co ji, a jak travi cas na wecku je jeho vec. To ze neji zdrave pravidelne je na nem,18 mu bylo. Memu chlapovi taky vadi ze jime s malou skvarky a tvaruzky ale neresi to,neb ptece nebudu jist to co chce on. Ale tu hygienu bych do nej valila

messias
autor
29. dub 2016

@soyevita
Vadilo mi to i predtim, dokonce jsem kvuli tomu a dalsim vecem od nej utekla na chvili. Ale dal se so kupy a pak to zacalo zase pomalu.. jinak ohledne jidla.. to co jim ja on vetsinou neji (celozrny chleby atd) .. takze bych mu musela pripravit chleba s vysocinou. Ale to si z lednice muze vzit i sam. Hlavne prevazne vstavame jinak a ja jsem v praci do 8 do vecera, takze kdyz jsem v praci tak jidlo nedelam, neni kdy. Kdyz jsem doma, tak treba uvarim (on chce neustale gulas) jenze ja toho uvarim plnej velkej hrnec a on to behem vecera spraska i kdyz treba pocitam s tim, ze to bude i na dalsi den., ale bohuzel. Vsechno to sezere jak prase. Pak funi a kdyz jdeme spat tak by po me neco chtel, ale ja v nem vidim neustale jen to nejhorsi. A dalsi vec je, ze nedokaze priznat chybu..

soyevita
29. dub 2016

@messias Tak to zase chápu,vzhledem k Tvé pracovní době nebudeš stát ještě do půlnoci u plotny.
Můj přítel se dal ukecat k zdravější stravě,ale taky žádné bio 😀
Ale co mu dám na stůl,to bez řečí sní.
Jinak mám z Tebe pocit,že s ním spíš nechceš být,ale že zůstat sama máš strach.
Co zkusit psycholožku?

konidana
29. dub 2016

Měla by sis ujasnit, jestli to jsou tak zásadní věci, že si nikdy nezvykneš, nebo jestli zvládneš něco změnit a něco(asi spíš většinu) překousnout a nebudeš to vyčítat ani jemu ani sobě. Lepší to nebude. Určitě ne v nejbližších letech. Hodně štěstí 😉

rubi
29. dub 2016

Ja nejak nevim, co bys chtela za radu ... sama rikas, ze se ti hnusi. Cili odpoved na otazku, jestli ho milujes je asi jasna. Tak proc s nim ses? Protoze ses tehotna? To snad neni duvod s nekym zit, to dite asi jasne jednou uvidi, ze tata se mame hnusi ... 😒
Jinak te chapu, nerikam to proti tobe, s mym byvalym to bylo podobne - hrozne pribral, stridal dvoje kalhoty a jeho jedina aktivita bylo prejist se ... ale ja jsem ho aspon driv mela rada, to u tebe necitim. Si dost mlada na to, abys zila jak manzele po 40ti letech, co se nenavidi

rubi
29. dub 2016

Jo a jeste jedna vec ... jak tady radi nekdo psycholozku nebo poradnu. Ja si nemyslim, ze ti muze nekdo poradit, jak ze zhnuseni prejit do lasky

zaludova
29. dub 2016

Tak minimálně tu životosprávu můžeš řešit sama....neříkej, že když bude doma nachystaná večeře, tak si radši vezme něco sám...

lrg
29. dub 2016

Jako protřelé matce dvou dětí se mi ty důvody zdají legrační 😀 Každý chlap má něco, čím nás vytáčí, ale nenávidět ho kvůli tomu, že blbě jí a hraje na záchodě hry, to mi připadá fakt vtipný🙂 Takže buď jsi úplně zblbnutá hormony a vadí ti všechno a na všech, nebo přítele nemiluješ, vlastně s ním nechceš být, ale nedokážeš si to přiznat a proto řešíš tyhle sekundární problémy.

andreaandrejka
29. dub 2016

Mě by zajímalo, to už se takhle přítel choval od počátku vašeho vztahu? Nebo to přišlo až časem?

nazka
29. dub 2016

Ahoj, já myslím, že v tom hrají velkou roli i hrmony. Na tom Tvém popisu by mi vadilo jen to, že mě po ránu pusinkuje kuřák, co si nevyčistil zuby. Oba s manželem na wc trávíme hodně času, kde oba hrajeme hry. A jak jí.. tak vař a nebude se cpát hermelínama. Ale pokud je navařeno a on přesto vyhledává tuhle stravu, tak bych se čílila. Jinak mi spíš přijdeš vyděšená že s někým jsi a měla by jsi s ním být, protože čekáte miminko.. co myslíš? Od tohohle se odpoutej a bude to lepší. Přijde mi, že máš na něj prostě averzi, ať udělá, co udělá.. :(

medved09
29. dub 2016

Já jsem asi "divná" ale nenapadlo by mě a WC jít s mobilem a hrát si tam - pak ho vzít, položit třeba na stůl a pak si tam dítě položí housku... To je hnus. To už si do obýváku můžete dát použitou wc štětku. Ten mobil asi nikdo ze zde píšících nemyje - ruce někdo, možná... Tyto problémy (nemytí se, nevyčištěné zuby atd.) u nás opravdu neřešíme - ale pro zakladatelku - já bych s někým, kdo žije takto být nemohla - ale patrně bych ani s takovýmto exemplářem neotěhotněla.

medved09
29. dub 2016

@messias model, který se dloube v nose a nemyje se??? To je dobrý vtip...Lidé jsou opravdu různí - stačí jen kouknout tady na některé diskuse. Ale asi by bylo primárně třeba více prověřovat budoucí otce svých dětí - nyní už je docela pozdě - to nemyslím nijak zle, ale jste v 15tt s někým, kdo se Vám "hnusí"... to leccos vypovídá. Přeji hodně štěstí

myjusiatko
29. dub 2016

Mne pride komické, ako majú ľudia niekedy až obsesie z hygieny. 🙂 Ale dobrovolne priznavam, že na wc chodim s mobilom/tabletom/casopisom/knihou. :D A v dobe zanetu mocaku dokonca s flasou vody. 😀

myjusiatko
29. dub 2016

A nech len neplkám. Tiez by som radila pravidelne varit, ak má navarene a vezme si, super. Mozes tym trosku upravovat, co je.
Za seba mozem odporucit pomaly hrniec. Usetri ti kopu casu a nervov. 🙂 Navaris cez noc, rano mas hotovy obed. Ocenis aj s miminkom. 🙂

baysha
29. dub 2016

Malý tip: když navaříš do zásoby třeba ten guláš, tak ho většinu rozděl do pytlíčků a strč do mrazáku. Tak ho k večeři celý nesežere 😀

myjusiatko
29. dub 2016

@baysha jj, urcite je pre @messias lepsšie, hľadat ako podmienky zlepšiť, než sa zbytočne rozčuľovať. Dobrý tip. 🙂

lrg
29. dub 2016

@myjusiatko Mně to taky připadá k smíchu. Myslím si, že nejsem prase, ruce si myju když přijdu z venku a po záchodě, když se hrabu v koši, nebo v plenách 🙂 Ale rozhodně žádnou panickou hrůzu z bakterií nemám a čím mám starší děti, tak ještě méně, obzvlášt když vidím, v jakém stavu chodí ze školky 🙂 Manžel na to taky moc nedbá, na to mytí rukou po záchodě a taky tam dřepí s mobilem půl hodiny. Neprudím ho jak malé dítě, věřím, že nás neinfikuje ebolou nebo skvrnitým tyfem 🙂

suzief
29. dub 2016

hm, pokud navadilo před těhu, přičítala bych to hormonum, pokud ano, tak nevím, domluva asi nepomůže, představa, že mám vedle sebe takového se mi taky trochu dělá šoufl, já mam zas opak doma.
Buď půjde do sebe nebo to tak budete mít furt a kdoví, na jak dlouho.

messias
autor
29. dub 2016

@soyevita
Chci s nim byt, mame se radi a vsechno, ale proste mi prijde, jak kdyby to nebylo to prave. Ja proste neumit byt lina, valet se jen doma na gauci. A prijde mi ze on je pravy opak. Ted jsme spolu meli rozhovor, ja mu na rovinu rekla, ze pokud se nic nezmeni a pokud nezacneme trochu zit a ne hnit, tak ze pujdu pryc. Tak pry se bude snazit. Dojeli jsme na nakup, tak si krome koreni na grilovany hermeliny 😀 nic nevzal a nechal to na me.. tak jsem ho postuchovala a vzal si alespon nejaky jogurt a misto vysociny kvalitni sunku.no koupila jsem krasny hovezi a hned ze z toho mam udelat gulas 😀 ja se z toho chlapa stejne zblaznim. Ono je toho hrozne moc a on nehodla uznat chybu, proste tvrdohlavej jako ja.. jenze pokud se opravdu nic nezmeni, tak ja vim, ze to uvolneni ktere nemam budu hledat jinde. At uz zpatky k rodnemu domovu (za pritelem jsem sla 200km), nebo nekde jinde. Nejhorsi je, ze on to vsechno vi a ja se bojim, ze to necha zajit opet az tak daleko, ze se zbalim a pujdu.. a pak si to teprve vsechno uvedomi a bude me chtit zpatky. Ale to nechci, nechci aby to zasli az tak daleko.