Přítel nechce jíst nic z mrazáku a hotová jídla z lednice

drummerova
3. črc 2017

Ahoj holky...mám na vás takový dotaz... Jsem s přítelem treti rok máme spolu už skoro 2 letou holčičku..... Ale jde spíše o to...... Vadí mu že dám cokoliv do mrazáku... Ať už jde o zmrzlinu , pečivo nebo zmrazené jahody.... Domácí jahody jsem dala do mrazáku ,jelikož jich bylo hodně.. po 3 týdnech jsem je očištěné vytáhla , upekla koláč... Jenže on ho odmítá jíst z důvodu mražených jahod... Dále... Uvařím guláš.... Ten prý po uvaření z ledničky ho jíst nebude ... Protoze byl v ledničce a není čerstvý.... Zapékané těstoviny další den taky nejí ,protože byly v lednici.... Co by jste na mém místě dělaly? Přijde vám to normální? Člověk se snaží... Vaří... A ani to neocení........

helen_h
23. lis 2022

@odula
@drummerova Zrovna s tím gulášem mě to taky hned napadlo, jaká je to lahůdka, když se do druhého dne rozleží...

fire85
23. lis 2022

@blondynka400 proc ne pečivo? My bydlíme na vesnici a mrazak máme nacpany pečivem a vůbec to nepoznáš...

blondynka400
23. lis 2022

@fire85 za mne tedy poznáš. Já pečivo všeobecně moc nejím, nějak nevidím důvod. Ale když už,tak mám ráda křupavé čerstvě upečené a to z mrazáku tedy fakt není. A nějak mi uniká důvod proč to mrazit. Dá se koupit na každém rohu, upéct doma a nebo kvalitní žitný kvaskovy chleba vydrží dobrý i týden.

me_druhe_ja
23. lis 2022

Jako stará diskuze, ale zajímavá. 😀 já si zas nedovedu představit vařit třeba 2x denně. Ztráta času. Většinou vařím min na dva dny, zbytky do mrazáku (samozřejmě ne všechno, brambory tam asi nedám). Vůbec v tom nevidím rozdíl. 🤷 Bych se zbláznila mít chlapa, co vyžaduje jen čerstvě uvařené jídlo. By si asi vařil sám nebo jedl chleba s máslem😀

fire85
23. lis 2022

@blondynka400 neumis číst? Bydlíme na vesnici, a tady se u nás nedá nikde koupit. A ano, pokud dáš pečivo chvilku dopředu ven z mrazáku je to stejne křupavé jako z krámu. Mam vyzkoušeno. Pracuju v pekárně a domů nosím pečivo. Ale musí se zamrazit hned. Jinak my u nás máme čerstvé ostatní lidi kupují v kramech rozmrazene.

blondynka400
24. lis 2022

@fire85 umím číst, neboj. A doma si ho nemusíš upéct? Je to pár minut. Navíc píšeš,že pracuješ v pekárně a musíš si ho mrazit?🤦😁. To fakt nechápu.... Ale klidně si ten mražený hnus užij.

drep
24. lis 2022

@fire85 nemám čas ani chuť doma péct, ani denně shánět poživatelné pečivo (protože to u nás seženeš ve dvou obchodech na kraji města). Mám taky v mrazáku pečivo a nijak nás to netrápí, asi nejsme až takoví gurmáni😂

fire85
24. lis 2022

@blondynka400 jenže to není mrazeny hnus, pečivo mám cetsrve ale nechodím do práce každý den, tak beru pečivo domu a dám ho do mrazáku.navic pokud si ty koupíš pečivo v marketu tak je to rozmrazene a dopecene, takže v podstatě hnusy jis ty, když už musíš psát takhle.

blondynka400
24. lis 2022

@fire85 pro mne to prostě je. A neboj, v marketu ho určitě nekupuju. Když už tak mám ráda opravdu kvalitní kváskový a nebo celozrnné pečivo z kvalitní mouky a to musíš jít koupit někam jinam, než je market a nebo obyčejná pekárna. A nebo nejsem líná si ho udělat doma, je to chvilinka .-)

kometkak
24. lis 2022

Neslyším to poprvé.. pokud vím, tak to má stejně jistá etnická skupina osob a má to původ v kočovném stylu života z minulosti, že to tak mají rodově zažité.. ale jen tipuji. U jiných osob jsem to nezaznamenala.. Jedině nějaká zvláštné fobie.