Přítel ve vězení, jsem na dně

marryjanew
21. črc 2014

Nevím kam jinak to napsat a kam se obrátit... prosím přečtěte si můj příběh a napište mi Ty co mi nechcete nic vyčítat ale poradit ....
Jsem na dně. Asi se to tu čte často, ale já fakt nevím jak se postavit na nohy. Prosím poraďte mi kam se mám obrátit nebo mi napište pokud jste na tom byli podobně jak jste to zvládali... Jsem sama, zrovna jsme plánovali rodinu. Nejsem na tom zdravotně dobře a vrátili se mi tím co se stalo i psychické problémy. Nevím jak dál, jsem na něm závislá. Navíc jsem bez práce pač jsem musela hodně chodit po doktorech a přítel chtěl abych byla doma. Jsou to dva dny co nás zastavila hlídka. Přítel byl v pátrání za něco co udělal již dříve, ještě než jsme se poznali. Teď ho budu mít ve vězení minimálně 4 roky né-li víc. Jsou to 2 dny co už o něm nevím. Čekám na dopis jak na smilování, furt sedím u telefonu jestli zavolá. Oba spolu chceme zestárnout i když se bojím, že tam na mě zapomene, odvykne si. Všechno se mi těžce píše. Mám jen mámu, ale ta žije s přítelem který bohužél není zrovna chápavý tvor a ještě k tomu v garsonce takže se nemám kam vrátit. Máme s přítelem malýho psa a dvě kočky a já jsem teď na všechno sama a ještě bez peněz a i od mámy celkem daleko. (podotýkám že mi finančně nemůže pomoci ani do začátku) Prosím poradí mi nějaká žena jak ty roky zvládnout? Jak to všechno přetrpět? Nevím jak dál.... Vím že čas to zpraví, ale co do té doby? Přítele nikdy neopustím i kdyby tam byl 10 let ☹ Je ten pravý... Celý 2 dny stále brečím a nejde přestat... Nemám kamarády, nemám si s kým povídat, žili jsme jen jeden pro druhého...

uztotakbude
23. črc 2014

@martickajirka Ženo růže písni kosti, prčo si nacházíš zrovna takové chlapy? Táhne tě to k těm grázlíkům? Pro mne je tohle nepochopitelné.

ilonne
23. črc 2014

@zamilovanadonej Jak píše @somalicats, s tím dotováním by jsi měla vážit slova. Já jsem pracovala od svých 18ti let, státu jsem odváděla nemalé sociální pojištění, při práci po nocích a víkendech vystudovala VŠ. Na MD a RD jsem si dovolila jít až ve 32 a to jsem si ještě vzala variantu na dva roky a do práce jsem se vrátila ještě než byly dcerce dva roky. Teď bych měla na MD nastoupit 23.9., za to kolik jsem za ty roky odvedla do sociálního systému bych si mohla žít na RD jako královna. Mě teda nikdo nedotuje, naopak z mých odvedených příspěvků jsou pak dotováni různá netáhla apod.. Já dostanu od státu holou RD (MD mi ještě platí zaměstnavatel), kdybych byla netáhlo a socka, dostanu ještě porodné a další různé příspěvky a dotace (např. na děti, na kojení, na bydlení, doplatek na bydlení atd.). Tak kde je spravedlnost....

carrie_b
23. črc 2014

@ilonne Absoulutní souhlas, lépe bych to nenapsala!!!

marryjanew
autor
23. črc 2014

@ilonne Já ti teda nevím, ale myslíš si že jsi snad svatá že tohle musíš psát? Chlubíš se snad... Když už jsme teda u toho, já pracovala už od 15ti na brigádách, každej den po škole, každej a celej víkend. Moje máma na mě a sestru byla sama. Platila jsem půlku nájmu a sestře věci do školy, protože je mladší. Z těch peněz jsme měli na cestu do školy a já prakticky neměla nic pro sebe. Když děti měli telefon, já si škudlila po stovce abych si ho mohla za 3 roky koupit. Moje máma je skvělej člověk a je jak moje kamarádka. Sestra se od nás bohužél odloučila. Udělala jsem si maturitu a i při ní jsem byla stále na brigádách. Tak nechápu proč odsuzujete, když nic nevíte. Nevím proč bych nemohla být doma když jsem na tom teď byla zdravotně i psychicky špatně. Přítel doteď peníze měl a to poctivě a já si od pracáku nevzala ani hmotnou nouzy. Nechápu co tu soudíš, ale asi si lepší než všichni ostatní.

ilonne
23. črc 2014

@marryjanew Ale to nebylo mysleno konkretne na Tebe, reagovala jsem na prispevek, ze na RD je clovek dotovan. Jinak jsem vcelku v klidu, vzdycky se to dotkne tech, kterych se to netyka. Ale ze takovych pripadu o kterych jsem psala, znam hodne. A ano, ze jsem lepsi nez ty o nichz pisu, si skutecne myslim. Ja jsem totiz alespon dokazala zabezpecit svou budouci rodinu, samozrejme s manzelem a nenatahuji pouze ruce po socialnich davkach. A stat za to na me kasle. A znovu pisu, ze jsem tim nemyslela zrovna Tebe.

karlajasmine
23. črc 2014

Ja osobne nechapu, proc nekdo srovnava to, co ma nebo nema, s tim, co ma nebo nema nekdo jiny nebo s tim, co dal stat me a co dal stat nekomu jinymu..
Ja pracuju normalne na plny uvazek, pritel taky, mame se relativne dobre a jsem stastna.. a jestli ma nekdo jinej vic penez nez my, vetsi byt nebo barak nebo auto atd, me je uplne jedno, a to samy, jestli ja ze svych dani financuju kohokoli jinyho, me je taky uplne jedno... Myslim si, ze kdyby se kazdej staral o svoje vlastni stesti a ne o to, co maji nebo nemaji sousedi, tak by se meli vsichni daleko lip 🙂 Vzdycky me v tomto state dojme, ze kazdej se diva akorat na ostatni nebo na to, co nedejboze nekomu jinymu nekdo zaplatil a me ne.. misto toho, aby byli vdecni za to, co maji oni a soustredili se na to, aby meli na tvari usmev. Nevim.. materialismus mi fakt nic nerika a zavist taky ne.. jestli nekomu jinymu koupil stat televizi a me ne, tak je mi to vazne uplne ukradeny... stesti neni vubec o tomhle.

zamilovanadonej
23. črc 2014

@ilonne Proč vlastně tahle diskuze sklouzla do nesmyslného rozhovoru o daních??????????? Aháááá, jedna slečna chytrá, psla pisatelce, že budou socky které dotuje stát. Já se tady nehodlám s nikým dohadovat, řeknu ti to takhle: Běžný zaměstnanec- s dvěma dětmi NIKDY nezaplatí ze své mzdy ani korunu daní, pokud využívá daňových bonusů na děti, a třeba i případně slevy na manželku, samozřejmě vč. slevy na poplatníka. Bavím se o hrubé, ne uperhrubé, a jen o daních. Vím o čem mluvím. Takže tak. Každopádně opět i ty jsi péřispěla k tématu. Ty kdo jsi bez viny, hoď kamenem, že? No že tady máte všichni tak super život, že pisatelku soudíte. Vš jsi měla zdarma? Asi ano, ne? Vidíš, a v USA se platí i 100tisíc dolarů za jeden rok univerzity,. Čecháčci jsou vůbec nevděčný národ spratků. Až už to nebudu rozebírat. Pokud máš vš a kalkulačku, umíš si to spočítat sama.

karlajasmine
23. črc 2014

@zamilovanadonej S tim naprosto souhlasim!!! Cesi si nevazi toho, ze maji VS zdarma, dobre zdravotnictvi zdarma, verejnou dopravu, kterou muzou pouzivat a ktera funguje (jestli tomu nekdo neveri, jedte se podivat do UK).. Proste... Mam co jist?Mam. Mam kde bydlet? Mam. Ziju ve valecny zone? Neziju. Ale to Cechum ke stesti nestaci, misto toho jim strasne vadi, aby oni nahodou ze svych dani nezaplatili nekomu o korunu vic, nez se jim zda 'spravedlive'... a pak se divi, ze nejsou stastni... protoze maji priority uplne mimo 🙂

ilonne
23. črc 2014

@zamilovanadonej Bud v klidu, ja moc dobre vim kolik jsem statu zaplatila a nesmesuj dane a socialni a zdravotni odvody. A poradne si precti moje prispevky, pisatelku jsem nikdy nesoudila. Jejiho partnera ano, napsala jsem, ze je nezodpovedny a to podle me skutecne je. Znovu 4 roky VTOS zrejme ve veznici s ostrahou jak pise pisatelka rozhodne o zadne prkotine nesvedci, spis o peknem prusvihu. Holciny je mi lito, jeho vazne ne.

zamilovanadonej
23. črc 2014

@ilonne Samozejmě, každý svého štěstí strůjce. Ale jak psala jiná, že 100% budou socky, které dotuje stát, a jejich děti taky. Tohle je sprosťárna na facku. Šanci mít po výkonu trestu bude. Jak jí chytne, je na něm. Ale soudit někoho, koho neznáš? 😖 Jsou jiní a dělají ze sebe nóbl, a přitom pobírají sociálky...

ilonne
23. črc 2014

@zamilovanadonej Samozrejme, ze k tomu dojit nemusi. Je remeslnik- truhlar, ma pomerne velkou sanci, ze by mohl rodinu slusne uzivit. Pokud se bohuzel ve veznici nepriuci neco horsiho.

marryjanew
autor
23. črc 2014

Tak holky aby jsme se vrátili k tématu... Tohle je podle mě trošku mimo než jsem vůbec chtěla.... Je mi líto, že se tu jen dohadujete.... Právě mi přišel dopis a ten mě malinko uklidnil.... Sice ještě neví kolik má, zatím je na vazbě ale bude v B. Takže ho nejspíš převezou do Ostrova, to je jediné co je pro mě šílený... Každopádně dopis měl 2 stránky. Psal že je to tam šílený a nad vodou ho drží jen prášky, sedí na cele s nějakým nepřizpůsobivým a tomu houká na maják. No každopádně alespoň něco... Ví že počkám a že pak, až vyleze, bude dobře a vše bude za námi....

zamilovanadonej
23. črc 2014

@marryjanew Tak zatím bude ve vazbě, ale až ho přeřadí na řádné oddělení, bude líp 😉

zamilovanadonej
23. črc 2014

@ilonne To se jen traduje mezi lidmi o "kasařích". Nemá se tam co přiučit- v béčku jsou chlapy za alimenty, za drobné krádeže, za řízení pod vlivem...jen "menší" delikty. A snad na sobě nebudou nacvičovat kapsářství, ne? 😉 Fakt záleží po tom, co vyleze. Má k dispozici psychloga, tak pokud bude mít krizi a bude rozumný, využije ho.

martickajirka
23. črc 2014

to znam muj bivali sedel seskrat ty balik jsou hrozny,kartu v ostrove nemuze marryjanew

marryjanew
autor
23. črc 2014

@martickajirka No holka to je zajímavý, minulý rok tam karta normálně povolená byla... To vím na 100%

@zamilovanadonej jj já vím že pak bude líp, něco už jsem i o tom četla. super by bylo kdyby tam měl práci, ale to všechno uvidíme... jen vím jakej je, a bude to tam snášet těžko, i když na venek bude silný ☹

uztotakbude
23. črc 2014

@martickajirka Mamce se ani nedivím. Prosím tě soustřeď se na to jak píšeš. Tohle je horzné číst. Je to jakobys ani nebyla z ČR.

ammmi
23. črc 2014

Já teda neporadím co teď, ale můj bývalý byl ve vězení (v době nástupu jsme spolu už ani nebyli, mně bylo 15, žádná velká láska 😀 ) a dnes s ním komunikuju na fb, narovinu napsal, že byl blbej, že začátek tam byl na h...o ale jak si zvykl tak "dobrý". přežít se to dá, dnes má sice osobní bankrot protože za dobu tam mu naskákaly dluhy, ale maká a je relativně v pohodě a psal že se snaží aby se tam nemusel nikdy vrátit. A že si prací aspoň vybíjí vztek co na sebe má. Takže ještě 3 roky bude mít z platu jen minimum, ale našel si holku, a rozhodně nefňuká doma na dávkách. Nemusí pak všichni být ztroskotanci s nálepkou kriminálníka.

martickajirka
23. črc 2014

coze v roce 2008 kdyz tam byl tak nebyla,

martickajirka
23. črc 2014

@uztotakbude taky nejsem ceska 😠

uztotakbude
23. črc 2014

@marryjanew začíná to být čím dál záhadnější. Nějak se mi nezdá, že by to fungovalo tak, že seberou chlapa a slehne se po něm zem a nikdo neví kde je. Že by informace nedostala ani rodina. To mi připadá na palici.

uztotakbude
23. črc 2014

@marryjanew Nechápu některé věci. Prosím vysvětli mi je. Píšeš, že měl přítel peníze a poctivě. Jak je mohl mít poctivě? To jako hledaná osoba pracoval oficiálně na smlouvu? To by ho chytli hned. Takže bez smlouvy a to není "poctivě", pokud bychom chtěli tedy jít do detailu. Navíc jsi psala, že jste spolu tři roky a že šel sedět za něco z předchozího vztahu. On tři roky "utíkal" než ho chytli?

marryjanew
autor
23. črc 2014

@martickajirka no tak vloni tam normálně povolená byla....

@uztotakbude mě co dnes přišel dopis tak byl odeslanej z peněz věznice, i když jsem mu hned v pondělí známky posílala, tak mu asi nedorazili ještě, i když asi zítra už přijde dopis normální. Jako je fakt že alespoň zavolat jeden hovor by mu dovolit mohli... kdyby nikdo nevěděl co se děje, já s ním nebyla a jeho máma se teď zrovna stěhovala, prostě by neměl kam napsat.... a ani po telefonu nic neřeknou... prostě hrůza...

martickajirka
23. črc 2014

aha tak to je fajn tedy,nevim jak to udelam v unoru az se malej narodi,to podepsani odcovstvi ☹
@marryjanew

uztotakbude
23. črc 2014

@martickajirka Ne? A odkud pocházíš?

marryjanew
autor
23. črc 2014

@uztotakbude ne, to vyšetřování se celou tu dobu táhlo, ohledně té bejvalky... neutíkal 3 roky. pracoval normálně a smlouvu měl... jenže měl doručovací adresu u svojí mámy a ta mu buď neřekla že mu přišla výzva vyzvednout si dopis nebo nevím... každopádně já nikde nepsala jak dlouho byl hledanej... vlastně to taky ještě nevím, pač ohledně toho sám mi ještě nic nenapsal. Kdy byl soud, kdy mu posílali dopis. Ještě mu nic neřekli, tak asi taky sám neví. Možná to, že ho ještě nenašli bylo tím, že jsme se čerstvě stěhovali a on jezdil po klientech. Dělal IT né, přímo z firmy. A ještě to měl přes nějakýho známýho, kterej ho normálně vyplácel... Nevím, snad jsem to napsala srozumitelně. Je to jen to, co vím já.

marryjanew
autor
23. črc 2014

@martickajirka tak v tom ti bude muset poradit asi jiná... ale asi to problém nebude, pokud to dítě uzná za své a ty ho normálně nahlásíš do rodného listu... oni ho o tom budou určitě informovat, toho bych se nebála

martickajirka
23. črc 2014

@marryjanew snad to pujde ☹

marryjanew
autor
23. črc 2014

@martickajirka určitě 🙂

budouci_maminka
23. črc 2014

@zamilovanadonej já nepsala, že oni dva skončí na dávkách. Psala jsi, že takových lidí, co je seberou na ulici je spoustu a já řikala, že ano, že je ještě taky spoustu takových co končí na dávkách, co si schválně pořizují děti, aby na dávkách dál mohli být.. a do toho se ozve další kopretina s 3 capartama a 1 dalším na cestě, co její ex byl snad ve všech kriminálech a současnej tam jde za chvíli taky.. co na to říct?
ano, zoufám si, že na takové lidi, co si tuhle cestu vyberou dobrovolně a dál po ní kráčí, musíme dotovat.
tady se v různých diskuzích do sebe pouštíte, že ne/používáte pro své děti umělé výzivy, plínky, očkování, s podtextem, co jsi to za matku když xxx, a že tady píše jedna mamina, že má čtvrté dítě na cestě s dalším kriminálním živlem, to je fakt zlý sen.. co z těch dětí bude a jakou životní startovní čáru jim dává.. ach jo..