Přítel žárlí. Nechce, abych se chodila bavit

petasa
27. pro 2014

Ahoj holky,sedm letu zijeme s pritelem spolu,mame dve deti.Zijeme jako neormalni rodina,obcas hadka,deti zlobi,penez taky neni moc,ale tohle vse se da vyresit.Co je ale horsi je fakt,ze kdyz nastane okamzik kdy ja bych se chtela jit bavit,tak zacne peklo.Pritel je ten tip,co moc neplanuje kdy pujde na pivo,proste si da pivo doma,pak jde kourit a nekdy uz se nevrati a odejde do mesta.Ale ja planovat musim,takze se ho zeptam jestli muzu jit,jestli mu to nevadi.Najednou jak kdyz pichne do vosiho hnizda.Bud to nekomntuje vubec,nebo jsou holky se kteryma jdu hrozny,nebo mi diktuje v kolik mam prijit,nekdy i kam muzu a kam nemam chodit,potom zas co na sebe a v cem vypadam,a podezreni ze tam s nekym budu mluvit a nekdo by se na me mohl divat to ho uplne zere.Zacne me psych.vydirat ze jestli odjedu sebere mi deti,nebo jim rika ze uz je nemam rada,ze mam dulezitejsi veci.Me taky rika ze na nej prdim,ze radsi jdu s kamoskama.Ovsem ja jsem za 4.5 roku co jsem doma s detma byla asi tak petkrat venku bez nich..To on se ptat nemusi,odejde a jeste se druhej den mraci na me.Ja kolikrat nemam silu se s nim hadat a nechci nic resit tak proste nejdu ale strasne rada bych.Vzdycky jsem byla prubojna a svobodna,rada se bavila.Ale ted jen deti a varit a uklizet a nakupovat,to je vsechno co muzu.Bavit jsem se prej mela dokud jsme nemeli deti,coz mu ostatne taky vadilo...Proste nevim jak z tohoven.Zarli,to je jasne,ale jak to napravit aby pochopil ze ja se taky potrebuju odreagovat.Nekdy se stane ze se pohadame kvuli tomu ze ja bych chtela jit a on mi to zakazuje a dopadne to tak ze se urazi a odejde a bavit se jde on no a ja zas drepim doma.Poradte co s tim.

thesun
28. pro 2014

@petasa tak varianta dvě, nevím jestli zvládneš, ale prostě se s ním vůbec nebav. ignoruj ho. když si teda jen matka od dětí tak se s ním bavit nemusíš. upřímně si myslím, že tohle stejně povede ke krachu - jak dlouho to vydržíš? do 50ti? a pak až děti vyletí z hnízda zůstaneš sama? musíš myslet i na sebe nejden na děti. každý má právo na své štěstí a osobní prostor. jak už jsem psala v jedné diskuzi, život je sakra krátkej :( a s tíhhle pánem ho asi moc neprožiješ.budeš živořit a budeš nešťastná ☹

adrianka1712
28. pro 2014

@petasa Presne viem, o čom hovoříš. Mám to to isté. Nechce ani počuť o tom, žeby som išla niekde sama bez neho, ani len na chvílku, proste to neprichádza do úvahy. Ak chcem niekde ísť, tak jedine s ním a aj to len vtedy, ak sa mu chce. A jemu sa nechce skoro nikdy. A ani sa nedivím, keďže chodieva domov až niekedy nad ránom, keď už zatvárajú jeho bary. ..Nechce sa somnou o tomto ani baviť. Keď načnem túto tému, hneď musí niekde ísť alebo to niečim zahovorí. ☹

merunkova
28. pro 2014

@petasa Máš dcerku...dovedeš si představit, že by jednou potkala chlapa, jako je její otec a takto by žila? Děti nejsou hloupé a učí se tím, co vidí, co žijou ....Ty jsi jejich vzor a oni to převezmou a budou se jednou chovat hodně podobně, jako znaly z domova. Vezmi svůj i jejich život do svých rukou a nežij život jeho, nýbrž ten svůj.Nikdo na světě se nenarodil jako něčí věc, každý je svobodný, tohle říkám už i svému 7-letému synovi.Přeji ti sílu a odvahu k tomu prvnímu kroku, život je příliš krátký na to, abychom jen přežívali. Když budeš chtít, zvládneš to 🙂

pe.martina
28. pro 2014

@petasa to co popisuješ mi přijde jako psychické týrání ☹ těžko radit, ale přítel normální není. Pokud si Tě chce udržet určitě by měl vyhledat nějakou odbornou pomoc.
Aby to neskončilo tím, že Ti bude diktovat kdy můžeš spát, jíst, chodit na záchod atd. Nehledě na to, že dělá dětem v hlavě solidní zmatek těma kecama "maminka vás nemá ráda, má důležitější věci"
A jestli nechce abys chodila "ven" Ty tak bych trvala na tom aby se taky nehnul z baráku od dětí, bych chtěla vidět jak dlouho by ho to bavilo ☹

petasa
autor
28. pro 2014

@adrianka1712 presne,utect,nebo si vyrazit sam..to je reseni pro ne vid.

petasa
autor
28. pro 2014

@pe.martina Uz jsem to zkusila.Sotva to vychladlo tak vyrazil,a ja nerekla nic,jen chvili jsembyla nemluvici a potom to zas vyprchalo a bylo jako vzdy pri starem.Dnes s nim mluvim a on se otoci a jde soat,Druhy den se chova zas jakoby nic.A ja jsem spatna ze s nim nespim a tak dale.No ja vidim ve vztahu problem tak na spani nemam ani pomysleni,ale on si asi mysli ze pojednom vrznuti by se problem vyresil ssam a bylo by vse zalite sluncem..

adrianka1712
28. pro 2014

@petasa presne tak ☹ dnes ma znovu dorazil. Už 3 dni mu hovorím, žeby som S NÍM chcela ísť aspoň niekde na dve-tri hoďky, len tak sadnúť a pokecať, mala som aj dohodnuté hlídaní ku deťom. Súhlasil. Lenže prvý deň prišiel domov až okolo 23 hod., lebo vraj musel ostať dlhšie v práci, tak sme nešli nikam. Povedal, že pojdeme na druhý deň. To prišiel domov už okolo 18 hod., ale bol strašne uťahaný a nechcelo sa mu, takže sme zase nikam nešli. A dnes ? Prišiel domov z práce o 18 hod., umyl sa, prezliekol sa, oholil sa a do pol hodiny vypadol z domu. Nepovedal mi nič, len že ho niekde čaká nejaký kamarát, nič viac. Ešte som mu stihla povedať, že to snáď nemyslí vážne, že sme mali predsa ísť von spolu. Tresol za sebou dverami s tým, že som blbá p**a a že mi nič vysvetlovať nebude a že za chvílu je doma. Teraz je niečo po pol noci a on stále doma není, nezavolal, nenapísal, telefon mi nebere, takže asi tak. Ostali mi len oči pre plač. 😔

thesun
28. pro 2014

@adrianka1712 @petasa holky nenechte se týrat, dopadnete jako já a to nikomu nepřeju,... bývalý pil doma - hodně, opil se každý den, dcera tomu byla svědkem... jednou když jsem se před ním běžela schovat k ní do pokoje tak málem rozkopal dveře a řval na mne, že jestli neotevřu tak je rozkope a že je mu jedno co malá. bohužel mne i několikrát znásilnil... vygradovalo to nabitou zbraní u hlavy..... nedejte se, bože fakt ne, utněte to, dokud máte aspoň trochu sil a důstojnosti a začněte žít nový život. je to něco co vás poznamená do smrti a čím déle to tak necháte tím hůř. nehledě na to, že tohle bude vzor "normálního soužití" pro vaše děti!!!!! na světě jsou i hodní a tolerantní chlapi, kteří dokáží přijmou dítě partnerky za své. jsem jedna z těch, která takového potkala. jsme spolu několik měsíců, plánujem rodinu - přírustek 🙂 a já si říkám, že jsem snad v nebi....

adrianka1712
28. pro 2014

@thesun to je hrozné 🤐 ten moj nepije moc, ale pije. Tie lahve od piva ktoré doma skladuje by som už snáď ani nespočítala. Dá si dve tri pivá a to mu stačí. Keď má vypité, je hrozne hustý a agresívny. Velakrát ma aj zbil. Deti našťastie nebije, ale není to vobec dobrý otec. Dcérka má 16 mesiacov, nikdy sa s ňou nepohral, len po nej kričí, že je rozmaznaná atď. takisto aj na syna (6r.). Netúžim po ničom inom, než žiť sama s dětmi. Každým dňom si to prajem viac a viac. Žijem s nim 8 rokov a nepamatám si na jediný deň, kedy by som s ním bola šťastná. Pamatám si len samé trápenie, problémy, slzy a strach. 😢

dracula
28. pro 2014

Tvůj přítel je sobec. Dej mu přečíst tuto diskuzi, aby se probral. Lepší radu nemám. Když se neprobere, tak je už mimo a asi bych s ním nebyla.

schnek
29. pro 2014

@adrianka1712
@petasa proč s nimi jste? Máte kam jít a za co žít, nebo někoho, kdo by vám pomohl? Odejděte, jen ztrácíte čas a marníte svůj život. A dětem dáváte vzor, že tak je to ok. Neříkejte, že bez nich by vám nebylo líp, určitě ano. Upřímně nechápu, jak může v dnešní době žít žena s mužem, který ji bije.

adrianka1712
29. pro 2014

@schnek Ja tú možnosť nemám. Keby som mala, už velmi dávno by som odišla. Nemám rodičov, nemám kamarádky (keďže nemožem nikam chodievať). A som na chlapovi závislá aj finančne. Čo by som zmohla s mojou mateřskou, to by som nemala ani na nájom. Verte mi, žiadna žena nežije s chlapom tyranom preto, žeby chcela. Ale preto, že proste nemá inú možnosť. Velakrát chlap bije ženu aj preto, lebo vie, že má nad ňou moc, že je na ňom závislá a podobne. Ja sa to ale snažím zmeniť, hladám si zatial aspoň nejaké brigády, musím sa hlavne osamostatniť a potom to už snáď pojde lahšie 😔

adrianka1712
29. pro 2014

@dracula Ja som už kedysi niečo podobné v niektorej diskusii riešila a zabudla som sa potom odhlásiť, moj chlap si to všetko prečítal. Ale nič si neuvedomil, nič mu nedocvaklo. Akurát mi teraz často hovorí, že sa mám ísť vyplakať na koníka..škoda slov. 😒

schnek
29. pro 2014

@adrianka1712 nemyslím to zle, ale proč s ním máš děti? Prvné chápu, ale druhé? vím, jaké to je. Jen tedy násilí se u nás nekoná.

incognito
29. pro 2014

@adrianka1712
@petasa holky zlaté, chcete říct jak to dopadne? Tohle má moje babička s mým dědou....je jim oboum už 80....přesně stejný průběh, co vy popisujete, se zhoršující se tendencí (podle slov mamky a tety)...babička už bez dozoru nemohla jít ani na nákup, když se chtěla stavit za svojí padesátiletou dcerou ve městě, musela po cestě od doktora, když přestupovala z autobusu na autobus, mamka na ní čekala na zastávce, pár minut pokecaly a ona hned jela (on měl zjištěné, v kolik autobus dorazí a běda, jak se zpozdila!!!). Tetě s mamkou v podstatě to samé dělal taky. Ani jedna se s nimi nevídá, on je péroval fakt ještě v jejich padesáti. A když se chtějí vidět s babičkou, je to na dlouhé lokte, čekají na zastávce se 4 rohlíky v pytlíku, aby měla alibi, že jí ujel jeden autobus!!! Fakt šílený....já tam nejezdím asi deset let, zkoušel to i na mě, volal mi do práce a zpovídal mě kde jsem a co tam dělám, že tam slyší hudbu a smích....takže jsem usoudila, že takhle ne a přeťala vztahy....bohužel i s babičkou. Dcery (mamka a teta) se jí x-krát ptaly, proč se nerozvedla....její odpoveď byla, že kvůli nim...nechtěla jim brát tátu, že byl jako táta dobrej, kam by šla, později říkal, že to už nemá cenu a kolem sedmdesátky jen brečela. Holky, tohle by bylo na celý velký článek, co o tom vím a to jsem vnučka!!!! Nebudu Vám nic radit, jen jsem Vám to chtěla napsat.

schnek
29. pro 2014

@adrianka1712 hele, nechceš někdy společně třeba vyvětrat děcka nebo tak něco? 😉

thesun
29. pro 2014

@adrianka1712 holka zlatá obrať se na bílý kruh bezpečí či jinou help line, zajistí ti azylové bydlení!!!! také jsem jej měla zařízené, ale nakonec se vše vyřešilo jinak.

dracula
29. pro 2014

Promiň, asi se Ti to nebude líbit, co tu teď napíši, bude to tvrdé, ale musím. Každý z nás dostal možnost žít na tomto světě a nejsem budhistka, tak si říkám, že je to jedinečná možnost, která se nebude opakovat. Přečti si znovu celou diskuzi z pohledu nezaujatého člověka z vnějšku. Vždyť ty nežiješ svůj život. Jseš pouhou loutkou v rukách někoho jiného. Prosím vem život do svých rukou. Přeci nebudeš kvůli finanční závislosti na tyranovi celý život s tyranem. Stane se, že si člověk vybere nevhodného partnera, tady na MK je mnoho takových případů, ale je na Tobě se tomu celoživotně nepoddat a vzít konečně celý život do svých rukou. Uchop opratě svého života a zaboč jinam, čeká tě mnoho krásného ještě v životě. Jen ten první krok musíš udělat sama, s tím Ti tady nikdo z nás nepomůže. Diskuze Ti může pomoci, že se vypovídáš. To je dobře, ale je třeba se rezolutně rozhodnout. Držím pěsti, udělej to.

marketa233
29. pro 2014

@dracula Amen. Jestli tohle nepochopí, jsou všechny rady marné.

pomnena
29. pro 2014

zkuste se obrátit na manželskou poradnu nebo intervenční centra pro pomoc osobám ohroženým domácím násilím - nemusíte na to být sama. Nedoufejte, že se váš muž změní - nezmění, proč taky - doposud mu to fungovalo a vy jste mu jeho chování tolerovala, akceptovala jeho rozkazy. Jediné, co můžete udělat, je změnit sama sebe a být rozhodnější. Nenechte se vydírat kecama o tom, jak rozvracíte rodinu, berete dětem otce - pokud by o to opravdu stál, snažil by se sám, uvědomil si problém, takhle to nechává akorát na vás a vyvolává pocity viny. Svůj postoj k vám vám už přece stejně řekl - nejste pro něj partnerka, "jen" matka dětí - co z toho vyplývá vidíte sama, nerespektuje vás a vaše přání, jste mu jedno. Jak vy byste se chovala k člověku, který je vám "jedno"? snažila byste se kvůli němu změnit? asi těžko, že? Omlouvám se, že je to tak drsně napsané, ale rozhodnutí je opravdu na vás. Vědí o vašich problémech rodiče (sourozenci)? Stáli by v případě rozchodu na vaší straně, kdyby znali podrobnosti? Obraťte se na blízké, hledejte u nich podporu - zde na MK vám ostatní řeknou své názory a zkušenosti, víc pomoci nemůžeme. Vaši blízcí ale mohou zasáhnout tam, kde už nemáte dostatek sil, nebo vám v tom mohou pomoci. přeji hodně štěstí a sil

adrianka1712
29. pro 2014

@thesun už som sa raz bola informovať v azylovom dome, ale tam mi povedali, že sú tam dlhé čakacie doby, že niekedy sa čakaá aj rok...a za druhé..Ich najmenšia a najlacnejšia izba by ma stála 6300 kč, čo je skoro celý moj rodičák, takže neviem, jako by sme potom žili. Od chlapa by som peniaze nevidela žiadne. Pretože robí len na čierno u kamaráda na stavbe, není ani na ÚP a ýživné na deti by mu určili len nejaké minimum. Nikoho by nezaujímalo, že dokáže zarobiť aj 3000 kč denne, nemám to jako dokázať. Peňazí má dosť, ale deťom nedal nikdy nič, nikdy od neho nedostali ani len najmenší darček, ja samozrejme tiež nie. Robí zo seba strašného frajera, každú chvílu si kupuje nové mobily, chváli sa mi, čo všetko si ide kúpiť atď. A stále mi zdorazňuje, že ja som len obyčajná chuderka, ktorá dostáva mesačne tolko peňazí, kolko on dokáže zarobiť za dva dni.

adrianka1712
29. pro 2014

A inak...ako som v noci písala, že ešte stále neprišiel... Ešte ani teraz není doma. 🤐

romantika
29. pro 2014

mne dela něco podobne, ale bez kecu, proste když reknu ze chci pryc tak udela vse aby to nevyslo. jediny způsob bylo přes tyden oznamit, velice v klidu, ze v sobotu musim po pochuzkach. neresit. a v den D, oblict, zavrit dveře a odejit. a idealne delat to pravidelne. ne jako jeden vitezny pokus. Nemam také sanci vylezt ven protože přes tyden jsme sami, ale ted jsem zavedla ikdyz by se mi nechtělo v sobotu po obede sednu do auta odjizdim. kamkoliv, jen si vydobit místo na zemi, chlapi jsou magori, s vekem to bude horsi a cim vic budete ustupovat tim vic si zvykne, ze ma ve vsem pravdu. Myslim, ze spousta z nich si partnerku vekem zaradi do kolonky matka bez nazoru a potreb, takove ochocene zviratko. A po mych zkušenostech dosta často jakekoliv snahy o promluveni si a reseni vse jen zhorsi. Ve vasem pripade to zkusim o tom vikendu kdy je doma, navarim, po obede když je siesta se oblecu a odchazim. Reknete ze musite zarizovat něco na deti a vypadnete. Za chvili uz to nebudete chtit ani vy a odvyknete si na vlastní potřeby.
Samozrejmne vychazim z toho, ze ma rad deti a postara se o ne. Jinak sedim doma na zadku. Ale muj je podobny jak vas, deti miluje, ja uz jsem za ty leta taky jen jisty vykonna jednotka bez potreb.

dracula
29. pro 2014

TOLIK REZIGNOVANÝCH ŽEN V JEDNÉ DISKUZI! Copak jsme , děvčata, takové chudinky? Vzchopte a něco s životem udělejte. Nevěřím, že kolem sebe nenajdete rodiče, známé..., kteří by vám nepomohly při odchodu od partnerů. Život je tak krásný, jen je třeba si ho umět zařídit a žít. Já bych určitě našla nějakou garsonku, kde bych se s dítětem uskromnila, než žít s tyranem. Vždyť to musí být frustrující vědět, že vedle sebe máte člověka, kterého nezajímáte víc než jako občasná ženská do postele a matka dětí. Máte snad nějakou svou hrdost, děvčata! Nebuďte takové puťky.

sulemina
29. pro 2014

má zkušenost je, že čím větší žárlivec, tím větší kurevník..
@thesun tleskám ti za to, že jsi se narozdíl od jiných dokázala postavit na vlastní nohy, jen jednu poznámku, opravdu nechápu, proč ženy s takovými chlapy s nimi mají vícero dětí...

schnek
29. pro 2014

@adrianka1712 ale taky bys dostala nějaké sociální dávky. A výživné - řekneš mu, že vysolí výživné, nebo si za jdeš tam, kde pracuje a probereš se zaměstnavatelem, že ho navštíví kontrola...

marketa233
29. pro 2014

@adrianka1712 Nehledej důvody, proč něco nejde. To ti fakt nepomůže.

guinea
29. pro 2014

@adrianka1712 Mně by zajímalo, jestli si opravdu myslíš, že by se to po tolika letech mohlo nějak zázračně změnit. Protože jestli ne, není na co čekat! Na krizových linkách ti pomůžou, nebudeš na to sama.

merunkova
29. pro 2014

Každý v životě udělá nějakou chybu a mezi to patří i výběr špatného partnera. To se prostě může stát. Ale pokud už pak člověk chybuje zcela vědomě a nesnaží se to změnit a namlouvá si, že s tím nic dělat nemůže, tak to už je špatně.A pokud takto někdo negativně ovlivňuje i životy malých dětí, tak to už je na pováženou.Děti - na rozdíl od svých maminek - s tím nemůžou udělat vůbec nic, ale vy můžete.Tak svoji i jejich šanci na lepší život nepromarňujte.Nežijeme někde v Africe, ale v civilizované zemi a není těžké si zjistit, kde mi mohou pomoci.Jen se musí chtít.Nebojte se vymanit z toho zajetého přežívání vedle primitiva, který by pravděpodobně i v dnešní době nejradši smýkal ženou po jeskyni .Všichni vám tady k tomu držíme palce!

petasa
autor
29. pro 2014

Holky,je to tezky.Mluvit semnou nechce,radej nemluvi,porad vzdycha a citi se dotcene,vinu dava me,ze jsem zkazila svatky a tak podobne.Nikdy me teda neuhodil,to uz byh vazne nedala,deti taky nebije,doma si da za tyden vde piva,takze moc nepije.Kdyz jo jde jednou za 14 dni na pivo do mesta,sam,bavi se sam,obcas s nekym promluvi.Moc kamaradu nema,rika ze nikoho nepotrebuje,ze ma rodinu a to mu staci.Zkousim to nakousavat ale nic se nikdy nevyresi,proste ticho po pesine