Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři

Přítelova sestra mi dělá peklo

konekokira
17. dub 2016

Ahoj, moc bych potřebovala s někým probrat rodinný problém, nejlépe s někým, kdo má podobné zkušenosti. Jde o to, že nám skončila smlouva ve starém bytě a přítelova sestra nám nabídla, že bychom mohli bydlet v jejim bytě, že jakmile otěhotní, budeme tam sami a do té doby, tam bude dojíždět na směny. Otěhotněla jsem dřív já, ale přesto jsme se do jejiho bytu nastěhovali. První tři měsíce to víceméně fungovalo, ačkoliv co si budeme vykládat, tři dospělí v 2+kk jsou moc... Postupem času, kdy jsem zvládla první trimestr a začala fungovat, jsem se jí na férovku zeptala, co budeme dělat a jak to budeme řešit, když do mého termínu porodu neotěhotní, řekla, že neví, že se to vyřeší. Tak jsme to všichni tři nějak nechali plynout, sestra mezitím začala dělat nenápadné scény (typu, že něco, co řekla, že nám nechá odvezla apod. takové naschválky), já přestala mít náladu se s ni nějak bavit, tak jsme se k sobě začaly chovat chladně. Podotýkám, že mě výživně pomlouvala přítelovi na fb. No a včera dostala absolutní výbuch, udělala scénu a řekla, že se máme odstěhovat, pak mi vyčetla, že jsem jednou chřoupala čipsy, když přišla z noční a že mi nepřeje těhotenství... Nemám ponětí, jak se k tomu postavit... Dneska den po scéně psala opět přítelovi, jaká jsem hysterka a manipulátor, že jsem to celou takhle chtěla (ještě ten den předtím jsem přítelovi říkala, že se stěhovat nechci)... Je možný, že mě natolik nenávidí, že nás s přítelem rozeštvává? Věřte, že s naším vztahem to dost cvičí...

shine2015
18. dub 2016

@konekokira ps zase to ze je to segra neznamena ze mu ma mluvit do vztahu....

mrskato
18. dub 2016

@konekokira jeden čas jsme měli problém se tchýní, manžel se mě zastal, protože věděl, že má paranoidní představy. Takže si myslím, že pokud je z tvé strany ok, zastat by se tě měl. Podle mě je to fakt taková ta bezmoc, že ty jsi v tom a ona ne...

konekokira
autor
18. dub 2016

@shine2015 já si myslím, že asi stojí přítel na mé straně, ale bojí se to říct nahlas... jenomže když mi řekla, že mi nepřeje těhotenství, tak tam jen stál jako solný sloup a nic neřekl...

@mrskato já si podvědomě říkám, že až bude ona v tom, tak se na to bude dívat z více stran... no a přítel zas nerozumí psychickým stavům ani té ani oné... no a zastal se mě akorát, když mi začala vypisovat, že jsem hnusná manipulátorka a měla jsem to dopředu vymšlený a kdosi cosi, tak jí napsal, že si to nemyslí..

kacca11
18. dub 2016

Podle me, pokud vy fva tcorite par, urcite by mel stat pritel za tebou. Anebo ty za nim. Zkratka byste meli hajit to, co si spolecne ujednate.

konekokira
autor
18. dub 2016

@kacca11 taky si právě myslím, ale pořád je tam ta myšlenka, že nemůžu chtít, aby byl proti své rodině....

mrskato
18. dub 2016

@konekokira no hele, jako to, že vypustila z úst takovou hnusotu, jako že ti to miminko nepřeje, to je už fest a na druhou stranu chápu, že přítel nic neřekl, protože na tohle je asi lepší otočit se na patě a odejít... Až otěhotní, bude mít na starost něco jiného, než se rejpat druhým ve vztahu. Takovýhle rodinný problémy mě šíleně unavují, když jsme řešili tchyni, málem mě z toho kleplo, jak mě nebavilo brblat se v "ničem". Když si o tom nechce rozumně promluvit, je snad lepší se jí vyhýbat...

kacca11
18. dub 2016

@konekokira otazka je, jestli chces, aby sel proti rodine nebo aby vam zajistil klid a stal za vami. To jsou odlisne veci.

ilonne
18. dub 2016

@konekokira Tak dítě čeká a tebou, zastat by se měl tebe. Vážně bude nejlepší se odstěhovat, pak by vám to třeba i jednou vycetla - ten byt myslím.

shine2015
18. dub 2016

@konekokira ty mu ale nedavas nuz na krk kde by mu sestra fungovala a ty jsi je rozestvavala.....tady ho nenutis jit proti rodine ale stat za tebou a vadim ditetem....

Heled pokud se ted tak projevuje,je to pouze zacatek a i s muzem beh na dlouhou trat nez ji uplne uvidi jaka je a nez se nauci reagovat ihned tak aby bylo jasne ze stoji za vami...on to taky necekal nicmene neco rici mohl. Urcite se odstehujte ber to i z toho duvodu ze nechces aby sr to opakovalo a vycistil se mezi vami vzduch....a trvej na tom at stoji pri tobe at ji neco i klidne sam rekne.

konekokira
autor
18. dub 2016

Padl dotaz, jestli nemáme na nájem. Máme, my jí platime 11ku mesicne

makronka222
18. dub 2016

@konekokira za 11ku mesicne mas krasnou 2kk, za stejny panize cucim na les a mam byt 68m2 s balkonem. To hazite penize do zachodu teda:/ muzes mit vlastni klid a soukromy:/ ukecej chlapa a jdete pryc. Zaslouzis si to a hlavne to mimi

shine2015
18. dub 2016

@konekokira nechapu co tam jeste u ni delate...to je teda sestricka...za 11tis mes a jeste tam prespava. Dalsi duvod proc odejit....jednak mezi vas vidi a jednak zna brachu a vi kde rypnout....a za ty prachy a jeste ji v zaveru mate byt vdecni....ja bych s tim vsim byla raz dva hotova

brokovich
18. dub 2016

Ty jo, tak vy ji platíte 11 tis? Tak to bych šla pryc hned. Já myslela, že tam jste jen za režii nebo něco málo. Souhlas se @shine2015.

eviicka
18. dub 2016

Ono záleží kde to je - 11 000 v Praze je hodně solidní za 2+1. Jinak ale souhlas, u ní to opravdu může dělat zoufalství, mít neplánovanou těhuli několikrát týdně "ve svém bytě" by mě možná po čase taky mrzelo, zvlášť třeba ve chvíli, kdy se zrovna dozví, že tento měsíc zase nic a vy zrovna doma řešíte výbavičku...

biedronka10
18. dub 2016

Ahoj, já ti řeknu svůj příběh. S partnerem jsem 4 roky, teď už konečně v nájmu od všech pryč. Ale když jsem se s nim seznámila, ma matka a především její sestra ma teta a oba my bratři mi dělali peklo UE se s nim musím rozejít. Dopadli to tak te jsem se jednou bezeslova sbalila a odešla k pritelovym rodičům, to ale po čase jak se ukázalo byl ještě větší prusvih. Z pritelova otce se vxklubala nehorazna bestie, takovou i tchyni byste hledali spendlikem. Od příkazu co smime nesmíme, naplánovaného programu na víkend co budu dělat az poslouchání za dvěma malinkeho pokoje 2*2 m. Spali jsme s partnerem na posteli o šířce 90 cm protože ani jeden ze sourozenců nechtěl uvolnit svůj mrga pokoj přesto ze přijeli jednou za 14 dni. Nakonec po roce když se blížil konec studentských let a já neměla zatím vyhlídku prace, už jsem se k nim nevrátila. Z dovolené ze Šumavy s přítelem jsem obdržela vzkaz ze me vyhazuji z domu, ze me tam nechtějí. Ze jsem malém zabila jejich dceru, upozorňují ze pritelova sestra byla pro me jako ma sestra kterou jsem nikdy neměla a ve všem jsem ji kryla. Dodnes nevím co te holce údajně bylo ani co jsem provedla. Přespávala jsem u kamarádek a pak měsíc v garáží u jednoho známého, přítel odešel za mnou, pak následovaly naschaly. Pak jsme šli do nájmu od výborného pritelova kamarada který nám podal pomocnou ruku. Po roce když jsem se s jeho otcem opět viděla tak jsem uhodila na to ze chci vědět pravdu. Dozvěděla jsem se jen spoustu urážek a sprostých slov a věty ze jsem svině a ku.a ze jsem mu ukradla syna (30 letého). Podle me jsem mu ale ukradla kasicku na peníze, jen ho využíval. V kontaktu s nimi již nejsem, a upřímně dýchá se mi vcelku čistě. Proto Radim, nenchte di likvidovat vztah pokud vis ze za to chlap stojí a utikejte od te rebely pryč.

biedronka10
18. dub 2016

@biedronka10 A to jsem to všechno hodně zkrátila, on ten rok byl peprnější 😀

stesil
18. dub 2016

@konekokira závidí že si v tom dřiv než ona
Ja by som odišla bývat někde inde. Aj tak budete potrebovat prostor ako pro sebe tak aj pro dite

konekokira
autor
18. dub 2016

@biedronka10 Páni, tuhle situaci bych zažít nrchtěla :_( naštěsstí už jste od toho pryč :-\ no, oni mají skvělou rodinu, ale nevím, jak se k tomu ta rodina postaví :_(

Nájem platíme v Brně, ale našli jsme teď i větší byty za stejnou cenu... Já právě nevím, primárně hledám chybu u sebe, protože takto jsme také byli vyhozeni, že jí vadím já... No, mi tady máme už vaničku a autosedačku a vdycky, když přijede tak tu něco přibude, ať už blbý bodyčko... Ze začátku jsme si s tou sestrou i povidali o mimco, porodu apod..... Ale teď úplně otočila, hází na mě špínu a já pořád nevím proč... MOžná jí vadilo, že jsem nebyla vždycky z jejího příchodu odvařená a učila se nebo řešila nějaký miminovský věci... Pak když začala práskat dveřma bez rozloučení a dramticky větrat, když jsem si na migrény zapálila aromalampu... Když se dívám zpětně, je to směšný, ale holky, já nevím, jak dál... Teď bude přítelova máma slavit 60, jsme pozvaní a já nevím, co tam bude

ilonne
18. dub 2016

@konekokira Za 11tis měsíčně uz máte i pěkný byt na hypotéku. Pořád jsou příznivé úrokové sazby.

eviicka
18. dub 2016

@ilonne no to teda nevím - moc si neumím představit teď s narozením mimča řešit koupi bytu... (ta se táhne několik měsíců). A za 11 000,- by to toho moc nebylo - protože kromě hypotéky vyskočí tolik dalších poplatků... ale tak zakladatelka už ví, že jsou v Brně za tu cenu i lepší nebo stejné byty, a to je hlavní.

frufrunka
18. dub 2016

Řešila bych to jednoduše - pryč z toho bytu! Jak píšeš, je její. Beztak si neumím představit, jak by to tam ne/fungovalo i s miminkem, jí nařídit nemůžete, aby se odstěhovala, tak bych jí slušně poděkovala za dosavadní pomoc, prchala jinam a jí nechala být, nestýkala bych se s ní.

eviicka
18. dub 2016

@konekokira jste zkrátka v hodně blbé situaci - všichni tři a to dělá napětí. Myslím, že tady pomůže jen to odstěhování, uleví se všem, a třeba se i ty vztahy zlepší. Zkuste hledat byt (to vám dodá energii) a ty miminkovské věci moc neukazovat 🙂. Ona si to určitě taky takhle nepředstavovala a nezvládá to. A to o té odvařenosti z jejího příchodu - to tak taky může, že se třeba těšla, že si pokecáte, ale ty ses učila, tak ji to otrávilo a teď ti to vrací.
A jejich mamky oslavu snad zvládnete - snad ona i tvůj partner udělají všechno proto, aby to svoji mamince nepokazili (píšeš, že mají hezké vztahy).

(teda vy už máte věcí - já ještě ani jednu 🙂)

shine2015
18. dub 2016

@konekokira chovej se normalne a nedelej nikomu naschvaly....
S tim tvrzenim jak maji skvelou rodinu bych byla opatrna....rodina je skvela ale do te doby nez jim zmenis brachu/syna....zacne se chovat jinak nebo neudela to jak chteji oni.....zejmena sestra....parkrat si udelate veci po svem a jinak a smitec je po lasce k Tobe protoze jsi ho zmenila Ty a on posloucha samozrejme Tebe a slepe! A tak se zmenil....atd atd. Bacha na to.
Urcite bych ale nedelala naschvaly....byla opatrna a hlidala si soukromi. A delala vse at jim nemusis byt za nic vdecna viz byt apod...sice si ho platite ale ona se tam rozcapuje....ano je jeji ale pokud platite takovy najem tak trochu slusnosti by neskodilo a doprat soukromi vam.....ale nejlepsi po nikom nic nechtit a vyvarujete se do budoucna problemzm...

konekokira
autor
19. dub 2016

Holky, díky moc, hrozne se mi ulevilo. Takže je blbost stranit se i jho rodině? Premyalela jsem, ze bych na tu oslavu nesla

kacca11
19. dub 2016

@konekokira a to na te oslave planujes rozmazavat vas konflikt? Zatahnout do toho ostatni? Nebo proc bys tam nemela chodit? Zvykni si, ze jsi pritelova partnerka, to vyzaduje urcite chovani. Ne bezduvodne nekam na truc nechodit.

hz
19. dub 2016

ahoj, dosud jsem jen cetla, ale mozna mam podobnou zkusenost se svagrovou. nejdrive jsem zarlila ja, bo jeji rodice ji stale vychvalovali a jakeho ma skveleho pritele.
Pak jsme se po kratke znamosti s jejim brachou tajne vzali, jen my dva, svedci a oddavajici jinak nikdo. Karta se otocila. Ona bulela a vycitala, jenze pres tchyni a ta zase na meho muze, ze bychom se svagrove meli omluvi, ze breci. odmitla jsem..
pak jsem otehotnela, dum jsme koupili a zijeme podle sveho. ona koupila dum, ale zjistila, ze muz, co s nim je tolik let se zenit nechce, ani dite nechce, rozchod. ted je sama se psem, na ktereho se upla... nikoho najit nemuze, jeji rodice ji dost lituji, bo ji je pres tricet a je stale sama... jinak se moc nestykame.. ona se vzdy pozve k nam spolecne s tchyni, my u ni nebyli nikdy.. me je to fuk. mame svou rodinu, dite.... radim chovat se normalne, nevycitat, nepoustet si druhou rodinu moc k telu a moc se jim neotevirat, nerikat moc podrobnosti...ale byt slusna. taky jsem tchyni verila, ze je kamoska, ale ona mezitim vse vykladala svagrove ci cele rodine. ted uz si davam bacha... az se odstehujete, bude to jine, bez tlaku... na oslavu bych sla, chovala se normalne a byla nad veci... pak dej treba vedet, jak to dopadlo👍

shine2015
19. dub 2016

@konekokira presne jak psaly holky.ne aby jsi nesla nebo tam nekomu o vasich problemech rikala.....nech sestru at se kdyz tak ona ukaze jaka je...polud bude pomlouvat shodi jen a jen sebe....a drz si je od tela zadne sverovani.

hz
19. dub 2016

Mozna jsem k ni mela predsudek jiz drive, bo se mi manzel sveril, ze na nej jeho sestra v dobe studii donasela sve mame.. hledala jsem chyvpbu v sobe, s prichodem naseho syna jsem vse pochopila a nejakym zpusobem ji odpustila..
Ted jsme byli na jedne oslave, ona tam byla, vyrazne se nebavime, je mi to fuk. jen mi prislo usmevne, ze se zmohla jen na ironickou poznamku, ze mame stare auto, tchan se smal spolu s ni😀 chtela jsem ji to vratit, kdyz ne manzel, ale presla jsem to, vsak si slape po stesti sama..
podle meho ty zenske vztahy v rodine jsou proste komplikovane. zenske nejsou chlapy, kterym to je jedno...rivalita mezi nimi bude vzdycky...

denousek
19. dub 2016

a co trošku mimo brno?do levnějšího??
jinak na oslavu bez nebud hloupa!vyhybanim nic nevyresis! jejich máma za to prece nemůže....najdete si voje bydleni a bude dobře uvidis

zuzineckah
19. dub 2016

@konekokira co to máš za přítele, proboha??? Měl jí dávno chytit pod krk a pořádně proplesknout a usadit! A taky jste měli být už dávno odtamtud pryč. Ze zkušenosti ti mohu říct, že když se tenhle druh neuzemní hned, tak věci tahá do extrému.