Přítelova sestra mi dělá peklo

konekokira
17. dub 2016

Ahoj, moc bych potřebovala s někým probrat rodinný problém, nejlépe s někým, kdo má podobné zkušenosti. Jde o to, že nám skončila smlouva ve starém bytě a přítelova sestra nám nabídla, že bychom mohli bydlet v jejim bytě, že jakmile otěhotní, budeme tam sami a do té doby, tam bude dojíždět na směny. Otěhotněla jsem dřív já, ale přesto jsme se do jejiho bytu nastěhovali. První tři měsíce to víceméně fungovalo, ačkoliv co si budeme vykládat, tři dospělí v 2+kk jsou moc... Postupem času, kdy jsem zvládla první trimestr a začala fungovat, jsem se jí na férovku zeptala, co budeme dělat a jak to budeme řešit, když do mého termínu porodu neotěhotní, řekla, že neví, že se to vyřeší. Tak jsme to všichni tři nějak nechali plynout, sestra mezitím začala dělat nenápadné scény (typu, že něco, co řekla, že nám nechá odvezla apod. takové naschválky), já přestala mít náladu se s ni nějak bavit, tak jsme se k sobě začaly chovat chladně. Podotýkám, že mě výživně pomlouvala přítelovi na fb. No a včera dostala absolutní výbuch, udělala scénu a řekla, že se máme odstěhovat, pak mi vyčetla, že jsem jednou chřoupala čipsy, když přišla z noční a že mi nepřeje těhotenství... Nemám ponětí, jak se k tomu postavit... Dneska den po scéně psala opět přítelovi, jaká jsem hysterka a manipulátor, že jsem to celou takhle chtěla (ještě ten den předtím jsem přítelovi říkala, že se stěhovat nechci)... Je možný, že mě natolik nenávidí, že nás s přítelem rozeštvává? Věřte, že s naším vztahem to dost cvičí...

konekokira
autor
17. dub 2016

JEště bych řekla, že předtím jsme si hodně rozuměly...

blanche1206
17. dub 2016

Po přečteni Vašeho příspěvku mě napadlo jediné a to, že se to změní až v době, kdy ona sama otěhotní...přijde mi, že na Vás žárlí, Vy čekáte miminko a ona stále nic...zdá se mi to jako jediné vysvětlení dle informací, které jste tu uvedla...samozřejmě ji neznám...zkuste si s ní o tom promluvit. Můžou u ní pracovat nervy, že se otěhotnět nedaří a když Vás vidí...hodně štěstí...

eficenka
17. dub 2016

@konekokira
pokud je to její byt, tak bych vyklidila pole. našla si něco vlastního a spokojeně tam žila a s přítelem vychovávala miminko......

lucyen87
17. dub 2016

vidím to podobně jako holky nade mnou - švagrová žárlí, že už čekáte miminko a ona stále nic, tak si nachází jakoukoliv maličkost nebo si i vymýšlí, aby ti to čekání znepříjemnila. Našla bych si jiný byt, přeci jen se může i v budoucnu stát cokoliv. Předpokládám, že švagrová bydlí s přítelem/mužem a do bytu chodí jen přespat kvůli práci. Co se ale stane, kdyby se rozešli/rozvedli? Byt byste si stejně museli najít. Věřím, že to všechno s mužem zvládnete a budete šťastní a časem i švagrová pochopí co a jak 🙂

keysi90
17. dub 2016

Vidím jako holky, švagrová žárlí, každopádně bych se přestěhovala do svého bytu, kde budete s přítelem sami.

janinka_b
17. dub 2016

Já moc nerozumím, že když chce švagrová otěhotnět a má tedy zřejmě přítele, jak se může stát, že bydlí ve svém bytě s bráchou a jeho přítelkyní?
Možná by stálo za to si otevřeně promluvit, co jí vadí nebo co proti Vám má, to mnohdy pročistí atmosféru. Pokud to nepomůže, opravdu byc hsi hledala svoje bydlení.

kacca11
18. dub 2016

Chapu to tak, ze zijete v jejim byte a nelibi se vam, jak se chova. Co se takhle odstehovat? Co cekas za rady? Ze ti tu napiseme, jaka je muzova sestra hrozna a vy chudacci v jejim byte?

brokovich
18. dub 2016

@kacca11 Někdy je snad lepší mlčet. Autorka se ptá, zda má někdo podobné zkušenosti, jestli dobře čtu. Zkus to příště bez agrese.

malinkaelinka
18. dub 2016

Kdysi jsem byla v dost podobné situuaci, bydleli jsme v domě přítelova bratra a najednou z ničeho nic začalo být dusno...neměli jsme kam jít, ja v te době po státnicích, on zrovna ukončil podnikání...než abychom byli nekomu na obtíž, tak jsme se sebrali a jeli po republice hledat práci a bydlení...jeho bratrovi to pak bylo lito, že nás, vyhnal', prosil ať se vrátíme, ale my byli rádi, že jsme vypadli, jen to kazilo vztahy v rodině...radím vám to stejné, odejděte, v klidu, bez hádek, že vidíte, že to neni dobré tam být a jděte do svého pronájmu...ať máte s miminkem klid..

bajana
18. dub 2016

Nechceš síce radu, ale je len jedna - odsťahujte sa.

kacca11
18. dub 2016

@brokovich mam podobne zkusenosti, proto pisu, co pisu.

brokovich
18. dub 2016

@kacca11 To chápu a souhlasím s tím, že jedine reseni asi bude odstěhovat se, ale proc tak příkře? 😉

kacca11
18. dub 2016

@brokovich protoze tady mame jednostranny popis situace, kdy se druha strana nema moznost vyjadrit. Mne tohle nepripada fer. Jedina rada je, ze kdyz nejsou spokojeni, maji se zajistit tak, aby byli.

ilonne
18. dub 2016

@konekokira Tak pravděpodobně zarli, nebo spíš je nešťastná, ze ji otěhotnět nejde. Což se i da pochopit. Nicméně být je její a vám tedy nezbyde nic jiného, než si najít vlastní byt a odstěhovat se.

nov777
18. dub 2016

Treba je dost dobre mozne, ze sestra jim nabidla bydleni s tim, ze je to prozatimni bydleni pro dva pracujici lidi, kteri odchazi na velkou cast dne a v noci spi. Asi bych byla taky neprijemna, kdyby si hned po nastehovani poridili dite tj. jedna z tech dvou osob bude porad doma, v noci bude plakat dite, cely byt vzhuru nohama a ja se tam jdu vyspat pred praci. To je solidni komplikace. Proste se odstehujte z ciziho bytu.

japona
18. dub 2016

@konekokira Sestra pritele je hrozna, slibila nam přenechat bydlení, az otěhotní, a nejenze jeste neotehotnela, ale ještě prudí! Slíbila nam něco přenechat a, představte si to, ona si to rozmyslela, a vec odvezla, husa jedna! Nebo prijde z prace z nocni a je nastavana, ze jim chipsy a koukam na tv (asi zavidi, ze ja jsem na nemocenske a nikam nemusim). Tak jsem se k ni začala chovat chladne (no co, její problém, že neotehotnela a porad tu otravuje, ne?), a ona hned zaluje bratrovi.. no co asi se ji pomstíme a odstehujeme se!

karlajasmine
18. dub 2016

Nevim co vubec resite... normalne se odstehujte. Bydlet v jejim byte a jeste si na ni stezovat? To mi od vas nepripada fer. Asi svagrove proste doslo, ze otehotneni se neda planovat, tudiz lituje, ze vam vubec nabidla moznost bydlet v jejim byte, a nevi, jak vam slusne rict, abyste se odstehovali zpet, tak vam misto toho dela naschvaly. Nevim, co cekas za radu... reseni je jenom jedno a je docela jasne.

makronka222
18. dub 2016

Jezis odstehujte se! Jento nejaka magorka, pak ti jeste neco provede s ditetem, ja bych nemohla s nikym takhle zit kor v tak pidi byte a jeste s ditetem. To jste na tom tak spatne ze nemuzete do najmu? Na 2 -3 roky nez pak pujdes do prace? Zmiz dokud to jde, jeste by jsi skoncila sama bez chlapa diky ni:/

ilonne
18. dub 2016

@konekokira Nezlob se, ale opravdu mi přijde dost nezodpovědné a sobecké, ze chceš po ni, coby vlastníkovi bytu, aby se odstěhovala a ještě se nerozpakujes ji to naznačit vcelku nevybíravě. Vy čekáte dítě, vy se máte postarat o vaši rodinu a její zabezpečení. Je to vaše zodpovědnost a ne sestry přítele.

denousek
18. dub 2016

@ilonne kde si to vyčetla??at čtu ja chci tak z toho chápu že ta sestra -majitelka bytu řekla jim at se odstehuji ne opačně...

každopádně si najděte bydleni svoje nevim co řešíte...

ilonne
18. dub 2016

@denousek To ano, ale o kousek výše zakladatelka píše, ze se ji po prvním trimestru na rovinu zeptala, jak to hodlá resit. Tohle jsem měla na mysli.

brokovich
18. dub 2016

@kacca11 Teda, když čtu nove komentáře, tak abych se ti snad omluvila. To se sem slítaji z e-mimina nebo co. .. 😀 (vtip)

Ženský, nemůžete na autorcin dotaz reagovat s alespoň minimem slušnosti, bez agrese a ironie? Vždyť autorka si přišla pro radu ne pro kázání a mentorovani. Zkuste byt trochu mírnější ve svých projevech, tím spíše, že je tehotna. 😉

nov777
18. dub 2016

@brokovich Radu jen jedna a pise se tu porad dokola. 😉

anetka1701
18. dub 2016

Není moc věcí náročnějších a složitějších, než když se někdo snaží o dítě, nejde mu to a někdo z jeho blízkého okolí do toho vlítne, ani neví jak... Za poslední rok a půl jsem obrečela už několik těhotenství a porodů svých výborných kamarádek. Opravdu moc jim to přeju, ale je mi nesmírně líto, že oni těhotné jsou a já ne... Myslím že sestra je dost zoufalá z toho, že jsi těhotná a opravdu špatně to snáší...

Pokud z bytu odejít nechcete, tak nejjednodušší řešení je vyklidit pozice, neřešit před ní miminkovské věci, nemluvit o tom a nijak se tím před ní nezabývat. Být na ní milá a příjemná a chovat se jako kdyby jsi těhotná nebyla... Ona se musí hodně trápit a sice to třeba nedává najevo úplně ideálně, ale "nejlepší obrana je útok" a kdo to nikdy nezažil, jaké to je, ten to nikdy nemá šanci pochopit...

Ono se to srovná až otěhotní sama, ale ty rány, které na vašem vztahu tedka při společném soužití vyrobíte, se budou hojit hodně dlouho...

hz
18. dub 2016

@brokovich ja teda diskuzi jenom sleduji, neprispivam. Ale musim s Tebou souhlasit, ze se tu zacinaji objevovat jazyky typu emimina. Kvuli takovymto jsem prave z konkurencniho webu presla sem, do poklidu, ale nejak se tu ta agrese zacina taky vyskytovat...

mrskato
18. dub 2016

Nečetla jsem, co ti radí výše, ale podle mě pravděpodobně trochu žárlí, protože se jí nedaří otěhotnět. Být vámi, tak přemýšlím o odstěhování, tohle musí být peklo a nebude to svědčit ani tvému stavu a očividně ani vašemu vztahu s partnerem, když tě takhle pomlouvá...
Z vlastní zkušenosti ti můžu říct, že je to hrozný, nezažila jsem to s rodinou, ale s hodně dobrou kamarádkou, která se s manželem snažila o miminko 3 roky a já pak znenadání otěhotněla, stýkaly jsme se minimálně po celou dobu mého těhotenství a vlastně do té doby, než otěhotněla ona, v tu dobu bylo mé dceři asi půl roku. Byla jsem ráda, že za mnou přišla aspoň do porodnice. Já jsem to chápala, bylo mi jasné, že jí to bolí, byla to částečně žárlivost a částečně strašná bezmoc...Už je to 5 let, ona má už druhé děcko a nevracíme se k tomu. Každopádně jim trvalo otěhotnět hodně dlouho...
V tvém případě bych ale fakt řekla, že je sestra netrpělivá, částečně žárlí, asi si myslela, že to půjde hned no...

shine2015
18. dub 2016

Heled my si spolu uz nekde tady o tom psaly....
@konekokira podivej,ja bych se zbalila a i s pritelem se odstehovala....jednak kvuli soukromi vasemu ale i jejimu....navic nedela to dobrotu....
Ohledne segry muze byt hotova ze ona mimi jeste nema....ale taky z toho ze bracha da na tebe a ona uz neni top 1.....nekdy to segry takhle maji....maji pocit ze pritelkyne brachu zmenila a veci uz nejsou jako driv apod....a kamaradky??? Do te doby nez to nebude pidle jejiho scenare....nebo i podle tveho....bracha se prikloni na tvoji stranu a segra bude nastvana a nebo na jeji a nastvana budes ty.
Mejte svoje soukromi....
Mimo to,jak vis co si pisi???

denousek
18. dub 2016

a ta segra bydli s vama sama?proč nebydli s přítelem když je to tak vážné že chtěji miminko??

konekokira
autor
18. dub 2016

Díky všem za příspěvky 🙂 ona s námi nebydlí, byt nám přenechala s tím, že hned otěhotní a budeme tam bydlet sami, akorát párkrát přespí na směny, což je tak dvakrát do týdne max. Rozhodně neplánujeme zůstat v bytě, máme už najité nové bydlení, jen mě mrzí ta rodinná situace, nechtěla jsem, aby to vyznělo jako nenávistný jednostranný útok na přítelovu sestru, my dvě jsme si hodně rozuměly a opravdu jsem ji považovala za vrbu/kamarádku, zničehonic se to takto zvrhlo, proto jsem se chtěla o tom pobavit s někým, kdo podobné vyhrocené rodinné komplikace zažívá. Bohužel s ní momentálně není řeč, když jsem se jí snažila něco říct, odbyla mě, nemá zájem. Mrzí mě, že do toho zatáhla přítele, protože si svou zlost vybíjí na něm (btw to, co si psala s přítelem vím proto, že mi to ukazuje 🙂 ) A co mě zarazilo je to, že se to stydí říct ona i přítel svým rodičům... To mi hlava nebere. Taky by mě zajímalo (od žen, které něco podobného zažily, moralistické názory a útoky jsou zde momentálně bezpředmětné), jestli vůbec můžu od přítele požadovat zastání? Na jednu stranu si říkám, že nemůžu chtít, aby oponoval sestře, kterou zná 30 let, ale zase si říkám, že když se mě nezastane teď, co až přijde těžší životní zkouška? Teď se k tomu staví tak, že by nejraději utekl z celého sporu, že se ho věc netýká. A co je vážně nejhorší? Že ani jeden z nás dvou neví, proč ten spor vlastně začal.... Ví to asi jen jeho sestra 😢

shine2015
18. dub 2016

@konekokira cekas s nim dite. Odstehovala bych se a narovinu cekala i zastani...ale jako prvni bych necekala a vubec nic nechtela ani od sestry ani od jeho rodiny. Neni jejich povinnost nic....a otec je on ma se poszarat on a ty jako matka.....o vse. Nedelala bych sceny. Nehrotila bych nic. Nevyvolavala hadky ale nenechala si delat na hlavu,mluvit si do vztahu,proste si delala veci slzsne po svem a tak abych nemusela byt nikomu za nic vdecna. Je dobre ze partner stoji pri tobe uz i jen tim ze ti ukaze sam od sebe zpravy....

Drz se a pozor na segru.