Pro manžela jsou přednější kamarádi než rodina

kmotrice
15. zář 2012

Ahoj, nikdy sem si nemyslela že tohle budu někdy řešit ale už to dusím v sobě dlouho. Pro mého manžela je ted kamarád důležitější než my se synkem. Musí se denně vidět, diskutovat po skypu hned jak se rozejdou. Máme zítra slavit synkovo narozeniny ale jak mu kámoš zavolal že kvůli němu přehodili termín odjezdu na nějakou výpravu tah hned že tu oslavu zrušíme a že pojede když to kvůli němu přehodili. Hrozně sme se kvůli tomu pohádali ☹ . Nevím jestli jen zbytečně neplaším a nežárlím ale poslední dobou nevím jak se mám chovat. Já sice mám aky kamarádky jako každá ženská ale vždy upřednostnuju před vším rodinu.

p_ch
15. zář 2012

nezměnil orientaci? 🙂 promiň ale tohle jedivný ne??

jancip
15. zář 2012

Co tak sleduji, tak to je docela běžné. Chlap je od rána do večera v práci, žena s dětmi sama, doprošuje se nějaké společné chvíle, a když se konečně nějaký čas najde, je zrovna nějaká akce s kamarádama, na které musí být. Nevím, čím to je. Nemyslím si, že by je neměl ráda, spíš mi přijde, že se nedokáže vzdát své nezávisosti, že potřebuje více volnosti...ženy to nechápou a muži zase nechápou, proč se jim to nelíbí.

marecek4
15. zář 2012

u nás běžný jev,už jim říkám,že jsou jak teplí bratři-jenže těch kamarádů je víc než jeden ☹

slundo
15. zář 2012

Bohužel mě napadá to samý jako psala p_ch ..... to že si volají ? To už je divný ..... a nebo na akci nejezdí jen chlapi.... promin za upřímnost, ale prost si myslím, že to není normální a rozhodně by to tak nemělo být. Každý se vídá s kamarády, i tu oslavvu bych byla schopná překousnout , ale jen ve vyjímečným případě, že by se třeba dlouho neviděli a hodí se jim jen ten termín.... asi bych se trošku pídila co za tím je..... nějaká ta svoboda ve vztahu je důležitá, někdo toleruje míň, někdo víc, ale jakmile se to týká dětí a je to tak častý jak píšeš, tak to normální není. Nevím co by pomohlo....zkus chodit s kamoskama a až se manžel vrátí nebude uvařeno, vypráno, vyžehleno atd. .... hlavně ti moc přeju, aby se manžel brzy vzpamatoval a bylo vše v pořádku 🙂

kmotrice
autor
15. zář 2012

jj mě to taky připadá jako by byli teplí bratři, bydlí 5 minut od sebe takže se vidí docela často na můj vkus, neříkám že mu nedopřávám volnost ale aby se viděli každej den to my už nějak nejde na rozum, já sice taky mám kámošky ale vidíme se jednou za čas když jdeme někam z dětma a večer si v klidu písnem zážitky po skypu. No jestli zítra nepřijde včas na oslavu tak to mu nebude odpuštěno ☹ . Hlavně že když potřebuju aby třeba složil postýlku a odvezl nebo spravil tekoucí myčku, na to je čas dost ale na kamarády má čas vždycky

slundo
15. zář 2012

@kmotrice A ten kamarád je svobodný a nebo má taky rodinu ? Pokud má , tak bych promluvila s jeho ženou, pokud je sám, tak to je bohužel nic moc.....svobodný kamarádi si nedovedou představit co obnáší mít rodinu a často hecujou apod. .... někdo si to obhájí , někdo podlehne.

ivcacekb
16. zář 2012

@kmotrice neměli jsme děti (naštěstí), ale bylo to vyhrocený stejným způsobem jako u vás...i když byl jeho "kamarád" ženatý a má dítě, chce i další, tak to normální nepřišlo ani jeho manželce a prostě jsou jinak orientovaní....normální to není a taky to tak neber, protože je kamarád a "kamarád", dost jich chce děti a bez ženy to jde blbě...a takovéto chování se stupňuje, bohužel ti neporadím co s tím, protože je to složité pro obě strany a většina se k tomu nechce nijak postavit....

sarkar
17. zář 2012

@kmotrice Ahoj manžel má taky kamaráda, se kterým je pořád...Zatím mi to tak moc nevadí, bydlíme v jiným městě, ale stehujeme se tam, kde bydlí i ten kamarád a on bydlí jen asi 200 m od nás. Navíc nemá holku a žádný extra záliby, takže času má dost. Je to i můj kamarád, takže mi to zas tak moc nevadí, ale někdy jo. Když jsme třeba na baráku (tam, co se budeme stěhovat) tak on je pořád u nás (někdy to vítám, když s manžou něco kutěj), když ne, tak si píšou (kromě mě a jeho manželovi nikdo jiný nepíše), dřív si i volali (ale to se zase neviděli), občas se za ním staví v práci...Určitě není teplej, za to bych dala ruku do ohně, ale prostě se nudí a jsou to nej kámoši. Trochu se bojím toho stěhování, jestli nebude manža pořád v hospodě (chodí spolu hrát šipky, ale když zatím nebydlíme tam, kde ten kamarád, tak řídí a nepije) a ten kamarád pořád u nás a nebude nám krást společný čas ☹ Každopádně pokud ano, tak asi udělám scénu, manžel je díkybohu docela chápavej, akorát musím být důsledná.

Jinak mýho manžela bych asi zabila, kdyby zrušil déle plánovanou oslavu syna a dal přednost nějakému tahu. Taky mě trochu překvapuje, že když jsou tam skvělí kámoši tak že ten kamarád neví, že slavíte? To ten náš kámoš ví o všem co se u nás šustne 🙂

Asi bych ti poradila promluvit si o tom s manželem, vysvětlit, jak to cítíš atd. Možná jak psala slundo zkusit víc trajdat jinde tak, abyste se vůbec neviděli a uvidíš, jak se na to bude tvářit. Pokud by mu to bylo jedno, tak je asi průšvih ☹

kmotrice
autor
17. zář 2012

@slundo bohužel je svobodný

slundo
17. zář 2012

@kmotrice no tak musím říct ( z vlastní zkušenosti ), že svobodný kamarádi jsou na zabití .... ikdyž jsou sebevíc fajn, tak nemůžou nikdy chápat závazky a povinnosti manžela a otce.... pamatuju se, že i v partě byly znát rozdíly když byl někdo nezadanej, svobodnej, bezdětnej..... až když jsme byli všichni v manželství a s dětma, začalo to být zase fajn. Určitě s ním o tom promluv a reagj na to jak se zachová on. Pokud mu to bude jedno a nepochopí to, tak bych mu nevařila atd. a odkázala ho na jeho kamaráda, ať mu vypere, uvaří 🙂 Ne nějak vyčítavě nebo s křikem, naopak s ledovým klidem..... třeba mu to dojde . A taky bych se zeptala jestli třeba někdy nemůžeš vyrazit s nima a nebo pozvi toho kamaráda k vám na oběd ať víš co je k sobě táhne ....

maky_maky
18. zář 2012

@jancip naproso jako by jsio mi mluvila z duše, zrovna včera jsme tohle řešily!!!!! ☹

maky_maky
18. zář 2012

@kmotrice soucítím, mám doma to samé .... ☹

jancip
18. zář 2012

@maky_maky A ta kombinace se svobodnými kamarády je fakt vražedná. Hecují, že je podpantofláč, že ho žena nikam nepustí....vím, že to řeší spoustu holek a přejí si, aby se všichni kamarádi co nejdříve oženili a měli děti.