Problémová sestra. Poradily byste?

katanovobran
14. říj 2020

Ahoj holky.
Jelikož už jsem zoufalá zkusím jestli by jste mi neporadily.Mam segru o 12 let mladší takže 13 let telecí léta ALE každý jsme měli nějakou pubertu,někdo víc někdo min ..to co poslední dobou začala předvádět moje segra mě opravdu dostává.Mam ji strašně rada ale hrozně trápí mamku,ty měli skvělý vztah to se ale změnilo před půl rokem ..začala chodit s partou ven,má kluka a to je cely její život-to by nebyl takový problém kdyby nezačala propadat ve skole ona nikdy nebyla studijní typ ale teď propadá ze tři předmětu.Mamce dokonce volala učitelka ze je drzá,nepracuje v hodinách a ze doporučuje vychobneho poradce Mamka je z toho špatná segra má od nich s tátou vše a to je asi zřejmě ten problém.Kdyz ji dá zaracha má záchvaty vzteku to samé když ji vezme telefon,nic nezabírá vyhrožuje ze uteče z domova ze je psychicky na dne z nich Protože ji zakazují chodit ven s těmi kamarády co ji Kazi.Nevite co by mohlo pomoct jsou objednání k psychologovi ale Mamka se boji nejhoršího aby ji nemuseli dat do polepšovny

mourovatakocka
14. říj 2020

@katanovobran Určitě konzultace s odborníkem, výchovný poradce pracuje s puberťákama, určitě na něco přijdou. Není třeba hned myslet na polepšovnu 🙂

lv
15. říj 2020

Vychovny poradce, k tomu psycholog nebo psych. poradna a posadit do auta, objet nádraží, zvláště wc tam, místní kravin a nejakou hnusnou fabriku at vidi, kde bude s takovou pracovat.

linda_22
15. říj 2020

@lv no dovol, já v kravíně pracuju s červeným diplomem 😀 ne, je mi jasný, jak to myslíš a souhlasím, táta pracuje v nemocnici, a když začal brácha takto blbnout, také kolem těch 13, 14 let, vzal ho tam a ukázal mu nějaké feťáky co tam akorát léčili, a mělo to úspěch 👍 takže bych zakladatelce také poradila něco v podobném duchu vymyslet a určitě konzultace s odborníkem, dobře to dopadne ❤

lv
15. říj 2020

@linda_22 me to trklo taky, mamka pracovala v kravine na dedine, kdyz chtěla přivýdělek, jak jsme byly maly.. Ja chodila na brigady uklizet do spitalu, prace se nestitim, mel to byt odstrašující priklad..

mamio
15. říj 2020

@katanovobran je naivní si myslet, neber to prosím osobně, že nějakej poradce nebo psycholog pomůže... Nejsme v americkým filmu... Jakoby si mluvila o me před 15 lety. Nepomohlo nic, pastak na rok me neminul.... A tam sem se napravila kupodivu...sice to se mnou ještě pár let mlatilo, hodně jsem prožila, ale ničeho nelituju... Můj život je na dva bestsellery😃a ted jsem normální máma a po ničem jiným nez klidným životě už netoužím, neboť vše už mam za sebou....u mě to bylo evidentně o povaze a ne zrovna pěkným dětství...ale dala jsem to... Dalo me to hodně, ze všeho se nepo*seru, neřeším nesmysli a atd....

zmrzlinka
15. říj 2020

Psycholog by Vás mohl nasměrovat jak na ní....

zelenaesmolda
17. říj 2020

@katanovobran
tak zaracha a sebrat telefon opravdu neni nejaky smysluplny trest,obzvlast u pubertaka,to je naprosto neefektivni a vlastne i nezakonne.Nemuzes nekoho zavrit doma proti jeho vuli.Tvi rodice asi nebudou taky zrovna psychicky vyrovnani jedinci kdyz problemy resi timhle zpusobem.Mozna by pomohlo zkusit se sestrou prestat bojovat a snazit se ji vic pochopit?Jestli je z nich sestra psychicky na dne tak k tomu ma asi duvod...nabidla bych ji jestli si nechce promluvit s psychologem,at uz sama nebo spolu s rodici.Bohuzel duvera se musi budovat od miminka a pokud rodice resi problemy doma stylem,ze ji daji zaracha a seberou mobil tak se nemuzou divit,ze se jim sestra se svymi problemy nechce sverit a ventiluje to jinak.

katanovobran
autor
18. říj 2020

@zelenaesmolda rodiče tohle nikdy v životě neudělali jen jednou a neodrzeli to ona je taková chudinka utrapena ze má každý půl rok nový telefon,boty za 3000 každý den kapesny 150 korun o tom se mi ani nezdálo.Zadni rodiče nedělají nic na 100%.Nezapomente ze mě vychovali taky tak asi budu o tom muset nejlíp vědět já já mám od 18 let práci bydlení a nikdy sem problemova nebyla,jenže já neměla všechno.Psychicky na dne je proto ze po ni Mamka chce základní věci jako aby nepropadala ve skole a uklizela si po sobě aspoň špinavé prádlo ... ona by nejradsi nedělala vůbec nic

zuzanacetl07081990
2. bře 2022

@katanovobran přesně teď je ta debilní doba, kdy rodič nemůže pořádně nic jinak může bejt nedej bůh i trestně stíhání. Mám vlastní zkušenost. Mám syna 14 let a katastrofa. Chodíme i k Výchovnému poradci i Psychiatrovi. Ale pro platné.Syn už byl jednou v Kroměříži a dvakrát Ve velké Bíteši to jsou dětské psychiatrické nemocnice. A nic jede si svoje. Už má i Kurátorku,ale nevím no. Já jsem už v koncích z nervama no.

sinicka
Autor odpověď smazal
Zobraz
sinicka
Autor odpověď smazal
Zobraz
zelenaesmolda
Autor odpověď smazal
Zobraz
zelenaesmolda
2. bře 2022

@zuzanacetl07081990
me by zajimalo co si predstavujes pod pojmem,ze rodic nemuze nic?

@katanovobran
jak to u vas dopadlo?nejaky posun?

zuzanacetl07081990
3. bře 2022

@zelenaesmolda rodič v této době nemůže už vychovávat dítě jak třeba jsem byla vychovavana já. Že facka, trest a podobně nebyl trestní čin. Teď ty děti jsou chytré že něco si navymysli a hned máte ospod na krku i policii a soudy. Vím to moc dobře bo souseda stym měla problém. Dcera nedostala co chtěla navymyslela si na ně co mohla utekla z baráku a bylo zle. Byli obvinění prej z týrání pak u soudu to Dcera sama stáhla že byla na ně nasraná že ji nekoupili nový telefon a notas. A soudkyně jim řekla že bohužel teď je taká doba že týrání už je jen to když dítěti vyhazite oblečení že skříně aby si ho poskladalo.

zelenaesmolda
4. bře 2022

@zuzanacetl07081990
Promin ale nekoho fackovat neni vychova.Hranice se daji nastavit i jinak nez bitim.
Tebe taky nikdo nebije kdyz udelas neco spatne.