Problémy s tchyní

prichystalovaa
26. bře 2018

Dobrý den. Mám velký problém s tchyní a už nevím jak dál.Bydlíme s manželem a téměř dvouletým synem v dvougeneračním domě s jeho rodiči. Máme společný vchod a bydlíme v prvním patře.Jakmile uslyší dveře, vyletí do chodby a je jí jedno, že někam spěcháme, je malej nabalenej na vycházku, doslova nám ho vyrve z náruče s dotazy, kam jdeme, kdy přijdeme apod. Jsme pod neustálým dozorem. Ještě nejsme ani u domu a už otevřené dveře a tahání malého. Domluvy ani narážky nepomáhají.Do patra máme udělané dveře na zámek, ale jakmile je otevřeno(manžel jde vynést odpadky, přijede návštěva) okamžitě ji máme nahoře a je jí jedno, zda se to hodí nebo ne,zda je to v poledne, v osm večer. I když jí to jasně řekneme, že to není vhodné, tak její odpověď je, že tady bude jenom chvilku a odchází většinou až po dvou hodinách. To by se dalo ještě zkousnout, ale nedávno jsem zjistila, že ví kde máme schované náhradní klíče. Když jsem to zjistila, zmínila jsem se o tom před švagrovou, která občas jezdí na víkendy a ona mi řekla, že o tom ví. Že jí to tchýně ukazovala, kdyby se k nám chtěla jít vykoupat(máme velikou vanu a oni dole sprchový kout) a my zrovna nebyli doma. Příjde Vám to normální?Pro manžela to skončilo tím, že se klíček dal jinam, ale mě to teda v pořádku nepřijde. Těch věcí je obrovská spousta, to by se ani vypsat nedalo... Třeba to, že mě kolikrát ani nepozdraví, jen se sápe po synovi, že komentuje každou věc, co mu pořídíme. Třeba jsme malému koupili autosedačku za 7000 kč a ona mi druhý den vyčetla, že viděla tu samou v reklamě za 3000 kč. Nebo že jezdíme 3x do týdne nakupovat. A nebo mi vždy dělá kázání o praní, když si dovolím přát jindy než na levný proud apod... Další věc je, že mi v životě s ničím nepomohla, ba naopak. V šestinedělí si sem dotáhla v osm večer celou rodinu a já je musela hostit, protože se přišli podívat na syna a jak to máme nahoře opravené!Já se prostě tady v té rodině dusím, tchán je alkoholik věčně opilej dělá bordel, když jsem si dovolila mu jít vynadat, když to několikrát vzbudilo malého,mám sbalit a jít zpět k rodičům. Nejhorší je, že manžel je flegmatik na hromadu věcí od nich zvyklej a tchyně ho má do velké míry omotaného kolem prstu a vše kolem domu(zvednutí doplatku za vodu aj.) řeší spolu a já jsem tu jak na návštěvě. Když to manželovi řeknu, vyslechne mě, ale nic nedělá. Už jsem mnohokrát přemýšlela, že odtud odejdu, ale manžela miluju a sama se synem bych to neutáhla :( jsme ve složité situaci. Na manžela je tenhle barák přepsanej,je stále ještě v rekonstrukci, na kterou si manžel bral úvěr. Tchyně s tchánen tu mají věcné břemeno. I kdyby šel manžel se mnou, musel by to sem jezdit opravovat a s tou a rekonstrukcí bysme na nájem nejspíš neměli.Prodat se to kvůli břemenu nemůže. Takže je to začarovaný kruh :( poraďte jak z toho ven :(

kaciska7
7. led 2019

Také bydlíme ve 2 generačním taky tchýně dělala peklo dopadlo to tak že jdeme od sebe chvíli se do snaset dá ale ne furr

tygrik3
7. led 2019

A jak se to pozná, kdo za co stojí? Může mít ten den blbou náladu a pak je prostor pro spoustu domněnek... v podstatě o sobě můžu říct, že jsem dost nenáročná. Pro začátek stačí, když mi nechá můj život, bude na mě hodnej a bude mít rád syna. No a když to holt nepude, tak zase o dům dál. Předtím to bylo po písmenkách jelito, co mě poslalo do háje, když mi předtím vysvětlil, že jsem moc komplikovaná a on našel bohyni, co má na obličeji přilepenej úsměv 24 hodin denně.... pak psal za 2 měsíce, že se splet a ta bohyně jsem asi měla být já. Teď mám po telefonu chlapa, kterej má až příliš společnýho s mým ex. Citlivost u chlapa je hrozně vzácná a ženská si připadá jak královna, když je s takovym chlapem... jenže stačí podivnost ve výchově, citlivost se zamaskuje tvrdostí, frajerstvim a sobeckostí... a na světě je rozvod. Chlap, co neví, jak bejt táta nebo manžel, to se stát můžu. Ale kterej se stydí zeptat svý drahý polovičky, aby se náhodou neshodil, tak to je výraznej problém. Ex bych přála nějakou potvoru, co s jeho maminkou rázně zatočí... a měla bych po problému. No a ten teďko mě taky říkal, že je až moc citlivej a pravdomluvnej. Což je sice skvělé, ale já jaksi nepotřebuju slyšet, že jsem vychrtlá nebo mi přibyly vrásky. Mám doma zrcadlo 🙂 Tak uvidíme...

10hana
6. dub 2020

Dobrý den .
Koukám že co se našich milovaných tchýnin je jako máku . Já mám možná hodnou tchýni tak jí je taky někdy až s prominutím do zadku .Máme podkrovní byt a ona bydlí dole . Pod námi .Blbí na tom je že máme společní v chod . A to přes její byt .Takže když někam jdeme .Tak se hned ptá .Kam jdete .Nebo když něco dělám na hoře na schodech .Tak klidně za huláká .Co pak to tam děláš ? A nebo všechno se jí musí říct . Protože když se to doví třeba od příbuzný tak má hysterčák a řve na manžela jak na malého spratka .On se naštěstí nedá .A klidně jí řekne že je dospělí a nebude na něho hulákat . Když jsem se přistěhovala tak mě chtěla převychovávat .Měla smůlu nedala jsem se . Nevím v podstatě co si o ní mám myslet . Bydlím tu pět let . A ona do všeho musí strkat nos ,všechno musí vědět vždy se na všechno debilně ptá . Dvakrát jsem se sní pohádala ale mělo to cenu .Protože bych časem skákala tak jak ona píská . Na druhou stranu kolikrát pomůže když je fakt potřeba a my pomůžeme zase jí . Někdy jí nakoupíme co je potřeba atd . A já zase třeba uklidím v baráku co je třeba . Ale někdy to zaměřování na nás je strašně vlezlé .Poslední dobou jsem změnila taktiku a zapouji jí do všeho . Takže ví toho tolik že to za měsíc zapomene .Když se zeptá tak jí odpovím .Že už jsem jí to jednou říkala a po druhý jí to opakovat nebudu . Prostě mám někdy pocit že jsme hlídaný na každým kroku a niž by jsme o to stáli . Defakto si na druhou stranu žijeme dobře třeba je to jenom z mého pohledu . Ale ze začátku jsem si připadala jako fakan co nic neumí . Na druhou stranu jsou i horší tchýně . Pořád si myslím že jsem chytla podstatě normální ženskou .

lenka978
Autor odpověď smazal
Zobraz