Prosím, poraďte mi, co dělat.

teraa567
16. lis 2020

Ahoj holky. Vkládám za sestru ☺️ Před cca ctyrmi lety jsem žila s nyní už bývalým partnerem. Nebyli jsme sezdaní. A ani spolecne děti nemáme. Já mám dvě z minulého vztahu. Vztah nám vydržel dva roky ,rozpadl se kvůli tomu ,že se choval jako pitomec,byl na nás zlý,rozbořil mi půlku bytu,peníze mi prohrál na automatech,nepřispíval na nic,v konečném důsledku se z něho stal feťák. A teď k věci . Je to tak rok co jsem ho kontaktovaa skrz peníze,co mi ukradl,že je chci nazpět. Občas mi něco přivezl. Dal mi peníze do ruky. KdZ jsme spolu byli,platila jsem za něj dluhy. Proto jsem chtěla své peníze nazpět. Když opomenu to,že mi neustále psal,nejdřív jak mě miluje,pak že mě zabije,tak jsem se snažila ho ignorovat.po te jsem mu napsala ,že žádné peníze již nechci. Dnes mi přišla sms ka z jiného čísla,podotýkám,že kontaktuje i mě známé,že chce po ke papiry,z dluhu které jsem platila. A kdZ mi volal,řekl že jestli mu je nedodm,půjde na policií ke udat s tím,že peníze co mi dával na splátku jeho dluhu u mě,byli původně na jeho dluhy,že jsem mu je z těch peněz měla platit. Doufám,že je to srozumitelné. Žádné dluhy jsem mu už po rozchodu neplatila. Nema na mě nic. Pracuje na černo,peníze mi dal do ruky. Já jsem nic neudělala. Jen jsem chtěla své peníze nazpět.zadluzila jsem se kvůli němu tenkrát. Jenže co teď. Když půjde na policií tak mě peníze dal,sice pro mě,ale já nemám jak dokázat ,ze mi dlužil a on vyhrožuje,že mě uda,že jsem mu bza ty peníze neplatila dluhy. Nemáme a neměli jsme žádnou smlouvu mezi sebou, jen mi je dál do ruky a jel...prosím poraďte mi co dělat. Chce mi znepříjemnit život co to jde a já už nevím co dělat. Děkuji .
mi

teraa567
autor
21. led 2021

@meronym dobrý den. Tak píši zatím jak to dopadlo. Sestra byla podat trestní oznámení za stalking ,vyhrožování . Den na to jsme zjistili od známé , že ji udal též. Prý mu vzala 250000.
Takže sestru ještě čeká prověření na policii. To je vrchol. On dluží ji peníze , okrádal ji a ted ji ještě uda. Chudák je hubena jak lunt a úplně vyřízena. Chtěla bych se Vás zeptat . Jak jsem již psala nahoře. On dluží ji a to nemalou částku . Tenkrát mu párkrát napsala , jsem z ní vytáhla,že to je na jeho dluhy. Neměla peníze a nezvládala splácet jak ji okradl tak si napujcovala. A to on teď proti ní použil. Byla jsem vždy s ní ,když on přijel a dal jí třeba tisíc korun . Nikdy nic nešlo přes účet , jen ty blbý smsky. Mohu se zeptat co teď ? Děkuji