Rodiče a nechuť k životu. Máte to taky tak?

22. srp 2020

Ahoj. Chci se vypovídat, ale i by mě zajímalo, zda máte stejné zkušenosti. Mám rodiče (55 a 60), a už několik let je nic nebaví, pořád vidí vše negativně, přestávají už i s pohybem. Doma skoro nic nedělají, všude jezdí autem, pěšky se jim nechce. Navíc máma je asi v přechodu, je dost protivná, často do lidí rýpe, mně pořád předhazuje že se o své dítě mám starat podle jejich metod. Když si chová malou, drží ji špatně, protože malé padá hlava dozadu. Tak ji jemně upozorním ať jí lépe podloží hlavičku. No a ona se hned urazí, posledně se dokonce rozbrečela a začla že jí pořád předhazuju jak dělá všechno špatně, a že nemůže za to že je teda stará a blbá. A že nás taky snad vychovala. Přitom já neříkám že dělá něco špatně, ale když je něco blbě kolem malé, tak to přece musím říct. Je mi hrozně smutno že z mých rodičů se stávají protivný nerudný lidi. Ani návštěvy mě tam už nebaví, protože buď mlčím, oni si furt stěžují a malou rozbrečí, a já pak domů jdu totálně vyčerpaná, a nebo se pohádáme... Máte to taky tak?

zelenaesmolda
22. srp 2020

kup jim psa,to je donuti chodit ven :D

autor
22. srp 2020

@zelenaesmolda To jsem navrhla a hned začli ječet že jestli jim dám psa, poletím i s ním.

jana31990
22. srp 2020

To znám akorát že já to mám to a samé u svého otce. Ať člověk udělá cokoliv vše je špatně. Hlavně pořád reje a stěžuje si na mého manžela. Ale jen když není doma. Ale do očí mu to nikdy neřekne. A dřív byl taky hodně aktivní a relativně společenský. Ale teď je nejraději celý den zalezl doma u televize. A to dřív se taky těšil až bude dědeček a od ty doby co děda je tak malou nechce ani na minutu pohlídat atd.. A taky že ji vychovávám blbě že on mě vychoval tak a tak a proč to taky tak nedělám. A to bohužel bydlí hned vedle nás v bytě. Takže ještě k tomu se s ním s morousem potkávám každý den. A jen tak mimochodem psa má už několik let. Nevím co se sním stalo

autor
22. srp 2020

@jana31990 No já jim ani malou na hlídání nedám, když vidím jak s ní zacházejí když tam jsem, tak mi je blbě, a kdybych u toho nebyla... To prostě nejde.

jana31990
22. srp 2020

To chápu. Jako můj táta s ní zachází dobře. Ale prostě je ochoten ji pohlídat jen když on sám něco potřebuje. Ale když potřebuju jen na otočku pro něco do krámu já máme to autem 10min tak to ne. A jelikož manžel jezdí pracovně do Německa cca na měsíc tak to bohužel nejde zařídit abych si tam zajela když on je doma 😔. Holt doufejme že z nás se nikdy takový morousove nestanou až budeme stáři 🤷‍♀️

victress
22. srp 2020

vím, o čem mluvíš a že se ti to nelíbí, ale zkus se na to podívat z jejich stránky, "všechno" už zažili, "všude byli", "vše" splnili-vychovali děti, chodili do práce, mají dům/byt = žádné povinnosti, které by je nutily fungovat, přicházejí jim nemoci, mnohé neléčitelné, čili trpěné bolesti do konce života, nevidí "smysl" života, důchod je pro ně jen čekání na smrt......taky bych nejásala být na jejich místě, potřebují znovu nakopnout, pro někoho je důchod čas na celoživotně odkládaný koníček, rybaření, mineralogie, kurz šití, U3V, cestování, čas strávený s vnoučaty....chce to najít, co by je bavilo....nemáš sourozence, že by ses s nimi poradila?

autor
22. srp 2020

Možná je i štve že už jsme prostě my ta hlavní generace, nebo jak bych to řekla... A že mám svou rodinu, a už je nebudu poslouchat. A tvrdě si stojím za názory co se týká mého dítěte. Moje máma vždy byla středem pozornosti, hlavně u chlapů, a je to blbý tak říct, ale cítím že teď žárlí že v tom nejlepším věku jsem já... Kolikrát mi to i řekne:"No jo, teď už koukají chlapi po tobě, já už jsem stará. " A tuhle se do mě naši pustili ať se už vys*ru na dietu a začnu pořádně jíst. Přitom žádné diety nemám, ano, zhubla jsem 20 kilo za poslední dva roky, ale díky jinému stylu života. A když řeknu že nechci být tlustá, hned to schytám, protože oni silní jsou. A nakonec se dozvím že je to dědičný, a že taky brzo ztloustu, a udělají se mi křečáky, a bla bla bla.

autor
22. srp 2020

@jana31990 No já říkám z legrace manželovi, že pokud budu na stará kolena tak protivná, ať mě radši něčím praští 😥 ale nevím, mě se ten jejich věk nezdá ještě tak hrozný.

autor
22. srp 2020

@victress Mám sourozence ale kašle na ně. Ten si udělal asi nějaká pravidla, stýkají se jen občas... A oni nechtějí nic. Oni prý že nejsou jako my, furt někde vymetat, že jsou rádi doma. Ok, ale že z toho blbnou, to nevidí. A ano, zažili toho dost, ale já nehodlám žít život podle nich.

autor
22. srp 2020

@victress Nabídla jsem jim že jim koupíme počítač. A hned nadávali ať s tím jdem do pr**le, atd.

victress
22. srp 2020

na to ti řeknu už jen jedno, komu není rady, tomu není pomoci, o tvoji pomoc nestojí, tak ať si teda morousujou

autor
22. srp 2020

@victress No jo ale kdyby se teda nenaváželi do nás... Pořád chtějí vidět malou, ale jak se chovají, to je děs. Mám sto chutí se sbalit a odjet aspoň 500 km daleko.

trlik
Autor odpověď smazal
Zobraz
jana31990
22. srp 2020

Tak mému tátovi je 64. Takže taky není úplně tak starý. Ale holt občas bych ho nejraději zabila 🙂

jipe
22. srp 2020

u nás toto předvádí moje babička, ale té je už 81, tak tam hraje významnou roli věk...

autor
22. srp 2020

@jipe Tam bych to chápala, ale já to s rodiči mám takhle už asi 8 let 😥

janule1940
23. srp 2020

Pokud maminka není na hormonálních lécích,což bohužel spousta žen v přechodu vinou svého lékaře je,zkus ji koupit doplněk sarapis pro zeny v menopauze.moji mame hrozne pomohl,brala ho několik let přechodu a zkoušela pomalu vysazovat.kdyz se ji udělalo hůř,zase zvýšila dávku.tak postupně zvládla přechod jen na bylinkach a v klidu.co s tátou netusim,ale je možné,ze až dostane máma chuť do života,stáhne s sebou i tátu.

adousek2
7. zář 2020

Hoď psa přes plot jakože se přitoulal sám? Máma taky že domu kočku nechce a pak jsem dala dětem kotě ať ji ho dají k narozkám a neměla sílu vnoučatům nadávat

jijulka
14. zář 2020

je dost dobre možný, ze tvoje mama ma depresi a tvůj tata se jen veze. Chlapi se vetsinou prizpusobi

te_reza
14. zář 2020

Zvíře bych určitě nepořizovala. Naši jsou tak zhruba ve stejném věku. Táta je v důchodu a žije si sám pro sebe a máma odpočítává kdy bude moct jít do důchodu. Taky mívají své dny. Já taky nejsem furt jako úplně sluníčková😁

loylii
14. zář 2020

Koupila bych tablet, to zvládne každý důchodce. Jinak já si myslím, ze je skoda tam nedat prcka. Od 2-3 let výše bych ho tam dala na par hodin. Já sice taky úplně s mamou nesouhlasím co se tyče výchovy, ale deti tam jsou rády, naši si přijdou užitečný, úplně je to nabijí.

sonaxoxo
14. zář 2020

Pro tento pripad doporucuji dum,zahradu..maji?nebo ziji v byte?jsem sice mlada,ale predstava ,jak travim cas zavrena v byte..no tak to bych uz cekala snad na smrt taky..jinak mam rodice v techto letech,ale ti jsou furt v pohybu

autor
14. zář 2020

@loylii Moje mamka umí ovládat i noťas, ale naši nic takového nechtějí... Oni úplně odmítají cokoliv jiného než co bylo před 30 lety

autor
14. zář 2020

@sonaxoxo Mají byt se zahradou, ale tam to je spíš džungle...

prejeta_zaba
14. zář 2020

Já tomuhle vůbec nejsem schopná rozumět, takhle zabíjet život. Konečně mají to volno, kdy se nemusí trmácet do práce a s malejma dětma, můžou co se jim zamane a ti lidi budou sedět v křesle a nadávat celému světu. 🤦Být to můj blízký, asi mu naplno vmetu do obličeje, proč si tak strašně neváží života, jestli by byl radši, kdyby místo "kam dnes můžu vyrazit a co můžu dnes udělat" řešil vážné problémy. Proč si nenajdou nějakou drobnou povinnost a nevyužijí ty kvanta volného času? Vždyť můžou dost dobré mít ještě skoro polovinu života před sebou. 🤷‍♀️

loylii
14. zář 2020

@prejeta_zaba vidím to ve svém okolí často a myslím, ze jsou problémy peníze... jinak to nevidim.

prejeta_zaba
14. zář 2020

@loylii Já myslím, že to je jednoznačně lenost a takovou tu vymlouvačnost, většinou ti lidi jsou takoví vesměs celý život, akorát v produktivním věku se to snadno schová za únavu z práce. Tím nijak neuražím, každý má jinou životní náturu, ale je to strašná škoda, pozabíjet tolik času jen fňukáním.

autor
14. zář 2020

@prejeta_zaba Já se obávám že při jejich stylu života tady už dlouho nebudou 😞Jenže když se jim snažím domluvit, tak akorát poslouchám že oni nemůžou (cestovat, užívat si života), že nemají peníze, že jsou unavení, nemocní, a bla bla bla. Přitom peníze měli z dědictví...