Rodina. Co si o tom myslíte?

5. kvě 2021

Dobrý večer, omlouvám se za anonym. Je mi 13 let, a chtěla bych názor/radu. Ano vím že bych tu neměla nic dělat, ale bohužel se nemám komu svěřit a poprosit o názor. Jak jsem psala je mi 13 let a mám problémy s rodiči. Moje máma pila, bylo doma peklo. Potom ale přestala, ale začaly problémy s rodiči. Nechci to tu moc rozebírat ale. Jsem docela hodná, ale Nejsem žádný svatoušek. Ano bohužel odmlouvám a nadávám, za což se hrozně stydím. Mám ale problém, jak mi rodiče nadávají a někdy i mlátí. Pořád mi nadávají že jsem debil, idiot, ať se zaliju červenou ( ať umřu ), ať shořím apod. Docela často mě i mlátí, přes obličej, přes celé tělo ( shodí mě na zem a mlátí kam vidí ), někdy mám i modřinu a nějaké znaky. Neskutečně po mě řvou, jednou jsem se i počůrala. Prostě se ke mně nechovají moc pěkně. Např. Dneska jsem běžela po schodech ( nefungoval nám výtah ) a řekla jsem taťkovi ať jde rychleji a trošku jsem Hi strčila. On mě potom kopl do zadku, málem jsem spadla. Nebo jeli jsme v autě a říkám, že až vyrostu, vezmu si pejska sebou a táta řekl: Kam? Pod most ? Furt mi říkají, že budu bydlet pod mostem. Ale i daleko horší věci. Ale jsou i dobré věci. Kupují mi prakticky co chci, např.v obchodě si můžu vybrat cokoliv, kupují mi něco do her, kupují mi co chci jen tak, rozbil se mi mobil ( za 11k ) tak mi koupili nový za 14k. Takže si nemůžu stěžovat, ale jejich chování mě moc mrzí :/ ( můžu napsat víc ). Co si o tom myslíte ? Je to normální chování a moc si to beru k srdci? Nebo ne ?

gracinka7
5. kvě 2021

Normální to rozhodně není. Tohle je týrání. Někdo by ti měl pomoci. Můžeš kontaktovat sociálku nebo se svěřit učitelce, které věříš.

michaela666
5. kvě 2021

Co si myslím? Že se nad touto diskuzí bude zase někdo hezky bavit...Jestli jsi opravdová určitě se svěř někomu blízkému, někomu kdo se k tobě chová hezky a věříš mu. To, že ti koupí na co si vzpomeneš nevynahradí lásku, kterou potřebuješ od rodičů.

daruna
5. kvě 2021

Pravopis a sloh skutečně odpovídá třináctileté holce. Ta distančka by asi měla pokračovat.

sudylichozrout
5. kvě 2021

Budu pracovat s tim, ze jsi vazne trinactileta divcinka a potrebujes pomoci. Normalni to urcite neni, tvi rodice te tyraji. Pokud mas kolem sebe nekoho, komu muzes verit, rekni mu to a ukaz modriny. Muze to byt treba ucitelka ve skole, maminka nejake tve kamaradky, sousedka. Kdokoliv, o kom vis, ze se za tebe postavi. Pripadne zavolej treba do Detskeho krizoveho centra a oni ti poradi, jak postupovat dale. Nenech si to libit. Tvi rodice te maji ochranovat a davat ti lasku, maji te milovat a mazlit. Ne ti ublizovat. Drzim ti palce, at se situace vyresi. I kdybys mela na cas skoncit v Klokanku, nez se situace vyresi, bude to lepsi nez to, co se deje ted. Neboj se mluvit. Muze te to zachranit mnoha ohledech. Hodne stesti 🍀😘

cherie24
5. kvě 2021

Jestli jsi opravdová a není to jen troll pro tvé pobavení, tak tohle by rozhodně rodiče dítěti dělat neměli. Ono existuje i psychické týrání a je možná ještě horší než fyzické. Fyzické tresty, které popisuješ jsou už hodně přes čáru a daleko za hranicí výchovného pokárání a to psychické srážení hraničí s psychickými týráním. Takhle podkopávat sebevědomí dítěti v pořádku není. Měla by ses někde svěřit, třeba té učitelce, které věříš, že by ti věřila a pomohla ti, babičce, tetě.