Rodina mého přítele mě nemá ráda

barunka1997
28. srp 2018

Dobrý den,
za pár dní to bude rok, co jsme se svým přítelem. Poznali se loni na konci června, kdy mi pomáhal se stěhováním. Bydlení, kam mě stěhoval nakonec nevyšlo (narazila jsem na špatné bydlení). Takže mi tehdy můj kamarád (teď přítel) otevřel své ochranné křídla a vzal mě na pár dní k sobě. Pak jsem si na celé prázdniny do konce srpna našla bydlení, ale po prázdninách než začala škola (myslím, ze škola začínala až 3.9. - byla jsem přihlášena na internát). S mým přítelem, tehdy kamarádem jsme spolu měli velice blízký vztah a o prázdninách jsme skoro pořád byli spolu. Sliboval mi, ze mi se vším pomůže, když bude potřeba. Jenžejá jsem pak přišla na to, že píše jedné jeho kamarádce, ze moje věci má už připravené v autě, ze mě vyhodí na autobusovým nádraží v Praze na Zličíně. Tehdy jsme se dost pohádali. Jeho máma stála při něm, jelikož mě neměla ráda kvůli tomu, že neslyšela můj pozdrav (ano, tím myslím, že neslyšela ,.dobrý den”) - nosím naslouchátka a často si ani neuvědomují, že mluvím potichu, ačkoli ona o tom moc dobře věděla - , takže od tě doby si na mě udělala svůj názor. Přítel mě tedy tehdy vyhodil (ještě jsme byli přátele), jenže pár dní na to jsme se opět setkali, jelikož jsme do sebe byli zamilovaní. Takže jsme hledali společné bydlení. Jeho máma nám nechtěla ani pomoci (kvůli mě) - pomohla jeho babička, která mě taky nemusí, ale vycházíme spolu. Situace vyhlašovala, když tehdy mému příteli brečela do telefonu, že si nabalil holku, co nemá ani normální rodinu (moje máma je alkoholička a můj otec neměl o mě nikdy velký zájem), že nemám svůj byt, ani svoje auto a ze nemám nic. Tehdy pronesla, že můj malý bratr je postižený, což tohle mě zvedlo ze židle, protože můj malý bratr je pro mě vše a nikdo jej nebude urážet! Tak jsem se do jeho matky pustila jestli není zlatolopka nebo jestli si nepředstavuje, že za přítelem přijede holka v mercedesů, apod. Na to však zakročil její přítel, který mi nadával do pič*, kur*v a vyhrožoval mi, že ma spoustu známých u kriminálky, že se postará o tohle a tohle... Pak jsme si tedy všichni promluvili a na nějaký čas je klid (otázka času, kdy se zase mezi nami něco stane. Sem tam občas namítají, že přítel všechno táhl sám, atd. Jenže já do tohoto května byla ještě studentkou, měla jsem před maturitou a strašně málo času - takže ani nebyla možnost, abych chodila na brigádu. Nevím tedy zda to dělá schválně, ale často mluví o ex mého přítele, ze když spolu bydleli, tak to všechno bylo dobrý, ze ona aspoň makala, ze jí mohl pozvat i na dovolenou, ze se potkala s mámou jeho ex, ze si popovídali apod. Už jen čekám, kdy nastane chvíle, ze jeho ex bude čekat u přítelové matky... Furt je baví o jeho ex a mě nepřímo dává najevo, že mě nikdy nebude mít ráda, skoro vůbec se mnou nemluví, na FB mě blokla... Přítel mě miluje, jenže mámě často ustupuje a když jsem ho žádala, aby matce řekl, aby mu nevolala 10x denně jen kvůli blbostem a co děláme (na otázku ,,Co děláte?” jsem úplně alergická - dle mého názoru narušuje naše soukromí), tak to udělal, ale když to nerespektoval, tak jsem jej opět žádala, aby jí domluvil, načež mi na moji žádost odpověděl, ze moje rozkazy poslouchat nebude - nerozkazovala jsem. Někdy jsme se bavili o dětech a několikrát mi řekl, že kdybych s ním měla dítě a my jsme se rozešli, tak by sebou vzal i naše společně dítě, ale pak zase říkal, ze to jen plácnul, že si to nemám tolik brát. Matka na mě furt háže hnusné pohledy, mysli si, že je něco víc než já, ale přitom kdyby nebylo nebožtíka jeho manžela, tak má dneska hovno a taky si ji bral jako chudou holku, co nic nemá. Teď práci mám, ale nastupují až od 1.9. Když jsem byla v minulé práci, tak se mě jeho máma ptala, kdy mi chodí výplata (je to moje soukromá věc), takže jen řekla, ze nevím. Příteli jsem to řekla, ale ten pronesl, ze se jen ptala. Pak uznal, ze by se na takovou věc ptát neměla... Vždycky si proti mě něco najde a já pomalu už ani nespim, furt nad tím přemýšlím... Nevím, co mám dělat.. Máte nějaké rady? P.S: Omlouvám se, za tak dlouhý text. Pokud něčemu neporozumíte, zeptejte se.

dokument
29. srp 2018

*narcisticka doba

mmmarinaaa
29. srp 2018

A potřebuješ je k životu?

haniplanetka
29. srp 2018

@barunka1997 1. Tohle není hodný kluk, ti se totiž takto fakt nechovají. 2. Prober se už, ty tady píšeš, že máš příjem 10 000, z čehož v Praze těžko sama přežiješ, takže bydlíš u přítele, který tě vzal do Egypta a hartusíš, že je snad normální dodělat školu a pak vydělávat. A ty si do téhle situace, kdy jsi na chlapovi závislá, suverénně pořizuješ dítě? To do vážně? Sorry jako, ale být jeho matkou, taky bych neskákala nadšením. Mrzí mě, že to miminko nezvládlo, mám to za sebou taky, ale u tebe si těžko představím fungující vztah po nějakém čase, kdy mu visíš na krku ty, dítě, tvůj bratr... A tím, že jsi jeho matce řekla, že nevíš, kdy máš výplatu jsi nedala najevo, že jí do toho nic není jako spíš to, že je ti u zadku, kdy peníze budou, protože přítel tě stejně uživí. Je sice krásné, že máte bohatý sexuální život, ale dokud si nevybuduješ zázemí, je to jen chabý základ pro zakládání rodiny. A postoj jeho rodiny se nedá změnit, bohužel, leda tak, že časem zjistí, že se staneš zodpovědná a rovnocenná partnerka svého chlapa. Ale po tom, co jsi o něm psala, bych s ním moc nepočítala.

irca988
29. srp 2018

Ahoj, holky měla bych malou otázku s přítelem jsme spolu uz skoro 3 roky. Moje rodiče neboli mamka mu nabídla tykani po mesici co jsme spolu chodili. Tatka ještě mu to do teď nenabídl.. Ale od přítele rodiče nevím prostě si připadám tam furt jako kdyby mě nebraly protože.. pritel je maminčin prostě no.. A vždycky se vyjadřuje jakoby všechno bylo jenom přítele.. při tom pejska jsem chtěla ja a pritel to udelal pro me a jeho maminka prostě říká ze je panicek jenom pritel nevím co si mam myslet .. prosim poraďte jak z téhle situace..

kittyy17
29. srp 2018

@irca988 nic, vykašli se na to, jde o ho*no, život je moc krátký na to, aby ses zabývala prkotinama... Až budete mít dítě, asi se podle ní vylíhne z jeho pupku... Neřeš to, přítel si sám v hlavě srovná ten rozdíl mezi tvými a jeho rodiči. Žiješ s ním

kittyy17
29. srp 2018

@irca988 některý matky to tak prostě mají, žádná není dost dobrá, nedá se jim nijak zavděčit, všechno je špatně. Doporučuji odstěhovat se 100 km daleko než si pořídíte dítě

hlasimse
29. srp 2018

Já moc nechápu, co tam dělá ta kriminálka... Asi si rodiče představovali jinou přítelkyni pro syna (třeba s jiným životním příběhem, zázemím, rodinou atd.), tak to těžce nesou a nemůžou váš vztah přenést přes srdce. Tvůj chlap asi neví, co si má myslet, řekla bych, že sám není úplně rozhodnutý, jestli s tebou být, nebo ne. Je na vážkách. Asi tě má rád, ale neví, jestli s tebou dlouhodobě být. Protože částečně asi sdílí názor svých rodičů, asi by taky byl radši, kdybys měla rodinu atd podobnou jako on. Ale měla bys být pyšná na své úspěchy viz maturita, práce, a jít za úspěchem dál. Jestli spolu oba dobrovolně chcete být, tak buďte - ale přítel by měl pochopit, že s tebou nemůže být jen napůl. Ať se tedy rozhodne, jestli s tebou chce být, a pak se podle toho chovat (např. tě před matkou hájit). Jinak, to, že se ho mamka zeptá Co děláte - chápu, že tobě se to nelíbí, ale je to úplně normální věta, obecná, ne jen o tomhle momentu (jako třeba Teď právě souložíme) - prostě jak se máte. A zas na tohle se snad může syna zeptat, aniž bys kvůli tomu dělala oheň na střeše, ne? Nemůžeš zas kontrolovat, jak mezi sebou komunikují...

tulikiss
29. srp 2018

clovek kdyz to tak zpetne procita a zamysli se nad tim vsim tak uprimne ja tu jeho mamu docela chapu.... kdyz se na to podivam z pohledu mamy- tak 27 lety syn dotahne domu "kamaradku", kterou tu necha bydlet, protoze nema kam jit, a kdyz si pak jako svobodny nezadany chlap zacne s nekym psat tak ta dotycna dela sceny ze uz ji nechce pomahat. Nakonec se s ni da dohromady, ona studuje, takze nepracuje, je z pochybne rodiny. Naprosto logicky jim tedy asi jako matka nebudu hledat bydleni, abych je v tom podporovala a kdyz si dovolim svemu vlastnimu synovi rict sve pochyby, tak na me pak dotycna rve co si to dovoluju. Musim se divat na to jak ji syn rok na skole podporuje a kdyz se ji nahodou zeptam kdy ji chodi vyplata, kdyz uz konecne pracuje, tak se citi urazena jak kdybych po ni chtela vedet buh vi co( ty jo tchyne se me ptala i na to kolik v te nove praci beru, to bych ji mela minimalne nekam vystrelit a nemluvit s ni aspon rok). Samo ze kazda matka skace radosti ze po roce chozeni se studentkou, ktera teprve ma nastoupit do prace, je ona tehotna, chce ho odtahnout na druhy konec republiky, aby se tam staral o ni, dite a jejiho bratra.

mozna by se to chtelo na veci divat i z jineho pohledu a ne ted promin, ale hrat si porad na tu chudinku ktera to mela tezky(tim nerikam ze si to tezky nemela) a ktere porad nekdo jenom ublizuje. az budes jednou mama tak mozna pochopis jak se na vec ona divala a proc je podezirava a mozna nekdy protivna. jako kazda mama chce to nejlepsi pro sveho syna a boji se aby nenaletel nejaky vypocitavy mrse, ktera ho vyuzije aby ji zivil a pomohl ji s bratrem. je na tobe ukaza,to ze to s nim myslis uprimne a ze se dokazes o sebe postarat a nejsi nejaka prisavka. prestan byt urazlivka a neber kazdy jeji slovo jako utok proti tobe.

misakri
29. srp 2018

@haniplanetka
@tulikiss
Konečně to někdo vidí taky z druhé strany, děkuji.
Trošku soudnosti by zakladatelce neuškodilo.

irca988
30. srp 2018

@kittyy17 já vím že jde o nic, a popravde si myslím že pritel se nechce stěhovat moc od rodičů no :/ proste kdyz jsem mu rekla ze bych se chtela vratit na vesnici nerikam kde sem bydlela aby nemel zase moji rodice kontrolu nebo tak aby se udelal nějaký kompromis ale to nefunguje prostě mi dává různé jine možnosti.. jo chapu ho nechce se mu od rodičů daleko ale pri tom ja sla s nim bydlet a díky tomuhle rozhodnutí moje rodiče vubec skoro moc nevidam ale udelala jsem to prootoze jsem chtěla aby byl stastny.. a dítě casem urcite bych chtela, ale nevím zda to půjde no... :/ a děkuji moc za radu a odpověď

irca988
30. srp 2018

@hlasimse Popravdě co píšeš nechtěla bych stejnou rodinu jako má přítel protože pritelova rodina jo je mila i jeho babička jedna ale ta druhá o kterou se starají tak ta neni moc hodná, kdyz jsem tam byla tak prostě byla na něho zlá pri tom ji pomáhal no.. když to srovnam s myma babičkama tohle mi nikdy neudělaly ale spíše naopak byli vděčný ze jim pomaham.. a ohledně rodičů každý máme úplně jiný rodiče.. moji rodiče nam dopraly krasne a hezke dětství které bych taky chtela jednou pro děti.. jestli teda někdy budou.. sice se u moře nikdy s rodiči nebylo ale nevadilo mi to nikdy protože každéprázdniny jsme byli na táborech nebo prostě furt jsme nekam jezdily na výlety.. o skolnim roce nam pomahaly se vším kamkoli me vozily.. ale kdyz mi neco vypráví přítel tak jako jo jezdily parkat na tabor ale převážně kdyz mi řekl že je nechaly uz ve 12 nebo ve 13 klidně do 11 vecer venku tak takhle bych ja moje děti nechtěla mit naučené protože bychse hodně bála o ně.. kdyz jsme se bavili o výchově az jednou by jsme měli tak se mi to vůbec nelíbilo ze by to chtěl stejne jako to dělaly jeho rodiče... popravdě neříkám že by neměly vůbec chodit ven ale já do mých 13 let vždycky musela nejdele v 8 byt doma at se deje co se dělo.. a hodnekrat se me na začátku zastával to ano.. ale teď to je úplně jinak no.. ale třeba co děláme nebo tak to mi nevadi a nic v tom nehledám protože to je normální otázka.. a nekontroluji je protože vím ze to je špatně kontrolovat přítele jak by si povidal s rodiči.
To zrovna neni pro me 🙂 abych měla vsechno pod kontrolou..
A když se vrátím k tomu zázemí tak moni rodiče sice nejsou bohatý ale dokazaly vybudovat nam krásný domov a taky prostě jsem vždycky cítila ze tam mam útočiště ze do mého pokoje nikdo nemůže... Nerikam ze by ho pritel nemel ale prostě ja mela svuj vlastni pokoj i moje ségra.. mely jsme obě dve soukromí.. ale co mi vadilo bylo ze na zacatku vztahu nebyl ks me upřímný a pak se dozvedela pravda ze nemel svuj vlastní pokoj ze ho vzdycky sdilel a pri tpm na tpm neni nic špatného.. na to mi rekl ze se bal moji reakce.. a to mi tajil asi něco přes rok ..

irca988
30. srp 2018

@tulikiss Tohle chápu ale k tomuhle jeho máma neměla důvody takhle to u našeho vztahu vůbec nezačalo.. a nikdy bych ja po priteli nechtela aby me živil protože to mi prijde dost hloupé protože každý kdo může se o ssbe postarat sám...
Třeba ja bych nikdy nervala po jeho mame protože nechci s ni mit konflikty. A chápu ze třeba ohledně té výplaty to je normální říct slušné všechno.. To mi vůbec už nevadí .. a třeba ja bych si nedovolila chtít dítě a treba nemít vyřešené bydleni nebo tak prostě nelogické řešení no mít dítě hned po škole.. a každé její slovo neberu do slova to opravdu ne.. a popravdě všechny výdaje si dělíme na půl takže férové.. a kdybych to sním nemyslela vážně už bych utekla z boje pri tom mi na něm hodně záleží.. a nikdy z boje nechci utíkat.. 🙂

barulina
4. zář 2018

Jo mam rafu. Rozejdi se smi nim

barulina
10. čer 2019

@misakri byla studentka, za rodice nemuze a srza protoze si nenech vse libit. Prave zkusenoati z rodiny ji naucily si nemechat vse libit. Ja bych zas nechtela byt takovou.matkpu jako pises ty, odsoudit cloveka za rodice...to je podlle me hnus