Rodině vadí, že miminko nosíme

bunny123
4. říj 2014

Maminky, prosím poraďte, jak mám uzemnit tchánovce a švagra v komentářích ohledně nošení na rukou naší malou. Poslouchám je každou návštěvu a stále je to baví, 5 měsíců co jim říkáme, že nám to tak vyhovuje a děláme to rádi. Uvedu příklad za všechny, dnes se švagr (bezdětný) opět škodolibě usmíval, když říkal, že malou budeme nosit i až bude mít 14 kilo, do školy atd., a když jsme malou dávali do postýlky a zamručela, tak tchýně ironicky pravila: "To máte z toho nošení." V začátcích jsme samozřejmě poslouchali "rady" o nechání dítěte vyřvat, jak si nás naučí atp. Jsem vyčerpaná...

mysl
15. říj 2014

Hlásil se do klubu:(
Me druhé dítko je plne kojeno(první nebylo),intenzivně noseno a není kocarkujici( první chrupalo 3hod v kociku) neudelam vůbec nic( u prvního v rámci kocikovani babickou jsem mohla masirovat,dojit si k holiči,na kosmeiku), spi s nami v posteli( první spalo od 5mes ve svém) a totálně sabotujici postylku-usina v šátku či naruci(první chrupalo v postýlce). Osobně si myslím,ze ani jedno není spatne,pokud to vyhovuje všem zucastnenym (v pripade spaní ve spol posteli to musí být prijemne i tatínkovi).
Tchani tudíž resi :prilisne noseni,jen mala bekne ja ji oteviram svou naruc, babi povozila jednou na dvakrát, kojo plne jeste teď v 7mes a jim to prijde divne. Moje mamka jen prihlizi a občas hodí poznámku dost jizlivou typu"dneska spala konevne v kociku nebo ZASE u tebe.
Mala ma velké problémy s briskem a nedokážu si vůbec jen představit ze by mamka či tchyně nechavaly v tomto pripade plakat a nenosit.
U staršího boje s tím co bude a nebude jíst,za to jsem se bila do jeho 3let,poté už si dost často voli on sám ze to sladké nechce a da si jablko atd.

Ja bych spis otevřela debatu o tom, jak probíhá vas nosici den,zvlast pokud je doma druhé dítko.Opravdu spi mimi stále u vas? Vím ze vařit luxovat muzu se satkem,ale zehlit třeba ne(dokud nehodim na záda)..
Kolikrát mam málo rukou ačkoliv satkuju a síly zvlast když babičky nefunguji a tatínek chodi az po večeru domu ubyvaji. Tudíž mala je zvykla jen na me,teď už trochu privykla i na tatínka a u každého jinak za chvíli bečí.

Diky za sdílení🙂

mysl
15. říj 2014
lennus
15. říj 2014

Taky prcka hodně nosíme, i venku, když už nejde jinak, tak ho vytáhneme a neseme. Nevidím v tom problém a nevím, proč bych ho měla nechat plakat.
Já bych je uzemnila jednou pro vždy, ať už dají pokoj, že je to vaše dítě a vy budete dělat to, co uznají za vhodné. A švagr ať nepoučuje, když nemá děti! 😀 Taky jsem měla různé představy, když jsem ještě neměla a nečekala dítě, člověk míní, život (pán Bůh) mění! 😉

bunny123
autor
15. říj 2014

@mysl My mame jedno dite, takze den se dvema nepopisu. Mala ma 5m, takze ji uz bavi si hrat na dece (nevadi ji lezet), cili noseni se zmensilo. Na navsteve je to ale jine, tam ji nosime vetsinu casu, u babicek je to pro ni stale cizi prostredi a je mrzuta. Ale to je snad pochopitelne. Tchyne s tim ma obrovsky problem a leze mi tim na nervy. Mamka mi taky tvrdi, ze tohle nepamatuje. Jsou proste jina generace, ale proc nedrzi pusu 🙂

mysl
16. říj 2014

@bunny123 na dece dcera je a je fakt ze více a vice( když mela trápení nebo má s briskem tak pochopitelne ani deka nebavi a chce nosit) ale musim u ni byt...takze sice nenosim ale také se nehnu🙂)))

@lennus uzemnit jednou pro vždy......jak se to dela? Na bud malý talent nebo hrosi tchany🙂))))))
Ja to neresim,ale samozřejmě je to vycerpavajici když 3/4casu z navstevy resi co dělám a jak dělal místo aby si užívali vnuka i vnucky( kecy ze bodejt by nervala ,kdZ je ani nezná....)

bunny123
autor
16. říj 2014

@mysl Presne jsi to napsala, 3/4 navstevy kecani o manipulaci a vychove 😀 A ze to teda kecy jsou 🙂 Skoda, ze jsem malou nezacala nosit v satku, to by je teprve kleplo 🙂

pigpeppa
16. říj 2014

Moji rodiče obě moje děti věčně nosili na rukách jak kočky koťata, ale jak jsem přišla s šátkem nebo manducou, byly obě děti chudáci. 🙂

mysl
16. říj 2014

@bunny123 u nás navíc je nosena jen ode mne a muze jak ji predam nelibi se ji to o to jsou ty kecy intenzivnejsi

lennus
16. říj 2014

@mysl Já bych prostě zvýšila hlas (nebo asertivně) a řekla, že už to nemíním řešit, že je to moje dítě a oni ať se do toho nepletou! Konec, tečka!

mysl
16. říj 2014

@lennus marneeeeee

lenka5731
16. říj 2014

@lennus tak bohužel myslím, že je mnoho lidí, na které tohle vůbec neplatí .. 😅
gratuluju k rozumným příbuzným 😀

lennus
16. říj 2014

@mysl Tak záleží, do jaké míry se s nima chceš vídat, řekla bych, že to řešit nebudeš a pokud oni jo a nemíní Tě respektovat, tak tam nebudete chodit. Tedy tak bych to řešila já, všechno jde, když se chce, dělej, jak myslíš. 😉
Zlaté pravidlo je, druzí si k Tobě dovolí to, co ty jim dovolíš, věř mi, všímám si toho celý život a sedí to! 😉

mysl
16. říj 2014

@lennus ja ale neresim ze to oni resi. Uz ne🙂. Ja jen přispěla,ze to mam s tchany stejně jako tazatelka úvodního pripsevku a desi mne kolik z nas to máme stejně. omezila jsem jezdeni k nim na min ,kdybych nejezdila vůbec, nevidi holku vůbec a s mužem máme víkendy roztrhane, bo on se synem tam sem tam jedou. Většinou tam jede syn na vik sam.
Ja jsem si svým jednáním jista a oni ji ani nekoji ani nenosí ani s ni nespi tak nechápu co resej(chápu,není po jejich)

bunny123
autor
16. říj 2014

@lennus Je to pravda, tchyne me vubec nerespektuje a uz se to nezmeni, proto si dovoluje. Ale byt na ni drsna nemuzu, protoze je extremne urazliva a vztahovacna a manzel je velmi pro rodinu a nevidat se neexistuje. Ona to samozrejme vi a zneuziva to 😠

bunny123
autor
16. říj 2014

@mysl Ted jsi to trefila, neni po jejich. Oni prece maji uz vychovano, takze tomu rozumi nejlip 😀 No proste nechat vyrvat, jinak si nas nauci 🙂

weru88
16. říj 2014

Je to vaše rodina, vaše domácnost, vaše dítě. Oni vám do toho nemají co kecat.

jarunkaxyz1
16. říj 2014

Myslím, že je už od začátku nutná asertivita vůči rejpalům. Já, dokud jsem mlčela a nedávala najevo své jiné názory tchýni, byla světová. Jen, co jsem řekla svůj pohled na věc, jsem ta nejhorší a je tak urážlivá, že to svět neviděl. Ale o tom to není - máte svůj život, svůj názor na systém, zvyky, výchovu.....nenechte si do toho mluvit. Potřeba je, abyste s partnerem drželi názorově při sobě. Když jí necháte, jednou jí bude vadit chování, jindy něco jiného a už se z toho nedostanete - jen jí v tom utvrdíte, že "jste slabší" . Jinak k tomu chování - vím, že teď budu za "chytráka", ale já jsem dělala úplně to samé, děti mi nechtěli spát, plakali, taky jsem zkoušela "vyřvávací metodu" a vrátila se zpět k nošení A....totálně zničená záda, svaly, krční páteř......možná se zkus jen zamyslet nad zdravíčkem, co ti to do budoucna může způsobit.....ale to už není kapitola tchýně. 😉

saminomimino
16. říj 2014

Co vadí rodině by mi bylo vřele u zadečku,našim rodinám toho vadilo,ale my žijeme své životy ........

saminomimino
16. říj 2014

tyhle lid a jejich názory nezměníš,jedna se staré školy druhý bezdětný,můžeš se na to akorát povznést a dělat si to po ssvém

mysl
16. říj 2014

Navíc ja mam tchyni v pohodě,takhle vysiluje tchan(tchyně ac nesouhlasi v ledascem,respektuje mne)

bunny123
autor
16. říj 2014

@mysl Tchan? Nechapu nic.

senoritapetra
16. říj 2014

Jedním uchem tam, druhým ven 🙂 Jim to může být srdečně jedno 🙂 A klidně se ozvi, pošli je do dupky s tím, že už Vás to nebaví poslouchat a ať se starají o sebe, ty jim taky neremcáš do toho, jak vychovali jedno či druhé dítě.. A nejlepší je, že nemusíš, opravdu NEMUSÍŠ jim totiž navíc vůbec nic vysvětlovat, je to Vaše dítě, oni ho nevychovávají 🙂 Když se urazí, neřeš, jejich problém 🙂

lorreine
16. říj 2014

Nehladaj argumenty pre nich (akoze sa tesisaz bude mat viac kg, ze posilujes, nerob prednasky o kontaktnom rodicovstve...), hlavne je, ze Ty si presvedcena, ze to robis spravne!
Im by som povedala, ze tieto reci nebudes pocuvat, neh to uz neskusaju. Ty s nosenim problem nemas. Ak oni ano, nech sa stazuju na lamparni.
Nam sa uz nikto neodvazi nic povedat, pretoze vedia, ze by to schytali 😀 . Jasne sme dali najavo, ze si to budeme robitpo svojom. Ci uz nosenie, dlhodobe kojenie, respektujuca vychova bez milionov zakazov.

jarunkaxyz1
16. říj 2014

Holky a když takhle řeknete pouze své názory tchýním atd....slušně, prostě asertivně, jen že máte svůj jiný názor - máte je taky tak strašně urážlivé jako já? 🙂 Já jsem se téměř po čtvrtce života konečně postavila na vlastní nohy co se názorů a asertivity týče a ona se mi bába prostě uráží jak malá......Třeba půl roku se mnou nemluví kvůli jinému názoru, byť to bylo řečeno slušně - jen, že mám jiný pohled na situaci.

petrakol
17. říj 2014

@jarunkaxyz1 Jo, prostě člověk musel být stejný jako ona, jinak byl outsider, přestala ho zvát na návštěvu a ještě pro jistotu omezila kontakt se svým malým vnukem, protože jeho máma je podle ní divná 😕 😀

alisek
17. říj 2014

@bunny123 jediná rada neřeš to, oni budou řešit cokoliv, a nejlepší jsou rady od bezdětných, ty fakt miluju ..neumějí si to představit ale svoji představu už mají, praxe je většinou jiná, měla jsem to stějně, co mám děti, jsem pokornější 😉 asi jim navrhnout že už to nechceš s nimi řešit a´t dají pokoj, slušně, a nebo se nebudete vídat..jinak asi poradit neumím.

alisek
17. říj 2014

@jarunkaxyz1 ano uráží se a to fest, dokonce za cenu, že neuvidí měsíce své vnouče

bunny123
autor
17. říj 2014

@lorreine Co je to lamparen? 🙂

jarunkaxyz1
17. říj 2014

Jo jo, je to děs, koukám, že v tom nejsem s urážlivou tchýní sama. Říkám si, ještě štěstí, že držíme s manželem pohromadě - ale samozřejmě, že já jsem potom ta špatná, co ho ve všem jiném "očkuje"