Rozchod. Mám zapomenout?

pavliceopice
29. čer 2020

Zdravim Vas vsechny..., muj dotaz se netyka ani deti, tak snad i na me trapeni zde najdu pohled z druje strany. Tyka rozchodu s partnerem. Velmi jsme se milovali, bylo to tolik i tenzivni, bylo to jako v pohadce. Od seznameni, prijel a pristehoval se za mnou pres celou republiku...Udelal by pro mne uplne...uplne...vse...Po case, jsem mou vinou, zacala vztah vnimat jako samozrejmost, jako vse jiste. Partnera to trapilo, je velmi citlivy a otevreny, ferovy a uprimny. Ja ho nedokazala pochopit, vzdyt ja preci nestradala (nemyslim tim prosim financni stranku, tu v tuhle chvili neresim) a tak vznikala nedorozumeni. Partner se tedy odstehoval. Bolelo to. I presto jsme nedokazali byt bez sebe a intenzivne jsme se stykali a bylo nam krasne, iniciativa byla z jeho strany, i kdyz nas to pak trochu rozhodilo, styskalo se nam po sobe. Ale, i po rozchodu, kdyz jsme se vidali, v ten moment jsme byli stastni...Ani ne po tydnu, kdyz jsme spolu opet prozili vse krasne, mi partner sdelil, ze se pokusi jit do vztahu s jinou zenou. Ze mu nepomohlo jeho odstehovani, proto se stale vracel, protoze mu je semnou krasne, prave proto, ze mu to nepomohlo, zkusi se posunout dal timto smerem a timto zpusobem. Ze vi, ze uz to asi stejne nikdy nezazije, to, co citil a zazil semnou, ale ze to bere jako krok posunout se dal. Odprostit se odeme. Paradoxne jsem mu chtela nabidnout, kdyz jsme spolu byli posledne, at se poucime z nasich chyb, zapracujeme na sobe a zkusime to znovu. Bohuzel to nebylo receno nahlas... Strasne me to ranilo, ja jeho odstehovani a nasledne schazeni, ktere bylo iniciovano predevsim z jeho strany, snad brala jako mezifazi, ze si k sobe zase cestu najdeme...a nevim, jak s tim pracovat. Moc to boli. Veskere sve pocity i vysvetleni pocinani meho jednani jsem mu sdelila, rekl mi, ze vedet vse drive, bylo by to jine, ze je hlupak, ze spoustu veci nedokazal prejit. A ze jediny duvod, proc uz semnou nemuze byt je, ze zacal jiny vztah. Jak moc to boli...Mam zapomenout? Prestat jej uplne kontaktovat? Je opravdu mozne, ze druhy tak brzy zapomene, kdyz jste dle jeho slov pro nej vsim,chtel sizboznuje vas nechce o vas v zivote prijit? Nebo je to pouze ma naivita...Dekuji

roxanalit
29. čer 2020

@pavliceopice Ono většinou přísloví - sejde z očí sejde z mysli - se neříká nadarmo a myslím že tak to měl/má i on. Pokud se odstěhoval a začal nový vztah, tak to asi že chce zapomenout,nebo to dělá na truc. Nemyslím kdyby člověk miloval od srdce že tak rychle přesedla, ale to je čistě můj názor ☺ Takže pro tebe nejlepší asi nekontaktovat a vymazat, tak by jsi se akorát trápila a lepit něco zpátky to už není ono jak když je to vcelku od začátku.

marcicek84
29. čer 2020

A kolik ti je,bylo jasne,ze jste se rozesli,ze je konec...mozna te proste uz vidat nemohl,kdyz to vnimal jako konec a mozna se konecne objevil pro nej nekdo perspektivnejsi a treba i lepsi nez ty,proste se zamiloval jinde.Takze bys meli jit dal i ty.On to udelal dobre,nejde byt s clovekem,ktery by druhemu jen bral a nic nedaval on se necitil stastny ty ano,ty bys stastna byla ale on s tebou ne,tak to prece po nikom nemuzes chtit aby s tebou byl,nedokazala jsi napalnit jeho potreby,tak sel o dum dal...konec pribehu a muzes si cely zivot rvat vlasy,lepsi je jit dal...

mourovatakocka
29. čer 2020

Je to smutný příběh. Řekne se to snadno, ale zkus zapomenout a taky se posunout dál. Srovnej se sama se sebou, už víš, co jsi udělala špatně, tak příště budeš chytřejší. On se třeba jen pokouší o nový vztah se stejnou intenzitou, s jakou jste byli spolu, ale ony slepované vztahy stejně málokdy vydrží delší čas.

zelenaesmolda
29. čer 2020

@pavliceopice
kdyby te zboznoval tak,jak rika tak nejde za jinou.on proste zbabele utekl misto toho,aby problem ve vztahu resil.asi bych prerusila kontakt na nejakou dobu.sejde z oci,sejde z mysli

ariadna12
29. čer 2020

Sla bych vlastni cestou. Pokud te takhle aktivne kontaktoval, je docela dobre mozne, ze jen neumi byt sam. Tomu by odpovidalo i to, jak si rychle nasel nahradu. Je mi to lito, ale zase za cas najdes nekoho jineho.

rozitta
29. čer 2020

Ahojky a myslíš žes ho milovala, nebo jsi milovala to, jak tě miloval? 🙂 Jestli ho opravdu miluješ a chceš ho zpět tak to udělej!!! Rozjeď se za ním, jak americkým filmu. Víš jak to myslím 🙂 jestli k sobě patříte, tak to klapne 😉

miba10
29. čer 2020

@pavliceopice ty jo, já se vrátila o 15 let zpátky 😂 měla jsem super chlapa a jak říkáš, brala jsem to jako samozřejmost. Tak říkajíc jsem ho měla na háku. Přišlo mi, že mě svazoval nebo jak to popsat. No rozešli jsme se. Až pak mi to došlo, ale bylo pozdě. O X let později, jsme se potkali a pořád to tam bylo. Ale on byl zadaný a měl ve vztahu problémy. Měla jsem jít tehdy k němu a oba jsme věděli, jak to skončí. Ale tehdy jsem řekla ne. Vyres si to a pak se ozvy. Dneska jsem na to pysna, on si o rok později přítelkyni vzal a meli dítě.
Prostě když to skončí, tak to skončí. Pokud spolu máte být, tak spolu budete. Teď to ale nech být. On se z toho potřebuje sám dostat. A buď zjistí, že žádná mu tě nenahradí a budeš ho mít zpět, nebo mu bude fajn a tobě nezbyde nic jiného než mu přát štěstí.
Láska není jen o tom, s tím člověkem být za každou cenu, ale i to nechat ho jít když je s tebou nešťastný

dura175
30. čer 2020

@pavliceopice Z toho dlouhatánského textu jsem vlastně nic nezjistila. Jak dlouho jste spolu byli? Z čeho vznikala nedorozumění? Co si mám představit pod pojmem, že jsi ho brala jako samozřejmost? Na mě to spíš působí, že chlapec se zakoukal jinde a než měl jistotu u té druhé, tak jsi mu byla dobrá ty. Rozchod pak zabalil do pseudokeců o odpoutání.

pavliceopice
autor
30. čer 2020

@miba10 spise si asi pripadam...tak nejak "podvedena", ze (a jeho lasce ke mne, verim, na to ho znam moc dobre) spise...ze je schopny najit si vztah, aby zapomnel, se slovy, ze se chce timto zpusobem posunout dal

pavliceopice
autor
30. čer 2020

@rozitta to uz neni mozne 🙂 veskere me pocity k nemu zna, vse jsme si vyrikali. Je mu (opet dle jeho slov)lito, jak to dopadlo, vedet a pracovat na tom drive, je vse jinak. Nikdy by nehral dvoje housle, nesnasi neveru a tahani nekoho za nos. A ted je proste uz v jinem vztahu, proto uz pry nemuze jinak. Protoze by to nebylo fer. Protoze se chce posunout dal, kdyz mu ani odstehovani se nepomohlo.

bramarfi
30. čer 2020

@pavliceopice Má na to právo. Vzpomínej na to hezké, pouč se z chyb a nech ho jít. Čas ti pomůže se s tím vyrovnat. Osobně – nevěřím ve funkčnost lepených vztahů.

miba10
30. čer 2020

@pavliceopice a co čekáš. Že bude sedět v koutě a bude se uzirat? Chlapy tohle nesnáší, tak si raději najdou novou ženu. A tak i buď zjistí že udělali dobře, nebo že udělali totální kravinu. Žij dal, chlapů je mraky

pavliceopice
autor
30. čer 2020

@ariadna12 i me je to lito. Taky se priklanim k tomu, ze neumi byt sam ze sebou. Ze i pres jeho odstehovani a stalou potrebu mne kontaktovat, a byt mi nablizku ho nas rozchod bolel (to jsem proste poznala na jeho chovani)A tim jinym vztahem, do ktereho z jeho pocitu vstoupil se chce posunout dal

codal
30. čer 2020

@pavliceopice mně přijde, že on je ten, co miluje víc, co o tebe dost dlouho bojoval, snažil se a vzdal to. Ono být pořád ten, co iniciuje schůzky a snaží se, je vyčerpávající. Pokud ho miluješ, úplně nechápu, pro jsi nebyla aktivnější, nepokusil jsi napravit svou chybu, když sis ji uvědomila a nezabojovala jsi. Proč jsi mu neřekla, co cítís atd. Teď asi pozdě bycha honit. On se zřejmě rozhodl už nebýt ten blbecek, co ten vztah táhne sám. A zřejmě to prostě vyřešil novým vztahem, bude to pravděpodobné takový ten převozník, který ho posune a pomůže odpoutat. Asi to nebude úplně velká láska a pravděpodobně časem skončí, ale kdo ví. Ty jsi měla hromadu šancí na nápravu a nevyužila jsi je. Nevím, co teď čekáš, že po tobě bude pořád truchlit a doufat? Chlapi tyhle věci veysinou řeší jinak, prostě jdou dal.

hejnecko
6. črc 2020

@codal Líp bych to nenapsala.

Zažívám takový vztah-nevztah, ale z jeho pozice.

Nová známost mu má pomoct tě dostat ze srdce a moc bych mu to přála (bez urážky). I když tě miluje a ty svým zvláštním způsobem miluješ jeho, nech ho na tebe zapomenout.