Rozchod - vyrovnání nesezdaných soudem

sovicka220
24. črc 2018

Ahoj, nemá někdo zkušenosti s řešením sporu soudní cestou?

Ukončila jsem vztah po 1,5 roce (neshody ve výchově mých dětí z předchozího vztahu) a bývalý přítel si naúčtoval všechny služby, co pro mě udělal. Prý byl můj vztah účelový (poznali jsme se, když jsem se rozváděla a stěhovala a vztah ukončila po roce od přestěhování, kdy se byt zútulnil). Účtenky na nic nemá, všechny naturálie jsem platila já. Bohužel se nedohodneme. Jeho částku vyčíslených služeb na 140.000 - požaduje "jen" 70.000 Kč považuji za přemrštěnou (stavba dvou sádrokartonových příček, pokládka podlah, drobné montáže - vše s mojí pomocí, následně s večeří a pomocí u něj, půjčování mého auta pro jeho účely), on moji variantu 15.000 také nepřijal (resp. přijal, ale kamarádi ho přesvědčili, že si má říct o 200.000, co by si účtovala firma, takže dohodu popřel, že prý částku musí upřesňovat...). Vzhledem k tomu, že jsem poslala jednu splátku jako projev zájmu o klidné vyrovnání jsem v pasti. Dle právníků jsem tím uznala, že mám nějaký dluh ☹ A nezbývá mi čekat kam až to vyčíslí...

Vyhrožuje, že se nedoplatím, že bude žádat znalecké posudky, které budu platit já (účtenky nemá, platila jsem já, takže znalecký posudek na zhodnocení bytu minus to, co prokážu, že jsem uhradila já). Že budu platit jeho i svého právníka a že se to potáhne roky... což jemu je jedno, protože kámoš právník si na peníze počká až budou ode mě... ale mě to zničí.

Mám dvě děti ve střídavé péči a jsem z toho na nervy ☹ Už takhle jsem ve složité situaci. Uražené mužské ego ☹

emamaira
24. črc 2018

Ahoj, pokud by doslo na soudni spor, tak musi ex prokazat, ze do bytu neco investoval. Chapu spravne, ze si uctuje i svou vlastni praci? To se bude prokazovat tezko, neni jisty jak dlouho to delal, v jake kvalite... Tim, ze bys platila veskere soudni naklady te jen strasi, to by bylo v pripade, ze by vyhral celou zalovanou castku. Z toho, co pises nevypada, ze by mel dost dukazu. Nic neplat dokud nebude pisemna dohoda nebo pokud poda zalobu, najdi si pravnika, pripadne pozadej soud o ex offo pravnika. To, ze jsi mu neco uhradila muze byt jako uznani dluhu, ale neni jasny, jak vysokeho, takze bych uznala dluh max v te castce, kterou jsi mu uz zaplatila.

sovicka220
autor
24. črc 2018

@emamaira Děkuji. Neshodneme se na ničem. On tvrdí, že investoval 28.000, ale za pár kabelů a krabiček na zásuvky, mi to přijde přehnané. Účty nemá. Jako svědky chce použít děti, které se na pracech podílely a snad sousedy, ale to netuším proč... Mění názory jak ponožky, dost lže. První varianta byla 28.000 materiál, práce ne, to dělal prý z lásky, druhá varianta 15.000 - přístupuje na moje vyčíslení (práce, materiál a psychická újma), třetí varianta 70.000, příp. at se k němu vrátím a nechá si to jako kauci, kdybych se rozhodla odejít... Známé známá advokátka mi poradila - nekomuniovat a počkat na žalobu. On mi tvrdí, že mě vyjde levněji mimosoudní vyrovnání...
Teď na mě zkouší vyrovnání při soužití neseznadných. Přitom mě navštěvoval cca 3xtýdně v týdnech, kdy jsem neměla děti a nepodílel se finančně na ničem. Pěkně mě psychicky deptá...

Kdy mohu žádat o právníka ex offo? Až bude podaná žaloba nebo i dřív? Moc děkuji.

letalnica
24. črc 2018

Neporadím, ale poslala bych ho, ať se nechá vyšetřit 🙂 Připomíná mi to bývalého, který se rozvedl, manželka požadovala vrácení válendy coby svatebního daru od její tety, on jí tedy rozloženou postel naházel před barák, ona začala pištět, že chce ještě ty malý talíře, na což on odpověděl, že ona má zase myš od počítače 🙂 Seděla jsem v autě a čekala, kdy se začnou hádat o štětku na záchod 🙂 Vím, že ti není do smíchu, ale jen tak pro odlehčení 🙂

sovicka220
autor
24. črc 2018

@letalnica 🙂)) Děkuji. No, jeho historie rozcházení je podobná, ale to vím až teď, když jsem se s bejvalkami spojila. Roztříhané šaty, rozmlácený parfém (přece se nebude vonět pro jiné), záhadné poruchy věcí kolem... Jen se snažím nebýt paranoidní a nevidět za každou negativní věcí, která nemá vysvětlení, jeho zásah. Ale stejně si myslím, že mi to kolo vypustil on 🙂)))

letalnica
24. črc 2018

T
@sovicka220 Tak to je fakt psycho. Pryč od něj, vlastně to už jsi udělala. Snad to nějak dopadne. Taky jsem někoho takového měla, jiný než jsem psala. Byli jsme na dovolený a opravdu jsem se bála. Když mi před tehdy skoro čtyřletým synem řekl, že by si přál, aby se mnou a s malým spadl výtah, že by bylo o pár sraček míň, měla jsem fakt strach. Taky mi vyhrožoval, že mi rozmlátí auto a tak. Ale nakonec nic neudělal, jen za tu dovču mi už 3 roky dluží 🙂 On byl vůbec divnej, v 35 letech panic... Taky mi řekl, že jsem vyjetá pražská šlapka 🙂 🙂

emamaira
24. črc 2018

@sovicka220 Jako 70.000 kauce pro pripad rozchodu? Proboha, to je priserny, ze tohle nekdo vymysli. Jinak vyrovnani pri souziti nesezdanych nic neni, to zakon nezna. Mluvime maximalne o zhodnoceni ciziho majetku. K tem svedkum, taky by ses vyjadrovala k veci, tak reknes tvoji verzi. Rada nekomunikovat neni spatna, predpokladam ze vychladne a nebude se mu chtit tahat se po soudech.
Ex offo je az po podani zaloby, ale lze pozadat i advokatni komoru a tam to lze i pred podanim.

anazuzzuzana
24. črc 2018

Tak to je fakt ubožák. Nejsem právník, ale přijde mi to celé postavené na hlavu. Účty nemá a že mu práci potvrdí sousedi, a co jako? Má snad někde smlouvu, že tuto práci měl vykonat za úplatu? Má snad živnosťák nebo DPP? Ty vole, co to je za nulu... dělala bych mrtvého brouka a počkala, jak se k tomu postaví. Snad se mu to rozleží v hlavě. Podle mě by žádnej rozumnej právník, i kdyby to byl nejlepší kamarád, do takového sporu nešel.

denny27
24. črc 2018

@sovicka220 tak pokud nemá od ničeho účtenky, těžko mu někdo prokáže, že to platil..pokud ovšem nezmanipuluje ty sousedy a děti 😏 ty žádné účtenky nemáš, nebo třeba platby z účtu, emaily o zasílání materiálu na tvoje jméno??

sovicka220
autor
24. črc 2018

@letalnica Mě bylo jeho chování divný, ale byl hodný a strašně snaživý... Ted už vím proč... Prý potřeboval pocit, že je potřebný. Vnucoval se až násilím. Než jsme se poznali tak mi nedělalo problém smontovat drobný nábytek, ale pak si hrál na gentlemana, že musí on sám... a ted mi to spočítá i s úrokama... Jeho vztah s dcerou, které je 23 let a vodí si jí na své rande... no, byla jsem blbá...

sovicka220
autor
24. črc 2018

@emamaira Děkuji. Na soudní komoře se dokládá příjem za 6 měsíců, že nepřekročí trojnásobek minima, že? Bojím se, že než mi ho přidělí tak bude pozdě... ☹

sovicka220
autor
24. črc 2018

@denny27 Já mám většinu účtenek, příp. všechno platím z účtu. Úplně všechno jsem nenašla, ale většinu ano. Netuším, co chce se sousedama řešit... a jestli jeho dítě bude říkat A a moje děti B tak to bude zajímavé.

denny27
24. črc 2018

Spíš zastrašuje....pokud nemá účtenky a ty ano, tak těžko bude prokazovat opak... držím palce

fifina86
24. črc 2018

@sovicka220 nevim odkud jsi, ale v okresnim mestech byvaji obcanske poradny, kde je moznost objednat se na konzultaci. Pokud jsi z Prahy, tak na magistratu je pravni poradna od Pravnicke fakulty UK.

pasiba
24. črc 2018

@sovicka220 To bych byla v klidu 🙂 mě takhle podobně žalovala exmanželka přítele 🙂 kdyby to dodržela vsechno co řekla tak jsem byla pětkrát u soudu a dvakrát na policii 😄
Asi bych se vůbec neozyvala a on si brzy najde náhradu a na tu se upne uvidíš. Mě takhle jednou chlap silně chytil za ruku a ještě dodal, že pokud se omluvím tak na vše zapomeneme 😃 jsou to idioti

rosalline
24. črc 2018

@sovicka220 a nějakou reklamaci bys tam nenašla ? Je to fakt chudák!

lioness34
24. črc 2018

@sovicka220 nic mu neposilat a vůbec pokud mas uctenky a většinu věci placeno z tvého účtu .... nic nic nic a neboj 😉

lioness34
24. črc 2018

@sovicka220 Heled a on měl trvaly pobyt j tebe?

lioness34
24. črc 2018

@sovicka220 mě přijde jako dost mimo.... taky bych nekomunikovala a v žádném případě mimosoudní vyjednávání a vyplacení ....

ivuska1986
24. črc 2018

Ahojky, o vyrovnání nesezdanych slysim tedy poprvé. Podle me te chce jen deptat a citit se na koni, kdyz ma posramocene ego, vybodni se na nej, rada nekomunikovat je urcite fajn, casem ho to prestane bavit, jen vydrz a nekomunikuj, najde si jinou obet.

kamino
24. črc 2018

Napadla mě úplná kravina pro odlehčení - sexuální služby bys mu nenaúčtovala? 🙂 at se to vyrovná 🙂 joo, to je materiál 🙂 @sovicka220

pribylovapetra
24. črc 2018

@sovicka220 dobry vecer,nevim jak je to vazne a jestli ma opravdu na neco narok nebo jen vyhrozuje,to by asi poradil pravnik,ale jestli jen tak keca a chce zaplatit za prace,tak to bych mu rekla ze ho napraskam na zivnost.uradu za podnikani bez opravneni a na financaku ze nezaplatil dan z prijmu a neevidoval trzby.

sovicka220
autor
25. črc 2018

@fifina86 Děkuji. Tak jsem googlila a právní poradna má prázdniny a bude v provozu až v říjnu, to nevím, jestli vydržím, ale děkuji moc za tip, hodí se do života.

sovicka220
autor
25. črc 2018

@rosalline Reklamací je spoustu. Špatně smontovaná obýváková stěna (skříňka vzhůru nohama, čela šuplíků zůstávají v ruce, mezera mezi policemi a skříňkami z důvodu špatného naměření), zalištování podlah chybí u balkonových dveří alino se tam už boulí, svítidla pověšená na křivo, dřezová baterie nedosáhne do druhého dřezu... Ale co se mu povedo jsou dvě sádrokartonové příčky, které tvoří daší místnost... Tj. místo 2 + kk, vzniklo 3+1 a to je průšvih, cena bytu tím šla asi dost nahoru... a jestli si bude vyčíslovat zhodnocení bytu díky tomuto tak i když jsem platila materiál tak jsem v pr...

sovicka220
autor
25. črc 2018

@kamino To mě napadlo taky 🙂)) Napsala jsem mu, že účtuje-li věci, které dělal údaně z lásky, tak ať vyčíslí moje hotelové, restaurační a sexuální služby 🙂 Prý je to směšné... Takže u mě se vyvaloval, hodinu sprchoval, večeřel, souložil (pardon)... a to vše na můj účet, i když jeho příjmy jsou dvojnásobné... a to je jako v pořádku, ale práce chce uhradit jako od profíka... copak bych tohle všechno poskytovala profíkovi??? Sádroše se mi začínají rozlézat a jím smontovaná sprcha se včera rozpadla... ale copak můžu čekat s opravami na soudního znalce a zhodnocení jeho prací? Nevydržím koukat na nedodělávky. Už jsem si přidělala dvě lišty, které on pořád odkládal a nechtělo se mu...

guinea
25. črc 2018

@sovicka220 To je naprosto neuvěřitelné a je dobře, že ses toho psychopata zbavila! Nemůžeš si dovolit konzultaci u normálního právníka za peníze, hned? Jednak bys byla klidnější, a pak taky hned budeš vědět, jestli můžeš tu fušeřinu po něm opravovat, nebo opravdu radši ne. A i kdyby došlo na soud, vsadím se že každý soudce si bude klepat na hlavu, až se s tímhle “případem” seznámí...

guinea
25. črc 2018

@sovicka220 Ještě jsem si vzpoměla, kamarádka byla před lety v podobné situaci, po rozchodu jí její ex naúčtoval dvě dovolené, na které jí pozval (ona jet nechtěla, byla studentka a neměla na ně a nechtěla pozvání přijmout, ale on jí tehdy ukecal - hlavně teda potřeboval, aby se mu na dovolených starala o malé děti, které měl v péči, jejich matka byla dlouhodobě hospitalizovaná na psychiatrii). Chtěl po ní asi 40 tisíc a pro ní to byla likvidační částka, při studiu si vydělala tak 4 tis měsíčně, je to fakt dávno... On jí tehdy ještě vyhrožoval, že na ní pošle vymahače. Já jsem tehdy už pracovala, tak jsem jí zaplatila jednu konzultaci u právníka, který tomu filutovi napsal dopis. A ten magor když zjistil, že za ní stojí právník, tak sklopil uši a přestal... Třeba by to fakt pomohlo i v tomhle případě. Tihle ubožáci většinou bývají pořádní srabi, na ženskou si dovolujou ale jak zjistí, že za ní někdo stojí a ona není sama, dají pokoj...

ann_87
25. črc 2018

Tak to je dobrý psychopat, asi tak jako můj ex. Pokud máš prokazatelný důkaz - účtenky, výpisy z účtu, co jsi platila ty, tak on má smůlu, pokud nemá doklady apod. Takovými soudy jsem si prošla a co je psáno, to je dáno, to že někdo něco řekne, že platil, soud nezajímá. Pokud je práce udělaná nekvalitně, všechno si případně zdokumentuj. Zazálohuj si ty jeho výplody, 70 tisíc kauce apod. Ty pozměněný návrhy. To je ale deb** ☹

sovicka220
autor
25. črc 2018

@guinea Díky. Jak se hledá právník? Když zadám do googlu advokát tak jich na mě vyjede kopu a vůbec nevím podle čeho se orientovat. Pardooon ☹ Zatím ani přesně nevím s čím za ním jít, ex stále svá stanoviska mění... takže s nesezdaným soužitím? nebo zhodnocením cizí věci? nebo podvodný účelový vztah?... Soud by probíhal podle mého bydliště, že?

nijij
25. črc 2018

Dám ti řadu, odejdi od něj nic mu neplat nekomunikuj. Nemá na tebe vůbec nic jen si tím honí své ego. Uvidíš časem, buď podá žalobu ( ale nemá na co ) nebo si najde jinou naivní oběť a tobě dá pokoj

sovicka220
autor
25. črc 2018

@nijij Děkuji. Vztah jsem ukončila před 2 týdny. Každý bydlíme ve svém takže jsem mu pouze zabalila jednu krabici s nářadím a tričkem a dala před byt. Mohl zešílet, že takto se prý nerozchází. Prý se máme napřed bavit o finančním vyrovnání, pak si dle dohody odveze své věci a nakonec možná předá klíče. Nevím jak se rozchází, já narozdíl od něj ke vztahovým koučům nechodím a tak jsem po ukončení vyměnila zámek, věci odnesla do úklidové místnosti v paneláku kam měl přístup s tím, že mu tam můžou hnít až do skonání světa a komunikaci ukončila. Myslím, že to se ho dotklo nejvíc. Nakonec pro věci přijel hned a klíče vrátil také (k ničemu mu už stejně nebyly).