Rozchod - vyrovnání nesezdaných soudem

sovicka220
24. črc 2018

Ahoj, nemá někdo zkušenosti s řešením sporu soudní cestou?

Ukončila jsem vztah po 1,5 roce (neshody ve výchově mých dětí z předchozího vztahu) a bývalý přítel si naúčtoval všechny služby, co pro mě udělal. Prý byl můj vztah účelový (poznali jsme se, když jsem se rozváděla a stěhovala a vztah ukončila po roce od přestěhování, kdy se byt zútulnil). Účtenky na nic nemá, všechny naturálie jsem platila já. Bohužel se nedohodneme. Jeho částku vyčíslených služeb na 140.000 - požaduje "jen" 70.000 Kč považuji za přemrštěnou (stavba dvou sádrokartonových příček, pokládka podlah, drobné montáže - vše s mojí pomocí, následně s večeří a pomocí u něj, půjčování mého auta pro jeho účely), on moji variantu 15.000 také nepřijal (resp. přijal, ale kamarádi ho přesvědčili, že si má říct o 200.000, co by si účtovala firma, takže dohodu popřel, že prý částku musí upřesňovat...). Vzhledem k tomu, že jsem poslala jednu splátku jako projev zájmu o klidné vyrovnání jsem v pasti. Dle právníků jsem tím uznala, že mám nějaký dluh ☹ A nezbývá mi čekat kam až to vyčíslí...

Vyhrožuje, že se nedoplatím, že bude žádat znalecké posudky, které budu platit já (účtenky nemá, platila jsem já, takže znalecký posudek na zhodnocení bytu minus to, co prokážu, že jsem uhradila já). Že budu platit jeho i svého právníka a že se to potáhne roky... což jemu je jedno, protože kámoš právník si na peníze počká až budou ode mě... ale mě to zničí.

Mám dvě děti ve střídavé péči a jsem z toho na nervy ☹ Už takhle jsem ve složité situaci. Uražené mužské ego ☹

oveckaluky
3. srp 2018

@zuzineckah Omlouvám se, máte pravdu. Volala jsem jí, a to co jsem psala, platí v případě, že spolu mají děti.

sovicka220
autor
4. srp 2018

Tak uctenky uz nejake pry ma. Podle advokatky je muzu rozporovat a vydavatel by mel prokazat odvod dane a jejich originalitu. Neumim si predstavit, ze bych k soudu hnala treba Obi, aby potvrzovali pravost uctenky... Je zajimave, ze expritel porad zminuje sveho advokata, ale treba predzalobni vyzvu mi neposlal... tim se dle advokatky pripravuje o moznost zadat na me proplaceni soudnich poplatku... Takze zase asi keca, kdyz psal, ze to jede podat k soudu. Advokatka neveri, ze to k soudu da, ale je pripravena me zastupovat. Hodina vychazi na 1.500 kc a to je cena u vsech advokatu co jsem zjistovala. Trochu se bojim, ze je jen 3 roky po skole a ruzne podvody a zamerne otaceni asi potrebuji vic praxe ze zivota, ale o to je snazivejsi. Uvidime.

brunetka11
4. srp 2018

@sovicka220 No a je také otázkou, kdo to ve skutečnosti platil, což není těžké zjistit, pokud jsou věci hrazeny kartou ,-)
A my třeba v podobných hobbymarketech platíme zásadně bezhotovostně. Natož pak větší položky.

brunetka11
4. srp 2018

@sovicka220 Napsala bych mu už jen, ať se v těchto věcech zásadně obrací na tvou právničku a dala si blokovat jeho číslo.

sovicka220
autor
4. srp 2018

@brunetka11 To tak uplne nejde. Advokatka mi rekla, ze neveri, ze to pujde k soudu a tak jsme to odlozily. Bude-li ji ex kontaktovat tak naklady pujdou za mnou... a umim si predstavit, ze ex si da zalezet, aby tech konzultaci bylo co nejvic...

lioness34
4. srp 2018

@sovicka220 on se snažila tebou za každou cenu být v kontaktu - neodpovídala bCh mu a až pošle něco přes svoji právnicku tak bych řešila co dal... čím víc se budeš bavit tím víc té bude vydírat - on těm rozchod nema zpracovány a cíleně té depta a ještě se snaží vydírat a mít z tebe peníze

mates133
5. srp 2018

@sovicka220 keca,zastrasuje,keca a zastrasuje,nevim,proc bys mela platit jeho konzultaci s tvoji pravnickou.Jak pisou ostatni,prestala bych se s nim bavit uplne,podle me to nikdy k soudu neda a i kdyby dal,nema sanci.Spis nez soudu bych se bala,aby takovej magor prave neudelal neco jineho,jak pises,vypustena kola a tak..

brunetka11
5. srp 2018

@sovicka220 Není nutné, aby se s ní bavil. Prostě mu napiš, že nyní ať se na ni obrací prostřednictvím e-mailu. Ten si klidně můžeš zřídit sama nebo postup domluvit s právničkou, aby reagovala jen minimálně. Domluvte se na konkrétní sazbě, co jsi ochotna do toho dát.
Ona se podle toho zařídí.

A ty se znovu nadechni. U těch druhých rozbíjel věci, protože s ním vymetly dveře. Teď on rozbíjí tebe. Protože mu to dovolíš.
Ale jsi máma dětí, potřebuješ tu být pro ně - šťastná a spokojená. Tak od vás odřízni tu hnilobu, co tě deptá.
Byl to prostě jeden ze vztahů. Některé jsou super a láska na celý život, no a některé (a těch je spousta) ne.
Důležité je, že sis z toho něco vzala - koho nechceš vedle sebe mít. A teď je čas se posunout dál...

luciina
8. říj 2018

@sovicka220 jak to je teď, dal pokoj?