Rozejít se či vydržet?

misule55
17. dub 2017

Holky, mám problem s přítelem a potrebuju se trosku vypsat, jsme spolu 4 roky, mame 2leteho špunta, přítel odjel pracovat do Nemecka, protoze v podnikani nasekal velke dluhy, jezdi domu na par dni jednou za 5 tydnu. Ted mi navic onemocnel rakovinou tatinek, takze pro me strasne tezke obdobi. Moc bych tady ted pritele potrebovala, jsem na tom spatne, hledam jine cesty, jak dluhy poresit, on si vsak trva na praci v zahranici. Dnes jsem dospela do bodu, ze se musim rozhodnout, zda mi to stoji za to. Jsem porad sama, penize nic moc navic ted narocne obdobi a podpora nikde. Uvazuji o rozchodu, asi jsem cekala, ze pomuze, zustane s nami, ale nic. Je mi z toho smutno a proto by me zajimal nazor jinych 🙂

normalnimatka
19. dub 2017

no tak pokud už rovnou řekneš, že tohle váš vztah nevydrží a seš si jistá, tak zas nevidim moc důvod to protahovat.... řeklas mu, že přemýšlíš o rozchodu atd?
jako na řešení vztahovejch problémů dycky musej bejt dva... jeden se může přetrhnout, ale nenaděláš nic, když tam není vůle:/ achjo...
myslim že bys opravdu měla najít nějakýho dobrýho terapeuta a tam si to shrnout, zreflektovat, zhodnotit a pak se nějak rozhodnout, jak postupovat dál.

monikagurthova
19. dub 2017

@misule55 ja ti k tomu reknu jedno, jestli vztah stoji za to se pozna v krizové situaci podle toho, jestli jsou partneri schopni stat pri sobě a podporovat se.....jeden kiks a hezké období a chces prasknout do bot?
A jak jinak to chces resit? Vyhlasit osobni bankrot? No potes to by jsi si pomohla.
Muj manzel mel z byvaleho podnikani taky dluhy a nemysli si kdyz prisly najednou 3 exekuce nebylo mi do smíchu a bylo to sakra těžké (dum, hypoteka,sama jsem taky protoze manzel si nasel praci kdy je porad pryc aby byly penize) a dodnes je kdyz manzel dělá za praci co dělá ale nikdy by me nenapadlo jit kvuli tomu od nej pryč....uvedom si ze potom budes uz uplne sama

normalnimatka
19. dub 2017

@monikagurthova tak ale on to nemá vůli ani řešit... spíš to vypadá, že muž paní autorky na ni pěkně hází bobek;)

jitulka89
19. dub 2017

@misule55 a to si nemůže najít jinou práci blíž a kde by nedělal soboty a mohl tak jezdit na víkendy? práce je v německu opravdu hodně a nemyslím si, že toto by měl být problém

misule55
autor
19. dub 2017

@jitulka89 mohl, ale musel by se zajimat, je ing. takze by nasel dbrou praci i tady, ale kde neni vule... Neni to nas prvni problem, ja chtela at s podnikanim sekne uz davno a nechal to zajit az takhle...vim, ze si nic nepomuzu, jenze pocit, ze ja se strasne snazim nejak to vyresit, najit kompromis, at jezdi domu aspon co 3 tydny a on na to kasle me fakt nici, pripadam si jak uplna blbka

linee
19. dub 2017

@misule55 tak pokud neni ochotny najit kompromis,tak si spise myslim,ze mu to takto vyhovuje...:(

sthanina
19. dub 2017

Proč neodjed s malinkým na "dovču" a tam si vše srovnat? Sama v klidu... Zhodnotit pro a proti, věřím, že partner dělá, dělá i pro rodinu, ne jenom pro sebe. Odejít není řešení...

misule55
autor
19. dub 2017

@sthanina protože mi umírá otec na rakovinu a prostě se te´d nemůžu sebrat a odjet...

misule55
autor
19. dub 2017

@monikagurthova A proč by si nepomohl, takhle neplatí nic, protože mu v tom německu ještě k tomu nazplatili, takže je stejně úplně v pr....Já to vidím jako jediné řešení, k exekuci stejně co nevidět dojde, o tom nepochybuju... Musel by platit přes 30000 měsíčně a to prostě aktuálně nemá.

luckamarcu
19. dub 2017

Ja byt nad tvym miste,necham si cas,a snazim se zit tak nejak po svym...pracovat na sobe,na svym vzhledu,osobe jako takove,byt s tatinkem,se synem...a cas vse ukaze...neni vylouceny,ze se ti neobjevi nekdo jiný v zivote a ty se pak rozhodnes snadněji 🙂Pritele do niceho netlac,kyz nechce,stejne s nim nepohnes.

misule55
autor
19. dub 2017

@luckamarcu mas pravdu, nic jineho mi asi nezbyde, nez to hodit za hlavu. Kdyby to tak slo v te hlave vypnout😒 Ale budu muset jinak se fakt zcvoknu...

jitulka89
20. dub 2017

@misule55 to je blbý no když on sám nechce, přítel pracuje 500 km od rodiny ale na víkendy jezdí a dál by už nešel...jinak radím co ostatní, rozchod by v téhle situaci pro tebe byla jen další rána, je těžký se z něj vzpamatovat normálně, natož v situaci jaké jsi ty

kokoska321
20. dub 2017

@misule55 Ahojky, zhruba jsem prolétla konverzaci.
V první řadě si myslím, že jen málokdo z nás si tvoji situaci dokáže představit. Já osobně si to vůbec nedokážu představit - vidět manžela dva dny jednou za měsíc. A ještě k tomu, že pokud není vize, že to je "dočasně". My jsme spolu tři roky, dojíždím do práce velkou dálku, takže dvakrát, třikrát v týdnu zůstanu u rodičů, abych neprojezdila majlant, a to mám i tak výčitky, že nejsem "dobrá manželka", ale na jednu stranu si od sebe trošku odpočineme a vím, že jej druhý den uvidím. A taky je tu ta vize, že to je dočasně. Když spolu ten den nejsme, i tak spolu hodinu strávíme na telefonu a povídáme si, co ten den bylo, co budeme dělat... prostě co se nám honí hlavou.
Pokud ty nevidíš přítele měsíc - nepovídáte si pravidelně - nedělíte se spolu o společné radosti, starosti i běžné rutinní povinnost - o péči o malého... všechno je na tobě. Ať mi každý říká co chce, neděláte vůbec nic proto, abyste rozvíjeli váš vztah a taky nic, abyste udrželi váš vztah. Myslím, že tak nebo tak to časem vyšumí... až třeba zjistíš, že jiný má zájem s vámi trávit čas a věnovat se vám.
Umím si představit, že přítel na ty dva dny dojede, je unavený po cestě.. nestihnete si ani udělat čas pro sebe, protože se snaží věnovat malému... stejně ti s ničím nepomůže...
Je hezké, že se snaží splatit dluhy, ale určitě by to dalo zařídit tak, abyste jako rodina tak moc nestrádali. Buď si říci, že toto je dočasné řešení - třeba do jednoho roku, ať máš nějakou vizi a máš se na co těšit, nebo se snažit dluhy sjednotit a prostě bude doma a bude splácet o 5 let déle, ale budete žít jako rodina a malý bude mít krásné dětství s rodiči kolem sebe. Vždyť kolik lidí má dneska dluhy! Nebo se odstěhujete s malým za ním, ale to v této době, kdy je tatínek nemocný asi není vhodné. A taky náklady na život celé rodiny v Německu jsou někde jinde než tady. Pokud ty neumíš nj, manžel by vás musel živit, stejně by neušetřil.
To je jen jako to vidím já. Nechtěla bych být v tvé kůži.
Držím palečky 🍀

misule55
autor
20. dub 2017

@kokoska321 Děkuji, já se s tím právě nějak nemůžu smířit, že by to takhle bylo několik let, máme se rádi, ale ty dluhy, tj katastrofa. zrovna řeším právníka a zkusíme oddlužení, pokud to nepůjde, asi to budeme muset nějak vydržet a já to přestanu řešit. jen musím mít pocit, že jsem pro to udělala všechno. Aspoň teď zabavím mozek 🙂
Všem děkuju za názory, hodně mi to pomohlo si celou situaci uvědomit...

juanka
20. dub 2017

Kdyby nebyl nemocnej tatínek, tak ti poradím, ať odjedeš za přítelem do Německa. Manžel dostal práci v Německu, když byl malýmu 1 rok a odjeli jsme všichni. Je to tady skvělé a prcek se naučí i cizí jazyk. Časem se zase vrátíme domů.
Pokud má přítel dluhy, tak to vyřešil skvěle, protože tolik jako v Německu by v Čechách nevydělal. Takže se dluhů zbaví rychleji. Záleží teď jak moc je to vážné s tvým tatínkem a kolik kilometrů byste pak od sebe byli vzdálení, kdybys odjela. Třeba bys za tatínkem mohla dojíždět na návštěvy.

misule55
autor
20. dub 2017

@juanka To bohužel nejde, tatťkovi dávají půl roku, ja nastupuju do nové práci v září a je to dobré místo, takže prostě odjed nemůžu. Dluhy se mu ani tak nedaří platit, takže zkusíme jiné řešení...Kdyby tohle nebylo, určitě bych aspoň na chvilku do Německa jela, ale takhle prostě nemůžu :(

juanka
20. dub 2017

@misule55 No tak jestli je to s tatínkem tak vážné, tak to bych teda taky zatím nikam nejela. Nebo teda já osobně bych zvažovala dočasný návrat do ČR, abych mohla být všem oporou.

Tak to je divné, že se nedaří ty dluhy platit. Pokud to tak je, tak to teda nemá moc cenu, aby byl v Německu. Ale je to divné, my našetříme celkem hodně.

A ta práce, to pro mě osobně by byl nejmenší problém. Já bych se vyprdla na práci v ČR a odjela do Německa a pořídila si další dítě. Mateřská je tady naprosto luxusní. Děti by se naučily řeč a vy byste se neodcizili.
Jedinou opravdickou překážkou je ten nemocný tatínek, protože to je hodně hodně vážná věc.

misule55
autor
20. dub 2017

@juanka no ja navic neumim nemecky ani slovo, takze najit praci v oboru by pro me byl problem. Ale i kdybych chtela, musim tady zustat, pomoct mace, babicce... No nedari, jednak mu tam nechteji platit to, co maji a jednak ty splatky cinikolem 30000, coz je silene.

danny36
Autor odpověď smazal
Zobraz
petramana
Autor odpověď smazal
Zobraz
danny36
7. únor 2020

@petramana Uz jsem si všimla a vymazala, děkuji: -)