Rozvod a jak ho zvládnout

hana91
3. srp 2018

Ahoj maminky, jdu si k vám pro trochu podpory. Budeme se s manželem po sedmi letech vztahu rozvádět. Svoji jsme teprve rok. Máme spolu dvouletého syna. Manžel už od začátku vztahu kouřil marihuanu a díky ní přišel dvakrát o řidičák a stále jí kouří. Do toho začal hodně pít alkohol a začal být dost nepříjemný a o syna se moc nezajímal už od narození. Až když jsem přišla s rozvodem, tak se začal snažit. Jenže snažil se i kdysi když mu o něco šlo a teď nevěřím, že by to bylo jinak časem. Většinou ho zajímali kamarádi a trávit čas s námi ho moc nebralo. Jeho rodina je zdrcena z tím rozvodem a manžel je z toho na dně. Vím, že s ním být nechci ale ten nátlak okolí, že ničím rodinu a ať mu dám další šance a že to nechápou proč chci rozvod, je příšerný. Vím co chci, ale tím nátlakem si to začínám vyčítat. Chci se vás zeptat, jak byste to řešili a zvládli?

katka900
3. srp 2018

Musíte být silná a pokud nevidíte cestu, tak si stát za svým. Rodině bych vysvětlila veškeré vaše důvody a doufala v pochopení

vendelinka08
3. srp 2018

@hana91 ale okoli s vami nrzije a nezije vas zivot...je to vas zivot a kdyz vidite..ze to dal nefunguje..stujte si za svym.i kdyz to nebude jednoduche..tohle obdobi prejde...a bude zase dobre. Je videt ze jste rozhodnuta...take bych s takovym manzelem nechtela dale ztracet cas...drzte se..a vubec si nic nevycitejte..jste silna a vite proc to delate...

@hana91 pokud jde o opakované problémy a víte, že zlepšení manžel sliboval už v minulosti, ale nedošlo k němu, pak si stůjte za svým...
Okolím nebývá moc dobré se řídit, protože každý to vidí ze svého úhlu pohledu - ten kdo se rychle rozvedl může spíš tlačit druhého do rozvodu.....zatímco ten zůstává třeba 25 let v nefungujícím vztahu, tak má pocit, že je dobré zůstat takříkajíc za každou cenu.
Rozhodněte se podle svého pocitu, hluboko uvnitř.
Držím Vám palce 🙂

hana91
autor
3. srp 2018

Jeho rodina nám hodně pomohla finančně i hodně na baráku a i dost podržela v různých situacích. Beru ji jako vlastní, ale oni jakoby mi to teď vyčítali, že mi hodně pomohli a já si toho asi nevážím a že přijdu o hodně lidí kolem sebe. To je ten tlak co nesnesu

dada41
3. srp 2018

Chlapy se většinou neměni a kouření trávy je hrozne tak jako chlast to hned nenechá. Budete silna udělejte co cítíte ze je správne

sahrazad1
3. srp 2018

@hana91 hele, ja jsem taky rozvedena. Jenze po roku manzelske poradny a dalsich dvou psychoterapie! To, ze huli travu, jsi vedela od zacatku. Proc sis ho brala? Mate spolu dite, jeho rodina ma pravdu, zatni zuby a zkus to s nim znovu. Ovsem stanov ale jasna pravidla ( zadna trava, chlast, naopak se bude starat o dite) a zaprahni ho doma. A uvidíš. Rozvest se muzes vzdycky, kdyz tohle selze . Ver mi. Vlastní zkušenost.

ruzenka95
3. srp 2018

@hana91
Pokud ses 100% rozhodnuta a taky vis, ze nema vás vztah do budoucna smysl a nemáš manžela ráda tak musíš zatnout zuby a počítat s tím, že pravdepodobne o jeho rodinu přijdeš .
Predtim než jsi přišla s rozvodem, snažili jste se nějak vztah utuzit ? Chápu, že te štve ta nezodpovdnost (kvůli trávě přijít o rp a to hned 2krat) ale předpokládám, že se to nestalo během posledního roku, tak moc nerozumím tomu proc sis ho brala, co je ta "poslední kapka"?

kacenka1111
3. srp 2018

Rodina ví o trávě?

hana91
autor
3. srp 2018

@kacenka1111 Ví o všem i alkoholu. Ta tráva mi tolik nevadila, kdyby už dvakrat nepřišel o papíry a do toho alkohol. Nikdy takhle nepil.

katka900
3. srp 2018

@hana91 to je smutné :( vůbec vám to nezávidím.

evakaspar
3. srp 2018

Tak uprime ja bych si takoveho ani nevzala. Takze za me bouchnout šampano 🍷🎉, ze se zbavite koule u nohy 😉 s takovym chlapem zivot nema perspektivu to radsi sama a na okoli kaslat, je to vas zivot nejste povinna ho podrizovat jinym oni sami by taky takhle totiz nezily.

martaskaaa
3. srp 2018

Řeknu ti to takhle... sama jsem rozvedena (dite jsme teda nemeli) a ja byla ta nejhorší samozrejme, ale nikdo s nami nežil, nevedel co se deje za zavrenyma dverma. JENZE pokud by ses mela ohlížet na to, co tomu rekne okoli, tak budes nešťastná. Sama vis, ze s nim byt nechceš, nema cenu v něčem takovém setrvávat. Velka chyba, ze někteří lidi jsou spolu jen kvuli dětem... život utíká,ty i on ai muzete najit nove partnery, byt šťastní, vase dítě bude mit oba rodiče, i kdyz ne po hromadě. Kdyz prostě už ses rozhodla pro tento krok,necouvej... ted mu treba dáš šanci a pravdepodobnost, že to bude zase úžasný je mizivá. Nebo to fajn bude, ale jak dlouho?