Rozvod "bez důvodu". Jak jste to ustály?

5. bře 2023

Ahoj.

Včera jsem konečně řekla manželovi, že chci rozvod. Nemám k tomu žádný "racionální" důvod. On je skvělej člověk i táta, z žádné strany nevěry ani nic podobného. Já nikoho bokem nemám. Když byly děti malé, bylo to peklo, byly náročné a na nás nezbýval čas. Když se to zlepšilo a byl prostor spolu víc být, zjistila jsem, že už o to nestojím. Naprosto se míjíme snad ve všem. On chce utrácet za věci kolem domu, večer si sednem k vínu a on řeší furt jenom praktický věci ze všech stran, třeba zastřešení terasy je jeho oblíbený tema k řešení. Šest let jsem na mateřské seděla doma a pracovala a těšila se, že si pak zase budeme blíž, budeme cestovat, mluvit spolu. Místo toho dřepíme doma a když jednou za čas vyjedu se ségrou nebo kamarádkou, poslouchám jenom to, kolik to stálo. Několikrát jsme mluvili o tom, že jsem nešťastná, ale k ničemu to nebylo. Jako poslední záchranné gesto jsem koupila letenky na prodloužený víkend a bylo to hrozný. Každý jsme chtěli úplně něco jiného a já celou dobu myslela na to, jak bych tam raději byla sama. Připadá mi, že z nás obou nás vztah vytahuje to nejhorší, že bysme oba mohli být ještě šťastní a nemuseli žít v tomhle až do smrti. No ale manžel mi tvrdí, že on je takhle spokojenej a já bych měla taky a jestli bude rozvod, tak mi to osladí. Mimo jiné všem řekne, že za to můžu já, i dětem. Nevím, co mám dělat, jak to ustát, ale jsem fakt nešťastná a nevidím z mnoha důvodů cestu, jak by to mohlo fungovat. Měla to některá z vás podobně? Jedinej důvod k rozvodu ,že není šťastná, ale stejně do toho šla? Jak jste to zvládly? Litujete teď?

klokanka31
6. bře 2023

@lvl16 Záleží jak kdo bere lásku. Někdo potřebuje nonstop objímání, slova, někdo zase činy.

klokanka31
6. bře 2023

A tak co si nějaký čas žít život po svém, přesto v manželství? A uvidíš... A kdybys manžela fakt poprosila ať s tebou jde např.do divadla, fakt by nešel, když by věděl že ti na tom moc záleží?

irmamala
Autor odpověď smazal
Zobraz
hojda
6. bře 2023

Tak já mám pocit, že si potřebuješ trošku vynahradit ty roky, které jsi věnovala jen rodině, tak si to zkus zorganizovat nějak, abys chodila do divadla, do kina a třeba i to cestování, vždyť na to manžela nepotřebuješ. Mám kamarádky, které jezdí na dovolené bez manželů a užijí si to víc, než s ním. Taky do kina chodím spíš s kamarádkama, protože s manželem se většinou neshodneme na výběru filmu a žádný problém v tom nevidím.

klokanka31
6. bře 2023

@irmamala Ale otázka jestli nejsi jen pod vlivem zamilovanosti?

trdelnik234
6. bře 2023

Ahoj,to nie je rozchod bez duvodu,jak je mylne oznacene v nazve temy.Veci,ktore ti vo vztahu chybaju su pré mna napriklad alfa a Omega vztahu.
Moj manzel je tazky oriesok a ja sama mam uplne ze tazku povahu,takze u n'as doma ùz slovo rozchod tiez padlo.
Nemohla by som byt s niekym ako je tvoj manzel,fakt ze nie.Chlap nemusi byt kreten a suknickar,aby sa s nim clovek nebol stastny.
Treba si uvedomit,ze aj Ty sa menis a vyvijas.Napriklad toto je u n'as teraz zasadny problem napriklad.Ze ma manzel nespoznava,ze sa spravam inak,ze sa chcem bavit a nie riesit prevadzkove veci.
Ibaze m'y si n'a seba vieme najst furt cas,chemia a pritazlivost funguje a aj zaujem je velky,pretoze som pré neho n'a prvom mieste vr a aj by som mu radio,aby to tak zostalo.

trdelnik234
6. bře 2023

@irmamala
Ahoj,tvoj pribeh sledujem a hrozne ti fandim.
Ako sa m'as?

skarol
6. bře 2023

Tak si ale musíš dupnout a nastavit pravidla a ne se hned rozvádět. Já mám pocit, že si rozvodem ve svém případě moc nepomůžeš. Prostě mu řekni, že jeden víkend bude podle něj, druhý podle tebe, nebo že 1x do měsíce jdeš do divadla (s ním nebo bez něj).... v momentě, kdy najedete na nějaký režim, tak si časem zvykne i on.

ckocka
6. bře 2023

Pokud se ve vztahu z jakéhokoliv důvodu necítím dobře a nejde to napravit, je to zásadní důvod k rozchodu. Já se mám ráda.

irmamala
Autor odpověď smazal
Zobraz
klokanka31
6. bře 2023

@irmamala Tak hlavně ať vám to klapne 🍀