Rozvod – já to nezvládnu

zoufalazoufalka
30. pro 2016

Jsme s manželem sedm let partneři. Z toho 3 roky manželé. Poslední dva roky byly hrozné… Pořád jsme se hádali, neuměli jsme spolu vycházet, říkali jsme si hnusné věci. Manžel do poradny nechtěl. Až jsem to v květnu nevydržela a odstěhovala jsem se od něj. Od té doby jsme spolu nekomunikovali, tak jsem v listopadu podala žádost o rozvod a toho ted velice lituji. Stále ho miluju, myslím, že ta pauza mě donutila uvědomit si spoustu věcí. Bohužel on už to má jinak. V lednu nás čeká rozvodové jednání. Já už 14 dní v kuse brečím, beru AD a každý den myslim na to nejhorší. Bojim se, že se zhroutim přímo v soudní síni. Dámy, jak jste prožívaly rozvod? CO vám pomohlo to překonat? My spolu nemáme děti, sjm ani jiné závazky, takže by mělo vše proběhnout bez problému, přesto mám pocit, že to fakt nepřežiju…

hrozně ho chci zpátky

kocour1
30. pro 2016

Každý rozvod/rozchod je těžký a to i pro toho, kdo je navrhovatel...zkuste se zamyslet, co je důvodem, že ho chcete zpět - není to náhodou jen pocit, že jste ho definitivně ztratila? Pokud jste si jistá, že ho chcete zpět doopravdy a že ho upřímně milujete ,můžete s ním ještě zkusit promluvit, poprosit ho o druhou šanci...ale nedivte se mu, že už to má jinak - vy jste odešla před více jak půl rokem, v listopadu jste vy sama požádala o rozvod a teď najednou jste zjistila, že to takhle nechcete...vy už v podstatě rozvedení dávno jste, teď už je to jen formalita...myslím, že kdybyste ho opravdu vedle sebe potřebovala, tak už jste na to přišla dávno a o rozvod jste nežádala...vím, že je to pro vás těžké, byl součástí vašeho života dlouhou dobu, ale nejspíš to tak má být...i vůči němu to není fér takhle měnit svá rozhodnutí.

kristynatita
30. pro 2016

Nevim no... nevim, jestli to pro Tebe nebude jen vytvareni neexistujicich nadeji a pak nasledne ponizeni a jeste vetsi zklamani a trapeni, ale muzes mu zkusit napsat (pokud jsi mu ted tedy nevypisovala kazdy den a neskemrala) strizlivou zpravu, jestli se nechce pred stáním sejit a v dobrem se rozejit. Nix bych v sms neavizovala. Jen toto. Pokud by odmitl, nic nezmuzes a nech ho byt. Pokud prijme, bud v klidu a snaz se pusobit srovnanym dojmem. Jeho postoj uz stejne nezmenis.....

tinaprofi
30. pro 2016

Chod na terapie, tady ti stejne nikdo nepomuze a rozvod vypada nevyhnutelne. Dobra zprava je, ze ho prezijes, ta horsi, ze to bude jeste nejakou dobu hodne tezke, pokud jsi tak citliva a stale zamilovana.

filetra
30. pro 2016

@zoufalazoufalka A ví to manžel, že chceš vztah obnovit? On ti řekl, že on už nechce?
Jinak je možnost rozvod alespoň oddálit, můžeš vzít svůj návrh zpět. Třeba ještě bude šance to s ním urovnat...

camelinka
30. pro 2016

@zoufalazoufalka Ale zvládneš, ženská vydrží víc jak člověk. Držím palce!

zoufalazoufalka
autor
30. pro 2016

Ano, manžel to ví. Říkal, že se semnou nechce o ničem bavit. V létě jsme se cca 14 dní scházeli ale to on dokonale zazdil. No nic, co se dá dělat, život jde dál......

kristynatita
30. pro 2016

Aha, tak pokud to vi a iz byl pokus o napravu a on nechce, pak uz ti opravdu nezbyva nic jinyho, nez se s tim srovnat.

filetra
30. pro 2016

@zoufalazoufalka Tak to je mi pak moc líto ☹ Ale neboj se, to rozvodové jednání je krátké, za 10 minut je obvykle hotovo. A i když se to teď zdá nemožné, ono to časem přebolí. Pokud by byly děti nebo majetek, bylo by to horší.

jennnyg
30. pro 2016

Když se jedny dveře zavírají,jinde se jiné otevírají..to ti říkám jako žena,která je rozvedená s nevylecitelnym alkoholikem, a která přežila i smrt vlastního dítěte..to jen tak na okraj, abys věděla,že jsou i horší věci než rozvod 😉 hlavu vzhůru,život jde dál 👍

zoufalazoufalka
autor
30. pro 2016

Holky, moc děkuji za upřímná slova... !-🙂 vím, že jsou na světě i horší věci:(

lv
30. pro 2016

Byla jsi natolik zlomená, nešťastná z hádek, hnusných věcí, co jste si říkali?

Zpět chceš to, co jsi na něm milovala, ne tu část, která byla zlá, ubližující.

Máš šanci na život bez hádek. Ano, bude ti smutno, ze začátku hodně, ale už po rozvodu líp, drž se.

zuzka_1985
31. pro 2016

Je to urcite teraz tazke,ale urcite to prezijes a zvladnes. Skus mysliet co najpozitivnejsie,ze ta caka nieco nove a krajsie. Zacni chodit von medzi ludi, najdi si nejake zaluby, venuj sa niecomu a hlavne samej sebe. Vyuzi ten cas pre seba. Raz zase vyjde slnko. Uvidis. Drzim palce

anatanka
3. led 2017

@zoufalazoufalka Ja bych to brala jako uzavrenou vec, rozvod je psychicky narocny v tom, ze je v nem to definitivni potvrzeni konce. Na druhou stranu velka vyhoda pro tebe je, ze nemate deti a budes se tak moct vyrazne rychleji 'vylecit'. Predstav si, ze by vas ted jeste cekaly soudy o dite a pak bys ho musela stale vidat pri predavani a jeste se driv nebo pozdeji potkavat s jeho novou partnerkou. Takhle to je taky tezky, ale zvladnes to...Vsechno chce jen cas, neni nic, co nepreboli.