Sama s dětmi, přítel ve výkonu trestu

ivona807
10. črc 2014

ahoj všem kteří mají podobný problém jako já.Je to 3 měsíce co jsem zůstala ze dne na den sama s 2 dětmi,přítele mi odvedla policie s tím že jde pro dopis a vrátí se domů,den dva a už se nevrátil....je ve vězení a nevypadá to dobře,nic mi neřekl až jsem jednoho dne doma našla dopis a tam jsem se dozvěděla co jsem potřebovala.není to žádný násilník ani vrah,nechci důvod psát ...ale hrozí mu za to 4 roky vězení.Jsem zoufalá zůstala jsem sama s dětmi do práce chodím jen na zkrác.)vazek takže finance ještě zatím zvládám a jsem zároven na MD,ale jen do konce roku.Je to pro mě strašně stresující a jak jsem si myslela že všechno zvládnu tak poslední dobou nemůžu v klidu spát,jsem náladová,chce se mi brečet,prostě to nezvládám.Z partnerovi strany rodina nestojí za nic,žádnou oporu nemám,naštěstí mám skvělé rodiče kteří mi dost pomáhají.navštívila jsem i psycholožku a trošku se mi ulevilo,ale stejně si neumím představit měsíce,roky co bude dál.Mám na něj vztek protože věděl co mu může hrozit a pořád si naivně myslel že se nemůže nic stát.pokud tu je někdo kdo je ve stejné situaci budu ráda když se podělí se svými problémy nebo mi poradí co dál........moc vám děkuji I. 😢

pepibubu
11. črc 2014

Jo holka, je to těžký, držím palce ať to zvládneš... Já v té situaci nejsem, ale kdybys chtěla někoho, kdo nemá ve zvyku odsuzovat druhé, klidně napiš.

denisska
11. črc 2014

držím palce,nebude to určitě lehké, nevím ,co se stalo,ale musíš věřit....

kammka
11. črc 2014

držím palce, máš před sebou těžké časy.. měla jsem dvě kamarádky, které na tom byly podobně jako ty.. jedna časem někoho potkala, s manželem se rozvedla a dnes je šťastná, druhá se po sedmi měsících dočkala návratu manžela z vazby, ale ona se za tu krátkou dobu naučila žít sama a on si navykl nedobré móresy, začal hodně kouřit, ztratil chuť do jakékoli práce, šel jí strašně na nervy.. nakonec pro ni bylo daleko těžší si zvyknout, že je zas zpátky, než se naučit žít bez něj...
asi je pro tebe zásadní dojít na sociálku, tam jim povědět, v jaké jsi situaci, jestli mají nějakou radu, jak bys to mohla zvládnout.. není ve tveém okolí nějaké centrum pro ženy v nzi, azylák nebo tak.. tam budou lidi, kteří by mohli mít nápad, jak bys tuhle situaci mohla zvládnout.
pokud jde o váš vztah, to bude asi nejtěžší, aby nešel do háje, to musí být z obou stran velká láska..jak často tě pustí na návštěvu?? jestli je zatím ve vazbě, tak asi nic moc.. držím moc palce.

ivona807
autor
11. črc 2014

@pepibubu děkuji moc za nabídku,jsem ráda že se na tuhle situaci taky někdo kouká trošičku s nadhledem a neháže lidi do jednoho pytle.jSnažím se to zvládat jak nejlíp můžu hlavně kvůli dětem,ty jsou pro mě ted nejdůležitější samozřejmě s přítelem jsem v kontaktu (písemném) a 2x mi mohl i zavolat.Nevím co bude dál ale snad čas ukáže ....

ivona807
autor
11. črc 2014

@kammka díky za názor a radu na sociálce už jsem byla a ted bohužel nemám nárok na nic,až po 3 měs.můžu žádat o přísp.na bydlení,protože jsem nebyla v bytě trv.hlášena ,ještě jsem musela vyrovnat dluh který přítel udělal,je to složitý všechno.Je blbý to psát ale našemu vztahu to možná i ted prospěje to odloučení,jsme v kontaktu písemném,2x mi i mohl zavolat a návštěvu má 1x měsíčně 3 hod. ale tenhle měsíc mu vychovatel dovolil 2x měsíčně po 14 dnech 1,5 hod.Zítra zrovna jedeme s panimámou za ním.Bohužel není v místě bydliště tak nás čeká 2hod.cesta autem,to se dá....Horší je abych se dala do pořádku já ,nesu to prostě špatně,i to že mi lhal přitom to už dávno věděl že to takhle dopadne...

marecek4
11. črc 2014

jojo,tam se dnes dostat je tak lehký-ale jedna pozitivní-zavřít můžou,pustit musí

jinak musíš se rozhodnout co dál-jak se životem,tak s vámi dvěma,návrat většinou není lehký,lidi se budou dívat skrz prsty ať už udělal cokoliv a co děti-nebudou mít problémy posléze ve škole?přece jen lidi mají většinou tu špatnou vlastnost něco vyčítat a nafukovat,prostě teď musíš být silná za dva a všecko ukočírovat a jemu nedat nic znát,pro ty co si to nezažili je nepředstavitelný a nepochopitelný jak se cítí ti za zdí,naštěstí mě osobně v rodině nic takového nepotkalo,ale pár známých se za mřížemi octlo-a jak už to tak bývá-za jejich vlastní blbost-alimenty,a jeden teda měl navrch ukousnuté ucho,dnes úsměvná historka co se dává k dobru,jen tehdy mu to moc nepomohlo
koukám,že sociálku už si řešíš a víceméně nic víc udělat nemůžeš,to až co přinese čas a události všedních dní

kammka
11. črc 2014

@ivona807 já jsem právě doufala, že by ti poradili i nějaké to krizové centrum, ono to není jen o penězích, i když jsou hodně důležité, přece musí být někde nějaký odborník, který to celé pomůže zvládat partnerkám trestaných..

pepibubu
11. črc 2014

Já osobně bych viděla jako problém to, že ti lhal....

marecek4
11. črc 2014

@pepibubu já myslím,že tohle si už vyříkali a jeho to teď bude žrát o to víc,jak byl nezopovědný

@kammka však ivona807 psala,že byla u psycholožky,tak snad jí poradila co a jak

ivona807
autor
11. črc 2014

lhal ale to už máme vyříkané a moc dobře si uvědomuje jakou udělal chybu a neřekl mi nic ,vlastně nikomu a řekla jsem mu aby mi říkal pravdu,že radši snesu hnusnou pravdu než lež.a slíbil že už mi nikdy lhát nebude a je mu to všechno líto,chce se změnit..kdo ví,taky si říkám že čas ukáže.už ted se na mě lidi dívají přes prsty bydlím dá se říct na vesnici takže sousedi vědí a roznášejí to dál.je těžké se s tím sžít ale snad časem bude líp....

anushka111
13. črc 2014

Držím palce, ať máte dál hodně sil a pořád tak fajn svou původní rodinu. Možná je to od věci, ale jak se tu psalo,že by to mohli odnést děti, tak jsem se nad tím zamýšlela a pokud mám být upřímná, své dítě bych do rodiny, kde někdo sedí a já nevím za co asi nepouštěla - omlouvám se za upřímnost, vím že vaše rodina za to nemůže, jen mne napadá ten první pohled zvenčí (věděla jeho partnerka o tom,pomáhala mu, a co vlastně ten muž udělal?). Ale vědět, že se jedná např.o majetkovou trestnou činnost, tak bych nad tím jen mávla rukou a dceru bych vpohodě pustila. Pokud jste na vesnici, možná bych dětem zkusila říct pravdu - klidně nějak upravenou. Stokrát lepší vědět, že táta někoho obral, nebo mu v opilosti dal nakládačku, než nevědět zaco sedí a představovat si to nejhorší. Nemluvě o "hodných" sousedech, kteří by to dětem sami řekli a ještě pěkně přibarveně, a že takoví sousedé jsou všude 😒

ivona807
autor
14. črc 2014

děkuji za názor ,dcera ví co se stalo a proč je ve vězení,syn to neví protože je ještě malej tak myslí že tatínek pracujje daleko a nemůže jezdit domů,já také,jen jsem myslela že nikomu neřekl to že půjde do vězení,mě ani mámě.nejedná se o nic hrozného,není to žádný vrah,ani násilník,jen to nechci rozebírat tady na internetu.Na vesnici si lidé myslí že je to za alimenty tak jsem je přitom nechala.Je jasné že lidé si vždycky udělají svojí verzi ale zatím je klid

anushka111
14. črc 2014

Chápu, že to zde nechcete rozebírat, ono pokud si lidé myslí, že za alimenty, tak to je super. Ty dnes neplatí kde kdo 😉
Jinak před vámi smekám, na to v jaké jste situaci mi přijde že se na všechno snažíte hledět s nadhledem, myslím že vaše děti mají tu nejlepší mamku.
Ještě jednou přeji hodně sil a ať se partner dostane z vězení co nejdřív 😉

ivona807
autor
15. črc 2014

moc děkuji za příspěvek,musím se na to dívat s nadhledem ono to jinak nejde,přítele miluji a on to moc dobře ví a to ho tam drží.moc se těším až budeme spolu ale ještě to potrvá hodně dlouho,a mě tu zase drží děti,kdybych je neměla tak nevím...ještě jednou děkuji 🙂