Sestra je závislá na drogách, řve na děti, ničí mámin byt

vnike
20. črc 2015

Maminky a tehulky chci jen vase nazory,moje sestra par dni zpet porodila dite,doma ma skoro 4letou holcicku. Od skoly je zadluzena a v exekucich a relativne zavisla na drogach tzn pervitin,relativnim myslim ze (uz) neuziva nitrozilne ale ani jedno z tehotenstvi ji v tom neprekazelo. Dokud jsem sama neotehotnela nechala jsem ji byt ale s dobou je to horsi a horsi a ja sama jsem tehotna, takze s tim ze byla schopna fetovat v tehotenstvi u me skoncila,dale uz od tehotenstvi o svem druhorozenem mluvi jako o parchantovi a nyni na neho jako na nekolikadenni mimco tak i na druhou dceru denne krici,ja se priklanim k abstaku z nemocnosti uzivat drogy pres pobyt v nemocnici a co dal mama z dobreho srdce je nucena ji mit u sebe kde ji ona nechutne devastuje byt,smrdi to tam plisni,hory spinavyho pradla a dokonce musela moje maminka sama pro ni pripravit kazdou sebemensi vec na prichod miminka. Chodi za ni i na urady a sestra ji jeste lze ze tam byla sama a pak vyjde najevo ze nebyla a mama se akorat ztrapnuje. Je to zplacane dohromady ale ja uz nevim co delat sestry jsem se zrekla ale nedokazu prihlizet maminemu zaniku. Sestra by potrebovala byt s holym zadkem na ulici jelikoz je to nevdecna zla a chamtiva spindira co umi jen rvat a shanet si drogy. Uklid, vareni a povinnosti ji nic nerikaji...... Co s tim delat ?????? Sousedi uz chodi za mamkou ze pokud neprestane kricet na deti zavolaji socialku coz ja osobne bych ji prala ne z duvodu odebrani deti ale zastraseni a moznem vzpamatovani... Ona nema narok na nic je uz leta hlasena na radnici a nevim kde ma hlasene deti. Je to ztraceny pripad a ja se stydim ze lidi vedi ze je to ma sestra,nam celkem plno znamych tak i od nich slycham jak s brichem litala po meste a shanela fet. Doslo to az tak ze ji vazne nenavidim ale maminku miluju a nevim co.....proste uz nevim

mayyas
21. črc 2015

@vnike Nerada soudím cizí, když nejsem v jejich kůži....ale popravdě po Tvých posledních příspěvcích nějak přestávám rozumět tomu, proč tedy celá ta diskuze..... Opravdu čistě jen proto, aby Ti ostatní řekli, že chování Tvé sestry není normální?? To jako vážně? Dobře, tak jsme Ti to potvrdili, opravdu to normální není. A to je všechno? Zavři oči a nedělej nic, je to Tvoje rozhodnutí.... Ono to nějak dopadne, že....?

shine2015
21. črc 2015

@zuzanka_13 pokud se stará babička je jim nejlíp u babičky studiu tedy zažádat o svěřeni péče a nebo je tam hlavně udržet.

@vnike já byla kdysi v podobne situaci, rozhodne se neurazim,je to diskuze a porad to je jen pár řádku z vašeho života...je to strašně těžké, severu máte rada ale zároveň vás to vytaci jak se chová nezodpovědné, zle vůči svým dětem,které za nic nemůžou......a celkove i za to jak využívá rodiče. Já kdysi zvažovala že se rozhadam s celou rodinou a zazadam o svěřeni decka do své péče jak jsem byla naštvaná.....na všechny. Na to že jsem neměla snadne dětství a na to jako detsi mělo děcko které jsem si řekla,že vezmu k nám domů k naším dětem. Nakonec se situace vyřešila. Nový partner a příbuzná se srovnala.....ale že bychom se dnes njak extra kamarádily a vycházely to teda ne. Každopádně dítě nás má rádo moc. Ono to vycítí kdo je na něho hodný a mají rad.

Je to strašně těžké. Myslím si,že na socialce to vědí. Navíc mamka vaše bude dělat zázemí a dítě podle mě sestře nevemou......ale nevím,třeba se pletu. Je to strašně těžké a myslím siyze je důležité i kyz vás dítě odmítá nebo to tak vypadá, tak přesto na něho být milá.....děti za to nemůžou . naopak si myslím,že vás časem budou mít víc radi a v prpade potřeby za vámi pro radu přijdou. Je jasné že vaše rodina je vaše rodina vaše děti budou vždy na prvním místě....to ani nejde jinak a bylo by to proti přírodě....drzte se, je to hodně o nervy a psychicky náročné. Na jsem rada,že tubhle situaci máme za sebou....a Ješe jsem si vzpomněla,že sestrenka řešila se svojisestrou dost podobne věci....starala se ji o děti, půjčovala domů nákup když měla přijít socialka....chudacidecka a taky se z toho dostala.....drzte se.

shine2015
21. črc 2015

@mayyas vidíš to strašně jednoduše...ono to neni tak snadné jak to vypadá......

editkaromana
21. črc 2015

Vnike - neexistuje třeba nějaká jiná možnost? Co třeba Dědeček nebo někdo jiný z rodiny kdo by si děti vzal do péče? A k tomu odebrání- pokud vidíš ze cela situace neni opravdu v pořádku a chces dětem pomoct, neváhála bych a nahlasila to. Vím ze to neni jednoduché hlavně pro deti., které by vyrůstály v DD, ale ber to tak jaky budou Mit život s matkou, která je drogově závislá atd... co budou Mit ze života? Mely by zkazene dětství, sice DD jim nedá tu potřebnou Lásku, ale te nedočkají ani od své mámy pokud tak bude pokračovat dal. A navic, nikdy nevid co se do budoucna muze kdykoliv stat muze jim treba ublizit, nebo je nechat samotne doma, clovrknikdy nevi co fetak muze udelat - zvlast kdyz je sjety nebo ma abstak v tehle chvilich nuze udelat cokoliv, a pak muze byt pozde.... Nejlepsi bude se do toho vlozit i kdyz se dotoho nechces plest. Bude to znít hnusne, ale myslím si ze v DD by se mely lépe (vím o čem mluvím) , vzdyt si je i jejich babička nebo ty můžete Brat na vikendy domu, můžete se neusa tále vídat nebo navštěvovat. 🙂 Také jsme v rodině měli takové problémy a jsem rada ze jsou částečně za nami . Řeknu ti to tak ze své zkusenosti.- Moji rodice věcně pili a nestarali se jsem ze čtyř sourozenců přičemž nejstarší sestra bydlela US u svého přítele ( bylo ji teprv 16) a to z důvodu ze se rodiče ne starali. Já a mladsi bratr jsme bydleli u dedy a ani o staršího bratra se nestarali sesstra se ji na to nemohla dívat a proste je na hlásila, chvilku to trvalo a bratr nakonec zůstal v DD kdy jsem za nim chodila na návštěvy nebo ven, byl spokojený a byl rad ze tak dopadlo mel všechno potřebné jezdily na dovolené a výlety a taky k nám u dedy chodil na vikendy. Teď je mu 25 má auto Barak skvělou práci vyrostl z nej chtění zsuprovej chlap a to diky tomu ze vyrostl zrovna tam, jr hlavně rad ze to takhle dopadlo protože kdyby se to ne řešilo kdo VI jak by dopadnul, s rodiči se nestyka a je rad ze od nich bydli daleko protože se za ne stydí.... Vím ze je to trosku odlisne od tvé situace, ale aspoň vidíš ze DD není hrůza ba naopak děti které tam vyrůstají Maji slibnou budoucnost leccemu se naučí. Držím palce při rozhodování a určitě s tím něco udělej ty nebo tvá maminka takhle to dal nejde .

sissinka81
21. črc 2015

@vnike no co ti na to jinéo povědět než to, že místo našich názorů bys měla s tim něco dělat 🙂 určitě bych neváhala a našla bych si sociální pracovnici, která by zařídila aby děti šli do péče někoho z vás a tvé sestře styk s nimi zakázali

evulina77
21. črc 2015

pokud víš o tom, že se sestra o děti nestará a zanedbává je a je závislá na drogách a tvoje matka na to nestačí a děti trpí a jsou ohrožené je nutné něco udělat. Pokud o tom všem víš a nic neuděláš, jde to i na tvoji hlavu a jsi spoluviník. Pokusila bych se spojit se sestrou, která funguje a společně zajít k mamce domu a promluvit si se všema zúčastněnýma. Domluvit si pravidla, s prvotním úklidem, debordelizací a malováním v bytě aktivně pomoci, i kdyby se mělo jednat o hlídání dětí (jsi těhule a musíš se taky šetřit). Pokud by se situace opakovala, nebo by s nima od začátku nebyla řeč, šla bych na sociálku a nahlásila ji. Není to asi moc příjemné, ale nechat vědomně trápit děti, notabeme moje příbuzné děti, bych nenechala. Pokud by bylo možné a děti si na čas nechat svěřit do péče, nebo do sestřiné péče (ta sestra c už má 4 děti) s tvojí maximální pomocí, bylo by to dobré a sestra s problémy by měla čas na léčebnu a na psychologickou pomoc. Nelámala bych nad ní hned hůl, pokud by si nechala pomoci. Ale to musí sama chápat, že je problém a že je fakt zle a jinak, než že bude mít strach o to, že o děti příjde a vlastně o všechno může přijít, ji možná probudí a ona se vzpamatuje.
Rodina je i o tom, že někdy musíme kopnout do vosího hnízda a to i za cenu, že mi to nebude pohodlné a i mě to změní život...

vnike
autor
21. črc 2015

Je pravda ze je nutno neco delat. Myslim si ze deti netrpi fyzicky ani treba hladem v dnesni dobe rohliku a parku ale do budoucna to pro ne nijak svetle neni,nemaji poradne se o koho oprit slysi jen krik a nakonec z nich zakonite musi byt to same co rodic... Zkusim zajit za pani ze socialky - zname od manzelovi sestrenky se kterou jsem o tom vcera mluvila a poradne to s ni probrat co se v takovych pripadech dela ze stran rodiny i pracovniku socialniho uradu,jak to vse probiha a treba neco vymyslim primo se zdrojem. Druha sestra se mezi nimi jaks taks tez pohybuje ale nechce to vest do extremu krz rodinu no stale protoze je stoprocentne jasne ze vsichni ac to vidi by nas za to odsoudili ac poradne neni za co :/ zkusim to nejak udelat,se sestrou ja osobne vazne mluvit nechci tak to zas necham na druhe sestre ktera je s ni v kontaktu a ja zkusim nejak promluvit (opet) do duse mamce.

nutricnihodnota
22. črc 2015

@vnike „Když je někdo jediný, kdo něco může udělat, tak to udělat musí." Vaše sestra očividně není způsobilá, býti matkou. Přeci si musíte uvědomovat, jaká traumata si ty děti ponesou do konce života. Už včera bylo pozdě a všechny následky tohoto živoření budou chybou Vaší a Vaší matky stejně jako sestry. Tak to prostě je, protože nic neděláte, přesto že můžete. Vy jste jejich rodina, jejich nejbližší lidé a když jim nepomůžete vy, tak kdo?

pmtara
5. zář 2016

tak me z toho co tu ctu tak nejak unika,zda jste tohle vse se sestrou videla na vlastni kuzi,.jakpak tohle vse vite?kdyz s nima nekomunikujete a nebydlite s nimi?

pmtara
5. zář 2016

Pokud nejste ovsem nejaka vestkyne?